Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Bafo

Na serialy temer nekoukam, u tohodle jsem prvni dve serie shledl behem tri nebo ctyr dnu, presto musim dat tri hvezdy. Proc? Serial je ve vetsine casu rodina saga s neprilis sympatickymi postavami, ktere se vselijak propletaji, neduveruji si a vice ci mene na sebe neustale hazej nakou spinu, takovy lepsi rodinny pouta. Ustredni postava rick navic svoje dialogy casto omezuje pouze do podoby : "muzu za to ja? co jsem mohl udelat lepe? jsem dostatecne silny vudce?". Co serial naopak zvlada dobre je budovat napeti, ikdyz k postavam prilis neprirostete, tak stejne atmosfera je vystavena tak, ze ste stale zvedavy, co se stane priste. Je to dano i tim, ze je zatim pouze malo dilu - lost me taky prestaly bavit po 20. dilu, protoze pak uz je to furt a furt dokola... Kazdopadne konec druhy serie prislibil konecne nakou novou akci, takze sme zvedavy. ()

Xavi6

Zombie filmy a ostatně i horory na tyto žánry jsem neměl nikdy příliš v lásce. Bylo to způsobeno tím, že postrádali něco, co dává smysl a dalo by se to i praktikovat na skutečném světě. Vše ale změnil nejprve film Já, legenda a pak tento naprosto dokonalý seriál. Jeho hudba, herci, prostředí, napětí, původ, způsob nezná hranic. Z původní mini-série se prostě musel stát televizní hit! Vůbec mě nevadí, že zde nejsou detaily přesně podle komiksu, ale základní kostra a struktura děje je v podstatě na správném místě, akorát je hodně obohacena. Třeba postavu Daryla nebo třeba Harshlovu farmu jsem si naprosto zamiloval. Všichni herci plní a hrají to co mají, tak prostě všechno klape. Kdybych to sledoval postupně v televizi, tak bych asi nevydržel to čekání na další díl, naštěstí jsem to sjel pěkně v kuse a rozhodně se to vyplatilo. Teď jen doufám, že naprosto nejlepší konec 2. série odstartuje ještě lepší začátek 3. série. Podle trailerů to tak rozhodně vypadá. ()

Sufferer

Pokiaľ existuje niečo, čomu sa tak trochu vyhýbam, tak sú to zombíci. Nie je teda najväčším prekvapením dňa, že aj napriek pozitívnym hodnoteniam a odporúčaniam priateľov sa spočiatku hlasito ozýval povestný ciťák, že keby blbé nápady mali olympiádu, tento by určite bral zlato. Zahnala ho však hneď prvá sezóna, ktorá potenciál krvilačného hybateľa deja ako vonkajšiu hrozbu výborne využila ako odrazový mostík na prekreslenie nového sveta a jeho zákonov. Ten civilizovaný je skrátka pasé a človeku nerobí problém postavám uveriť, že nevyberajú tú správnu možnosť, volia iba menšie zlo, spiac pritom vždy s jedným okom otvoreným, aby si zachránili kožu. Atmosféra, napätia či bezútešná situácia tam stále je. Rovnako tak moja slina. ()

Milodar

Silná atmosféra a napětí, tolik přítomné v několika prvních dílech, tolik nepřítomné v posledních. Stále ale dost na to, abych to s chutí shlédl celé. ()

J*A*M*A*L

A máme tu další perfektní hororový seriál.Tentokrát o zombících a opět se objevuje v mé topce seriálů.Ve světě hororů fakt moc dobrých hororů nenajdete.Ty co mají úspěch alespoň tady tak to znám jenom snad Saw I, Kruh, Rec I,II, a Romerovi zombie filmy.A potom přijdou dva hororové seriály Supernatural a Walking dead a hned je z toho naprostý trhák.Já mám horory rád jenomže málo z nich jsou opravdu dobré.Tento hororovej seriál byl dost dobrej a když ještě k tomu pár dílů režíroval Frank Darabont tak jsem si to ještě víc nenechal ujít.89% ()

