koudymen

Od tohoto filmu jsem velmi neočekával.Tento snímek mě velmi mile překvapil a obsazení bylo velmi dobře a správně vybráno.Hodnotil bych film jako ***+ Nemohu jen doporučit,pologangsterka,palec hore. ()

blekekeke

Ten slizoun byl až moc slizkej, asi teplouš :o) Za to Forrest z bratry, tomu se říká trojka do nepohody. Moc hezkej příběh se vším všudy, a hlavně perfektně sehranej a natočenej. I když nebál bych se vidět tuhle trojku v nějakém tom westernu .... ()

Paserak

Zajímavé téma...člověk znal z americké prohibice akorát toho Caponeho a salvy ze samopalů. Tohle je příběh těch kde to začínalo. Stejně drsný jako whiskey co dělali. Příběh příjemně graduje a rychke vás vtáhne i vykreslení jednotlvých postav. A Guy Pearce byl tak negativní až jste ho museli žrát...a přitom byl vlastně pozitivní :-) Na Oskara to asi nebude, ale z 4 hvězdy to stálo! ()

zodiak217

Mám rád nové filmy, ktoré mapuju medzivojnového obdobie v USA. Je to take zaujímavo old school. Naviac kostymeri si prídu na svoje. Este som nevidel film, ktorý by mapoval obdobie prohibicie, preto som sa nechal prekvapit. Na tejto snímke je dobre, že vas vždy niečím prekvapí a divák nevie ako sa to skončí. Úprimne som nečakal, že prežijú všetci traja hlavní hrdinovia a na konci budú žiť usporiadanym životom. Čo by som mohol vytknúť je herecké obsadenie, chceli to trochu viac výraznejších hereckých postáv, tak ženských ako aj mužských. Samozrejme hudba, tá ma vôbec nenadchla, opäť to podcenili. Pritom pri takomto filme by hudba pekne zvyraznovala dej. Menej dramatických scén. Chcelo by to niečo velkolepejsie. Takto to pôsobilo na mňa ako ackovy film v beckivom obale. Určite sa vsak oplatí vidieť a urobiť si vlastný názor. Nudiť sa nebudete, no nejak vyrazne vas to ani nestrhne. ()

bonovox

Hillcoat za pomoci scenáru N. Cavea natočil zatiaľ svoj najlepší film, silný príbeh o súdržnosti bratskej trojice za ťažkej éry hospodárskej krízy v USA. Tom Hardy je best herec uplynulého roka a aj ostatné obsadenie je bezchybné, nehovoriac o perfektne vygradovanej scéne stretu všetkých zúčastnených...Jednoducho pre mňa film do Top 5 uplynulého roka. ()

Scaevola

(spoiler) Ze začátku si snímek hrál na poklidnou (místy ozbrojenou) přetahovanou ze zapadákova, ale s postupujícím časem vzrůstalo napětí až k míře něčekané, leč oceňované. Vyplatily se promyšleně syrové střety a hraní s některými westernovými cliché (až teď mi došla podstata okřídleného "vyválet někoho v dehtu s peřím"), ačkoli G. Oldman zahrál zase jen šteknutí, happy-end bil do očí jako nikdy před tím a J. Chastain se přes veškerou svou krásu neměla svlékat (jednak ona scéna do vyznění filmu vůbec nezapadla, jednak je lepší iluse s šatech). Samozřejmě asi není možné překonat takové perly jako jsou Nesmiřitelní nebo Neúplatní, ale pokušet se tvůrci mohou a budu za to rád. ()

Edgerton

Stejně jako v případě Gangster Squad zklamání. Zatimco tam mi vadila nadmíra tupý akce, tady se pro změnu neděje skoro nic. Nahoru to táhnou hlavně Tom Hardy a Jason Clarke, Gary Oldman tam bohužel moc neni a Guy Pearce zahrál dobře, ale přijde mi, že poslední dobou hraje záporáky skoro všude. Neni to špatný, ale bylo vidět že na to neměli moc prachy a já čekal víc. ()

bezprezdivky

Řádně drsný western o řádně tvrdých chlápcích, plný řádně zachmuřených pohledů a řádně urputných pěstních i střeleckýh soubojů. Všechno je na svém místě, ale přesto to na mně působilo trochu vyumělkovaně, tak nějak moc na efekt. ()

