Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

madline24

Vzhledem k tomu, že nemám ráda westerny, filmy s dětskými hrdiny a hlavně bratry Coeny, tak jsem opravdu, ale opravdu nic neočekávala. (Asi se může někdo divit, jak jsem se tedy vůbec vyskytla v kině na tomto filmu, pro vysvětlení - doprovod kamarádce, která na tom trvala :o) Co říct k filmu samotnému... western klasický, ničím nepřekvapivý, z mého pohledu s nezajímavým dějem. Bod za herectví Hailee Steinfeld, ačkoliv mi její postava byla nesympatická, talent má nesporný. Oproti jiným filmům bratrů Coenů byl tenhle celkově poměrně snesitelný. ()

Hell_yeah_

Hodně pomalý rozjezd to ano, ale díky němu vyniknou opravdu dobré herecké výkony. Westernové akce tu je více než jsem čekal. Občasný humor diváka mile překvapí. film se pomalý začátek snaží dohnat strhujícím koncem, avšak pro někoho může býti spíše chaotický nebo i děsivý (nesnášim hady :D). Já jsem se dobře bavil => 4* doporučuji ()

michalek.k

Další mírné zklamání. Stejně jako v případě filmu "Tahle země není pro starý" mám pocit, že Coenové sází na oskarovou jistotu. Pěkné obrazy, krve přesně pro správné PG, spousta kecání (aby se to líbilo intelektuálům?). Film nemá duši. Kde zůstalo Fargo nebo Big Lebovski? Hodnocení mezi 3 a 4*. Moc mne to nebavilo. ()

vitenkviten

Film si na nic nehraje. Jeden z mala westernu co nepusobi naivne... I pres relativne malo strelby poutave a dramaticke... Jsem take rad, ze zde je pribeh dovypraven dokonce... I nahořklému happyendu nechybi punc originality , kdy sice dojde na odplatu, ale zivot hlavni hrdinky nepokracuje prilis ruzove... ()

Durward

4. hvězdička jenom za to, že mě film dokázal bavit po celou dobu navzdory tomu, že je to western. Jinak standardní tříhvězdičkový filmový průměr. ()

J.Bonnie

Po 3:10 Vlak do Yumy opět western, který se nechce podobat těm klasickým, na které jsem se koukala jako malá holka (Sedm statečných a spol.), ale jede si to po svém, čerpá z úplně nových věcí, dělá je jinak a přitom stále zůstává živým westernem. Všechno na mě působilo tak, jak mělo. Snad jsem jen doufala, že Joshe Brolina uvidím na plátně delší dobu. Nicméně Bridges a Hailee byli neskuteční! Děkuju všem tvůrcům za tenhle úžasný filmový zážitek! ()

Dodge-I

Asi jsem pod vlivem jmená režisérů čekal víc - ovšem pokud si uvědomím, že je to remake, tak pak je velmi povedený. Hlavní hrdinka ve své dětské roli nemá chybu, její právní cítění je úžasné. Pistolníci jsou přesvědčiví a hlavně padouch je jak má být. A to asi i ten kámen úrazu - možná by právě toto mohlo být trochu jinak, jenže byl by to ještě remake? Závěrečná pointa je dobrá, škoda, že musí člověk přečkat zbytečně zašmodrchanou a hluchou čtvrthodinku poslední honičky. To tam měla být reklamní přestávka či co? ()

Jorge K

Tak konečně jsem dnes dohonil Opravdovou kuráž, krásná zapadlá venkovská kinokavárna, výborná záležitost, ale návštěvnost bída, přitom cena lístku doslova za hubičku. Velká škoda. Tenhle film se hodně povedl, výborná hudba a excelentní Jeff Bridges, zahrál to tak přesvědčivě, neuvěřitelné. A skvělé masky, Matta Damona bych sotva poznal, i ta bandička lumpů se docela povedla. Westernu fandím a je dobře, že se o něj sem tam někdo pokusí. Ne vždy to dopadne dobře, takže velká pochvala za tenhle kousek. ()

Astu.

Špinavý naturalistický western o pomstě. Coeni umí napsat zajímavý nečernobílý postavy a snaží se zobrazit to období bez příkras, ale příběh o pomstě 14tiletý holky mi nepřišel zas tak zajímavej. True grit rozhodně stojí za pozornost, ale mé srdce je jinde. 7/10 ()

omega_SK

Veľmi podarený re-make filmu s JOHNom WAYNom a dokonca v tom má paprčky aj STEVEN SPiELBERG. Môžem len a len vrelo odporúčiť k zhliadnutiu. Sám si to rád o5 pozriem. ()

boris323

Coenovci + Jeff Bridges spolu vo westerne s takýmto príbehom? Bol by som asi nekompletný aby sa mi to nepáčilo. Niet čo dodať treba vidieť. Film pre asi všetky vekové skupiny. Po dlhom čase Kovbojka s veľkým K. (Odmysliac troška zdĺhavé Open Range ). Žeby návrat Westernov na strieborné plátno ? ()

Kinley

Geniálně obsazené hlavní role včetně úhlavních záporáků. Jen bych tam dal více akce a mnohem, mnohem méně dialogů, či spíše monologů malé mstitelky. Hodně se mi líbí kostýmy. Western mám hodně rád, ale tyhle bych zařadil mezi ty naprosto průměrné a lehce zapomenutelné. ()

Austy

Co k tomu dodat, od 3:10 Vlak do Yumy nejlepší western, co jsme shlédl. Nevyrovná se to sice starým klasikám, ale není se za co stydět. Hlavní představitelka opravdu ukáže, že má kuráž a na svůj věk a pohlaví se bezhlavě žene vstříc nebezpečí s dvojící dobráků, přesto každého charakterově úplně na jiném konci. Film krásně odsejpal a myslím že těch 5 hvězdiček je oprávněných. Opravdová kuráž nabízí vše, co má správný western obsahovat. ()

hlavi

Ojoj, tohle mě naprosto minulo. Báječný Jeff Bridges dokázal, že je opravdu mistr svého řemesla, ale nevýrazný Matt Damon a děj tohoto westernu mě příliš neoslovili. Ohánění se v každé druhé větě soudy mě popuzovalo a soud samotný v úvodu filmu se mi zdál na tehdejší dobu a poměry až příliš současný. Zážitek z filmu téměř nulový, dialogy nudné. Zařazuji jej do škatulky "jednou a dost". Chtělo to opravdovou kuráž jej dokoukat až do konce. ()

dogin11

Osobně jsem čekal o malinko lepší film ale ani tak to nebylo zklamání. Herecké obsazení bylo opravdu na úrovni a i kamera se mi líbila. Soundtrack už byl o malinko slabší.... Westerny obyčejně moc nesleduju a připadají mi všechny dost stejné. Tenhle měl ale přeci jen něco navíc. Mladá slečna, která svou kuráží a odhodláním dokáže odzbrojit nejednoho tvrdého chlápka tady opravdu ještě nebyla. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)