Neznámy Shakespeare

Scenár:

John Orloff

Kamera:

Anna Foerster

Vanessa Redgrave, Rhys Ifans, Joely Richardson, David Thewlis, Paula Schramm, Robert Emms, Edward Hogg, Rafe Spall, Jamie Campbell Bower, Xavier Samuel (viac)

Príbeh je zasadený do búrlivých udalostí doby plnej politických škandálov, intríg a zakázaných milostných pletiek na kráľovskom dvore, ale aj zákerných plánov hamižných šľachticov túžiacich po anglickom tróne. Jedna teória hovorí, že to bol šľachtic Edward De Vere, gróf z Oxfordu, ktorý bol skutočným autorom skvelých divadelných hier, ktoré si privlastnil pologramotný a nevzdelaný divadelník Will Shakespeare (Rafe Spall). Edward De Vere musel celý život bojovať proti tabu, ktoré šľachticom zakazovalo písať literárne diela, proti manželke, ktorá bola nespokojná, že z toho nie sú žiadne peniaze, a tiež proti kráľovniným poradcom. (TV Markíza)

sjrnn

Váhal jsem mezi 3* a 4*, ale když jsem si přečetl asi jen dva, tři komentáře tak sem se zase musel pousmát, jak je tu každej odborník a dělá ze sebe rádoby snoba, proto 4*. Film se mi líbil a nezajímá mě jestli to natočil Emmerich nebo Franta Pučálek. Chodim do kina se bavit, nechodim tam s pocitem "Jsem zvědavej co mu všechno vytknu a jaký to bude sux". Stejnak ty Vaše rádoby chytrý plky nikdo nečte. pa ()

rigby

Život a doba Williama Shakespeara. A pravda o jeho díle? Výborně vykreslená atmosféra a reálie staré Anglie, citlivá a vyvážená kamera, výtečný scénář. Zkrátka všechno do sebe zapadá a divák se ani po tak dlouhou dobu nenudí. I když pro někoho to může být až moc divadelní. ()

metztlimoon

Trochu mi to pripomenulo knihu HLAVA 22: prvých 100 strán (tu tak 30 minút) som bola mimo z tej mozajky príbehov z rôznych časových období a až potom mi začali veci do seba zapadať. Trochu divný a celkove docela priemerný film. Ďalší zo série, kde trailer vysoko predbehol celé dielo. Ako vo väčšine historických snímkov aj tu oceňujem vizuál. Príbeh bol taký všelijaký, ale dal sa zvládnuť (syndróm spomínanej Hlavy 22:)). Za 3. ()

hany83

Tak takhle ne. Co udělal scénárista ze Shakespeara, Marlowa a především z Alžběty, která rodí bastardy jak na běžícím pásu, je dost otřesné. Nějaká časová posloupnost her ho taky moc netrápí, hlavně že máme pořádnou konspirační teorii, ne? Toma Stopparda na Vás! :) Herci mě tentokrát neoslovili, vychvalovaný Rhys Ifans už vůbec ne, nulové emoce... A ještě dodám, že pro mě je William Shakespeare William Shakespeare a basta! .-) Zajímavý komentář: David S. ()

ToxicAli

Původně jsem chtěl být v poněkud přísnější k hodnocení, nicméně po přečtení několika komentářů jsem došel k přehodnocení, že snímek na tu čtvrtou hvězdu zřejmě má. Jedná se totiž o velmi dobré, řemeslně natočené a zahrané historické drama, postavené na zajímavém tématu nepravosti Shakespearových děl. Jistý zmatek, který nastane ve chvíli, kdy děj začne skákat do několika časových rovin, mě na chvíli zkazil zážitek z projekce, nicméně po uvědomění si, kdo je kdo a jakou má v příběhu úlohu jsem si mohl vychutnat kvalitní závěr filmu. ()

david666

Myslím, že by se měl Emerich drřet svého kopyta. Protože ačkoliv jeho práci poznáte dle mega výpravy a kostýmů, jinak si mylsím, že šlaápl vedle. Ale možná je chyba ve mně - já jsem se ale po celou dobu sledování ztrácel v ději a o nějaké gradaci příběhu se taky nedá mluvit. ()

AndysekAndys

Pokud pomineme historickou fikci z Alžbětina dvora, pokud by toto všechno obsažené z filmu bylo v nějakém fiktivním království, je to velmi povedné dílo. Mám ráda překvapení na konci filmu a toto bych opravdu nečekala ani v nejdivočejčích snech. Pěkné téma, pěkný příběh, pouze to, že se překrucují historická fakta mi trošičku vadilo. Stejně tak přeskakování do po každé jiné doby, ale co už. Ale jinak...krása. ()

