Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (CinemArt SK)

imaginer21

Mumie měly zůstat v Egyptě. Pouštní exteriéry k tomuhle tématu vždycky nejvíc seděly, čímž utrpěl i Dračí císař (a návrat mumie byl koukatelnější). Herecky na tomhle paskvilu nikdo nic nezkazil, dokonce i vizuál potěšil, ale ... ono to prostě nemá co říct. Spíš mi to připadalo, jako bych sledoval delší epizodu nějakýho tupýho americkýho krimi-seriálu z 90. let. Cruisovi vyčítat, že chtěl pomoc do počátků jednomu studiu, je trošku hloupost. On si své odbyl, koneckonců je to jeho práce. ()

Hannibal97

Nesmíte to spojovat vůbec s filmem od Sommerse, tohle je totiž úplně něco jiného. Tvůrce chce splácat co nejvíc věcí do jednoho filmu a vzniklo tohle. Je to místy odfláknuté. Některé nápady velice povedené, ale scénář bohužel pokulhává. Trapné haha hlášky a Cruise v hlavní roli, který prostě nudí a vůbec se tam nehodí. Film nezachránil ani sympaťák Crowe, ze kterého tu místy dělali debila. Na další díly tohoto Universa se nejspíš netřepu. Tři hvězdy za příběh, fantasy vizuálek a úžasnou Sofii Boutellu. ()

bonovox

Nové spracovanie Mumie sa príliš nepodarilo. Slabá réžia, scenár a prekvapivo aj triky. A nechápem tomu, že sa na túto sprostosť dali nahovoriť Tom s Russelom. ()

meda2016

Takže začínáme: Razíme tunel pořádným řvoucim zubatým štitem a najednou "plop" jako když vypadne špunt a jsi v ohromné hrobce plné náhrobků křižáků - jenže se objeví tajná tlupa s papírem a řekne "teď je to naše" a Russell Crowe na artefakty kouká opravdu spokojeně. ... Ne ne ne! Až teď: Začne to překvapivým odhalenim Toma Cruise a jeho odvahou vstoupit do městečka s islamisty, strhne se nepředvídatelně palba z moderních zbraní a už-už jsou mrtví, když je zachrání nebo taky pohřbí letecká podpora s afroamerickým velitelským velitelem. Nóó, objeví se blondýnka Annabelle historička? Takže počkat! Začne to objevem: Obrovské zasypané tváře, a to zastíní i krátkou slovní erotickou noční epizodu, takže jdeme dolů a kopeme, hledáme, nalézáme, vždyť se to sakra jmenuje Mumie, zakletá, jak už známe, proto od teď můžeme vzít každý nápad a žádný neškrtáme, tak to bude mít 3(?) klidně 5 hodin. Jo, pak to sestříháme. Tak dál. ... Ták ... nebudeme spoilerovat, prostě 110 minut akční fantasy děsič, hnus, špina, smrt co oživla a naopak, infarkt diváka, au au kecy, skončí to (dobře). Má Tom Cruise tupé? ()

Radek273

Volné pokračování původní "Mumie", které však dosahuje pouze na úroveň její trojky, Hrob Dračího císaře (2008), patří spíše k podprůměrným pokusům o akční snímek. O to hůř se pak hodnotí snímek, který má velkolepě začít svůj příběh a již teď se tváří jen jako rozkmitané, digitálem ověnčené béčko. Tom Cruise se nepochybně řadí mezi vůbec nejlepší herce, ale tohle má k důstojné roli vážně daleko. Ano, neuzavřený děj dává naději na smysluplné pokračování, ale kdo se na něj bude chtít po takovémto zážitku koukat? Maximálně tak ti, kteří věří v zachování postavy Sofie Boutelli, aby se dalo alespoň na co koukat. Jo, a Russell Crowe? To snad raději bez komentáře! ()

leonidas

je to divný, ale celé trvání filmu je mi hlavní záporné postavy líto co udělala špatnýho, že ji všichni jenom honili a mučily. řek bych, že smrt dýkou nebo jedem byla u faraonů brána celkem jako přirozená smrt (já bych na to použil palácovou stráž, k čemu jinému by asi tak byli). její nevlastní bratr by se stejně faraonem nikdy nestal, když se tak nějak množili v kruhu rodinném. a po zbytek filmu ji jenom naháněli, týrali a mučili. že se potom nasrala no kdo by se s její mocí po tom všem utrpení nenasral. a stejně před tomem cruisem poklekla a on ji blbec zabil. ()

