Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

simply

Shlédnuté první dva díly, od Franka Darabonta jsem čekala přece jenom trochu víc. Mrazivější atmosféra by neškodila, ale na druhou stranu musím ocenit vizuální spracování zombies... to je fakt super. Celkově to není špatný seriál, ale není to můj šálek kávy. Navíc je trochu předvídatelný a kromě střílení zombies celkem bez děje. ()

Cement73

Skvelý zombie seriál. Darabont úžasne navnadil v skvele urobenom pilote. A hoci neskôr dejovo začal zaostávať, aj tak zaraďujem medzi top 10 seriálov. Maskéri sa vyšaleli. No a určite treba vyzdvihnúť kvalitu hercov. Čakám na tretiu sériu... ()

Jeržik

Přejdu logické kiksy, odporování ve faktech vlastního univerzia, směšné chování postav i dějové zvrat(k)y. Ale to, že zombie apokalypse zde dokázali nejdéle čelit Francouzi, to už je prostě moc! :-) ()

gurmanik

Neuvěřitelná náhoda mě přivedla k tomuhle seriálu. Hledal jsem něco pro pobavení a kdo ví proč jsem si myslel, že The walking dead je něco jako zombieland - horor s komedií, parodií, prostě hrozná sranda :) Tak jsem si to pustil a furt horor, tak jsem si říkal, kdy už přijde ta komedie. Ona nepřišla. Bohudík. Nesnáším horory, nemusím dramata, nemám rád strach, leknutí :) Jenže tady jsem prostě nemohl jinak. Dokoukal jsem první díl a chtě nechtě jsem jim fandil i v tom druhém, třetím,.. Právě začínám třetí sérii, druhá mě trošku zklamala. Byla dobrá, první byla excelentní. Průměr 4* a doufám, že to hodnocení nebudu muset s dalšími díly ještě snížit :) ()

zelvicka.

Čumim na to, jen protože se učim, máme to v češtině, a je to přesně ten typ nenáročný zvukový kulisy, u který mi to jde docela dobře. Scénář každého dílu je vcelku stejný - ok, ok, někdo udělá něco iracionálního / zachová se přehnaně - no a zbytek dílu nebo ten další je co řešit! Trošku to oživila až Lauren Cohan ;) Mimochodem ještěže ty zombíci maj tak měkký lebky. Spousta věcí je na tomhle seriálu špatně. edit: Snižuju hodnocení, protože jsem viděl první dva díly čtvrtý série. Za 45 minut na obrazovce staly asi 3 věci, který bych se možná mohl dozvědět i z ukázek, příp. během 10 minut. Každý postavě neuvěřitelně trvá, než se vymáčkne, často prostě neodpoví na jednoduchou otázku, a místo toho dělá nějakou úplně nezáživnou manuální práci. Prostě z toho se otevírá kudla v kapse. Tušim, že si sice ještě nějakej díl pustím, ale už teď vím, že toho budu litovat. edit2: Lituju, lituju, lituju. edit3: Pozor, v půlce 4. sezony dojde k obratu, a 3 díly to bylo fakt super! No a pak to zase šlo do hajzlu. ()

Movie Gourmet

Výborný seriál, který mě neskutečně chytil. I když místy je to opravdu pěkný odporný hnus vidět vystřelené mozky a rozpadající se těla zombíků, stojí to za to to sledovat. Je zde nádherně vykreslena povaha a další charakteristiky člověka jako živočišného druhu. V post apokalyptickém světě, kde nefunguje vláda, policie, armáda... mají možnost lidé ukázat svou pravou tvář a podstatu. Na morálku se tu hraje možná jen ze začátku, s postupem času se ale ukazuje, že tenká hranice mezi dobrem a zlem je čím dál hůře čitelná. Když jde totiž o zdroje a vlastní přežití, jsou lidé ochotni udělat cokoliv. Vždycky se v naší lidské společnosti najdou lidé, kteří budou krizové situace využívat jen k vlastnímu prospěchu a upevnění moci. Schopnost sebezničení máme jako druh v genech. Výborně je zde vidět jak se v průběhu seriálu přetváří charakter hlavního "hrdiny" Ricka Grimese (Andrew Lincoln). Jeho postava je opravdu výborně zahraná, nemám menších výtek. Ovšem co se týče scénáře, obávám se aby po 4. sérii nezabředl seriál do stereotypních kolejí - potýkání se pořád s novými (ale v podstatě typově pořád těmi samými) problémy - stále stejná obměna záporáků, které je třeba porážet a bojovat proti nim, umírání hlavních postav... S tím umíráním hlavních postav mi to trochu připomíná knihy populárního autora fantasy literatury George R. R. Martina, kde jeho sága Píseň ledu a ohně je dobrým příkladem toho, jak postupně odstraňovat hlavní postavy. Verdikt: 4* - 5* a 80 - 85 %. ()