Drirr

Achjo a to to mělo tak dobrý rozjezd. Bohužel mě naprosto iritují tuny slovní vaty a naprosto, ale naprosto stupidní chování jednotlivých postav i celé skupinky. Navíc ten ústřední konflikt hlavních postav je tak hloupý, že to snad ani není možné. Čekal jsem, že se půjde na dřeň. Že se tvůrci budou velmi velmi pečlivě věnovat pravděpodobnému chování takové skupiny v takové situaci. Že se budou řešit skutečné problémy. Ale ono ne. Nelogické, nesmyslné chování, banální věty typu: Všechno je pryč, už není žádná naděje, dělám to pro mou rodinu, a bla bla bla jak vystřižené z popcornových scénářů a vrstvení jednoho klišé za druhým. Konec první série byl tak špatný, že si hodně rozmyslím, jestli koukat i na druhou řadu. Ale asi jo. Pořád tam jsou vynikající zombíci, solidní herci a slušně vybudované napětí. Takže po první řadě mezi dvěma a třema hvězdama. EDIT PO DRUHE SERII: Je to v podstatě pořád stejný. Bohužel se toho stane za celou druhou řadu zatraceně málo a hlavní náplň tvoří hádky o to, kdo co komu řekl/neřekl/udělal/neudělal/ nebo kdo za co může/nemůže nebo kdo s kym, proč atd. atd. I ta logika chování postav má pořád dovolenou. Mno...tvůrci stvořili nový žánr: zombie telenovelu... Druhá půlka série (od sedmého dílu) je lepší, takže tomu dám šanci i potřetí... ()

Hyb_rid

I po druhé sérii musím říct, že mne opravdu oslovilo jen pár dílů. Nevím proč, ale prostě se nemůžu s postavami nijak identifikovat a v tom vidím hlavní problém. Na druhou stranu musím doporučit hru na motivy seriálu, která se opravdu povedla a v povědomí vešla jako The Walking feels :-)) Nejspíš tušíte proč, takže doufám že se pro další sérii produkce poučí a vezme si příklad.edit:no takže poslední série nabrala úplně jiný směr a je to jen a jen dobře protože z mdlého projevu předchozích sérií se přešlo k akčňáku a pravda je to dost daleko od původní filozofie ale má to mnohem lepší spád(3.sezóna 4*) ()

Vadriano

Na první sérii jsem se díval l při čekání na letišti v Soulu a tolik mě to nebavilo. Teď jsem zkouknul druhou a třetí za týden a je to skvělý, komiksový. Rick je frajer a Guvernér? He wants us gone, he wants us dead, for what we did to Woodbury, we are going to war ()

DarkKnight

Na Živých mrtvých je nejvíce potřeba vyzdvihnout skvělou knižní předlohu, bez které by seriál nikdy nevznikl. A tak nebudu chválit tvůrce seriálu (i když si to jistě zaslouží), ale Roberta Kirkmana za to, že stvořil tak skvělé základy pro tak skvělý seriál. Nejoblíbenější postava (kladná): Rick Grimes. Nejoblíbenější postava (záporná): Guvernér. Nejoblíbenější epizoda: S04E08 TOO FAR GONE ()

Lefty86

Dexter je u konce a pro Leftyho byla povinnost najít si další seriál protože díly na pokračování žeru, když to teda není Ulice s 5284 díly, nebo Venezuelská telenovela kde nevidíte 230 dílů a nic se tam nestalo. Já zombíky nemiluju a nebýt herní série Resident evil ani bych o ně nezavadil. Byl mi doporučený tenhle seriál a právě kvůli nějakým Zombie se mi do toho zrovna nechtělo a ejhle, první série je rozjezdovka a pak už je to nálož. Rick Grimes v podání Andrewa Lincolna protáhne svou postavu parádním vývojem, z uhlazeného slušného poldy se stane vůdce, masakrátor rozhodnutý pro přežití vlastní skupiny udělat cokoli. Ale nejradši mám Daryla Dixona, ten se s ničím nemaže. Právem patří do mých TOP 10 na čtvrté místo. 100% LUXUS .. Postava Negana je s Trinitym z Dextera ten největší zmrd jakýho jsem viděl ()

IvoB

1. série – 4* (8/10); 2. série – 4* (7/10); 3. série – 4* (8/10); 5. série – 3* (6/10); 6. série – 3* (6/10). Dojmy obecně: Seriál začal naprosto skvěle a udržoval si vysokou úroveň až do 3. série. Změna prostředí 4. sérii moc neprospěla a děj se začíná nepříjemně natahovat. U 5. a 6. série už mi připadá, že se postavy nemají kam pohnout. Čím dál méně je to seriál o lidech, jenž se musí naučit přežít, a čím dál více je to vztahové drama. Což nemusí být úplně špatné, pokud je zvládnuto dobře. Mě osobně už to však moc nebavilo. The Walking Dead je prostě jako na autodráze. Výborné začátky, konce a mid-season finále jsou střídány nudnými výplňovými epizodami. ()

Paldiny

Celá prvá séria je jeden veľký pilot, na dej sa tu zatiaľ nehrá, máme tu len preživšie skupinky v lese, nemocnici, laboratóriu, o nákaze či liečbe sa nedozvieme nič a v niektorých dieloch sa zombíci nevyskytujú vôbec. Jediné s čím sa dá rátať je zopár postáv a vzťahy medzi nimi (obaja policajti a ich rodinný trojuholník, sympatický Aziat, bratia s prchkou povahou), ostatné je vata, čo cítiť najmä pri dlhých lúčeniach. Prvé tri diely to mali nakročené správnym smerom, potom ako keby seriál nevedel odkiaľ-kam a tak si vyvrcholil nepochopiteľnou explóziou. Ešteže pár zaujímavých tvárí nezožrali a mám dôvod začať aj sériu druhú. V nej sa zostava zastabilizovala, eliminovali sa náhodné stretnutia, ktoré príbehu vo výsledku nič nedali a dramatizuje sa v každom ohľade, v závere navyše so zaujímavým zvratom, s ktorým nejde než načať sériu číslo tri. Tretia sezóna začína tak masakrálne až sa obávam, že z postáv vymizol posledný kúsok civilnosti a kuše sa čochvíľa chopí aj ten novorodenec. Našťastie sa tak nedeje a síce padne mrtvákov dvakrát toľko, sa nám udalosti vo väznici a fašistickom mestečku krásne prepletajú. Slabým článkom je tu už len tá bloncka, ktorá by si zaslúžila po páre tesákov a šup z deja von. Chvost série mohol byť ale ukočírovaný inak. Miesto vygradovania tvorcovia zvolili metódu naťahovania, čím sa vyvrcholenie našponovalo za jej hranice. Pauzu medzi trojkou a štvorkou som si dal rok a nutne dodať, že som si po návrate do väznice pamätal iba tých z farmy. Mestečko Woodberry ako keby prežil iba Guvernér. V každom prípade ma štvrtá séria okamžite vtiahla, nakoľko celú jej polovicu sa neustále niečo dialo (pandémia, druhá šanca pre guvernéra, bitka o väznicu). Ako náhle dali postavy zbohom mrežiam a rozdelili sa do piatich skupiniek šla kvalita dolu. Odvtedy skupinky len kráčali a kráčali a zaujímavého sa dialo minimum. So záverom šla série znovu nahor a síce nedala deju žiadnu nosnú postavu, zato nás zaviedla do novej jamy