Sebule

No co si budeme, mohlo to být lepší. Cruise se snaží a krásná Annabelle Wallis mu k tomu napomáhá, ale ani oni nestačí na potahání celého filmu. Určitě fajn akce, efekty a dialogy. Ale příběh už pokulhává, komediální složka na mě skoro vůbec nefungovala, nevěděl jsem, jestli scény mají být dramatické, komediální nebo jsou dramatické, ale působí jako komediální. Spoustu nesmyslů, ale tak to už bývá u těchto filmů. Jako zábava na jeden večer to stačí si myslím. Hodnocení: 5/10 ()

Ironhead

První cca 1/4 filmu byla zábavná. Pak už se to zvrhlo jen v nepřehlednou a vesměs nudnou akci plus přehlídku kousků Toma Cruise (koukejte, co ještě ve svém věku zvládnu) a digibordek v temnotě. :o( ()

karnifex

Nízké hodnocení, ale já se bavil docela dobře - šílený mix mumií, křižáků, Egypta, Mezopotámie a Londýna fungoval překvapivě podařeně. Můj oblíbenec Russell Crowe je zde velmi slabý, oproti tomu Tom Cruise (kterého normálně moc nemusím) tady byl nečekaně sympatický, Annabelle Walliovinná v povinné roli "silné a sebevědomé ženské hrdinky" (čti: krávy blbé) má obzvláště iritující entrée, ale pak už prudí méně, a Sofia Boutella byla opravdu charizmatická. Co mě velmi zklamalo, byly záběry z hrobky - zjevná inspirace Dobyvateli ztracené archy, ale i v době neuvěřitelných možností digitální technologie pořád vychází o 35 let starší originál o třídu lépe! A taky byly zbytečně krátké (film měl stříhat jinde - opět nešvar současnosti, 90 minut by bylo ideální). Zato scény v Anglii se povedly (trochu mi připomněly Pyramidu hrůzy). Škoda toho přihlouplého konce otvírajícího možnost případného pokračování - to si radši ani nepředstavuju.. ()

realista

Mumie, mumie, kdo ti rozpadlé tělo umyje? Já! Sofia Boutella je totiž jako mumie velice sexy. To je ale tak první a poslední pozitivum, které jsem během projekce zaznamenal. Ještě to, že naproti kinu mělo přes oběd levné hotovky. Každopádně je nové zpracování mumie digi pohádka, která není vůbec hororová a neobsahuje nic, co by nás překvapilo či šokovalo. Možná to je tím, že v dnešní době jsme přehlceni nebo jsem všechno viděl v trailerech. Mělo to ale i své silné stránky, jen se bojím, že celá myšlenka s vesmírem monster půjde do kopru. Tomík je ale sympaťák, takže mi to díky jeho tvářičce uteklo. Příště by to chtělo lepší scénář! ()

czjezisek

Tak musím uznat, že nová mumie je docela kočka a hot, ale jinak ten film podle mě za moc nestojí. Divné scénáristické machinace, a hlavně nevyužitý potenciál, které spousta záběrů měla, zůstal bohužel nevyužitý. Vůbec jsem například nepochopil, kde tvůrci vzali, že se ve filmu musí objevit postava doktora Jekylla (potažmo pana Hyda). Ovšem konec je otevřený, s možným nastíněním záměru tvůrců s touto postavou, ale i dalšími. Pro mě ale tak maximálně tři hvězdičky z pěti. ()

mrGhostly odpad!

