IronSide

Velice vydařený film. Hardymu tyhle role sedí. Shia Labeouf zde hraje spíše takového hňupa, i když tyto role jsou pro něj taky jako šité na míru. Napnutě jsem sledoval film od jeho začátku až po konec a určitě se na něj podívám znovu, protože byl opravdu dobře zpracován. Navíc vše doplňuje sympatická Jessica Chastain, čímž má film vše potřebné k tomu, aby byl dobrý. ()

JecteJogurty

Solídny film z doby prohibície, ktorý sa ale na problematiku pozeral absolútne nemainstreamovo a originálne. Hviezdičku uberám asi za Shia LaBeoufa, ktorého jednoducho nemusím. Nehovorím, že hral zle, ale mohol tam byť hocikto iný, takto som mal pocit, že jeho matka musela zahýbať s nejakým gayom. Celý film ma držal v napätí a síce nakoniec tej akcie nebolo až tak veľa, no nevadilo mi to. Naopak starší bratia (Jason Clarke, Tom Hardy) boli dokonale zahratí. Tak nejak si predstavujem tvrdých týpkov z amerického vidieka, špeciálne permanentne naliaty Clarke - Howard hral, akoby mu naozaj nalievali počas nakrúcania Crazy apple ()

Zizou_

Pro mě velké zklamání. Čekal jsem skvělý western. Takových skvělých herců a ono to je takhle utahané a nudné. Bitky byly dobré, ale ten zbytek... Jaksi bez emocí. Tomík Hardů byl dobrej a Shia taky nebyl k zahození. Gary Oldmanů se tam taky mihnul jen na pár scén a jediné co udělal bylo, že rozstřílel auto a přetáhnul někoho po hlavě lopatou. Guy Pearce mě opět potěšil a zvládl roli záporáka skvěle. Krásně natočené nudné nic... ()

(fun)tomas

Videl som, ako to približne chodilo v tridsiatych rokoch, no neocitol som sa priamo v zlatých časoch prohibície ako pri sledovaní seriálu Boardwalk Empire. Lawless nepostrádal atmosféru, avšak niečo mi v ňom stále chýbalo. Obsadenie Shia LaBeoufa do role najmladšieho brata nebola celkom šťastná voľba, ale vyvážil to vynikajúci Tom Hardy, ktorého slovný prejav mi v niektorých scénach pripomínal Banea z T.D.K.R. Celkovo hodnotím na slušné 4 hviezdičky. ()

Epco

Rozmaznaný podobne časovo a tématicky zasadeným Boardwalk Empire musím skonštatovať že Lawless je sklamaním. Nazeranie na obdobie prohibície cez buranskú optiku je jednoznačne devíza, ktorá tu nebola využitá v takej miere ako som čakal. A mrzí to o to viac, že Tom Hardy sa pre podobné úlohy priam narodil a Jason Clarke mu úspešne sekunduje. Ich snahu však do prachu cesty zráža postava, ktorú hrá Shia LaBeouf. Nemôžem si pomôcť, ale celý film som rozmýšľal, ako by film vyzeral ak by scenár prekopal niekto šikovný a v hereckom obsadení by došlo ku generačnému posunu a hlavné úlohy by si strihli K. Costner ako ostrieľaný tvrďák a ako mladý a nevycválaný by bol tento krát T. Hardy. ()

Luciaaas2

Naprosto famózní, bezchybný snímek. Skvělé herecké výkony, výborný scénař, režie. Konečně gangsterka, která má co říct a co ukázat..... ()

p.hyr

Po dlouhé době film, který mě upoutal ke gauči a nepustil z něj. Výkon Toma Hardyho, který ztvárnil roli Forresta Bonduranta neměl chybu. Drsná vizáž, brutální řešení problémů a věty proceděné mezi zuby patří ke správnému ranařovi. Stejně tak Shia LaBeouf jako Jack Bondurant (nejmladší ze třech obávaných bratrů) je také pěkný neposeda. Z mladého otloukánka během filmu vyroste muž, který splnil svou "misi". Měl jsem sice strach, že ho Transformeři opět povolají do akce, ale naštěstí se tato předtucha nevyplnila. ()

Jurcekk

Pearce jaký padouch!..... Tento Verbal kurva. Nerozmýšlate, že by ste zorganizovali nejaký con... kde by sa zišli ludia z ČSFD,? S ním by som sa rád stretol. aj s Bebaček napr. Aj nejaké pekné čurdy sem prispievajú? To by ma bavilo. ()

