swamp

Drsné, dobře zahrané - jen ta LaBeoufova postava by zasloužila pohlavek za svůj obří fail - kvůli ženské! I přestože by se dalo říct, že hlavní postavou je právě LaBeouf, snímek především táhne Tom Hardy s Jessicou Chastain. Mia Wasikowska je bohužel jen do počtu (aby mohla oblbnout LaBeoufa), naopak Guy Pearce si svého záporáka vychutnal dokonale. ()

Geralt z Rivie

Trochu surové, trocha zábavy, trocha napětí, trocha skutečnosti, ale dohromady to dává skvělý zážitek. Taková gangsterka mi velmi dlouho chyběla. Naposledy tady byli Veřejní nepřátele, ale ti více méně zklamali a po třech letech přišla Země bez zákona, konečně spokojenost. --- KINO ()

predators

Na Lawless jsem nahlížel s odstupem. Ony jsou tyhle detektivky ošemetná věc, divák musí nasát atmosféru let, do kterých je děj zasazen a to se mnohdy nedaří. Tady jsme měli možnost nasát atmosféru výroby prohibiční whisky a s tím souvisící trable. Shia je sice ucho, ale svým bratrům s postupem času skvěle sekundoval a dokonce se postavil na vlastní nohy. No a co, že to pak posere... 75% ()

nascendi

Zo začiatku som mal z toho príbehu o nezdolných bratoch Bondurantovcoch veľmi dobrý dojem. Atmosféra Ameriky v časoch prohibície bola zachytená realisticky a dej slušne gradoval. Od začiatku mi však prekážala ťažko uveriteľná postava Jacka, ktorého navyše hral herec, akoby poskladaný z Lupino Lanea a Miroslava Donutila. Ani prehnane záporácky Guy Pearce ma nenadchol. A keď korunu všetkému nasadil telenovelový záver, bolo mi jasné, že viac ako tri hviezdičky nemôžem dať. ()

PetrPan

Gangsterský filmový diamant s ostrými hranami a přesnou technikou výbrusu .. Ta dokonalost ale působí chladně a odtažitě a já si brzo uvědomil, že přes všechnu tu krásu a přesnost je to pouze kus drahého zářivého šutráku na který s potěšením kouknu za výlohou, ale doma bych to nechtěl. ()

cukorek

Výrazné herecké obsadenie ma nesklamalo a v ponúknutých dvoch hodinách bolo stále na čo pozerať. Každý deň priniesol niečo prevratné a zaujímavé zo života bratov Bondurových. Takmer tradične rozložený pomer vlastnosti s veľkou dávkou obratnosti a sily v ramenách starších bratov a myším strachom plným váhania a nerozvážnosti u najmladšieho, dostal od režiséra presvedčivý kontrast. Hustá a napätá atmosféra stále naberala na otáčkach a keď podrezali Forresta som úplne prepadol panike - to sa nesmie tak skončiť. Našťastie Forrest toho zniesol ešte podstatne viac ako bežný smrteľník a tak skoro film neopustil. Výstižný názov zem bez zákona bol naplnený do bodky, keď zákon v tomto kraji stratil cenu a prežili len tí najsilnejší - ako hovorí zákon prírody. Škoda, že starší bratia ostali trocha v pozadí a pozornosť sa uprela na mladého Jacka, ktorého Shia LaBeouf nestvárnil až tak ako by som čakal. Aj keď sa John Hillcoat držal knižnej predlohy prijal by som ak by T. Hardy zlomil egoistickým mužom zopár sánok naviac. 80% ()

Slarque

Jak mě Proposition nadchlo, tak mě Lawless zklamalo. Neživotné obrázky z dob, ve kterých se často odehrávaly filmové gangsterky. Nezajímavé postavy. Nudní herci (až na pár výjimek). Náhodně řazené scény, které často nikam nevedou. Místo padoucha komiksově přepísklá karikatura včetně vizáže. Pár krvavějších či jinak drsných scén to nevytrhne, protože tu stejně většinou jsou, jen aby se neřeklo. Ta prohibice vlastně byla celkem nuda (50%). ()