geimz

1. séria : Po prvých dvoch dieloch som mal chuť napáliť Walking Dead rovných 5*. To, čo dokázal vytrieskať režisér a scenáristi z tak neoriginálneho námetu, bola proste bomba. Sympatický hlavný hrdina, post-apokalyptická atmosféra na výbornú, ohromné masky a efekty a dej, ktorý sa stále posúval kupredu. Lenže potom prišlo schladenie v podobe tretieho dielu, kde sa riešili len ľudské vzťahy a na akciu alebo akýkoľvek posun v príbehovej linke nedošlo. Potom prišlo mierne zlepšenie a istá "exotika" štvrtého dielu, piaty ale opäť príliš nezaujímavý. Posledný diel (presnejšie jeho druhá polovica) síce zaujímavý a sčasti napínavý, ale ničneprinášajúci a neinovujúci. Neadekvátne zakončenie série, po prvých dieloch som myslel, že pôjde o výnimočnú záležitosť, teraz mám ale nepríjemný pocit, že seriál skĺzne do vôd obyčajných naťahovačiek typu Lost-Prison-Break-Heroes. Napriek tomu som zvedavý, čo prinesie druhá séria, a keďže si scénaristi necucajú príbeh z prstov, ale z komiksu, verím v zlepšenie a nadviazanie na bombastickosť prvých dvoch dielov. 80% 2. séria : Rapídne zhoršenie oproti slušnej prvej sérii, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale postaviť 7 dielov na rozpitvávaní vzťahov a hľadaní stratenej holky s maličkou porciou akcie, to nie je nič pre mňa a rozhodne to ani nie je hodné zombie seriálu. Vyústenie síce fajn a finálne možno dva diely mali už konečne poriadnu nálož akcie, ale dalo sa to kľudne pozliepať do polovičného množstva dielov a taktiež vyhodiť tie nekonečné nezmyselné dialógy. Neskutočná vata, je to proste klasická seriálová naťahovačka a možno som naivný, ale 2* nedám len preto, lebo verím stále v potenciál tretej série, keďže sa prostredie konečne rapídne zmení a tým pádom dúfam, že aj spád. 55% 3. séria : Ale hej, ušlo to. Keby sa nastavená latka kvality držala aj v druhej polovici sezóny, hodnotenie by bolo o čosi vyššie, bohužiaľ Walking Dead zas a znovu doplatil na jeden zo svojich najväčších neduhov - zbytočné, zbytočné dialógy a diely plné zívajúcej prázdnoty. Obzvlášť ku koncu ma už naozaj nebavilo neustále preťahovanie medzi Rickovou skupinou a Guvernérovým Woodbury - aj keď Guvernér bol suverénne najlepšia a najprepracovanejšia postava od začiatku seriálu. Taký solídny priemer, aj keď finále bolo až na pár momentov vyložene sklamaním. 70% 4. séria : A to to začalo takmer výborne. 4. séria priniesla vo svojej prvej polovici konzistentne našlapané diely, ktoré si znova získali moju väčšiu pozornosť, čo vyústilo v jeden z najlepších dielov celého seriálu (zúčtovanie s guvernérom). Bohužiaľ, druhá polovica bola, ako už obyčajne, neskutočne prázdna a iritujúca. 8-dielne blúdenie v lesoch s postavami, ku ktorým si pomaly, ale isto, pestujem solídny odpor. A nie je to preto, že by som nemal rád character-driven epizódy, ale preto, lebo v TWD sú postavy napísané jednoducho zle, chovajú sa nelogicky, často sú zahrané biedne, a okrem Daryla (a možno Carol) v nej nie je hádam jediná postava, ktorá by bola zaujímavá alebo sympatická. Finále - vzhľadom na to, že cestu k nemu dláždilo všetkých posledných 8 dielov - sľubovalo veľké veci, a opäť sme dostali len náznak, s Rickovým "badass" zakončením - They're screwing with the wrong people, ktoré bolo akurát na smiech. Celá 4. séria, tak ako ostatne aj séria predtým, ponúkla len úplné minimum progresu v príbehu - ak tu vôbec aj nejaký jestvuje - akurát vyriešila spor s guvernérom a dostali sme sa do Terminu, ktoré ma mimochodom stále zaujíma, no musím si položiť otázku, či po troch priemerných až podpriemerných sezónach, kedy mi už prestalo záležať na postavách, má význam púšťať sa do ďalšieho 16-dielneho boja, ktorý aj tak podľa všetkých predpokladov vyšumí do stratena. TWD týmto pre mňa zrejme už definitívne končí. 65% () (menej) (viac)