czema

Megafilm. Jedním slovem se to dá vyjádřit. Scénář se mi líbí,je chytrý a rozsáhlý. Nejvíc ze všech se mi líbil záporák. Pan Pearce se rozhodl že nebude jen tak troškařit. Tenhle film se opravdu zamlouvá. Když jsem ho pouštěl rodině protože v televizi nebylo nic slušného ta první reakce: tatka-,,co je to zase za kravinu." mamka ,,co jsi stáhl za film,tam si řežou krky." a ségra usnula.Kulturní nevzdělanci nevědí co je fakt dobrý. 5*****. ()

ludovit14

Vynikajúce herecké obsadenie s úžasnými hereckými výkonmi Toma Hardyho(Forrest) a Shia LaBeoufova(Jack) a k tomu skvelá réžia J. Hillcoata zdobia tento fascinujúci film.Pokiaľ si tvorcovia priali natočiť úžasné filmové predstavenie(plne pravý obsah slova veľkofilm),tak sa im to vskutku podarilo.HOD:95%.VIDEL 2 krát.Jediná veľká škoda je,že mnoho brutálnych scén (z knihy) sa do filmu nedostalo!PS:Amerika bez alkoholu-Zločinci bez cti-Bratia bez hanby-Spoločnosť bez morálky-Smrť bez dôstojnosti. ()

HennessyVSOP

I přes slibný začátek se z toho bohužel vyklubala jen lehce nadprůměrná gangsterka, kterou táhnu nahoru v podstatě jen herci. Dějově ani akčně se film tolik nepovedl, až na pár zajímavých momentů nebo hlášek (jako například první scéna s Gary Oldmanem) se film nijak nevytáhl. A na gangsterku tipicky se film vleče. Nicméně Lawless stojí za shlédnutí a pokud máte tenhle žánr v oblibě tak je to povinnost. ()

kalysta

Naprosto zbytečný film, takových byly natočeny desítky. K tomu Shia LaBeouf, kterému nevěříte vůbec nic, trapná romantická linka, sqělá skrýš v lesích, do které vezmete holku na první rande, vopravdu hnusnej záporák, vopravdu cool hustý klaďáci, děj, který ničím nepřekvapí a neštěstí je hotovo. ()

MorraEddie

O tom,že Nick Cave umí jsem se přesvědčil už u Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. V tomto případě spojení Cave , Hillcoat , Hardy a Pearce funguje na jedna + . Skvěle natočené a zahrané. Nemám slov a tleskám ()

Hamar

Poctivá gangsterka z idylických časů, ještě dávno, před metanolovou aféru. Z kompotovek se tu chlastá první liga, ale oči určitě nepřicházejí k úrazu, spíše jiné části těl. Zaujal mě libový záporák v podání Guy Pierce. Jinak za zmínku stojí i standartně charizmatický šišloun a tvrďák Tom Hardy. Resume zní, nebylo to špatné! ()

CAR0DEJ

"It is not the violence that sets men apart, alright, it is the distance that he is prepared to go." Forrest (Bondurant) Vynikajúci film, ktorému môžme odpustiť aj tie slabšie scény (prestrelka na konci a vo všeobecnosti tieto pištoľnícke scény), ale nebolo to vôbec o tých pištoľníckych scánach. Bolo to presne o tom. Je to legenda, resp. je Legenda... ()

kolodej1

tak tohle bylo hodně dobrý, přitom tenhle vlastně westernový film by mi žánrově neměl sedět. Celý film má ale skvělou atmosféru a notnou dávku napětí, emoce by se daly ždímat. Pro mě z toho byl strhující příběh, který mi utekl, ani nevím jak. Výborné herecké výkony, super postava slizounského záporáka, vydařená byla i postava Jacka a její vývoj - snaha se vyrovnat svým bratrům, i když na to neměl tak úplně povahu, jenže okolnosti a prostředí má tu moc člověka změnit. Ať si říká kdo chce, co chce, mě se to líbilo. A že to už bylo viděno? A o čem se dá říct, že to ještě nebylo? Pro mě je podstatný, že tenhle film má tu moc člověka strhnout, že má tu správnou drsnou poetiku a tohle se mi neokouká ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)