GiorgioB.

Osobitá gangsterka, říznutá westernem, asi proto, že se odehrává v tak zapadlém zapadákově, kam ruka zákona jen tak tak dosáhne už jen svým nepěstěným, zato ostrým a špinavým drápem v podobě slizského a prohnilého zástupce šerifa. Scénář napsal Nick Cave, takže asi nepřekvapí, že konflikty se zde řeší se starozákonní nesmlouvavostí, chlast i krev teče proudem, ženy jsou osudově krásné, muži tvrdí jako skála a pomsta sladká a neodvratitelná ()

Calvus77

Samozřejmě existují lepší gangsterky, ale tady se mi líbila určitá syrovost a celkem dobře vykreslený americký zapadákov. Čekal jsem víc, ale koukat se na to dalo ()

De_Marko

Je to dobrý film, ale ...neviem, Hillcoat mi celkovo nejako nesadol. Na druhej strane aspoň som nemal samovražedné sklony ako po jeho Ceste... Uvidíme nabudúce. ()

Nikolak

Celkem chlapácký Pyčo, nejsilnější vjemy dávala kombinace situace a Hudby (há je velké záměrně). Gradace nebyla plícesvírající, ale ve filmu asi nešlo o vytvoření mýtu, spíše o zábavu. Hloubka je jinde. PS: Debilní popis obsahu z distributorova pera (sic!) vypadá jak výkon snaživého šesťáka. Proč se soustředí na prodej děje, když ten film dělá Cave? ()

PORTER44

Docela dobrá gangsterka,akorát S.LaBeouf mi do toho filmu vůbec nešel sice tam hrál takového otloukánka ,ale jeho herecký výkon nic moc.Naopak G.Pearce byl výborný zrovna tak T.Hardy.Příběh trochu jiný než na klasickou gangsterku,všechno se točí kolem pálení kořalky ,ale byla to zajímavá podívaná. ()

Milabusek

Super (westernový) film musím uznat že todle se jen tak nevidí a taky už dlouho neuvidí dobrej scénař, dobrá kamera, dobrý herecký výkon, dobré obsazení herců ( to mi sedlo hned ) a hlavně dobrej konec . ()

Oswaald

Mám vzato, že přeřízneme-li někomu krční tepny, je to proces letální a nezvratný. I po shlédnutí tohohle filmu jsem toho názoru. Kraviny o nesmrtelnosti jako právě tahle, ale i mnohé jiné sráží na uvěřitelnosti snímku. Stejně tak jako fracek zosobněný LaBlafem, který byl víceméně po celou dobu, co se na obrazovce objevoval, na pěst. Čili místo sympatií a ztotožnění se s ním, u mě vyvolával právě opačné pocity. Tomu filmu se přesto jedna věc podařila skvěle, sice uvěřitelnost dobové atmosféry. Taky se mi líbilo, že je to jedna z mála gangsterek, která se odehrává v nějakým vidlákově mezi rednecky. Obvykle je to v tomhle žánru samý Chicago, New York atd., takže příjemná změna. Sečteno podtrženo, koukat se to nechá, ale ne vícekrát nežli jednou. ()

danny79

Trochu gansterska, hodne romance, thriller a drama. Scenar je pouze prumerny – postavy by mohly byt lepe propracovane: Tom Hardy jako Forrest – vystupuje jako samotarsky, tichy brucoun a tvrdak s jedinym vyrazovym prostredkem, o jeho bratru Howardovi se nedozvime vubec nic, pouze hlavnimu Shia Leboufovi je venovano dost prostoru, ale vyvoj jeho postavy neni tak zpracova, jak by byt mel. Odehrava se to ve zlate ere americkeho org. zlocinu, tedy prohibice. Ve filmu se sice kseftuje s alkoholem, ale vubec neni venovat prostor valce gangu, spousta veci neni vysvetlena, jen vidime nasledek, ale nic kolem. Guy Pierce chce dostat Bonduranotovy, ale neni videt jeho usili, plany, postupy, ani nic vice o nem. Vzdy se jen najednou objevi, spacha nejakou spinavost a zmizi. Ve filmu neni navic prostor, nebot znacna cast je zaplnena romanci mezi Shiou a reverend. dcerou. I pres tyto, predevsim scenaristicke nedostatky, se jedna o nadprumerny film, s kvalitnimi herci, povedenou vypravou i drsnymi akcnimi scenami. ()

lineker

Nejde nevyzvednout hudbu Nicka Cavea a stejně jak jeho hudba je i jeho scénář je velmi líbivý. Příběh tří bratří, pro něž krevní rodinné pouto je nad federální zákon a nad všechny ty, kteří se ho snaží v jejich teritoriu uplatňovat. Čest je jím více než vlastní život a osobní zájmy. Guy Pearce v roli nesympatického šmejda opět nezklamal. ()

