Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

Figu

Mě se to líbilo! Pravdou je to, že si Tomík posledními roky nasazuje opravdu vysokou laťku a nevím, jestli má pořád šanci ji převyšovat?... Ono Na hraně zítřka, Nevědomí, Jack Reacher nebo třeba poslední Mission: Impossible se překonává těžko... Každopádně, když na to divák kouká trochu jinak, tak odlehčeněji s pocitem fantasy oddechu, jde to celkem fajn a může z toho být nakonec třeba i trhák roku. To přeháním... Ovšem za kouknutí to stojí! 70% ()

Havaj8

Tak to bylo strašný, hrozivý, strašidelný. Proč se vůbec pokoušeli nastartovat něco novýho? Pod názvem Mumie, to je kacířství. Původní Mumie bude legenda navždy s dávkou humoru. Tohle bylo vyloženě nudný, bez nápadu, bez energie. Absolutně mě tam nikdo nebavil, no chvílema div jsem neusnul. Ohromnej průser, jsem rád, že jsem na tom v kině nebyl. ()

Wiikii

Ke konci filmu jsem se tak nudil, že jsem v každé scéně viděl narážku na film jiný (Např.: jak Nick ukradl Ahmanet tu dýku a ona jej nazvala zlodějem - Hned jsem se začal řehnit při vzpomínce na Gluma jak mu ukradly miláška v jeskyni atd..) ... Ale co už, mnohem horší mně příjde fakt, že se nejspíš během tohoto dílu ukázala myšlenka na pokračování ve stylu Avengers, kde Nick(Cruise) bude Thor a bude bojovat proti temnotě... I když, možná ještě jeden díl s tímhle "A-týmem" bych přežil. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

rakovnik

Velkofilm s hereckými hvězdami nemusí nutně znamenat úspěch. Tak je tomu u moderní Mumie. Neříkám, že jsem se nebavil. Na druhou stranu mi přišel děj chladný a postavy mi nebyly příliš sympatické. Klidně se podívám znovu, ale aktivně tento film vyhledávat nebudu. ()

Vyhy

Upřímně, moc jsme toho nedostali. Hororová místa působila vlažně a legračně, tam kde se snažili o vtípky, to zas působilo suše. Příběh asi ok, ale nezajímavě podaný. Škoda, těšil jsem se na monster univerzum, ale nedivím se, že z toho sešlo... ()

Martin741

Pozeram, ze v US kinach sa to ani nezaplatilo, teda krujzov status hitmakera sa nejak borti. Tento svetovo najznamejsi scientolog ma rad taketo filmy. Skoda len, ze doslo k dezinterpretacii Starovekeho Egypta, dam tu najbrutalnejsi udezinterpretaciu a to tu, ze staroegyptsky Sutech nebol boh smrti, ne ne. Bol to boh temnych a zlych sil, chaosu a zla. Smrt nie je diabol predsa. Smrt vladne v podsveti a diabol v pekle. Nebavili ma tie kecy ako sa staroegyptska mumia princeznej prebudila k zivotu. Film ako taky je len nesurody mismas vsetkeho mozneho, am to prvky Mission Impossible, a par dalsich filmov, len niekedy som si pri pozerani pripadal ako v US vidlakove. Tak mi to aspon pripadalo od hercov a ich dialogov. Proste US mainstream - Slnko, seno, hnoj, kravy, ranna hmla a ja neviem co, kto kde, preco ako a kedy. To su odpovede na zakladne otazky, tymito odpovedami sa dostanem hodne daleko. Ustredne zlo bolo slabucne, nevyrazne, bolo vidno ze Hollywood si upravil Staroveky Egypt tak ako to vyhovuje ich studiam. pricom Hollywoodsky Staroveky Egypt je na kilometre, co na kilometre, na desiatky kilometrov vzdialeny od realneho Stareho Egypta. Len si to upravuju tak ako sa to tvorcom hodi. Aby sa to dobre predalo. Tu som rad, ze sa to nepredalo a ze film v US kinach zhorel, ako papier. Priemerna akcia, priemerni herci, podpriemerne ustredne zlo a kopa blbosti a logickych kixov tomu vladne : 35 % ()

Rocky88

Nové Mumii nechybí hordy velice kvalitní akce (úvod a pár letadla!), košatý příběh a slušný tah na bránu, bohužel trpí na otravného sidekicka a překombinovanost. Takový Russel Crowe a jeho postava působí jako pěst na oko, stejně jako celý jeho ansámbl. Závěr filmu je nemastný, neslaný a dost ztrácí tempo. Vlastně mi bylo úplně fuk, jak to dopadne. Ale v rámci hodnocení "je to jen blockbuster, který má svou vesmírovostí vydělat s kolektivem hodně peněz" musím připsat body za celkovou zábavnost, je to rozhodně lepší průměr. ()

