V čarokrásné zemi zvané Dřímkov, kde se plní i ty nejtajnější sny, vládne moudrý přívětivý Král. V nádherném paláci s ním žije jeho dcera, krásná princezna Kamílie, která touží po opravdovém příteli…
Jedné nezapomenutelné noci je malý chlapeček Nemo ve spánku přenesen létající veverkou Icarem a profesorem Géniem do zázračného Dřímkova. V zemi krásných snů chlapce srdečně přivítají a Král ho učiní dědicem svého trůnu. Svěří mu do opatrování magický klíč, který otevírá všechny brány. Naneštěstí – jedna vede také do země hrůzy… (oficiálny text distribútora)

RAFT

Pěkná animovaná pohádka,už je to pěkně dlouho ,co sem film viděl ,jako malý .I poněkolikati letech ,se na to dá dívat. 70%. ()

Scraffy

Jedna z mojich prvých rozprávok. Pamätám si, ako som ju mal ako ORIGINÁLKU na kazete a púšťal som si ju stále dookola. Išla u nás v jednom kuse. Mal som ju veľmi rád a vďačím jej za svoje filmové detstvo. Teraz po rokoch mi už tak skvelo nepríde, ale je to pre najmenších a preto dávam 4 hviezdy. Trocha aj z nostalgie a trocha z úcty. ()

ostravak30

Zpočátku jsem si dle názvu myslel, že jde o nějakou animovanou verzi dětství kapitána Nema. I tak mi ale příběh v určitých chvílích připomínal Pinocchia. Plus je určitě animace, která je ještě stará, dobrá poctivá a žádné digitály. Mě osobně neoslnila hudba, ale rozhodně je to to lepší na pohádce. Celkově se ale příliš nedivím, že film příliš úspěšný nebyl. Ve stejném roce vyšla třeba i oceňovaná Malá mořská víla, Země dinosaurů apod. ()

Holusacek

Zajímavá pohádka o malém chlapci který se dostane do země Dřímkov a tam zažívá s veverkou Icarem dobrodružství.=60% jako drama pohádka-proč ne.To že tento animák byl určen převážně pro děti mi zde opravdu nijak nevadilo. ()

spawnxp

Ne úplně povedenej pokus o převod vynikajícího comicsu McCay Winsora z let 1905-1013. Hlavní deviza předlohy, nespoutaná (místy až "nekorektní") fantazie, ve filmu ustoupila do pozadí a nahradil jí důraz na "dětskost" a snaha o "hollywoodskej look" včetně jakoby muzikálovejch písniček. Ale na druhou stranu přiznávám, že cílová skupina je jasná a kdybych to poprvé viděl ve správným věku, tak bych z toho asi byl víc hotovej. ()

PTuranyi

Celkom dobrá animovaná rozprávka, ktorá však nesie neprehliadnuteľnú pečať americkej produkcie. Príbeh malého Nema zachraňujúceho kráľa ríše snov pred vládcom nočných môr, ktorého sám vypustil, je tak rozjuchanou eskapádou, ktorá akoby Disneymu z oka vypadla. Hlavný hrdina pôsobí ako hlúpy Jano, pardón Janko, väčšinu času len necháva unášať okolnosťami a nechápavo sa prizerá tomu čo spôsobil. Samozrejme nakoniec však predsa len precitá a hrdinsky víťazí.  Príbeh pôsobí celkovo veľmi naivne aj keď obsahuje množstvo pekných fantaskných nápadov a v hĺbke skrýva archetypálny príbeh dospievania. Samotná animácia nie je zlá, ale vôbec ničím neohúri. ()

biteme

Taká príjemná, pre deti mierne hororová story. V anglickom dabingu musím oceniť vynikajúci hlas Nema. Rozprávka, ktoré moje decká budú pozerať povinne!!! ()

Rain

Toto je take ,,little,, pohladenie nie len pre detsku dusu. Nespocetne krat som videl tento animak ked som bol maly a videl som ho aj ked uz som ,,velky,, a nestratil nic na svojom care. Pustite to svojim ratolestiam, budu vam vdacne. ()

MoziMedve

Tento film jsem zřejmě viděl jako malý na VHS. Muselo to být před více než 25 lety, a není to film co jsme vlastnili, takže jsem ho zřejmě viděl jen jednou-dva krát. Přes to si vzpomínám, že jako malého mě film spíš děsil. Dodnes si vybavím jisté scény a pocity, i když bych nebyl schopen říct co a jak se stane dál. Film obsahuje nejednu potenciálně traumatizující scénu, jakože krále odnesou noční můry, trolové co se kombinují v jednu bytost s hromadou úst a končetin. Ten klaun, ze kterého jsem měl špatný pocit jen z principu. Po shlédnutí filmu jako dospělý, bych řelk, že animace je suprová. Děj je zajímavý fantasy, obecně ci myslím, že je to povedený a dobrý film, ale nemyslím, že byl vhodný pro batolícího já :D ()