YoKoKura

Tento film je diletantsky natočen. Jednotlivé scény jsou natočeny jen samy pro sebe. Herci se svými výkony zachraňují absolutní fiasko. Celou dobu jsem měl pocit, že si to Shia vymodlil kvůli svému egu. Opravdu nezajímavá sebestředná srajda kde jednotlivé části jsou vystavené jen pro svojí samoúčelnost bez další návaznosti. ()

neo_ap

Velké očekávání, ještě větší zklamání. Podle skutečné události. No, spíše někdo našel pár starých fotek, a dvě, tři historky. A zkusil z toho něco vymyslet. Chtělo to trochu přemýšlet, nebo upravit skutečnost. Děj není špatný. Avšak postavy, a hlavně jejich chování, mi přišlo dosti neuvěřitelné. Je to velká škoda. Film je krásně natočen, pěkně se na něj dívá. Krásná doba třicátých let. Auta, zbraně, prohibice, pašování. Mafie. Jen díky tomu: 50/100. ()

s0re

parada, inač Guy Pearce bol perfektny! Miestami to tak gradovalo, že som mal chuť vojsť do telky a zabiť ho vlastnoručne, toho slizkeho skurvenca nemohol zahrac presvedčivejšie, jedine čo ma mrzi je, že takeho skveleho herca ako je Gary Oldman mali využiť na konci filmu, to je jedno ako, hociako! Len nie takto ako to bolo, taketo roly dostavaju trivialny herci a nie Gary Oldman ()

smajki

Hodně dobrá gansterka netradičně z prostředí amerického prdelákova s dobrým obsazením. Guy Pearce je hodně ujetej a totální magor, jeho výkon byl pro mne byl tím nejvýraznějším. Shia LaBeouf se taky snažil, ale do tohohle žánru a příběhu mi prostě moc neseděl a trvalo mi, než jsem si zvyknul. Tom Hardy předvádí nejdrsňákovitějšího drsňáka, moc toho nenamluví a když, tak jen něco mumlá pod vousy. Drtivá většina filmu byla vynikající (především rvačky a obecně syrové násilí byly ztvárněny skvěle) až do závěrečné přestřelky, kdy po sobě prostě všichni šijou bez toho, aniž by se nějak zvlášť kryli ve stylu Patriota, Hardy vyloženě jde kulce naproti, protože si asi myslí, že je jednou z předchozích inkarnací Vyvoleného. Nebýt téhle scény a té poslední "rodinné" scény u stolu, kdy Hardy vypadá a čumí jako totální retard a pak bezdůvodně vleze do ledové řeky, dal bych plné hodnocení. Ten konec to prostě zabil. ()

xSimax

Tak tento film je pro mě nejlepším z daného prostředí a dokonce mi vyhovuje mnohem víc svým tempem lehkostí než jiné věhlasné filmy, ve kterých se objevuje mafie a pašování alkoholu (Neúplatní). Že by tomu přispěl scénář Nicka Cavea? Poměrně dokonale a místy úsměvně ukazuje jinou stránku americké prohibice. Člověk je nucen fandit těm na druhé straně zákona, ale to vlastně vůbec nevadí. Jedna z nejlepších rolí Jasona Clarka a Tomu Hardymu věřím, že tam tehdy opravdu byl. Nicméně problém je jasný a co čtu, vadí nejen mě. Co tam proboha dělá kamarád robotů LaBlaf? Sebelepší kostymérka z něj neodpáře tu hloupoučkou trilogii. Chápu to jako krok, který má k filmu přitáhnout "mladší diváky", ale to nutně taky znamená, že o část dospělých přijdu. Gary Oldman je nejlepší mafián od časů De Nira. ()

Kokotek230mm

Já tyhle filmy o prohibici nikdy moc nemusel stejně jako filmy o mafianech, ale s příchodem Bordwalk Empiru jsem byl nucen všechny snímky na toto téma shlédnout. A tento film je opravdu špička. Děj, napětí a herci vše je dokonalé. Dokonce i Shia mě pomalu přesvědčuje, že umí hrát. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)