levovej, do mestečka zvaného Terminus. A čuduj sa svetu, v Kanibal City sa dlho neohrejeme, čo zrejme charakterizuje celú päťku, kde v záplave situácií našťastie nezostal čas ani na pochybnú misiu do Washingtonu. Zato sme si našli nový domov, kde to zaváňa komunizmom, ale Rick je revolucionár a čo nevidieť si poriadok nastolí. Šestka je riadny mlynček udalosti. komunistická Alexandria je síce podrobená a prerobená, no stále je čo hľadať, koho zachraňovať, koho mstiť. Ono svet skrýva viacero mestských štátov a aby nebola nuda, naši hrdinovia kopnú do kurevsky nebezpečného osieho hniezda zvaného Negan. Tak si ho v krátkosti predstavme. Negan je chlapík v koženej veste s úsmevom od ucha k uchu a darom reči, že mu časom začnú aj zombíci salutovať. Táto persóna si vkráča do deja s takou vervou, že už nič nebude ako predtým. Po tom, čo s bejzbalovou pálkou omotanou ostnatým drôtom rozmašíruje po páre dôležitých hláv je rázom jasné, kto je tu pánom. A je ním nový správca pokladne, sudca, kat a zákonodarca v jednom zhmotnenom zle, ktorého sprevádza armáda poslušných pešiakov. A komu náhodou pravidlá treba vysvetliť osobitne, má buď prežehlený ksicht, črevá na asfaltke, alebo si potyká s drôtenou Lucille. A zakiaľ čo je každý diel s Neganom diabolský, každý diel bez neho toľko nezaujímavý, s postavami tak tupými, že si prajete uplatniť zákon džungle. A podobný osud by si zaslúžili aj scenáristi, ktorí týmto trapákom ponechávajú čoraz väčší priestor. Človek by čakal, že ten plevel aspoň z časti preriedi očakávaná bitka piatich armád, ale nie. A síce sa vo finále nešetrí nábojnicami ani padlým komparzom, sterilnejšie nikdy nebolo a okrem toho, že v ňom nepretečie kvapka krvi, tak sa tu neobjavujú ani mrtváci, ktorí by tie statické sochy so samopalmi v rukách aspoň trochu rozhýbali. Ôsma séria pripomína šachovú partiu, kde sa striedajú ofenzívne chúťky jednej aj druhej strany. Všetko má však zmeniť odkaz najnovšieho nebožtíka, ktorý velí k zmene životnej filozofie. Na čo si so slzou v oku musíme zvyknúť my je prístupný rating, aký nás od bitky v Alexandrii už neopustil. Deviatka, po tom čo poslala Ricka na dovolenku, sa rozhodla posunúť stránky o niekoľko rokov vpred. Z batoliat sú tak deti v zbrani, z ostrieľaných bojovníkov rodičia a všelijako sa nám to tu popárovalo. Trochu živej vody tomu dodal moment, kedy vo vzduchu visela evolúcia, lenže na(ne)šťastie všetko bolo inak. Záujem odvtedy postupne chladol až prišlo na pekelnú zimu a ja som sa pýtal sám seba, prečo s ňou tvorcovia neprišli skôr. S01 - 60%, S02 - 90%, S03 - 70%, S04 - 60%, S05 - 70%, S06 - 80%, S07 - 50%, S08 - 50%, S09 - 50% () (menej) (viac)

