Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt. Při svých pravidelných nočních pochůzkách po nemocnici vždy pozoroval oči umírajících, zdali mu neprozradí něco víc. Právě tyto pochůzky mu vynesly nelichotivou přezdívku doktor Smrt. Kevorkian se po setkání s jedním ochrnutým pacientem, jehož kvalita života se prakticky rovnala nule, rozhodl přejít od slov k činům a sám začal pracovat na stroji, který nazval Mercitron. Měl pouhým stisknutím tlačítka pacientovi umožnit jednoduše a důstojně ukončit svůj život, pokud si to bude přát. Dal tak vzniknout zcela novému oboru medicíny - euthanázii. Sám poskytoval v této oblasti poradenství. Začalo to obyčejným inzerátem v novinách, pak přišla první pacientka a zanedlouho o tom měl slyšet celý svět... Detroitského patologa ztvárnil Al Pacino a za svůj strhující herecký výkon byl oceněn Zlatým glóbem. Biografické drama s hvězdným obsazením portrétuje i několik lidí, kteří Jacku Kevorkianovi pomáhali. Nejbližší okruh příznivců vzdělaného patologa tvořili jeho sestra Margo (Brenda Vaccarová), jeho dlouholetý přítel, technik Neal Nicol (John Goodman), aktivistka Janet Goodová (Susan Sarandonová) a právník Geoffery Fieger (Danny Huston). Film, realizovaný v produkci HBO, ověnčený dvěma Cenami Emmy, natočil režisér Barry Levinson. (HBO GO)

(mOnkey)

Pokud má člověk právo rozhodovat o svém životě, měl by mít stejně tak i právo rozhodovat o své smrti. Doktor Jack Kevorkian si je toho dobře vědom, a proto začne pomáhat trpícím lidem bezbolestně odejít z tohoto světa. Úřadům se to pochopitelně nelíbí, ale vzhledem k tomu, že asistovaná sebevražda je zákonem nepostihnutelná, nehrozí doktorovi žádné riziko. Jedni jeho chování chápou a podporují, druzí se bouří. Jack několikrát končí ve vězení, kde odmítá stravu a pasuje se tak do role novodobého mučedníka. You Don't Know Jack představuje strhující drama, které stojí na silném příběhu a ohromujících hereckých výkonech, Susan Sarandon i John Goodman jsou super, ale Al Pacinův projev, to je jednoduše herecký koncert, který musím podtrhnout. Okamžitě musím přehodnotit svůj žebříček oblíbených herců a nějak tam Ala nasoukat (ani vlastně nevím, proč jsem ho odtud kdysi vyřadil), jelikož tolik velkých rolí a ještě větších výkonů už jednoduše nemůžu dál přehlížet. Proč takovéhle filmy nejdou do kin, proč se musíme stále dívat na nedopečené komedie nebo rutinní thrillery, když tenhle komorní TV film strčí většinu z nich hravě do kapsy. 85% ()

Martin741

Ty nepoznas Dzeka zase vyslo u nas pod tym uchvatnym nazvom ze "Doktor Smrt". No dobre, Hatspesovet to ber. Eutanazia je kontroverzna sama o sebe, a tej sa venuje tento film. Barry Levinson /Bistro 1982, Rain man 1988/ natocil sympaticky film, rezisersk na urovni, dialogy su perfektne. Okrem Al Pacina /Kmotr, Vune Zeny/ sa tu zjavili aj dalsi kvalôitni herci ako John Goodman /Big Lebowski, Let/ a dve herecky : Brenda Vaccaro a Susan Sarandon. Trochu zamrzelo jedno : vo vilme bolo prilis vela pacientov, trochu okresat vedlajsie postavy a siel by som na maximum : 89 % ()

Rocky88

Tady je to s hodnocením opravdu těžké. Teď pochopitelně pomíjím herecké výkony a režii, protože ty jsou neoddiskutovatelně špičkové. Jde mi spíš o to, že jako životopisný film je to bez chybičky, ale když už se do hry dostala euthanasie, film se jednoznačně stavěl na jednu stranu a nedal prostor k hodnotným názorům opozice. Tudíž, i když se mi nechce, protože mě nenapadá film, který by ve filmovém roce 2010 mohl přispět do obecné diskuze tolik, jako You don´t know Jack, musím dát "jen" 4 hvězdy. Škoda televizního formátu. ()

