Pathrose

Velmi slušně zvládnutá gangsterka, které se dá vytknout je pár maličkostí. Škoda, že Gary Oldman nedostal více prostoru. Zato Guy Pearce byl skvěle nechutnej, fakt se mi hnusil. Dočkáme se i trošku toho násilí, ale přeci jen by se slušelo trochu více prostoru pro postavy, které jsou nám prakticky jen předloženy, bez žádné větší hloubky. Shia dostane místa hodně na úkor ostatních, což je místy škoda. Jinak práce od Nicka Cavea zvládnutá dobře. A kdo ještě nepochopil po Warriorovi...you don't fuck with Tom Hardy :) ()

Borda01

Závěrečná přestřelka je poměrně hloupá a pan trasformer (čti hlavní hrdina Beouf) by měl zůstat už jen u robotů...moc prosím... ()

markotter

Celkem obstojně vykreslená atmosféra z amerického zapadákova v době prohibice, ale jinak film, který ničím nezaujme, člověk na něj kouká tak bez zájmu a přemýšlí o tom, proč ho vlastně tvůrci natočili. Shia LaBeouf mi do té jeho role vůbec nesedl. ()

Respex

Exkluzivní žánrovka. Scénář by klidně snesl o hodinu delší stopáž, ale jinak je to v podstatě bez chyby. Skvěle zvolení herci, jistá režie, sebejistě zvolený soundtrack... Země bez zákona / Lewless je pro mě jezdním z překvapení roku 2012. Za mě 5* a doporučení. ()

Acrobat

Písali sme si v Gangster Squad, oznámime to aj teraz. Božská snaha kláštorných dievčat zakázať alkohol viedla v histórii tejto primitívnej zemi k veľkolepej katastrofe. Kriminalita, masové vraždy, alkoholizmus všetko hodné svetovej veľmoci. Brolin and Co. boli v meste, tentokrát zavítame na vidiek. Tam, kde mešťanov nemajú radi. „Daj auto do dvora“ mi vždy vravievajú, keď prídem s autom na návštevu. Ak nie si KS, môžu (no nemusia) byť také detské problémy. Presne v tom duchu je Lawless. Jeden šerif (Pearce) proti všetkým nižšie či vyššie postaveným porušovateľom zákona. Opätovnou výhodou sa stáva fakt, že je problém určiť dobrého. Morálne zásady „fľašovateľov“ nemožno osvojiť na dnešné pomery a sympatie získavajú len a len z negácie postavy druhej strany – policajtov. Ale Hillocat vie, prečo nechodí do mesta. Prečo zostáva na vidieku. Umožní mu to totiž byť tam kde sa cíti skvelo. V suchej lúke, burine, môže zmlátiť nanajvýš jedného človeka, všetci sú navlečení do hnusného kusavého tesilu, fádnych svetrov a deravých klobúkov. Prepité oči, čudný strih, lacné revolvery s problematickým mierením, jedno auto. V Lawless je všetko výborné. Nič sa nedeje, nevybuchuje, málo strieľa...No úcta srší v každom detaile. Útok je útokom, krv krvou, nôž nožom. Neplytvá sa silami, reči sa hovoria a chlieb sa tu je a doslova krája. Z formálneho prístupu a minimalizmu Hillcoata sa treba učiť. Mne len ako slaboduchému unikali pohnútky Bondurantov, pretože scéna na moste je s hudobným doprovodom pomstychtivá, chladná a excelentne neľudská; skrsla mi však myšlienka „Kto je bez viny nech hodí kameňom“. Bonduranti si získajú časť publika umelo, práve násilným aktom na retardovanom človeku. Či to je pre dramaturgiu neviem, ale nevinne ma to zatiahlo do týchto konšpirácií. Neznevažuje to však film, ktorý strieľa zasa málo, ale pekelne isto. ()

netWoor

chvílemi mi to připadalo hodně přitažený za vlasy, ale když tvrdí, že to je dle skutečné události ... jinak není moc co vytknout, fajn příběh, fajn herecký výkony, fajn zpracování ... ()

Tamten

Dobrá dobová atmosféra a prostředí, pěkně zpracované charaktery ale trochu tomu chybí napětí (dlouho se film nikam moc neposunuje, teprve ke konci to chytne dobrou rychlost). ()

