Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (CinemArt SK)

bowow

Lidi zlati...proc. Proboha proc. Neco mezi beckovyma zombikama, Sherlockem Holmesem, walking dead, imhotepem a hodne zrvhlym pornem. Dej az bolestne klasicky, jeji velicenstvo mumie uveritelna asi jako tlusty zeleny Vilak po absinthu, jenna sympaticka jak triska v zadeli, tom uz davno za zenitem a i beautiful mind je tu i se svym serem uplne k hovnu. Jedna hvezda za kamosovy blbe kecy, ktere ani smrt nezastavi. Jinak opravdu nevim proc by se na to kdokoliv mel divat. ()

JerryPilsen

Trochu ujeté přílišným mísením žánrů.Ale příběh slušný,alá Indiana Jones.Cruise moc tlačí na pilu a do role se moc nehodí.Zvepřovatělý Crowe mi vysloveně vadil a jeho postava byla až zbytečná. ()

StandikK

Začátek se dal, pak už to jen bylo fiasko. Dělat z Cruise mladého kolíka, který se bude bít s mumii nebo kdo to vlastně je, nemůže dopadnout dobře. Zklamání. ()

McLeader

Trochu lituju, že jsem na to šel. Pokud totiž nejdu do kina s nějakým očekáváním, tak to končí téměř vždy stejně a ani teď tomu nebylo jinak. Hodně kostrbatý příběh bez větší špetky originality; velice předvídatelné a závěr už vůbec netřeba komentovat. ()

Fiffty

Tak toto sa žiaľ veľmi nepodarilo, mne tam chýbalo prostredie Egypta čo je pre mňa s múmiou spojené, ako to bolo v starej múmii. Herečka, ktorá stvárnila múmiu mi tam veľmi nesedela a tiež jej vizuál. Príbeh bol veľmi slabý a niektoré scény mi tam dosť vadili a kazili dojem. Čo sa mi páčilo bola hororová atmosféra, ktorá mi tam sedela, ale na rozbeh Dark Universe to bolo veľmi slabé. ()

neo101

Možná je to moje chyba, ale nevyhnul jsem se srovnání s Mumií s Fraserem. Místo krásného egypta, zde máme ponurý Londýn a furt prší, je tma a nebo prší a je tma. Hnus. Cruise vs Fraser tak Tom je asi jediné pozitivum a drží krok. Dokonce i vtip se občas povedl. Krásná Annabelle - jo, ale neni to Rachel. A pořád jsem ji viděl s modrým a zeleným okem, jak ji v První třídě balí Xavier. A mohla aspoň ukázat víc. Pak tu máme nezáživný příběh, zombíky, nehodíciho se Jekylla, navíc asi nejhůře ztvárněného no a na závěr záporák. Bohužel Sofia nestačí ani na Annch su namon, natož na Imhotepa. Slabá pipka připomínajíci tu čaraglu ze Sebevražedného oddílu. Nuda. A obávám se, že budou chtít natočit dvojku. Což byl propadák i u staré trilogie. ()

domco61

really spojiť múmia a Dr. Jekylla ? to fakt ? úplne zbytočný film, ktorý vúbec nemal vzdniknúť, totálna kravina strata času pozerať ..... počitačom urobené efekty, scenár ktorý sa písal asi v ožratom stave ..... ()

lahvi

Tom Cruise klesnul na úroveň Brendana Frasera. Todle mohlo byt mnohem lepší, kdyby to pojali trochu jinak - čistě napínavě, mysticky - třeba jako Prometheus nebo Covenant. Takle s těmi komickými a akčními scénami to bylo, jak další Mumie a Kríl Škorpion. Bohužel. Přitom zrovna ten Egypt by byl jak dělanej fakt na napínavej, děsivej příběh. ()

aneta105

Jsem naštvaná, Proč? Kvůli tomu směšnému celkovému hodnocení u tohoto filmu. Ano, přiznám, že před začátkem tohoto filmu jem měla taky pochyby, Nevěděla jsem do čeho jdu- nečetla jsem recenze, nedívala jsem se na obsah a ani na hodnocení. Vlastně jediné, co jsem o tomto filmu věděla bylo hlavní obsazení. A k tomu stará Mumie- netušila jsem co tento žánr ještě může nabídnout. A na konci filmu jsem byla ták překvapena a ohromena, že jsem to rozdýchávala ještě den. Jsem menší sociopat, city jsou pro mě sprosté slovo, ale děj mě ták uchvátil, že jsem si myslela, že jsem v ději i já a právě ony city nevěděli co dělat, jestli se smát vtipnným scénám, nebo se bát u lehce hororových prvků, a ani jsem netušila komu a jak fandit. Ale ještě jedna zmínka o konci filmu- přistihla jsem se se slzami dojetí v očích. Navíc herecké výkony Cruise, Boutelly, Crowa a Wallis tvořily harmonii a film se netáhl jak žvýkačka, ale plynul jak čas. A poslední zmínka- soudrack, režie a sestřih je mnohem lepší než u staré Mumie. 100% ()

pravda1

Zlatá stará múmia toto je totálna spatlaná hovadina absolútne som sa nebavil a Cruise mám pocit sa chce silno hrať na Indiana Jonesa......ale na to musí ešte veľa papať aby to niekedy dosiahol....pre mňa o ničom film.... ()

SNCIS

Trochu horor, trochu komedie, trochu dobrodružství. "Já jsem tě zachránil a ty jsi mne střelil! Třikrát!" Perfektně natočená akce s nestárnoucím Tomem Cruisem a nádhernou Annabelle Wallis. Vcelku se mi to líbilo, ale po celém zhlédnutí mě to zase tak neuchvátilo. I ty efekty průměrně zkušeného či náročného diváka nijak zvlášť neohromí. "Někdy jen monstrum, dokáže porazit monstrum." - 60%. ()

MatoVMartin

Velice som sa tešil aj keď neviem prečo, ale kvôli Tomovi som bol trochu skeptický... A nanešťastie skepticizmus bol na mieste, zbytočne komplikované, zbytočne "tuctové" a keď tam nahádžete Russella a Toma, pritiahne to ludí ale nie kvalitu scenáru a pod., o tom zbytočne písať. Nuž, asponže sa to dobre predáva pravda?! O nič iné nešlo, aj keď treba pochváliť grafické spracovanie, efekty naozaj na úrovni. Pokial budete hladať nejaké prepojenie, podobnosť s Múmiou z roku 1999, alebo sa Vám moc lúbila, nehladajte a pozrite si staršiu ešte raz, môžete byť sklamaní. A keď ide o múmie človek by čakal viac Egypta a nie Londýna, no niesom tak starý aby som tomu nedal šancu, nuž ale nie, dalo sa spraviť ovela lepšie. ...takže osvieženie celkom dobré, ale revolúcia sa (už zase) nekoná. ()

kottnaj

Šílená slepenina, která se plácá od ničeho k ještě většímu ničemu. Děj je předvídatelný, úvod do děje kýčovitý a Russell Crowe se nám mermomocí snaží dokázat, že už by se na to hraní asi měl vys..t. Tom Cruise by šel, ale s tímhle scenářem ze sebe asi víc dostat nemohl. Chtěl jsem napsat, že je to s bídou na tři hvězdy, ale NE. Je to možná s bídou na dvě. ()

BigJohn02

Dost podivná slátanina, která kombinuje zaživa pohřbenou (nikoli mumifikovanou, jak se nám pokouší scénárista namluvit - vykucháním pajšlu se tady nikdo nezabýval) egyptskou princeznu, zombie křižáky, dr. Jekylla a pouštní válku, které dominuje toporný Cruise. Oddychovka určená propadlišti dějin. ()

lineker

Takový ten pocit, když chcete u filmu vypnout mozek a nechat se pouze dvě hodiny bavit technicky vybroušeným blockbusterem a nestačíte se divit na jakou to koukáte slátaninu. Přitom samotný začátek nedává tušit finálnímu průseru. Nicméně jakmile se na scéně objeví malý, velký Tom a proběhne první akce, začínáte tušit, že tohle zase takový terno nebude. Definitivní zlomení hole se konalo při živém, mrtvém kámošovi a jeho rádoby vtipným hláškám. Ten směr, který film nabere je již potom čistou cestou do zmatečné propasti, ze které nebylo návratu. ()

Akinaz

No, jak to říct...Čekala jsem víc humoru, míň věcí přitažených za vlasy, ale nebylo to špatné, občas jsem se i lekla. Cruise mě kupodivu neodrazoval, což se mi u jeho rolí občas stává, jen ten konec... bude pokračování ? no uvidíme... Zatím co se týče Mumie, zůstanu věrná té Sommersově. ()

stepanKral

Především nefunkční pasivní hrdina, kterému se dějí věci, ale on vlastní iniciativu žádnou nevyvíjí, jen se snaží přežít. Neznám jeho motivaci ani cíl a pokud tam je tak jsem ho nenašel nebo je slabý. A pokud tohle hrdina nemá, nezajímá mě, je mi prostě ukradený a tím vše co se na plátně děje. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)