Romantický príbeh mladej psychologičky Doubravky a dedinského mladíka Honzu, traktoristu, ktorý kvôli stávke prišiel o vodičský preukaz, takže teraz pasie družstevné stádo kráv.  Doubravka je na chate so svojim priateľom Bobom, ktorý študuje medicínu a pripravuje sa na opravné skúšky. Honzova bezprostrednosť a optimizmus ostro kontrastujú s Bobovou povahou a Doubravka si postupne uvedomuje, že jej cit k Bobovi sa vytráca a v skutočnosti má rada Honzu. Čo však na to povie jej konzervatívna rodina? (RTVS)

herr_carter

Kdo by neměl rád tuhle pohodovou letní komedii s brilantní ústřední hereckou trojicí - především Vízner tu v roli natvrdlého Boba doslova exceluje.............. moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Lukoboss

Až teď zjišťuju, že to nemám ohodnocený, i když jsem to viděl několikrát a pokaždé se u toho bavím. Vcelku minimalistickej film, kde je důležitých jen pár postav, ale hlášek je hromada... "Znám všechny krávy v okolí, ale vás jsem tady ještě neviděl!" nebo "Rafnout se s maminkou? Táta radši umřel, než aby se s ní hádal...", to jsou nezapomenutelný perly, který vždycky pobaví, jsou ze života a taky s pohodovým nadhledem. Ano, máme určitě lepší filmy z téhle doby, nicméně musím uznat, že se to vždycky rád podívám. ()

xaver

"...znám všechny krávy v okolí, ale Vás jsem tady ještě neviděl..." předznamenalo tento film jako snímek, na který bude divák rád vzpomínat a vracet se k němu stejně, jako k další spoustě výborných českých komedií. Výborný námět, nesmrtelné hlášky a skvělé herecké výkony zaručují dobrou zábavu, které neváhám dát 5*. ()

Zagros

Tato letní romantická komedie mě úplně minula. Dokáži sice pochopit, proč se někomu může líbit, na mě to ale nefunguje. Příběh je velmi jednoduchý, postavy nesympatické a humoru pomálu. Hanzlík i Kolářová si mnohokrát střihli lepší role, na vině je spíš slabý scénář. Více než dvě hvězdy za sebe dát nemůžu. ()

Paity

Jaromír Hanzlík, co by traktorista, uffff snad už by se tohle dneska nenatočilo... V každém případě normalizace ve filmu jako když vystřihneš, tedy film, který vlastně ukazuje, že kromě milostných problémů, není na světě kromě světového míru nic, čím by se lidé měli zatěžovat. ()

Adramelech

Romantický film z období normalizace pojednávající o tom, jak se žena z řad pracující  inteligence druží s příslušníkem rolnické třídy. Intelektuálka nosí brýle a vlasy má jak ucouraná myš, zato mládenec pracující v živočišné výrobě je prototypem pohledného muže; obojí je klišé jak vyšité. Také se tu implicitně propaguje myšlenka, že mladí lidé by měli vstupovat do manželství a mít děti. Zaznívá zde i kritika toho, že ne vždy jsou na trhu banány či jiné produkty. To byl totiž asi tak nejzávažnější problém, jaký občané v oné době řešili. Bydlení bylo laciné, ceny el. energie, plynu a vody byly nízké, nebyly žádné doplatky za léky, byla nulová nezaměstnanost, jen to zásobování obchodů zbožím občas trochu haprovalo. Žilo se spíše poklidně. Hodně se souložilo a také hospody praskaly ve švech. Tvrdé drogy na trhu nebyly a sociální sítě na způsob FB neexistovaly, stejně jako mobilní telefony. V kinech se promítaly filmy jako je tento. Náročnějším divákům byla k dispozici celorepubliková síť filmových klubů. Jedna hvězdička za film jako takový, jedna za spaniloprsatou Lenku Kořínkovou, která se tam na chvíli mihla. Perfektní komentář: farmnf. ()

Radim

Pro mě zlatý fond české komedie. Nezapomenutelné hlášky, skvěle obsazeno. Možná to sem tam trochu ztrácí tempo, ale když si vzpomenu třeba na: "Kykyryky" Oldy Víznera, vše odpustím. ()

mirkaaa

Úsměvná letní komedie s vynikajícím Jaromírem Hanzlíkem, Danielou Kolářovou, Oldřichem Víznerem a řadou dalších známých herců. Děj je sice jednoduchý, ale nepostrádá vtipné hlášky. Je to zkrátka oddechová komedie, kterou můžu vidět několikrát. ()

maslic

Tohle na me pusobilo jako nejaka politicka agitka o tom, jak nakrasne se inteligence muze dat dohromady s pracujici tridou. A pritom to mezi Hanzlikem a Kolarovou vubec nejiskri, neni tam zadna chemie a vsechno ovlada jen jejich slepa laska. Jasne ze "lasce se meze nekladou". Ale tady je primo do oci bijici, jak prosty lid nad burzoazni tridou zvitezil, a jak dalsi strediskova vesnicka svoje stadecko o jednu ovci rozsirila. Videno az v 2010. ()

J*A*M*A*L

České filmy mám rád, ale k tomuhle už jsem měl nesnesitelný odpor už od mala a i teď to přetrvává.Viděl jsem to ještě jako malý a už jen ten název mi moc nezavoněl a film samotný byl ještě mnohem horší a slabší.A věděl jsem, že po té jedné projekci už ten film stoprocentně nikdy neuvidím a jen o něm párkrát uslyším.Ale před takovými sedmi lety jsme jeli se školou na výlet do Španělska a řidič autobusu tam měl nějaký malý přehrávač, lépe řečeno televize :) a při cestě domů tam jak na potvoru musel zapnout tohle a tak jsem věděl, že po zbytek cesty se budu jen nudit a nudit a čučet z okna na krajinu.Aspoň jsem měl zkušenosti s nudou. ()

Damielka

Já tenhle film miluju. Evokuje ve mně letní prázdniny, pohodu a Kolářová s Hanzlíkem a Víznerem mě pokaždé něčím chytnou u srdce. Stejně tak roztomilá hudba a kravičky, mezi kterými jsem si coby puberťačka hrávala (tím myslím opravdové krávy, ne moje kamarádky). ()