Misfits: Zmetci

• Veľká Británia Misfits (viac)
Veľká Británia, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Iwan Rheon, Joe Gilgun, Nathan Stewart-Jarrett, Antonia Thomas, Lauren Socha, Robert Sheehan, Robert Sheehan (a.z.), Karla Crome, Nathan McMullen (viac)

Recenzie používateľa Jurys k tomuto seriálu (24)

Série 1 (2009) (S01)

První série britského seriálu Misfits představuje pět mladistvých delikventů po bouřce, která jim dala nadpřirozené schopnosti. Tvůrci vsází na mladé publikum, takže v seriálu jde hlavně o sex, akci a vulgarismus. Tohle kombo spolu s mírně fantasy světem funguje. Nějaký hlubší scénář to postrádá, což nahrazují silné hlavní postavy, zejména Robert Sheehan v roli Nathana. Herci se od prvního dílu výrazně zlepšili a je vidět, že se ve svých rolích časem našli. ()

Epizoda 1 (2009) (S01E01)

Díky neobyčejné koncepci je první díl zajímavý a nutí člověka dívat se dál, zároveň je ale z něho cítit jednoduchost. Je poznat herecká nezkušenost mnoha herců. ()

Epizoda 2 (2009) (S01E02)

Lepší rozvoj charakterů než v moc neříkajícím prvním díle. Skvělý mix humoru, erotiky a emocí. Scénář stále dost jednoduchý. ()

Epizoda 3 (2009) (S01E03)

Nevýrazná epizoda s pár scénaristickými děrami (kreditní karta, auto). Seriál se ale drží nad průměrem. Robert Sheehan zatím vypadá na hvězdu party. ()

Epizoda 4 (2009) (S01E04)

Scénář je konečně propracovaný a samotný koncept dílu je velmi zajímavý. V dílu jsou skvěle využity retrospektivní prvky postav a jejich následek na přítomnost. Nemám co vytknout, zatím nejlepší díl seriálu. ()

Epizoda 5 (2009) (S01E05)

Trchu pokles po minulém skvělém díle. Scénář sice děravý, ale konec dílu skrývá konečně nějaké drama, které seriálu zatím chybělo. ()

Epizoda 6 (2009) (S01E06)

Závěrečný díl, ač napínavý, mě moc neoslovil. Znovu tuna chyb ve scénáři a celé to vymývání mozků mi nepřišlo moc podařené. Závěr dílu však dobře otevírá prostor pro druhou řadu. ()

Série 2 (2010) (S02)

Druhá série pokračuje ve stejném stylu jako série první. Postupem času ale příběh "nový záporák, který zneužívá schopnosti" omrzí a vytrácí se originalita. Tvůrci se tentokrát věnovali ději více, než v sérii první, scénář je ale často nedotažený a nepůsobí lépe, než v sérii první. Stejně jako po první sérii, seriál si nechává otevřená vrátka pro sérii další. ()

Epizoda 1 (2010) (S02E01)

Příjemné navázání na první sérii. Bohužel trochu neoriginální koncept "shapeshiftera", hodně nevysvětlených věcí a dost zmatený konec. Je však poznat výrazný herecký vzestup všech hrdinů. ()

Epizoda 2 (2010) (S02E02)

Zatím konkurent na nejlepší díl seriálu. Skvělý nápad s obrácením schopností, scénář tentokrát bezchybný a hodně silný konec. Robert Sheehan se ukazuje jako výtečný herec. ()

Epizoda 3 (2010) (S02E03)

Zajímavý vývoj příběhu muže v masce, bohužel to jediné bylo na epizodě zajímavé. Příběh s tetováním spíše nudil a byl dost nedodělaný. ()

Epizoda 4 (2010) (S02E04)

Zatím asi nejhorší epizoda. Hrozný scénář, náhoda za náhodou a postava počítačového maniaka zní zajímavě, ale ve skutečnosti není. ()

Epizoda 5 (2010) (S02E05)

Super konstrukce epizody, Také dobrý scénář, pokud tedy nepočítáme tu přeměněnou gorilu, protože to moc smysl nedávalo. Jinak nápad se superhrdiny chválím. ()

Epizoda 6 (2010) (S02E06)

Skvělý nápad, super uděláno...ale ve scénáři chyb jak máku. Škoda, tahle epizoda měla rozhodně na víc. ()

Christmas Special (2010) (S02E07)

Za celou epizodu se toho stalo skoro víc než za celou druhou sérii. "Vánoční speciál" není vůbec žádným speciálem, je to regulérní epizoda, která mění hodně věcí ve světě Misfits. Postava novodobého Ježíše skrývá v sobě sociální kritiku, po dějové stránce je to však spíše prázdné. ()

Série 3 (2011) (S03)

Seriálu bohužel s každou novou sérii o trochu klesne kvalita. Třetí série trpí ztrátou Roberta Sheehana (Nathana). Joseph Gilgun je sice skvělá náhrada, bohužel Nathan je nenahraditelný. Témata dílů zůstávají hodně podobné s druhou sérií. Tvůrci dle mého názoru udělali chybu, když se pustilo do klišé "speciálů", viz epizoda 4 a 7. Kdyby s třetí sérii tento seriál skončil, vůbec bych se nezlobil, tvůrci však mlékují počáteční úspěch dál. ()

Epizoda 1 (2011) (S03E01)

Třetí série začíná trochu jinak než dvě předchozí. Nová postava, Rudy, je sice charakterově zábavná a zajímavá, ale postava Nathana seriálu rozhodně chybí. Na konci vidíme scénáristicky dost vynucený návrat k prvním dvěma sériím. ()

Epizoda 2 (2011) (S03E02)

Nejlepší epizoda za hodně dlouhou dobu. Zajímavý "milostný trojúhelník". Jen škoda, že se kromě hlavního příběhu díl nevěnuje něčemu navíc, takhle je to 50 minut o tom stejném. ()

Epizoda 3 (2011) (S03E03)

Příběh je velká blbost, ale musím uznat, že i tak jsem díl shlédnul s napětím. S lepším scénářem mohl díl aspirovat na mnohem víc. ()

Epizoda 4 (2011) (S03E04)

Místo další epizody seriálu tvůrci natočili céčkové sci-fi o alternativní historii s nacisty. Akční to bylo, ale příběh logicky nikdo nepromyslel. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)