wohna

Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain a Gary Oldman. Dokonalost. Hlavně Hardy. Co se týče scénáře, pár chyb jsem tam našel i já, a to nejsem moc dobrý v historii, ale co. Jelikož je to podle skutečné události, muselo to být tak a tak. Víc akce, víc napětí by neškodilo, ale filmy podle skutečnosti se tak prostě musí natočit, co naplat. Zajímavý snímek o prohibici, rodině, lásce. Milé překvapení. Takovéhle filmy já rád. ()

enjoi

Podobné gangsterky mám velmi rád, proto jsem se na Lawless těšil hned od prvního traileru. Téma americké prohibice je vděčné, proto se nedivím, že Hillcoat chtěl taky trochu „podojit“. Povedlo se to výborně, Tom Hardy zahrál svůj průměr (takže i tak vyčníval nad ostatními), LaBeouf se snažil a celkem mu to šlo. 80 % ()

laik_60

V čase socialistickej prohibície si môj strýko odsedel rok v base za sto litrov pálenky co načierno vypálil v pivnici bojnickej nemocnice. Tento film by sa mu určite páčil. Z basy sa vrátil šedivý troska zhrbený, a páliť už prestal, "vercajk" dal nášmu otcovi a pálievali sme my ... doma ... bez dohľadu úplatného vedúceho smeny ci vrátnikov doma. Vždy je niekto "tvrdý", niekto "posero" a niekto falošný ako voš. Akurát v tomto filme bola na vrch aj "nesmteľnosť" a konieckoncov aj dobrý koniec ako vo westernoch býva ... žili s kopou deti na vecne veky :) ()

dubinak

Na tomto filmu určitě všechny potěší hlavně vyvedené pánské osazenstvo, které bylo vybráno s největší pečlivostí a tudíž se dostavily ty nejlepší výsledky. Lawless obsahuje všechno po akci až k humoru, nabídne divákovi téměř celou škálu pocitů, které může cítit a zanechá v něm příjemné teplo u srdce díky šťastným i nešťastným osudům hrdinů, se kterými lze po celý příběh soucítit. ()

C0r0ner

Ne že bych fandil nějakým pašerákům a zločincům, ale celé tohle ztvárnění bylo tak dobře a věrně udělané, že člověk nemá jinou možnost. K tomu mě ohromil Tom Hardy jako herec a zároveň jako postava, protože pokud tohle všechno přežil jeden člověk, tak musel být snad z oceli. A scénář... Nick Cave? Cože? 90% ()

Dannysek4U

Ten podrezanej krk a foceni s kolouchem byly na navic, ale jinak je zbytek tak nejak... uprimnej. U me rozhodne dobry, vizual perfekt a Tom Hardy paradni. ()

Gaaron

Poctivý chlapácký mýtus až na dřeň. Jediné, co mu k přímočarému tahu na bránu chybí, je jakákoli nadstavba. Pokud za ni nepovažuji zjištění, že se Shia naučil hrát, které je příjemným překvapením roku. ()

campix

O prohibici v USA toho bylo natočeno. Jenže většina filmů se zaobírá životy těch největších gangsterů v největších městech a nikoho nikdy nezajímalo jak to vypadalo na venkově. A přesně o tomhle je Země bez zákona. Bratři Bondurantovi jsou trvdí hoši a svádějí boj s novým zástupcem šerifa, kterého skvěle zahrál Guy Pearce, který ukázal že mu nesedí jen sci-fi béčka. Celkově obsazení je velmi kvalitní a dění velice zajímavé. Jen dějová linka ohledně nejmladšího Bonduranta (Shia LaBeouf) mi přišla taková zbytečná a narušovala celkovou kompozici. Kvalitní dobovka. ()

Pajky3

Nesmrtelný Tom Hardy, neskutečně blbý Shia LaBeouf a úžasně zrzavá Jessica Chastain v poctivé gansterce. Chybí nějaký pořádný překvapení, protože Shia jedná pořád a pořád dokola jako idiot a líp by udělal kdyby se z toho hrobu nevylhal. Dobrý je, že alespoň párkrát dostane po hubě. Body navíc putujou určitě i za záporáka Pearce. Kvalitní film, nicméně rozhodně ne tak dokonalý, že bych z toho seděl odvařenej půl hodiny a koukal do zdi. Člověk by neřekl, jak 14denní česká prohibice všechny přesvědčí, že je to tak super... ()

asinus

Je to drsný, rve to koule (! fuj), Tom Hardy má pěknej svetr. Bohužel mi tam až moc věcí nedávalo smysl a veškerý hlody ultrahajzla Pearce působí příliš samoúčelně. Celá zápletka na mě nějak nedolehla a vlastně mi bylo úplně jedno, jestli ty tři nesympatický bráchové a taky trochu hajzlové (popř. pitomci) zařvou na zápal nebo kulku v plicích. Ale svý momenty to má a za podívání to stojí. ()

zette

Nudne a sotva prumerne drama z doby prohibice v USA. Ze slusneho hereckeho obsazeni nikdo vyrazneji nezaujme. Vizualne je film zbytecne ponury a nezajimavy. Pribeh ma byt natoceny dle skutecnych udalosti, ale ne vzdy se da filmu verit (alespon v chovani postav). Tuctovy film, ktery brzy zapadne. ()

Wormboy

Tato particka mohla spravit z predlozenej temy legendu. Vsetky ingrediencie maju svoju silu, niektore su sice slabsie (hudba), ine zase silnejsie (skvely slyzak Guy Pearce), avsak ako celok neposobia tak, ako by sa od nich ocakavalo. Mozno je to prave ocakavaniami, mozno treba hladat pricinu niekde uplne inde. Skoda, Lawless mali obrovsky potencial, ktory sa im zial nepodarilo naplnit. Tym nechcem ani nahodou naznacit, ze film sa mi, co i len trosku nepacil, to urcite nie. Tie dve hodiny prejdu ako voda...a ano, mozno tam je problem. Takato tema by chcela pridat na stopazi, dopracovat charaktery, dokreslit ich pozadie a proste sa s tym pohrat na vacsom priestore. Takto len 3,5/5* ()

Flynn

Shia mě sral, Hardy těšil.... nakonec z toho v mém osobním žebříčku vykouzlili hezké 4 hvězdy. Dobrá stylovka... a Hardy je prostě totální talent poslední doby. ()

Juto

Tento film bol veľmi dobre spracovaný, pretože nám poskytol atmosféru dvadsiatych rokov minulého storočia, keď bol v tom čase zakázaný alkohol. Uvedomte si, že v niektoré scény sú veľmi intenzívne a dosť krvavé, takže rozhodne nie je pre slabé srdce!  8/10 ()

PROCESOR

Přes hezky vykreslenou dobovou atmosféru si myslím, že to bylo velmi tendenčně natočené. Bráchové zde byli ztvárněni, jako hrdinové co se před nikým neskloní, ale poněkud rychle se zapomnělo, že to byli hlavně oni, kdo porušoval zákon. Na druhé straně byl zvláštní zástupce schválně uhlazený, slizký, odporný, hotovej psychopat, který se neštítil ničeho. To je potom jasné kam se divákovi sympatie budou přiklánět. A i přes zajímavý snímek, který rychle ubíhal, musím jít s hodnocením ještě níž. Nechci spoilerovat, ale závěrečná přestřelka, nic tak nereálného, jsem vážně dlouho neviděl. ()

Ondatra

Tak na takovou gangsterku jsem čekal dlouho a čekání se fakt vyplatilo. Od Skryté identity jsem měl pocit, že žádná dobrá už nepřijde, ale naštěstí John Hillcoat mi udělal radost. Zasazení příběhu do doby prohibice mi vůbec nevadí, spíš naopak. Skvělé herecké obsazení, hlavně můj oblíbenec Tom Hardy, ze kterého jde vždycky strach. Napětí, emoce, vášeň, strach, tomuto filmu prostě nic nechybí. 9,5/10 ()

c.tucker

Tom Hardy je borec. Tři bratři co se chopili příležitosti a nenechali se zastrašit, protože jsou nesmrtelní. Všichni tři herci byli zvoleni velice dobře a já si to užil neuvěřitelně. Co se týče Guye Pearce, tak to je kapitola sama pro sebe, takhle úchylné a slizké postavy a takhle výborně ztvárněné se vidí výjimečně a tohle je zrovna ten případ. P.S. Jessica Chastain je super buchta. ()

WolfR

Lawless je kvalitní stylová žárovka ze které sála skvělá dobová atmosféra, pobíhá v ní banda správných bratrů a jeden superslizký záporák (výborný Guy Pearce). Avšak znám i lepší gangsterky, přesto je to lahoda, 4 hvězdy. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)