Bachy

Teď tu budu trošku za exota, ale chci přirovnat Lawless k filmu Divoké vlny. Jo, ten animák o pitomých tučnácích na surfech. A ne kvůli tomu, že v obém je Shia za trochublba. Teď obhajoba mého zhovadilého připodobnění. Oba filmy mají krásný vizuál, perfektní tohle a tamto..třeba pár silných postav a několik výborných momentů. ALE oba zabíjí neuvěřitelně hloupoučký scénář. Kdy od představení postav je okamžitě jasno, kudy linka povede. Včetně všech zvratů. Tudíž se pak člověk soustředí na pár hlavních postav, které drží: a) Hardy - přiznám se, že jsem nepatřil k těm bezmezným obdivatelům, kterých se nedávno vyrojilo tooolik. Ale tady mě dostal. Ačkoliv jasně, je to hezky napsanou postavou. b) Gary Oldman - byl to dobrý tah. Člověk se na něj prostě těší b) Nick Cave - Cave jako hudebník, nikoliv jako scénárista. Na něj hážu největší chválu i největší hněv. Soundtrack je krásný a zdůrazňuje tam, kde má. Ale za největší slabinu taktéž může on. Ten scénář se dle mého nepovedl. Hillcoata pořád budu sledovat, ačkoliv si myslím, že tou přemírou násilí se snaží být strašně cool, až je to trošku nuda. Jenže alespoň u mne je to po Cestě krok zpátky. Jsme na 7mi z 10ti a ti tři jmenovaní pánové to horkotěžko vytáhli na čtvrtou hvězdu. ()

Rocky62

Ačkoliv jsem toho názoru, že éra nejlepších gangsterských filmů je již dávno za námi (Scorsese, De Palma), tak tato novinka je v některých aspektech kvalitativně srovnatelná s kulty od výše zmiňovaných tvůrců. Především atmosféra prohibičního období je dle mě na vysoké úrovni. Podsvětí je efektně zkorumpované a nebezpečné(megalomanský Rakes) a pro film představuje základní kámen. Chemie mezi ústředním triem je znatelná a takový Tom Hardy je zde třešničkou na dortu (těžký charismatický hlas, procítěné mimiky). Dějová linie je nepředvídatelná s absencí hluchých míst a nádherně vytříbená pomstychtivým násilím, lehkou romantikou a touhou po penězích. Překvapivá inovativní záležitost, která má vzhledem ke svým nezpochybnitelným kvalitám šanci stát se v budoucnu populárním kultem...možná. 80% ()

eLeR

Vybrala som sa do kina na romantiku, ktorú ale nehrali a miesto nej ma čakala táto lahôdka ... výborní herci, zase raz super muzika a výprava, a čo mám veľmi rada "based on a true story" .... pre mňa výborné. V kine sme boli dve. Ja a moja kamarátka. Skvelé kino! ()

Happens

Perfefktní westernová noir gangsterka. Trochu mě mrzí, že tam Hardy nedostal víc prostoru.Tři bráchové, co si žije ve svém vlastním světě, kde platí pravidla: nezkřižte nám cestu a všechno bude dobrý, v opačném případě nastane chaos násilí. ()

SeBig

Čekal jsem větší akci a větší roli pro Garry O. Celkově to je brutálně podaný romantický film s parádním obsazením viz. Tom Hardy který tomu dodává štávu tvrďáctví, Shia snad konečně vyrost z debilních transrobotů a ostatni taky dobré, ale opravdu minimum akce a pár scén opravdu přehnaných, což mě docela mrzelo. ()

Chrustyn

John Hillcoat se režií filmů rozhodně neživí (natočil pouhé tři celovečerní filmy, -včetně tohoto- které se dostaly do širší distribuce) a rozhodně se jedná o tvůrce, který si diváky hledá těžce a ve své podstatě mu to je jedno. Že netočí pro masové diváky dokázal netradičním westernem "Proposition", zadumanou postapokalyptickou "Cestou" a nejinak tomu bude i v případě "Země u zákona", ačkoliv se v tomto případě přeci jen snaží přiblížit se širšímu okruhu diváků, kterým je jeho tvorba cizí nebo se jí záměrně vyhýbali. Vypráví příběh tří bratrů, kteří si prožili své a rozhodně neměli klidné dětství ani dospívání. A právě oni si vidí v období prohibice výbornou možnost přivýdělku a postaví se proti zákonu i drsnému zástupci šerife (překvapivě slizký Guy Pearce, bez obočí a se stylovým účesem). Hillcoat zůstává věrný svému rukopisu a "Země bez zákona" není žádnou svěží a zábavnou podívanou v duchu "Neúplatných" ale spíše tvrdým, špinavým, krvavým, "chlapským" filmem, kde se pro ránu ani smrt nechodí daleko. Vyprávění je stejně pomalé jako v jeho předchozích filmech a vše je podpořeno baladickou hudbou dvorního režisérova skladatele Nicka Cavea. Ale díky poutavému tématu (které právě u nás bylo nedávno velmi aktuální) a řadě populárních herců, (Hardy, LaBeouf, Pearce, Oldman) film určitě zaujme širší publikum a i já můžu napsat, že mi z režisérovi tvorby sedl nejvíce a rozhodně můžu napsat, že se po dlouhé době jedná o poutavou i když trochu komornější gangsterku. Víc takových filmů a rozhodně se nebudu zlobit. ()

