Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě. (oficiálny text distribútora)

MeaCulpa

Prototyp Oscarového filmu v tom nejlepším slova smyslu. Colin Firth má plešouna v kapse a osobně bych ho přál i Carterové. PS: přítelkyně logopedka si film neskutečně užila. ()

Kroup4

Nevím co říct.Byl jsem nadšenej.Tak příjemnej film jsem dlouho neviděl.Bylo to humorné a chvilama i vážné.Co tady ústřední trojce předvádí je hodno Oscarům.Firth jako koktající král nemá chybu,zamilujete si ho,tak i lektora G.Rushe tak i H.B.Carter jako první dámu.Doufám že Akademie pošle většinu plešatých sošek do Anglie. ()

Mockrosh

Skvělý film, skvělí herci, skvělé dialogy, skvělé výkony. Ale k totálnímu chrochtání pod vousy mi schází vtlačení do sedačky jako při startu letadla... Anebo jsem jen rozmazlen, nevím. ()

Forty-

Vyborne herecke vykony a netradicna pointa filmu. Niekedy to posobilo tak tragikomicky - zatial co kral bojoval so svojim koktanim tak brtiania bojovala s hitlerom. Miestami (hlavne prvu polhodinu) som sa vcelku nudil, ale kvalitu neupieram. ()

Respex

Neuvěřitelně silný film, který je, i přes dobu ve které se odehrává, velice pozitivní. Jedná se o kus poctivé filmařiny. Všichni herci odvedli svou práci na 150% a to s Oscarovými parametry. Colin Firth opět potvrdil, že jedním z nejlepších herců součansti, H. B. Carter ve své snad nejpříjemnější roli a Geoffrey Rush je jednoduše excelentní a právě na něm stojí celý film. Tom Hooper dokázal natočit film, který bude velmi vysoko v mém osobním žebříčku filmů. 5* a doporučení. ()

sehe

King´s Speech má 12 nominácií na Oscara.U mňa získava Oscara za hl.mužskú rolu Colin Firth a vedľajšiu mužskú rolu Geoffrey Rush.Naozaj parádne herectvo.Film ako taký má dobrý scenár i réžiu a výpravu,ale nezasiahol ma natoľko, ako by mal najlepší film roku. ()

Veseldaa.!

Není to jen vynikající film, pln povedené kamery, režie a herectví, ale také, a to především, je to film držící se historických faktů a obrazů panování britské monarchie. ()

Baron Noktur

Film, od ktorého by ste možno očakávali veľkolepý historický veľkofilm, je v skutočnosti skromná komorná dráma. Za srdce ma to bohužiaľ úplne nechytilo, no rozhodne sa jedná o nadpriemerný snímok, navyše okorenený fantastickým výkonom Geoffreya Rusha a krásnou čarovnou hudbou. 75% ()

tančísvlky

Obsadiť do hlavnej úlohy Colina Firtha je jeden veľký omyl pana režiséra . Jeho výkon je dosť úbohý , vlastne tak ako vždy . Film je poriadne nudný , kamera sa tisíc krát opakuje v záberoch . Skôr sa mi zdá ,že ide o chladný celok teda vykalkulovaný film pre zisk nejakej sošky . Naopak najväčším klenotom filmu je Geoffrey Rush v úlohe terapeuta Lionela , ten má k Oscarovi jediný veľmi blízko ... Snáď len kvôli nemu dám slušné hodnotenie ... ()

marusaj

Nádherný strhující film. Colin Firth je bez nadsázky geniální, a to, jak si sekundují s Geoffrey Rushem, je jedinečné. I když se jedná o jednoduchou dějovou linku, tak scénář je vyšperkovaný, perfektně vyladěný a společně s krásnou prací kameramana se z King's Speech stává filmová lahůdka, kde čtyři Oscaři jsou opravdu zasloužení. Již dnes klasika. ()

Los Losos

Můj jasný favorit na Oscara a vlastně mě docela překvapilo, že to nakonec vyšlo, neboť akademici se většinou s mým názorem neshodují. Tady není moc co dodat, zajímavý příběh, skvělé herecké výkony, velmi příjemný film, což mu v mém případě bohužel ubírá pátou hvězdičku, na můj vkus až moc příjemný, chtělo by to větší dávku syrovosti a autenticity. Na druhou stranu, proč si to prostě neužít tak, jak to je. Králova řeč má svoje mouchy, ale vlastně se mi to hodně líbilo a možná si tu pátou hvězdičku ještě rozmyslím… ()

mattpro

Tento druh filmového žánru nie je proste moja šálka kávy a preto nemôžem tomu dať viac ako 4 hviezdy. V každom prípade to bol ale určite zaujímavý a historicky podložený film. Dozvedel som sa niečo o histórii Anglicka a v konečnom dôsledku neľutujem tie 2 hodiny strávené pri tomto diele. A samozrejme výkon Colina Firtha je skvelý a sošku si rozhodne zaslúži. ()

bakeero

4* s odřenýma uš-š-ima. Velice vděčný materiál pro Akademii. Zábavnosti však tenhle film příliš nepobral. Pokud chcete konverzačku, doporučuji Frost/Nixon. ()

matt85

"Vystrašená země potřebuje pravého vůdce. Vystrašený člověk potřebuje pravého přitele." Tom Hooper se mi zamlouval, už při Damned United. A tohle je ještě lepší. Ukázkový britský film a skvělý protiklad The Social Network. Je přece jenom neuvěřitelné, že ten Oscar putoval do Britského ostrova. The King's Speech nabízí krásný příběh a svěží kus filmařiny. Vskutku úžasné. ()

Dr0m

Natočit seriózní film o koktajícím monarchovi z předválečné Británie bez jediné zbytečné nebo dokonce nudné scény je nad mé chápání. V případě The King's speech se to povedlo na 100%. Zaručeně nejlepší film minulého roku. Ty oscary si naprosto zaslouží. A klidně by jich mohl dostat 2x tolik. ()

Oonika

Film, který mě hodně oslovil, i když to nebyla žádná pecka, která vás posadí na zadek, ale spíš milý výlet do Británie 30.let. Colin Firth hrál perfektně, nikoho jiného si v té roli ani nedokážu představit, H.B. Carter mě mile překvapila a Geoffrey Rush byl naprosto geniální! ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.06.2022

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (viac)