Víc než 125 mega pohřbených na věčné časy v neskutečné kravině. Takhle fakt ne. Tom Cruise už zase "cestuje" v čase a myšlenkových dimenzích, ale tentokrát ani on sám neví co má vlastně hrát. Ale nejde mu to mít za zlé. Tak stupidně napsanou hlavní postavu jsme tu už dlouho neměli. Nevím jestli tohle všechno není vlastně jen špatný vtip scénáristů a režie. Jejich výtvor se zvrtl v naprostý veletoč kýče a sprostou vykrádačku Mumie s Fraserem (a dalších filmů... a i jistého seriálu s oživlými mrtvolami). Kéž by se jim alespoň dařilo držet nějakou tu odlehčenou, vtipnou notu (jinak než trapnými dialogy), když chtěli mít všechno jiné, než horor. Mohl bych chodit kolem horké kaše a filozofovat nad tím, co je na filmu jakože dobré, ale možná bude lepší přejít rovnou k nevyhnutelnému závěru - tahle Mumie je tak nesmyslný a nezáživný slepenec, že se snad nedá považovat ani za nepovedený blockbuster. // IMAX // orig. znění // 9. 6. 2017 // 10% P.S.: Allien.9 - nelze než souhlasit. Je třeba to zabít, než to naklade vejce. P.S.2: Když už se ve Vás probudí sadomasochistické sklony a budete potřebovat jít do kina, ušetřete alespoň za úplně zbytečné 3D. ()

Sheemass

Dark Universe se nám představuje svým prvním filmem Mumií, která však ale není stoprocentní. Příběh je víceméně rozpačitý, postavy si nestihnete pořádně oblíbit, přestože se Tom Cruise snažil a Russell Crowe si svou roli vyloženě užíval, a mě osobně bavil snad ještě více než princezna/mumie Ahmanet. Při srovnání s Mumií z roku 1999, filmu chybí trochu nadhledu, trochu humoru, možná i barev, ano, vím že se má v tomto případě jednat o horor, ale pokud ve většině scén nic moc nevidíte, je to vyloženě škoda. Ve výsledku to ale naštěstí nedopadlo úplně nejhůř, některé scény jsou vyloženě parádní, ať už pád letadla, ujíždějící zem nebo masky zombíků. První polovina filmu drží dobré tempo, v druhé půlce bohužel dochází příběhu dech a to je škoda, protože představa týmu monster a zfilmování těchto klasických postav se velmi líbíla. ()

franti11

Pěkný dobrodružný filmeček, pokud někdo čekal víc, tak byl samozřejmě zklamaný. Místní odborníci film naprosto dehonestovali...neberte na to ohled a běžte se podívat. ()

bigmatko

veľké množstvo negatívnych recenzií ma v prvom momente trocha vystrašilo lebo na Mumiu som sa tešil. Nakoniec som bol spokojný a mne osobne sa to pačílo. Marvel nás tiež kŕmi na striedačku slabšími a lepšími filmami rovnako aj DC a preto je podla mna Múmia od Univerza úctivým protivníkom. Dark universum má silný potenciál a klasické monštrá múmiou iba začínajú. Trocha ma sklamala postava pana Hydea, ktorá pôsobí skôr komicky ako hrôzostrašne ale dúfam, že v samostatnom filme to vylepšia. Tom Cruise v pohode celkom do filmu zapadol. Nezmyselná postava ukecaného kamaráta nemala pre film žiadny väčší význam ale nevadí aspoň sa dalo na tom pousmiať. Princezná Ahmanet mohla byť trocha záhadnejšia a herečka sa mi vôbec nepáčila. Postava pôvodne odvážnej archeologičky sa postupne menila na ustráchanú dievčinu z kozmetického salónu, ktorá celý film volala o pomoc na Toma Cruisa, ale zas koho iného by zachraňoval keby tam nebola. Mumia je viac zábavná ako strašidelná a určite nie je taká zlá ako píšu viaceré recenzie. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)