Renfield

V některých ohledech opravdu kultovní dříve zombie počin... dnes už nejsou chodci tím nejdůležitějším, či nejnebezpečnějším a je tomu tak dobře. Seriál se vyvíjí, hlavní postavy umírají, občas i přežívají a potkávají jiné přeživší, nebo dokonce celé svým způsobem jedinečné kolonie. Tento vývoj světa po apokalypse se mi líbí a stejně tak se mi líbí vývoj v psychice a chování postav... kolik se toho změnilo, od zabití Shanea a jak by se jim v pozdějších řadách hodil. Tohle vše mi přijde v případě podobné katastrofy reálné, proto není možné nechválit. Na velice slušné úrovni jsou i akční scény a jejich střih, ono to tedy neplatí vždy, ale povětšinou tomu tak je. Naopak čemu by se měli tvůrci velkým obloukem vyhnout (žel tak nečiní) jsou pokusy o drama, nebo ještě hůře velké proslovy a filosofování hlavních postav. Kde není opravdu kvalitní scénář a vícero slušných herců, tam něco takového prostě nemůže fungovat. Jak jsem psal v úvodu, časem jsou chodci odsunuti do pozadí, nejsou tím největším nebezpečím. O to více ale potěší, že si s nimi tvůrci a především maskéři dávají takovou práci, na některé výtvory je opravdu "radost pohledět", výborná práce. Kvalita sérií je sice kolísavá, to silné ale zůstává a to slabé je v některých naštěstí omezeno, alespoň v některých. Více u jednotlivých sérií. 75% ()

petrskoc

Hodnotím a komentuji po 5 sériích, jelikož pevně doufám, že ta 6. bude poslední a tvůrčí tým to nějak rozumně zakončí. Motivy se opakují, celý příběh už neví kam by se měl vydat, aby přinesl něco alespoň trošku originálního. Popravdě jsem docela zklamaný. Sleduji to už pouze z jakési povinnosti a proto, že k některým postavám jsem si utvořil pouto. Ale každá série je totožná jako vejce vejci, příběh se nikam nevyvíjí. Vizuálně stále na TOP úrovni, herecky taktéž a občas se objeví silnější pasáž nebo scéna. Ale nic překvapujícího. Mé doporučení je, aby byl seriál zakončen příští sérií, snažili se vymyslet nějaký nečekaný ale zároveň uvěřitelný konec, aby celý seriál vygradoval (možná skončil i špatně - proč ne). Určitě ale již neprotahovat. Koncept seriálu je nastaven a již vystavěn po několik posledních sérií a nelze jej měnit v nějakou hlubokou psychologickou pitvu postav hlavních hrdinů v postapokalyptickém čistě hypotetickém světě, aby se tím tvůrci snažili přijít jakoby s něčím strašně nadčasovým - a tím pádem tedy měli ještě teoretickou možnost příběh a osudy hrdinů někam vyvíjet, aniž by docházelo k zamotávání se v kruhu. Od začátku se jedná o survival thriller "drama", které má nabízet hlavně akci, nečekané zvraty a napětí. Dělat z toho nějakou rádoby artovou záležitost plnou filozofických mouder a tedy jakýchsi klišé, které jsou obzvlášť v poslední řadě seriálu vidět víc něž kdykoliv předtím, je zcestné a celému seriálu to zbytečně ubírá na kvalitě. Méně je více, Franku Darabonte! Ty bys to měl vědět ze všech nejlépe. ()

Alien220

Po prvních 2 sériích - SKVĚLÝ seriál. Bohužel potom se už jen točíme na kolotoči "najdeme nové zázemí i lidi" - "Zabijeme pár zombie" - "Najde se padouch a zničí nám zázemí" - "najdeme nové zázemí"..... Stačilo o pár dílů méně a bylo by to 90%... ()

TeraBum

Ubírám hvězdu. Seriál má neuvěřitelně silné momenty, ale čím dál tím víc si na ně člověk musí počkat a seriálem se doslova prokousávat. Mě to za to momentálně nestojí. ()