klerik

Rovnako ako ma nedostala SKUTOČNÁ GURÁŽ, nedostala ma ani Zem bez zákona. Ale budem len rád, ak takéto polowesterny budú mať úspech - žánru to určite pomôže. Pri tomto filme sú skvelé všetky tie veci okolo (Hardy, Oldman, Pearce). Ale hlavný príbeh (Shia LaBeouf) je úplne tuctový a zaberá príliš veľa priestoru. Už pri PROPOSITION bol jednoduchý scenár, ale tam bol priestor na atmosféru, filozofovanie, poetiku... Ak máme príbeh zasadený do obdobia prohibície, ťažko tam vkladať tieto prvky. Pár scén veľmi pôsobivých, ale film bol zbytočne napísaný takmer v rozmachu LEGENDY O VÁŠNI. Nie zlý film, ale stojí len na pár momentoch, zvyšok je nie najlepšie ukočírovaná (málo zostrihaná) vata... ()

hammer_head

Velmi očekávané historické drama, zasazené do doby pro mě nejzajímavější a to do dob prohibice. Bohužel jsou zde vidět problémy, které byli zapříčiněny nedostatkem financí, kterých se na tento film mělo uvolnit. Všechny tyto problémy jako je nepropracovaný scénář, nesžití s jakoukoli hlavní postavou je vykompenzováno velmi příjemným hereckým obsazením, až na obsazení jediné ženské role. Ve filmu postrádám např. nějaké ty honičky v autech, trochu více toho napětí, které by mělo při pašování hrát důležitou roly, trochu více zapojit korupci fízlů v daný problematice. Toho co ve filmu chybí je mnoho nebo toho co se od něj očekávalo a proto se z něj nakonec stává průměrný drama na které se rychle zapomene. ()

mcb

Čistá žánrová zábava, která jde na doraz – sice se z ní moc o dobách prohibice nedozvíte, ale to vynahrazuje perfektní souhrou všech složek, od režie, přes scénář a hudbu, až po herecké výkony, a tím, že se nebere moc vážně. Hlavní devízou Země bez zákona není příběh, ale hravá sebeironie. Když k tomu navíc připočtete typické "hillcoatovské" násilí a brutalitu, máte tady crowd-pleaser jako vyšitý. A s ikonickým Tomem Hardym. ()

mat.ilda

Jó McDonald ten si žil, hijá hijá hou.... v časech, kdy si teenageři vylepovali na zdi pokojíčku fotky chicagských gangsterů, kteří společně s prohibicí ovládali Ameriku dvacátých let minulého století až do doby, než přikvačil nevhodně groteskní zvláštní zástupce Guy Pearce, vlastně ještě dlouho poté, neboť legenda zřejmě praví, že Bondurantovi jsou z nesmrtelné větve MacLeodů, což mně, společně s vágní love story, dost vadilo. Na druhou stranu nemohu tvrdit, že bych se nebavila, námět, který zaujme, explicitní násilí poplatné době, slušné herecké výkony i dobře padnoucí muzika filmový večer určitě nepokazí. ()

VenDulin85

Nerada bych tu opakovala to, co už tu výmluvně popsali jiní... Takže si sešijte komentáře od pánů Ramirez85, DaViD´82 a verbal (ano čtete správně, sdílím s ním zcela názor na Šejlu LaBlafa) a dostanete moje pocity. Gangsterka je to skvělá, protečené krve přiměřeně, rzi (nebo olova?) v trubkách taktéž. Je pravda, že ke konci se to mírně sváží, ale díky bezchybné hudbě vydržíte a jste odměněni koncem, který je... spravedlivý. Protože výše zmínění jsou všichni pánové, nezbývá než dovolit mi ulítnout na kouzlu slovního projevu Toma Hardyho, ten má snad v příbuzenstvu medvěda nebo co, obávám se, že si musím jít změnit topku herců. ()

heyda

Skvělí herci, excelentně zvládnutá atmosféra, parádní zpracování..............děsný dabing, slabý příběh ==== jen tak tak 4 hvězdičky. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)