Scaevola

(možný spoiler) Další počin člověka, který si libuje v historických konspiracích - v podstatě bezchybné kromě jediného momentu: Incestní vyvrcholení bylo natolik zbytečné (umělecky i příběhově) a povrchně šokující, že zcela zkazilo dojem ze snímku. ()

marrrrian

Neprehladné a nejasné. Aspoň počas väčšiny dĺžky filmu. Ku koncu to všetko začína naberať presné tvary a všetko do seba zapadáva, prepája sa a zmätok z množstva postáv, dejových a časových línií sa vyjasní. Herci, kostými, kulisy - všetko si zaslúži dávku uznania. No nebyť toho, ako to vyzeralo, asi by som nedopozeral. ()

gezper

Mdlé, nudné, (zbytečně) nepřehledné množstvím postav ale hlavně neustálými časovými skoky. A přitom je to celkem zajímavé téma, škoda takovéhoto promrhání materiálem. Vydržel jsem to půlku stopáže a musel vypnout, snad někdy jindy .. i když silně pochybuji. pozn.: vzhledem k nedokoukání je to takové hodnocení nehodnocení. Troufám si říci, že jsem viděl dostatečně mnoho, abych to sem nakonec dal. [60%] ()

oiuoiu

"...A nebude zapomenut, dokud slova budou dech, a dech - žití..." Inu ano, Shakespeare zapomenut nebude. Tento snímek naopak, řekla bych. ()

Mathyen

óda na Formanova Amadea byla těžko představitelná a hle... Emmerich jest jméno jeho, muže který opovrhován byv za zvěrstva páchané v dílech katastrofických, kde země vzdouvá svůj chřtán a polyká lidstva svá jak by oheň pekelný vyvstával z jejích útrob. Ten muž dokázal nemožné a příběh spletitý svým dechem stříbřitým uvedl se v život a má předtucha nenaplnila se. Nádherné jest toto pohyblivých obrázků stvoření a odkaz zapomenutého génia pravého jména nevysloveného leč Shakespearem oslovovaného a oslavovaného jakožto muže plnícího dějiny dokonalou poetičností po níž lační i andělé nad hradbami světa v klenbách nebes jsou. Nebudu předstírat nadšení a uvrhnu naň, film zvaný Anonym, známku 10/10 plných tvarů. ()

Elassar

Jeden z nejvíce smutných filmů, co jsem viděl. Musím říct, že mě ale překvapil, zvláště po recenzích, které spíše slibovali průměr. Já jsem se ovšem dočkal pěkného, dramatického a skvěle vyprávěného historického dílka. Samozřejmě je tento film založen na jedné z mnoha konspiračních teorií, které se točí kolem Shakespeara, ale to příběh nesnižuje, konec konců je to film a stejně tak jako v divadle, tak i zde se jedná o tvůrčí práci. Člověk by tomu navíc i po filmu věřil (rád/nerad), ()

mseet

Zajímavá fikce o původu nejobsáhlejšího dramatického díla v dějinách s vynikajícím Rhysem Ifansem v hlavní roli. 70% ()

bonovox

Tento film som dlho odkladal, ale po vzhliadnutí musím uznať, že Emmerich prekvapil na plnej čiare. Takmer dokonale predviedol, že do budúcna s ním musíme rátať aj s inými snímkami ako točil doteraz. Výprava je fantastická (výrazne pripomína Zamilovaného Shakespeara) a aj herci sú dokonalí v každej úlohe. Jedno z príjemných prekvapení za posledné obdobie. ()

Ironhead

Kdo by to dopr.... od Emmericha cekal. :) Ode mne lepsi ctyri * nebo slabsich pet, jak kdo chce. O dve tridy lepsi pribeh z Anglie za vlady Alzbety I. nez oba oslavne filmy o Alzbete od Kapura. Urcite doporucuju! ()

Figuska

Prvni polovina hodne nezazivna, presto zajimava verze jak to vlastne tenkrat mohlo byt a za to zvysuji hodnoceni, prestoze obcas to bylo na vypnuti. Pravy Shakespeare jako otrapa a vyderac ...proc ne? ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Emmerich zničí Bílý dům... zase

Emmerich zničí Bílý dům... zase

04.04.2012

Studio Sony/Columbia minulý týden utratilo 3 milióny dolarů za scénář akčního thrilleru White House Down od Jamese Vanderbilta (Zodiac, Amazing Spider-Man). Je to nejvyšší suma, jaká byla letos v… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky