Matt007

Špičková a za mě po právu pětihvězdičková gangsterka. Moji oblíbenci Gary Oldman a Tom Hardy byli skvělí, jen to pro ně chtělo trošku vice prostoru. Guye Pearce taky celkem můžu a svý role slizkýho, hnusnýho parchanta se zhostil dokonale. Naprostá spokojenost, více takových filmů!!! ()

Blz2g

Za sedmero lesy a sedmero horami žili byli tři hoši, bratři Bondurantovi. A ty v době prohibice v tom osmém lese na černo pálili whisky. Prodávali ji farmářům, dělníkům, ale i šerifovi. A všichni si v tuto dobu, v těchto končinách, v klidu a míru prolévali jatýrka. A všem bylo dobře. Dokud ovšem do městečka nedorazil oulisný a zkorumpovaný zástupce šerifa, který si na jejich byznyse chtěl taky nějakej ten doláč přivydělat...zkoušel to tedy rádoby mafiánskými způsoby, ale to se samozřejmě bratrům nelíbilo. Tak začal nelítostný boj na život a na smrt.. Jak to dopadlo nejspíš tušíte.. (a pokud ne, tak právě Vám film doporučuji a ostatním v rámci úspory času prozradím jedinné ponaučení, které si z této milé pohádky lze vzít a to, že chlast je ještě větší svině než zápal plic!) ()

Kingjiri

Historický gangsterky vážně nemusim, takže jsem k Lawless přistupoval bez ohledu na pozitivní recenze a reakce bez větších očekávání. Muj přístup se vyplatil, protože jsem moh nakonec být mile překvapenej skvělou atmosférou a hereckýma výkonama - Guy Pearce byl výbornej záporák, ale zasloužil by si dostat mnohem víc prostoru a Shia LeBeouf s Tomem Hardym potěšili jako vždy. Jenom příběh mě příliš nezaujal. Nejspíš asi proto, že se snažil co nejvíc držet skutečnejch událostí - nicméně nesmrtelnej Forrest, kterej přežil podříznutej krk a několik střelnejch zranění najednou nejspíš s realitou příliš nekorespondoval, leda by šlo o otce Chucka Norrise :) Jinak však příjemná podivaná, u který jsem chvílema přemýšlel i nad čtvrtou hvězdou, ale to by musel být příběh přece jen o něco napínavější a zábavnější. ()

Chip89

Příběh je pro mě za čtyři hvězdičky, pátou dodává Tom Hardy. Dost krvavé, což mě malinko odrazovalo, ale jinak strhující příběh s úžasnou zápletkou. Od začátku až do konce jsem tenhle film hltala a opravdu mě dostal. ()

Onas

K memu prekvapeni mi mnohem mene vadil Shia LaBeouf nez Tom Hardy, jenz se svym jedinym vyrazem jakoby z oka vypadnul Freddiemu z The Take. 72%. ()

bakeero

Syrová podívaná z drsných časů prohibice, která je o to kořenější, že není z nablýskaného Chicaga, nýbrž malého venkovského zapadákova. Ale nemyslete si, že tu nenarazíte na pořádný bouchače. Pro jistotu tady na vás čeká hned bratrské trio a proti nim asi nejlepší záporák letošního roku - a rozhodně nejslizštější; Guy Pearce. Jenže i ten je krátkej na Toma Hardyho. Jeho hvězda stoupá dál... ()

Forty-

Prohibícia, tridsiate roky v US, to je vďačná téma. Film o troch bratoch z drsného prostredia ilegálnych destilačiek, nabitých revolverov a kompótových pohárov na whisky. Herecké obsadenie bolo rozhodne nadpriemerné (i keď miestami až detsky okaté), výkony slušné a uveriteľné. K lepšiemu hodnoteniu mi chýbal originálnejší a neokukanejší príbeh. Celé ma to nejak nenapĺňalo očakávanou dávkou napätia. Public Enemies sa mi páčili viac. ()

dEst28

Tom Hardy po exkluzivním Warriorovi opět neméně kvalitní. Začínám si ho velmi oblibovat v těhle rolích, kde toho zas moc nenamluví, a v tom je právě jeho přednost, se kterou to může dotáhnout ve filmovém prostředí hodně daleko. Jessica Chastain překvapující a nádherná. Shia LaBeouf pro mě ale vůbec největší překvapení filmu i díky těm zvratům jeho postavy během filmu. Silný příběh , perfektní herci, dobové káry a soundtrack = filmový zážitek. ()

bono22vox

Wau... Miluju seriál Mafie v Atlantic City, ale tohle je naprostá divočina. Nejde o režii, scénář, výpravu, kostýmy... To vše je uzasne a téměř stoprocentní, ale to hlavní o co tu jde jsou herci. Respektive postavy do kterých se naprosto ponořili a vzili... Tahle látka je jedna z těch, která se dá uzasne a nezapomenutelne natočit, ale také geniálně podelat. Zde naštěstí platí to první... Díky za to!! ()