Agnostik

Tak tohle je absolutně nejlepší gangsterská pecka posledních let.Jak vidno spojení-Hillcoat,Cave přináší opravdu zralé ovoce do nějž když se zakousnete musíte ocenit pěstitele.Prohibiční podívaná s vynikajícími herci kteří přesně ve svých rolích šlapou,jako švýcarské hodinky-nezaměnitelně!Krev a násilí s citem pro detaily vás posadí na zadek svojí surovostí a brutalitou.Nemohu si po shlédnutí pomoci a už ted doufám a pevně věřím že tohle jistě nebude poslední spolupráce těchto skvělých tvůrců.100%! ()

Bejk518

Přesně tento styl mám rád. Tvrdí hoši, prohibice, thompsony a doutníky. Do toho neotřelé prostředí amerického venkova 30. let. Přece jenom jsem byl doteď zvyklý jen na kvádra, smetánku a velkoměsto, tato změna mě příjemně potěšila. Hardy opět skvělý výkon. ()

Stealth2

Jasných 5 ...nejde jinak, Šijaa tam fakt moc nesedí, ostatní perfektně. Ovšem Gáj Píírs ty zkurvence hraje obzvláště vypečeně, jo holt talent na svině máá... ()

StorWik

Cítím, že film by byl lépe propracovaný, kdyby hlavní důraz byl kladen tvrdém a fascinujícím komplexu Toma Hardyho. To je ale pouze malá chyba v jinak velmi zábavném filmu, který opravdu zachycuje atmosféru doby. Na nic si nehrát a oslovit i mladší publikum tím jak to opravdu v té době v Americe vypadalo byl parádní nápad. Doba to byla velmi brutální a možná i proto tam je více než jedna scéna, která může způsobit více citlivému divákovi menší záškuby :) ()

jabapoint

Líbí se mi komentář Tsunami_X, budu jen formulovat jinak. Je to tam! Všechno tam je! Námět, kupa kvalitních herců (až na vždy otřesného S. LeBeouf), výprava, hudba, prostě všechno. Ale je to jako v kuchyni. To, že máte dobré ingredience, neznamená, že Vám budou chutnat všechny bez ladu a skladu naházené do hrnce. Škoda, škoda. ()

joker211

Čakal som síce všetko, ale toto... Proste ma to dostalo, dej ma úplne pohltil a so zatajeným dychom som film sledoval a čakal, čo sa bude diať ďalej. Tom Hardy potvrdil, že je skvelý herec a svoju úlohu zahral tak, že si neviem predstaviť iného herca, ktorý by lepšie stvárnil postavu Forresta Bonduranta. Ostatní herci samozrejme v ničom nezaostávali.Škoda, že takýchto filmov netočia viac. ()

svist10

Po dvou dnech si pamatuji jen hodně nepříjemnou scénu podřezávání Baneova hrdla. Jinak je to suché. Bod navíc za virální kampaň s českou prohibicí, i když to už bylo přes čáru. ()

DrCreo

Karty sú od začiatku rozdané jasne. Najprv sa nám postavy rozdelia na tie dobré a zlé, tie, ktoré budú musieť v záujme dramatickosti príbehu zomrieť, a show môže začať. Eso drží v ruke predovšetkým Tom Hardy, ktorý stále nezabudol svoj povestný pravý hák (pravdepodobne ešte prežitok z filmu Warrior) a taktiež naštylizovať drsňácky výraz na tvári, ktorý ho sprevádza počas celého filmu. S vysokými kartami hrajú aj ďalší, no obzvlášť hlavný záporák - Guy Pearce, a jeho gestapácke praktiky, s ktorými by sa jednoznačne uplatnil aj v SS. Z toho šiel strach aj cez obrazovku. Benjamínek Shia LaBeouf síce produkoval jeden prúser za druhým, no herecky podal presvedčivo uveriteľný výkon. Síce som očakával po sľubnom úvode väčšie vyhrotenie a napätie medzi hlavným „dobrým“ a „zlým“ protagonistom, ich vzájomnú konfrontáciu, no to je len taká menšia vada na kráse, na inak dokonalom filme. Zvlášť, faktor„Based on a true Story“ u mňa automaticky dvíha hodnotenie o jeden stupeň. ()

Standey

Dle mého názoru dost přeceňovaná gangsterka. Tom Hardy v roli nemluvného mrzouta, kterému to sedlo jako prdel na nočník, ale to je asi tak všechno... Za mě 55% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)