Oyer

Dlouho jsem se tomuto seriálu bránil... (chodící zombie ? to zase bude blbost / a proč 13 sérií ?) Jsem rád, že přišel náhlý záblesk a já si hodil pár zkušebních nezávislých dílů. Je těžké se od děje a napětí odtrhnout a pustit si třeba jen jeden díl za den. Je pravda, že zombíci vás mohou potkat téměř na každém rohu a že mnohdy mohou jejich rozdrcené hlavy a stříkající krev působit přehnaně, ale o to tady přece vůbec nejde. Napínavost, originalitu a dokonalost dodává apokalyptické prostředí, pár přeživší, kteří si na tuto realitu dokonale zvykli, jejich vzájemné vztahy, měnící se prostředí, další a další lidé, kteří se objevují a do dějů zasahují. Možná v průběhu dalších sérií hodnocení pozměním, ale zatím 5*, které dávám zřídkakdy. ()

cesky_hrac

Ptáte se kde jsem slyšel poprvé o seriálu ŽIVÍ MRTVÝ(The Walking Dead)? V herním seriálu Re-Play. Zrovna probíhala recenze na hru ,, The Walking Dead: Survival Instinct". Této hře redaktor pořadu udělil známku 3/10. Z toho vyplývá, že se mu moc nelíbila. V recenzi vyprávěl ,,něco" o bratrech Dixonových. Vůbec jsem nevnímal. Nepočítal jsem, že to budu někdy vědět kdo jsou. Zatím jsem ten seriál neplánoval sledovat... Nezačal bych kdyby mě nenavnadil kamarád. Opakoval dokola, cituji(možná..): ,, Živí mrví je tak boží seriál!! Podívej se na něj!" Vyslechl jsem jeho prosbu. Učinil jsmem to a nelitoval jsem toho. Od prvního prosince do konce toho měsíce v roce 2017 jsem zhlédl pět celých sérií. Což je úctyhodný výsledek, nemyslíte? Teď v tomto komentáři popíšu jak se mi jednotlivé série líbily: 1.SÉRIE- Začátek byl na mě až moc rychlý ale jinak ,,docela dobrý" Nic dech-beroucího:-) HODNOCENÍ: ****;2.SÉRIE- Tady se seriál začal rozjíždět. Ale stále celá série není na plné HODNOCENÍ:****;3.SÉRIE- Tady mě seriál naprosto dostal!!:-) HODNOCENÍ: *****;4.SÉRIE- Začátek této série byl slabší(Ehm...) ale zbytek to naštěstí zachránil.:-) HODNOCENÍ: *****; 5.SÉRIE- Tato série je zatím nejakčnější z toho co jsem viděl, což je SUPER!!! HODNOCENÍ: *****;6.SÉRIE- Tato série mě hodně bavila:-) Bylo zde hodně akce. No, je pravda, že to není už jenom o přežívání(-Jak to bylo na začátku.). Ale stejně podle mě pět!! HODNOCENÍ:*****; 7.SÉRIE- Docela zábavná a napínavá série. HODNOCENÍ*****; 8.SÉRIE-Ze začátku docela ResidentSleeper ale pak to už je FeelsGoodMan Clap; Celkové hodnocení seriálu: ,,Je to zábavný seriál!" HODNOCENÍ: ***** ()

Ingtar2

Toto bude najviac random recenzia. Boli ste varovaní. TWD som začal pozerať nedávno - je to tri a pol roka, odkedy som si prvý krát zapol Days Gone Bye , odkedy som počul Glennov hlas vo vysielačke v tanku. A ten moment ma chytil tak, že som zhliadol všetkých, vtedy 8, sérií naraz. Sledoval som Oscarové výkony Andrewa Lincolna a Jeffreyho Morgana, vibeoval na intro songu, a čas od času si niečo omylom vyspoileroval. Skoro všetko je pre mňa v tomto seriáli bez jedinej chyby - či už ide o postavy, Kameru, Réžiu, alebo Carol hľadajúcu potkana. Občas to niekde zahaprovalo (Eastman, Coral), ale inak sa táto mašinéria posúvala vpred ako Glenn na svojom červenom autíčku s hulákajúcou sirénou. Mnohí ľudia hovoria, že siedma a ôsma séria sú trash ako Jadis, ale paradoxne to bol zhruba šiesty diel siedmej série, vďaka ktorému som sa rozhodol pozerať toto tuna a neskôr aj začať čítať komix - kde som sa zatiaľ dostal po 9 diel a rozhodne hodlám pokračovať. Preto som možno za divného, ale hodnotenie sérií mám- 4, 3, 8, 7, 5, 6, 10, 11, 1, 9, 2 - čo sa však pravdepodobne zmení po tom, ako to konečne celé pozriem znova.  Ľudia hejtovali a aj vždy hejtovať budú, a tak tí ktorí hejtujú poslednú epizódu by si mali povedať, čo vlastne čakali, že dostanú. Teda, okrem CRM. Tl;dr: Eventually možno niečo doplním keďže písať túto recenziu je pre mňa veľmi náročné, ale nič to nemení na fakte, že ide o môj úplne najobľúbenejší seriál, ktorý už len ťažko hocičo prekoná. Nemôžem sa dočkať spinoffov, aj napriek tomu, že si želám, aby sa z TWD nestalo ďalšie MCU. Jasných 100%, 5*. We are the ones who live. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021