Skleena

Mimořádně atraktivní a emotivní téma ve filmu vždycky letělo. Navíc tady v kombinaci s velice přesvědčivým Pacinem nemohlo dojít k ničemu špatnému. Každopádně se nemohu ubránit myšlence, že se to všechno dalo zvládnout s daleko kratší stopáží a o nic zásadního bychom nepřišli - život Jacka Kevorkiana se přeci jen nenesl v duchu takových vylomenin jako třeba ten Larryho Flinta, přestože je svým způsobem mnohé spojovalo. ()

Streeper

CSFD by už vážně mělo založit i půl hvězdičky, protože to rozhodování je někdy vážně k zbláznění, jako třeba u tohoto filmu. Dlouho jsem se rozhodovala jestli dát 3* nebo 4*. Film je dobrý, zajímavý příběh, navíc podle pravdy a Al Pacino v hlavní roli a řekla bych že tohle jsou ty hlavní kritéria pro 4 hvězdičky. ()

Kwaichi

Zaujímavá rozprava o živote a smrti. Tento problém je stále stále veľmi diskutabilný aj v súčastnosti. Eutanázia je niekde povolené, no vo väčšine štátov je považovaná za hrdelný zločin. Ja osobne som proti nej. ()

C0r0ner

Z hlediska zpracování nemám k vytknutí jedinou věc, plus jsem samozřejmě pro eutanazii, nicméně to strašně sráží brutální stopáž. Mít to tak o 45 minut méně, byl by z toho strhující příběh o člověku, který nakonec pro svou myšlenku obětoval sám sebe. Takhle je to bohužel místy celkem nuda. 60% ()

Wormboy

Al Pacino konecne v ulohe, v ktorej mohol predviest svoje skutocne herecke majstrovstvo. To ze sa zhostil svojej ulohy s velkou hereckou bravurou komentovat dalej nepovazujem za nutne. Jack Kevorkian je podla mojho nazoru extremne zaujimava osobnost a "odkaz", ktory sa pokusil zanechat tomuto svetu, je hodny vyrazne hlbsej analyzy ako par riadkov v ramci komentara k filmu o nom. Nech si o Dr. Kevorkianovi kazdy mysli, co chce, HBO sa podarilo sfilmovat udalosti zachytavajuce to najdolezitejsie z Jackovho "profesionalneho" zivota perfektne a ja som dostal jednu z najlepsich dram posledneho obdobia, ktora dokonale zaujala moju pozornost a zaroven mi poskytla miesto pre vlastne myslienky. 4,5/5* ()

J0hny5

Velmi zajímavý příběh o někom, kdo zásadně ovlivnil život hodně lidí. Byl jsem na vážkách jestli s Jackem sympatizovat a nebo ne. O eutanázii jsem přemýšlel a bych pro, ale určitě ne v takové formě.Člověk hodně trpící a skutečně nevyléčitelně nemocný by měl mít právo na důstojnou smrt, na druhou stranu takhle prováděné to už zavání. Zase kdyby to nebylo tak kontroverzní, tak by to zase nebylo zajímavé a nikdo by to nezfilmoval. Každopádně zajímavý film o velkém muži, který se nebál vzít otěže do svých rukou.Jinak Al Pacino to zahrál výborně. 85% ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (1) - *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Al Pacino + nominace (1) - Nejlepší minisérie / TV film ()

Pajky3

Zvláštní a kontroverzní film o jednom z nejdiskutovanějších problémů. Eutanázii. Před tím filmem jsem akorát věděl, že Kevorkian je Doktor smrt, ale co a jak dělal jsem netušil. Z tohohle filmu je cítit jen ta velká a silná PRO strana, chybí tomu silnější argumenty z řad proti. Asi mě to donutí k tomu, abych sám zaujal nějaké stanovisko k eutanázii, protože dosud se mě nijak nedotkla. Al Pacino zahrál Kevorkiana podle mě skvěle. ()