Kotsour

Super! Výborný film o trojici bratrů, kteří se s tím neserou, z doby prohibice. Skvělí herci, především Hardy a LeBeouf (ten je opravdu čím dál lepší, jeho role se mi líbila nejvíc a zahrál ji perfektně). Nebýt těch pár klišé, jako slizký záporák Pearce, hodnotil bych asi ještě líp, protože je opravdu málo věcí, které bych tomuto filmu vytknul. A v mnoha jiných směrech je naopak opravdu skvělý. ()

danny_21

Nevtáhlo mě to, nedojalo, nenadchlo. Film se snaží tvářit strašně poctivě, ale na pořádnou gangsterku z dob prohibice postrádá jakoukoli nástavbu nebo nalehavost - a co je ještě horší, casting sice na jména špica, ale výsledek hodně špatný - Hardy se svým one face výrazem jakože mě to fakt neba, Guy strašně přehrávající no a o Shiovi radši ani nemluvit, jediný kdo snese měřítko je Gary, ale škoda jeho většího nevyužítí. No a záverečná přestřelka - pche, to snad ani nemohlo být myšleno vážně - komedie. - Velké zklamání - 50 % ()

Martensson35

Příběh z dob prohibice v trochu buranském hávu. Výprava celkem dobrá ale herci nemastní,neslaní a i na gangsterku krajně nesympatičtí. A vše takové nikam nespějící. Prostě někam se odveze chlast, někdo dostane holku, někdo přes hubu, někdo kulku a jde se domů. Nějaká zápletka a spád, které mají v Imperiu a Veřejných nepřátelích úroveň jsou tady veskrze průměrné respektive žádné. ()

Sedliss

Souhra Cave a Hillcoat jak je vidno neuvěřitelně funguje. Spolupráce těchto dvou má neuvěřitelný šmrnc. Film kde téměř všechny postavy jsou záporné a Vy volíte automaticky volbu nejmenšího zla jsou k nezaplacení. U těchto dvou tvůrců mi to přijde už pravidlem. Mám chuť si teď hned půjčit knižní předlohu a k tomu si dát láhev pálenice z černého vrhu!! ()

Ceberus

Na to, jaké herecké kapacity měl film k dispozici, tak to nakonec nebylo nic úplně úžasného. Zajímavé je, že roli jako dělanou pro mistra záporáků Oldmana dostal Pierce (přestože je Oldman dokonce ve filmu) a roli jako dělanou pro Bruce Willise dostal Hardy. ()

bearmeedek

Za mě velmi povedené. Postavy, prostředí, puch domácí whisky. Ani se nechce věřit, že když se to fakt stalo, tak všichni ti "živnostníci" přežili. Vzhledem ke stáří filmu se nebere, že bych prozrazoval konec. ()

mira.l

Chtěl jsem dát i čtyři *, za to vystižení dobové atmosféry, vizuál to má povedený, ale ať mi sakra nikdo neříká, že Forrest přežil ty tři nebo čtyři průstřely při přestřelce u mostu, to ne!!! Na hraně bylo už to s tím podříznutým krkem, už tam mi připadalo nemožný, aby nevykrvácel a navíc záhy potom normálně mluvil, no ale budiž teda... ovšem podruhé už mi nikdo med kolem huby mazat nebude. Jo a taky mi prakticky po celou dobu bylo trochu divný, že stáčeli whisky do čehosi jak flašky od okurek, vidět je, jak to chlemtaj z těch sklenic, bylo fakt zvláštní... :). ()

Nix

Kde začít vůbec? Stačí se podívat na herecké zastoupení. Trojice bratrů, Shia a Tom spolu s Jasonem. Každej tu má nějakou roli, jasně Shia a Tom největší, ale i Jason skvěle doplňuje. Do toho se objeví dokonalý Gary a hlavní slizoun je Guy. Ty vole ten je fakt na ranu, ale jako ultra. Tady se fakt vyřádil. Každý hraje na oscara a to nekecám. A příběh? Zase jednoduchý tah na branku, ale se spoustou překvapení, twistů a takových situací, které občas člověk fakt nečeká. A nečekejte tu nějakou romantiku nebo že vás John bude šetřit, tady se krví a brutalitou nešetří, hlavně i díky tomu, že je to dle skutečný události a to určitě filmu prospělo. Tohle bylo fakt něco. Akorát jednu výtku mám, moc krátky. Ne naprosto vše vyhovuje, tohle si musím pustit znova, must see a ten kdo si to nepustil ať nečeká! ()

Franche

Zážitek numero uno, bezchybný Tom Hardy a patologicky nechutný Guy Pearce, brutální, syrové a vtipné zároveň. Vtáhalo mě to bez pochyb. 5* ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)