Kofolacik

Drsna atmosferova zalezitost, bez akejkolvek vacsej sentimentality alebo prikraslovania. Jednoznacne jedna z najlepsich hereckych ensamblov za rok 2012. 8/10 ()

E lan

Slušný drsný příběh, kterému nechybí výborná autentičnost. Na druhé straně tyto westerny nejsou zrovna mým šálkem kávy a proto se celý příběh nesetkal zrovna s pozorným sledováním a vyšším hodnocením než průměr. ()

Durgas

Je to síce tesných 5 hviezd, ale predsa. Pre mňa naozaj hustý a drsný film, pri niektorých scénach sa mi fakt huba otvárala - všetko bolo podané tak naturalisticky a uveriteľne. Tom Hardy sa na tú drsnú vidiecku držku vážne hodil a Jessica... Zohľadnime ešte veľmi výrazného záporáka, ktorého som mal celý čas chuť skopať v bahne (nech sa mu ten čistučký oblek pekne zamaže) do bezvedomia a je tu ozaj máločo, čo by som mohol vytknúť. Snáď len ten epilóg... ()

Withree

Terminátor hadr oproti Tomu Hardymu. Co ta jeho postava vydržela *nevěřícně kroutí hlavou*. Filmy z prostředí americké verze prohibice mi nějak poslední dobou nesvědčí. Překvapilo mě hlavně množství kečupu použitého na natáčení. Chastain a Pearce - palec nahoru, ostatní - šeď. ()

lakart

Skvělý příběh s pomalým rozjezdem, jakoby tvůrci nevěděli po jaké koleji se vydat. Skvělé herecké výkony, kde bych vyzdvihl především Shia Labeoufe a nad ním ještě více Guye Pearce, který jako záporák dominoval. Poměrně slušná výprava, kdy na vás opravdu dýchne venkov a prohibice. Nemusí se všechny gangsterky odehrávat v Chicagu, kde kraluje Al Capone. Oproti Veřejným nepřátelům se tady alespoň odehrával nějaký příběh. Pro mě docela překvapení, filmy tohoto žánru nepadají ze stromu a když už se něco takového točí, ne vždy to dopadne dobře, ale tady jsem nelitoval. 85% ()

Doski

John Hillcoat a Nick Cave pro mě připravili milé překvapení. Skvělé drama z doby prohibice v Americe po 1. SV. Skvělé akční scény a přestřelky. Vynikající slizoun a záporák Guy Pearce, skvělý všepřeživší Tom Hardy. Krásné holky (Mia Wasikowska a Jessica Chastain) a výborní Oldman a Clarke. Skvělá romantická scéna. Jediné co mi moc nesedlo byl Shia LaBeouf.. já nevím proč. Skvělou atmosféru tvoří dobrá hudba, skvěle zachycené pochmurné a tvrdé prostředí a doba těžkých let v Americe. (nekažte si chuťe českým dabingem) 84% ()

Pilník

Úžasně zpracované krimi/drama, kde zase září pro mě dokonalý Tom Hardy, ale nesmím opomenout skvělého záporáka Guy Pearce, který se role zhostil na jedničku. Je to skvěle natočené, výprava dokonalá, atmosféra je taky super, nemám co bych tomuto filmu vytknul. Nemám slov '!! ()

waska

Opět vynikající Tom Hardy, tentokrát v dobové gangsterce s perfektně vystiženou atmosférou. Sice je tam po hříchu málo Garyho Oldmana, ale zase je tam skvěle slizký Guy Pierce. Na můj vkus je to vyprávěno trochu pomalejším tempem a to je asi to jediné co můžu vytknout. ()

vikino1

Drsnej film o drsné době, kdy drsní chlapy pili kořalku ze zavařovaček a nikomu to připadalo divný.... Něco k zamyšlení - vemte lidem chlast a lidi se začnou chovat jak zvířata.... ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)