Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (viac)

Tucker a Dale (Tudyk & Labine), dva neodolatelní burani ze zapadákova v Západní Virginii, se vydávají do polorozpadlé barabizny, které říkají chata, aby tu vypili pár piv, chytili nějaké ryby a užili si trochu zábavy. Skupinka středoškolských studentů, kterou potkají cestou, ale z jejich podezřelého chování a vzhledu usoudí, že takhle nemůže vypadat nikdo jiný, než dva šílení zabijáci z venkova. Zdá se, že poklidné prázdniny Tuckera a Dalea přinesou nečekaně krvavé a zábavné zvraty. (oficiálny text distribútora)

aquiver

Parodicky pojaté klišé béčkového hororu. Vtipné to moc není, zábavné ale místy ano. Dobrý výsledný dojem zabíjí především výrazná hloupost postav, byť záměrná, a vůbec ten základ samotného klišé, které zkrátka zůstalo. Milovník béčkových filmů bude nadšenější, řemeslně snímek funguje... 50 % ()

Abiosis

*LESNÝ OMYL* Príliš nezaujímavé spracovanie inak skvelého nápadu na to, aby som sa bavil. Hlavná dvojica hercov, ktorých poznám zo svojich obľúbených seriálov (Alan Tudyk zo seriálu Firefly a Tyler Labine zo seriálu Invasion) to nedokážu zachrániť, i keď proti ich hereckým výkonom výrazné výhrady nemám - zodpovedajú žánru, teda sú odľahčené a prehnané. Film ako celok je málo vtipný, málo originálny, málo parodický a miestami vyznievajúci veľmi trápne. Hlavný záporák je príliš obyčajný a spomienku na neho dokonale prekryje Katrina Bowden lezúca polonahá po skale. Verdikt v 1 vete: Nenaplnené očakávania v paródii na tínedžerské horory. 16.02.11 ()

iampatrik

55% Nikdy se mi nezamlouval mix komedie a hororu. Tohle dílko až tak špatné, ale taky vůbec, ale vůbec ničím nepřekvapí. Málo humoru, málo hororu. Místy až tragické výkony teenagerů. Přesto je Tucker & Dale koukatelný, průměrný snímek. ()

Disease

Vynikající a originální nápad. Místy jsou tam ovšem lehce hluchá místa, takže jen 4*. Po celkem dlouhé době komedie, kde jsem se řezal smíchy. ()

ondrula

Tak jsem zas po dlouhé době dokoukal americkou komédii, což se mi moc často nestává. Bylo to nejspíš díky tomu, že se jedná o poměrně povedenou parodii na vidlácké exploitationy, které já můžu a hlavně a především nade všemi "hereckými" výkony ční Alan Tudyk, jehož talent nelze přehlédnout. ()

ThomasCrown

Po Burke and Hare ďaľšia skvelá komédia s hororovým nádychom. Jednotlivé scény už nabádajú myseľ k domýšľaniu si a smejete sa skôr než vtip dozreje. Najväčší frajer je astmatik, kopa samovražedných deciek, ktoré sa chú sami zabiť a neopakovateľný Dale s kosou. Prvotriedna zábava. ()

Teabag

Takováhle parodie na hixploitation tady chyběla! Tucker & Dale jsou prostě správní hoši, kteří se ocitli na nesprávném místě v nesprávný čas... Hillbillies jsou velmi sympatiční a college kids jsou na zabití. Doslova. Takže za mě palec nahoru! ()

vorry

Bacha Spoiler !!!!! Ta scéna s tím, jak Tucker řeže strom motorovou pilou, je nejlepší. V tom stromu je totiž roj včel a jak do nich omylem řízne, tak na něj vystartují. Pak kolem sebe začne mávat motorovkou a začne pobíhat kolem chaty a nebohý student si myslí, že ho chce rozřezat. Tvl to mě zabíjí :DDD Bomba film. ()

Bingos

Sice se ústřední myšlenka v půlce filmu okouká a zbytek vaty stojí úplně za hovno, je to ale docela roztomilá šaškárna. A scéna z řezačkou nemá chybu! ()

J*A*M*A*L

Neznám žádný příjemný horror a včera jsem si ho tedy vychutnal.Tohle totiž bylo tak příjemné na pobavení a brutalitou se zde také nešetřilo.Ten film jsem si zkrátka užil a pořádně jsem se u něj zasmál.Kam se hrabou obyčejné komedie. ()