Marius_ss

Keď som tento seriál začal na jeseň 2010 (praktický hneď po premiére) sledovať, bola to láska na prvý pohľad, nakoľko daný žáner mám veľmi rád, a 1. séria Walking Dead (ďalej WD) bola v rámci žánru to najlepšie čo som videl. WD bol jednoznačne najsilnejší vo svojich začiatkoch (hlavne 1. ale aj 2 séria). No vysokú kvalitu v rámci žánru si držal až do 6 série. Bolo to napínavé, dobrodružné, plné nápadov, a objavovania post-apokalyptického sveta (skrátka to, čo fanúšikovia WD chcú vidieť). Do tej doby to u mňa malo silné 4/5. Potom však prišiel veľký zlom... od 7 série (ktorej jediným pozitívom bola postava Negana) začal seriál pomaly ale isto pôsobiť, ako niečo úplne iné. Dialógy a dej začali nudiť, akcia začala byť trápna, nové postavy boli nesympatické, až iritujúce (!), dobrodružstvo a prieskum sveta šli do pozadia, a nahradilo sa to tým...čo seriál napokon pochovalo... zdĺhavými a hlúpučkými rozhovormi o pocitoch. A týchto hlúposti pribúdalo a pribúdalo. Až to celé vyvrcholilo v jednoznačne najhoršej, 8. sérií, ktorú pozerať, bolo ako za trest (nekecám). Klincom do rakvy boli čoraz bláznivejší tvorcovia seriálu, ktorí sa viac, ako na samotnú kvalitu seriálu, začali sústrediť na rôzne politické agendy, ktoré chceli prostredníctvom slávnej značky, tlačiť ľuďom do hláv. A tak sme začali mať čoraz viac silných (čítaj komických) ženských postáv, ktoré nepotrebujú žiadnych mužov. Pribudlo viac sexu (samozrejme bez nahoty), aby mohli vyniknúť novo sa tvoriace gay charaktery. A celý tento "mix skázy" pokračoval aj v 9. sérií, ktorá nebola o moc lepšia ako tá predošlá. V jubilejnej 10tej sa to našťastie zlepšilo (bodaj by nie, keď seriál prišiel o viac ako polovicu divákov), no to bolo len slabé svetielko nádeje, ktoré veľmi rýchlo zhaslo. A aj keď sa už nekonala žumpa z 8. série., tak 10 a rovnako tak aj 11ta séria, za veľa nestáli, a boli už len trpkou spomienkou, na ten seriál, ktorý kedysi zaujal celý svet. Až do samého konca tak WD sprevádzala otrasná akcia, nudné, ploché (ale za to inkluzívne!) postavy, totálne smiešne dialógy a scenár (V siedmom nebi je oproti tomu oscarový počin) a neustála prítomnosť silných žien, ktoré vždy všetko vyriešia, a mužov majú len na to, aby im navarili, postrážili deti, a plakali pri sporáku, kedy sa ich ženušky vrátia z akcie....(našťastie tohoto osudu ušetrili aspoň Daryla, no už nie Negana a kopu ďalších....). No najväčším mínusom 8 až 11 série je totálne (a tým myslím fakt totálne) debilný scenár, ktorý je na úrovni nového Obi-Wana od Disney. Toľko debilne vymyslených scén, ktoré nemajú štipku logiky, a sú očividne robené nasilu, aby sa dej pohol tam, kam treba, som ešte v žiadnom inom seriály nevidel ! Nie GoT, ale Walking Dead tak (aspoň pre mňa), bude tým najsmutnejším príkladom ako sa z pomaly kultového počinu a kultúrneho fenoménu, stal totálny odpad, ktorý dnes už málokoho zaujíma. Tvorcovia, ktorí nahradili pôvodný tým, sa môžu hanbiť. Totálne zničili jednu z najžiarivejších značiek na poli televíznej zábavy. 1. - 6. séria (4,2/5). 7. - 11. séria (1/5). Celkovo 3/5. () (menej) (viac)

Martin_W

První sérii jsem viděl 2x. Prvně jsem každou epizodu hltal s otevřenými ústami, po druhé už to sice taková podívaná nebyla, ale i tak se mi Walking Dead pořád líbilo. Skvěle udělaný seriál podle komixové předlohy, kterou si občas taky rád počtu. Velký mínus mají postavy, které po pár epizodách lezou člověku "na nervy". Postavy, které jakž takž snesu jsou pouze Rick, Lori a Andrea. Kdyby ostatní tvůrci pozabíjeli vůbec by mi to nevadilo. 2. série si kvalitu té 1. už tak dobře nedrží a snaží se diváky seznámit s osudy, minulostí a vztahy postav. Nic zajímavého. Pár postav opět pomřelo, z Ricka se stal Bad-ass guy. Každopádně si myslím, že třetí série bude lepší. 1. série - 96%, 2. série - 85% Celkově - 88% ()

Oňďo

l 1. séria » 90% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 100% l l 4. séria » 100% l l 5. séria » 80% l l 6. séria » 70% l l 7. séria » 60% l ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021