Martrix

Po obsahové stránce je to velmi zajímavé téma, které vás nejspíš přiměje debatovat o něm s ostatními, nebo si zjistit, jak jsme na tom s eutanázií u nás v ČR. Stát se snaží určovat kdo a za jakých podmínek bude přicházet na svět a stejně tak kdy a jak z něj odejde. Doktor smrt je příběh o muži, který se státu vzepřel, využil mezer v zákoně a dělal co považoval za správné. Řeč je o smrti, takže to není dobrodružný, nebo veselý příběh. Navíc je tady ambice prodat ho jako životopisný film. Nicméně jde o adaptaci knihy třetí osoby, takže bez ohledu na správná fakta beru vykreslení osobnosti a možná i pohnutek Kevorkiana s rezervou. Ano, Al Pacino byl přesvědčivý, ano téma bylo zajímavé, ale to jsou sice velké, ale jediné klady tohoto filmu. Pro mě byla nejzajímavější jeho poslední třetina, která se odehrává u soudu. K zamyšlení byla především řeč soudkyně, která jasně definovala rozdíl mezi správným rozhodnutím a právem. Umím si představit zajímavější režii i scénář, který se zbytečně zaobíral jednotlivými případy a snažil se diváka získat na stranu Kevorkiana. Už jen pouhé sledování procesů by nabízelo dynamičtější přístup k látce a nechalo by víc prostoru pro vlastní názor diváka. Slabé 4* ()

Juto

Pútavá, zaujímavá a poučná dokudráma, v ktorej môžete nájsť buď tmavú farbu, alebo povzbudiť v závislosti od vášho postoja k eutanázii. 6/10 ()

blitzer

Silný a emočně vypjatý snímek, stejně jako téma eutanázie samotné. Myslím si, že v tak silně ateistické zemi jako je ta naše, sklidí You Don't Know Jack převážně kladné reakce. Nicméně je mi jasné, že spoustě lidí se už z principu nemůže líbit (mnozí film proto odsoudí, aniž by ho viděli) a mají na to samozřejmě právo. Já patřím do první skupiny, takže dávám plný počet. Sice mě trochu mrzí, že nezazněly argumenty z druhé strany, ale tuhle 1 hvěždičku směrem dolů, vyvažuje Mistrův herecký koncert. ()

dr.fish

Téma euthanasie je dost citlivé samo o sobě, ale když se k tomu přidá Al Pacino a Barry Levinson, stojí to teprve za to. Myslím si, že málokdo by z podobného tématu vykřesal víc než průměr, tady ale sledujeme špičkově natočené drama člověka "misionáře". Společnost ještě není připravená, bojí se, neumí vstřebat a právně ošetřit tak zneužitelnou věc jako je euhanasie. A jeden rozhněvaný doktor s tím nic neudělá. I když čas nakonec obrousí i nejostřejší hroty. Al Pacino dokazuje, že zdaleka ještě nepatří do starého železa. Povedený film...80% ()

KajusaK

Velice pěkně zpracovaný film v čele s hlavním hercem (legendou) Al Pacinem.Opravdu nepochopitelný příběh. Protesty, pořvávání po Kevorkianovi..Všichni slepí? Nikomu nedošlo, že si to lidé zvolili sami? Nikdo je k tomu nenutil..Hodilo by se na to říct: Hleď si sebe, nestarej se o druhé ;) .. ()

BoXBe

Z důvodů, proč věnovat více než dvě hodiny tomuto filmu. Za prvé, jeho režisér není žádný amatér. Za druhé, Al Pacino jede na 110 % a neuhne ani o mikrometr v působivosti. Za třetí, je to perfektně napsané a natočené, žádná prvoplánová depka. Za čtvrté, tohle téma se fakt nedá probírat v hospodě a 134 minut času je dost na to, aby Vám Jack Kevorkian trochu pohnul paradigmaty a dogmaty. No a konečně třeba za páté, v tom filmu je řečeno tolik myšlenek podněcujících zapalování mozkových buněk, že mě svádí, abych se k němu ještě někdy v životě určitě vrátil. A ani nebudu tajit, že mi to hnulo i emocemi v několika případech. Shrnuto, Kevorkian / Pacino Vás nenechá chladnými. ()

MJMilan

Film se chytl celkem zajímavého tématu, zajímavých událostí, jež se stali před lety. Do hlavní role Barry Levinson obsadil precizního Al Pacina, avšak nemohu si odpustit, že pokaždé, kdy je obsazen právě on, mají dialogy s ním stejný nádech, stále něco mele, aniž by ho někdo poslouchal, překřičuje se s někým divnou sekanou angličtinou podobná prostředí Harlemu. Ve výsledku ale tento film m velký potanciál, je dobře sladěn se skutečností a stojí za podívání. ()

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)