Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (viac)

Tucker a Dale (Tudyk & Labine), dva neodolatelní burani ze zapadákova v Západní Virginii, se vydávají do polorozpadlé barabizny, které říkají chata, aby tu vypili pár piv, chytili nějaké ryby a užili si trochu zábavy. Skupinka středoškolských studentů, kterou potkají cestou, ale z jejich podezřelého chování a vzhledu usoudí, že takhle nemůže vypadat nikdo jiný, než dva šílení zabijáci z venkova. Zdá se, že poklidné prázdniny Tuckera a Dalea přinesou nečekaně krvavé a zábavné zvraty. (oficiálny text distribútora)

Jonash87

Dobrej nápad, ale slabý provedení. Dalo se z toho vytěžit víc, nějak mi to přišlo nemastný, neslaný. A vtipný to, jak dost lidí píše, opravdu moc nebylo. Horší dvě hvězdy. ()

zdenotvor

Celkom zaujímavá hororová komédia, s množstvom zábavných okamihov.Pekné prostredie,herci boli tiez fajn a ja som sa príjemne zabavil ...V rámci svojho žánru nadpriemer ()

Figu

Bože, to je tak dobrá pičovina, že jí musím fláknout 4 hvězdy! Úhel pohledu je největší heslo filmu. To jak si jedna strana myslí o druhé, že jsou to zabijáci a druhá strana jim celou dobu chce pomoct a vyhovět a myslí si, že se první strana zbláznila a že se vraždí naschvál, to je tak originální, až je to k nevíře! Prostě správná kokotina! 70% ()

MrPierc

Ty mrtvoly se zabily jen náhodou, my za to nemůžeme! Banda studentů, kteří jsou zlblí z hororů, chybně označí vidláky za masové vrahy. Náhoda je blbec a neštěstí nechodí po lese daleko. Smrtelné nehody pak z dálky vypadají jako masakr. Inspirace ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (1974) a Vysvobození (1972). Povedená krvavá komedie se sebevražednými studenty :-). ()

Mefistofelle

Pokud vypadáte tak jako dva hrdinové tohoto filmu, nemůžete očekávat vítězství v kategorii Miss Sympatie. Přeci jen, upocená košile, zarostlej ksicht a umaštěná čepice mohou vyvolat spíš opačný dojem. Někdy se však stane, že partička mladých a atraktivných městských děcek o vás získá dojem ještě mnohem horší - a pak se to může nepěkně zvrhnout. Zkrátka a dobře, studentíci si ze zcela náhodných událostí domyslí, že Tucker a Dale jsou buranští vrazi, kteří si ve své lesní chajdě krájejí na kousky mladé studentské maso. Pravda to sice není, ale to jim nebrání v tom, aby se je nepokusili zlikvidovat, ovšem s tím výsledkem, že sami sebe naráží na kopí nebo skáčou do stroje na řezání dřeva. A Tucker s Dalem se k tomu vždycky nějak nachomýtnou, čímž svou domnělou vinu jen stvrzují. A že je to komedie, tak u toho samozřejmě padá spousta vtipných i méně vtipných hlášek. Za účel to původně mělo parodizovat americké buranské vyvražďovací horory a minimálně v první polovině se to daří pěkně. Škoda jen, že tvůrci moc nevěděli, co s tou polovinou druhou, protože její vývoj už je poněkud křečovitý. Ale účel to splnilo, pobavila jsem se a tleskám Tudykovi a Labinovi, kteří sehráli až překvapivě dynamické buranské duo. ()

cariada

Příjemné překvapení, čekal jsem lecos, zvlášť na začátku se zdálo, že to zase bude stále stejný scénář skupinka mladých jede tábořit a místní burani je napadnou. Naštěstí se to zvrhlo v poněkud úplně něco jiného a hodně šíleného a i vtipného. Už jen to , že tentokrát těch mladých jelo rovnou 9 a ještě jedním autem a jen 3 holky divná kombinace. Jediná výhrada je až k samému závěru , ten mohli tvůrci vyšperkovat, ale udělali z toho spíš klišé. Ps-co měl znamenat ten začátek ala natáčení reportáže a pak střih o 3 dny dřív? Vždyť to nemělo žádnou souvislost s dějem filmu? ()

ad

První polovina je opravdu vtipná a u scény na parkovišti s kosou jsem smíchy málem spadnul ze židle... pak to jde trochu dolů a táhne se to... ale je pravda, že není nic děsivějšího, než nadrženej astmatik :) ()

bukowski83

Teenagerská vyvražďovačka z druhého pohledu je nápaditou a vtipnou komedií, která mě donutila k salvám smíchu. Hlavní hrdinové jsou bezchybní a cáklej student správně trhlej! ()

dubinak

Tak tyhle typy filmů opravdu můžu. Hororové komedie mají často podprůměrné hodnocení a já ho mám prakticky dost vysoké oproti ostatním uživatelům, ale jsem zastáncem názoru, že takovéto filmy by se měli točit častěji. Konec maličko zklamal z logické stránky a tím se moje hodnocení o jednu * snížilo, ale humor filmu nechyběl a někdy jsem se smála opravdu nahlas. Hvězdička taky patří povedené dvojici Tuckeru a Daleovi. :-) ()

TomikZlesa

Zajímavý počin, teenage vyvraždovačky nesnáším a proto se mi tahle parodie celkem zamlouvá, perfektě je tu ukázaná demence kterou tenhle druh filmů má. Bohužel první polovina je zabavnější a rozjetější než druhá, ukecaná a krapet nudná. ()

Lanark

Jsem na vaší straně kluci, tyhle sebevraždený týnejžři...to je hnus! Mě to taky jednou naběhlo na pozemek a musel jsem 3 dny strávit na loďce uprostřed jezera a žrát syrový ryby než se to navzájem povraždilo a byl klid. Ještě že jsem si tehdá na loďku vzal dost piva, jinak nevim nevim jak by to dopadlo! Tfuj. Ale všechna čest Dale co sis z toho vodnesl za kočandu...to musí bejt pěkná rajtovačka...muhehe! ()

C0r0ner

Moc se mi líbilo to ničení klišé o vraždícím buranském americkém venkově (viz Vysvobození a Bezstarostná jízda), ze kterého si autoři udělali tu nejlepší možnou prdel, a která byla opravdu vtipná. Škoda ale, že nepřitlačili na pilu a na úkor děje, který stejně moc neexistoval, nepřidali víc fórů. 75% ()

U_S_O

No určite sa z toho dalo vyžmýkať oveľa viac, škoda. Niekoľko skvelých ftípkov (SPOILER! Chlapec padne do drtičky na drevo, melie ho to tam asi pol minúty a potom sa ho Dale opýta či je v poriadku :D SPOILER!) nedokázalo úplne prevalcovať pár nudných či trápnych scén. Ale ako celok je to celkom slušná komédia, ku ktorej kladnému hodnoteniu prispieva aj dobrý soundtrack či krásna Katrina :) (69%) ()

destroy83

Zdařilá hororová komedie beroucí si na paškál subžánr hixploitation, který neotřelými nápady převrací naruby. Ve snímku sledujeme samozřejmě partičku měštáků razící pokořit divokou přírodu, tentokrát se jedná o auto plné vysokoškolských studentů chystající se na kempink. S potencionální hrozbou, burany, se střetávají již na benzinové pumpě, kde přichází první várka kvalitního humoru, který se se spoustou hororových odkazů prolíná celým dílkem. Kvalita humoru občas trošku kolísá, ale trapnosti je na míle daleko. Na míle daleko je také nuda, která se při šílených taškařicích dvojice vidláků Tuckera a Dalea, nemá šanci dostavit. Celou dvojici jednoznačně táhne Dale, který svým vzhledem připomíná Jona Lajoie v jeho špičkovém skeči Pedofilní vousy, chybí mu už jen násilnické brýle. Řádění partičky studentíků zaostává za buranskou show, i když některé jejich gagy jsou naprosto brutální. Do všeho připočtěte ještě jednoho neohroženého policajta a máte sakra zábavný a celkem krvavý koktejl s kapkou romantiky a troškou oduševnělých mouder. Řemeslná stránka počinu je naprosto perfektní, obsazení i herecké výkony jsou také na celkem dobré úrovni a stopáž je adekvátně dlouhá. Výsledný dojem je komediální hixploit tak trochu na ruby za poctivé čtyři hvězdy. ()

campix

Blesk z čista jasna. Vynikající low-budgetová komedie, která mě donutila smát tak, jak jsem se již dlouho nezasmál. Tucker a Dale jsou od pohledu divná dvojice a poblíž jejich chaty se utábořila skupina mladých vysokoškoláků. A začne sled naprosto absurdních a velmi vtipných situací. Neříkám, že každý z toho musí být unesen, ale já se prostě bavil a když mě film dokáže opravdu rozesmát, tak si zaslouží vysoké hodnocení. A také si myslím, že ve Varech byl film opravdu vynikajícím odreagováním na rozdíl od filmů o chovu koní na zakavkazské Ukrajině. ()

Pajky3

Hororový Pátek třináctého part IV - Poslední film večera, který dopředu avizoval, že to bude komedie. A naše druhé večerní setkání s Katrinou Bowden. Ale pozor Dale a Tucker je neskutečná pecka parodující všechna klišé hororových filmů, která vás jen napadnou. Nářez a nadšení. Scéna jako Tanec s motorovou pilou nebo skok do drtičky (si celej?) nemají konkurenci a člověk se baví i kdyby nechtěl. Navíc obsazení buranské dvojice Tudyk a Labine nejde vytknout vůbec nic, protože ta je úplně bezchybná. Vidláci vládnou! ke konci sice trošku došel dech, ale i tak vřele všem doporučuju. ()

Morzael

Ale jo, po čase zase docela vkusná parodie se zajímavým nápadem. Pár scén tam bylo fakt výborných, ale i při stopáži necelé hodiny a půl byly ve filmu hluchý místa, což svědčí o tom, že tvůrci měli v zásobě jen opravdu malé množství nápadů pro tuhle tématiku, škoda. ()