Haymar

Což vo to: Nápad výbornej, rozjetý to bylo parádně ALE... Tucker a Dale trpí klasickejma bolístkama podobnejch filmů - za A) tvůrci (evidentně fanoušci) jsou sice plní nadšení - leč bez výraznějších zkušeností - a neukočírujou celej ten maratón a zhruba v půlce se jim to začně sypat pod rukama jak domeček z karet... mno a za B) prachů taky nebylo tolik kolik by bylo třeba, takže místo pořádnejch herců se tam motá banda tupejch komparzistů... a výsledek je takovej jakej je! Přitom si dost dobře umim představit, jak by to vypadalo kdyby režii dostal do rukou někdo jako Vaughn a hlavní duo buranů by si střihl takovej Buscemi s Rileym!!! Kurva to by byla jízda jaxviňa a diváci i odporná krütyka by se z toho srala magi v kostkách ušima ou jee!! ()

TERRORDROME

Teenageri z mesta sú obvykle vo filmoch vraždený zdegenerovanými buranskými hovadami s kanibalskými chúťkami. V tomto filme sa vandrujúci puberťáci stávajú obeťami samých seba a vidláci nechápu čo sa deje. Tucker a Dale sú dvaja umastený vidiecky kamoši čo vystrašili kúpajúce sa dievča až zletela do vody a rachla si hlavu. Tak ju zobrali ošetriť do svojej chatky. Zbytok výletníkov však má za to že bola tými šialenými lopúchožravými monštrami unesená a poriadne vyhecovaný spriadajú plány na záchranu. Následne sa chudáci buranský dobráci nestačia čudovať, prečo okolo nich behajú decká čo sa sami napichujú na kopije a skáču do drviča na drevo. Táto scéna ( a samozrejme aj ten útek s motorovou pílou pred naštvanými osami ) a následná zúfalá snaha vysvetliť celý ten absurdný incident šerifovi ( držiac pri tom za nohy rozpolenú mŕtvolu ) sú jednoznačným vrcholom filmu, ktorý ostane neprekonaný. V druhej polovici bohužiaľ dojde tvorcom inšpirácia, parodický tón uberá na intenzite a začne to byť trochu nerozhodne ukecané, aj keď sa z tej mládeže postupne stávajú šialený pomstitelia, ktorí sa nemajú komu pomstiť. Ale dobrý dojem už bol zasiaty a vyklíčený, takže zostáva v poho. Celkovo fajn oddychová komédia ktorá sa rochní v tom že stavia hororový žáner úplne na hlavu. Navyše natvrdlí synovia vidieka Tucker a Dale sú sympaťáci ktorý by mohli mať pokojne aj ďalší film. ()

Tristaver

Film s kreativním námětem, který bohužel ztrácí ty skvělé kvality po "vyvraždění" půlky skupinky. Od té chvíle začíná průměrná nuda v čele s děsným adolescentem, kterému jsem jako jedinému přál, ať chcípne, a to co nejdřív. ()

Hanes88

Chápu, že tenhle druh filmů není pro každého, ale já mám tento žánr rád. Tenhle byl navíc naprosto zvládnutý...bylo tam všechno..supr herci, skvělý nápad a výborně natočeno. Jen mínus za dabing...radši na to koukněte s titulky. 90%. ()

mosnak

Dost bylo trapných studenských vyvražďovaček! Tenhle parádní film mě pobavil a hlavním hrdinům jsem držel palce (teda pokuď jsem se zrovna nesmál). Konečně film o tom,jaké jsou doopravdy ty tupé partičky amerických studentíků,kteří si jedou vypít mozek na venkov. Klasika - je tam jeden boreček co si hraje na hrdinu, tupá blondýna, chytrej syneček, černoch, holka co všechno chápe a všemu rozumí... prostě paráda. Všem doporučuji. ()

lareinna

„Ten kdo tu bydlel před námi musel být archeolog nebo něco. Taky to byl fanda přes zpravodajství..“ Tak to bola dobrá haluz :) Ako haluz celkom zábavné. ()

Zombi

Výborný nápad, stavějící nahlavu klasické klišé vidláckých vyvražďovaček, je bohužel znehodnocen slabším zpracováním. Obsazení je přesné, scénář mohl být ještě lepší, ale přesto je zábavný, jen to zpracování pokulhává, ačkoliv gore je celkem solidní. Přesto jako vtipnou hororovou komedii můžu film doporučit, jen od toho nesmíte moc čekat. Ať žijou sebevražední studenti. Lepší 3 hvězdy. ()