Angličtina pro nejmenší

Réžia:

Alan Lederer

Scenár:

Ivana Sovišová

Základ každého dílu kombinovaného kurzu Angličtina pro nejmenší, který je určen především dětem, ale také jejich učitelům, rodičům i dospělým začátečníkům, tvoří kreslený seriál z produkce BBC English „Muzzy in Gondoland”. V pohádkové zemi se děti setkají nejen s postavičkou Velkého Muzzyho, ale i s králem, královnou, princeznou, zahradníkem a dalšími hrdiny, kteří nás budou příběhem provázet.
Pro děti-začátečníky je však obtížné orientovat se v anglických dialozích stylizovaných postaviček, nemají totiž český překlad. Proto budou naše děti provázet do anglické pohádky prostředníci. Přiblíží jim v různých situacích předměty, symboly a činnosti, které znají z české reality, tak, aby děti pochopily jejich význam i v angličtině. Jsou to Derek (anglický herec a spíkr BBC Hugh Kernode) a jeho papoušek Ringo. Derek odlétá do Gondolandu a papoušek, který mluví jen česky, stejně jako naše děti, se musí začít učit anglicky, aby „Gondolanským” rozuměl. (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Ringo byl debil, ale ten pán se maličkaté B líbil, přestože se bavil podivným jazykem (to neuměla skoro ani česky) s tím debilem. Teletubbies se ještě nenarodili, svět je krásné místo. ()

NinadeL

Ano, několik let už rozumím všemu, čemu nás chtěl papoušek Ringo naučit už na prvním stupni ZŠ. Ale slast z tohoto procesu se dostavila až po letech určité frustrace, která vždycky provázela epizody z Gondolandu. Jak náročné bývaly ty sci-fi historky z toho království. "Hau do ju dů? Ajm e King. Ajm e King ov Gondoulend." "Hau do ju dů? Ajm e kvín." "Helou. Vííí! Ajm e princes Silvija." ()

ABLABLABLA

Tohle jsem zbožňovala. Vždycky jsme se na to dívali v hodinách angličtiny a samozřejmě, že nejlepší jsou ty pohádky s Muzzym a králem, Bobem atd :) ()

Šimpy

V předškolním a raně školním věku jsem to vůbec nechápel, ale strašně rád jsem se na to koukal, když to pak dávali v bedně v době, kdy jsem maturoval ( a to i z Aj), strašně rád jsem u toho nostalgicky vzpomínal..a mimochodem vždycky se mi strašně líbila Silvia ;-) ()

majo25

Ako chlapcovi sa mi páčila tá animácia a postavičky, preto som to aj sledoval. Ale po príbehovej stránke mi to už vtedy pripadalo príliš jednoduché a jednotvárne. No a čo sa týka angličtiny, rozumel som vtedy viacmenej iba menám. Čo si rozprávali Derek a Ringo medzi sebou, som nemal páru a preto ma tie hrané sekvencie nudili. ()

tomeek

"Vudžu lajk sam epls, Ringeu?" Nejlepší pořad o angličtině, který jsem kdy viděl. Vyrostl jsem na něm. Skvěle jednoduché a promyšlené, navíc prokládané výbornými kraťásky a seriálem o princezničce a zelené příšeře, co žere budíky :) Brilliant! ()

RipperJosh

Dneska jsem to zahlíd po x letech a sejmula mě nostalgie:)) Když jsem viděl Big Muzzyho (alias toho velkýho zelenýho) krájet budík příborem a žrát ho, skoro jsem zamáčkl slzu, protože ten výjev jsem měl uloženej někdo hluboko v paměti, okamžitě jsem si to vybavil:))) Jen by mě zajímalo, kolik malejch dětí zkoušelo podobný "dobroty" ochutnávat po něm... ()

Leonora

"You are the black sheep of the family" a "to shed crocodile tears", jasně :) (Mám podezření, že už v době nástupu na základku jsem uměla anglicky líp, než tamní angličtinářka :-D ) ()

Nonna

Když to srovnám s kvalitou výuky, kterou absolvuje moje nebohé dítě na ZŠ, jsou papoušek i jeho komplic borci a jediní, kdo dokáže s pořádnou výslovností něco naučit. ()

Sadova302b50

Asi je v tom i kus nostalgie, ale dobře se na to dívalo, hlavně na pohádku s těma divnýma potvůrkama. Občas jsem si i něco zapamatovala a taky jak se to něco má vlastně vyslovovat. 4,5 * a 84% ()