Nach

Sommersova Mumie z roku 1999 je neohrožena. Mumie Alexe Kurtzmana si i přes tuto skutečnost zaslouží vaši pozornost. Nejde ale o tak kulervoucí snímek s nezapomenutelnými momenty, jako jeho o dvě dekády starší bráška. Tom Cruise dává tomuto filmu správný akční drive, který si ale bere svou daň na hororovém žánru (hororu je zde dokonce ještě méně než na remaku z roku 1999). Přesto ale těch 110 minut uteče jako voda a příběh své myšlenky sdělí vcelku srozumitelně. A konec přinese i jakési potěšení pro případné další navazující filmy tohoto univerza. Jaký je výsledek? Nová mumie své chyby má. Snaží se být až moc filmem pro všechny, než aby se pokoušela být kvalitní hororovou žánrovkou. Co z toho vyplývá? Lepší průměr, ale nic více. Nadprůměr se doufejme podaří příště. 70% ()

Rodriguez

Viděno v kině v sobotní večer, takže jsme si film s přítelkyní užili. Sice jsem čekal od Mumie daleko temnější příběh, jak furt všude prezentovali, ale i tak jsem byl uspokojen. Škoda, že studio nešlo víc k žánru hororu. 70% ()

Streeper

Nic jsem od toho nečekala, opravdu vůbec nic, vlastně jsem na to ani nechtěla do kina jít, ale byla jsem přemluvena. Nakonec to pro mě byla úplná ztráta času, které malinko lituji. Tom Cruise je stále dobrý, ale sakra vždyť on i Russell mají na dost lepší role než byli tyto. Nápad to nebyl špatný, ale dalo se to zpracovat lépe. Navíc přidat do příběhu o Mumii příběh Jekyl a Hyde, jako vážně? A ještě jedná otázka...kostry umějí plavat? ()

Elyssea

Absolutně zoufale vykradená Sommersova Mumie (jakkoli to má být remake té starší), která nepřináší vůbec nic nového nebo nedejbože zajímavého. Cruisův Nick není Fraserův Rick a ten veletoč ze sobeckého zloděje v zaláskovaného obětavce je pomalu neuvěřitelnější než oživlá mumie. Nehledě na to, že po první hodině Mumii dojde tempo a zbylá necelá hodina by se dala notně zkrátit. Kdyby křižáci nepokradli, co našli, mohla Ahmanet Nicka bodnout už v Iráku a bylo by vymalováno. Ugh, Evropani. Propojení starých hororových postav nebyla od Universalu marná myšlenka, ale snad by se jí lépe dařilo v retro stylizaci. Tam se totiž béčko mnohem lépe snese. Co v tomhle univerzu ale dělá Russell Crowe je pro mě absolutní záhada. ()

bourec

Jedinej problém týhle Mumie je trochu chaotickej příběh,ale jinak správně temná fantasy,se spoustou parádních efektů.Proč má film pouze něco přes pade procent je mi záhadou,ale čemu to přičíst,fakt netušim. 90%. ()

C0r0ner

Moc mi to připomnělo Van Helsinga, což je dobře. Scénář, logika a podobně si sice vzali dovolenou, ale mumie jako taková je kurevsky špičková, řežba je to obstojná, člověk se vůbec nenudí a i když to je velmi jednoduchá zábava, tak mně naprosto stačí, protože se u toho dá výborně vypnout hlava. 70% ()

Cheeter

Celé to bylo takové mdlé, bez jiskry, příběh byl zbytečně přímočarý. Herecké výkony mě moc nepřesvědčily. U Russella Crowe jsem čekal kapánek víc, rozhodně to nebyl jeho lepší výkon. To samé asi Tom Cruise. Jediným kladem je tak výkon Annabelle Wallis. Byť ona sama to nedokázala zachránit. Špatná nebyl aktualizace na začátku s vykrádáním památek. Tím ale asi končím s výkladem kladů. ()

PavelVanekArt

,,Vítejte v novém světě bohů a monster" Tomáš Cruise si našel další projekt, ve kterém může na plátně prohánět svoje ego, dělat skopičiny bez kaskadéra a vrtat do scénáře. První oživení starého (prakticky věkově nejstaršího) monstra ze studia Universal je na světě. Stejně jako u starší Mumie Stephena Sommerse (1999) příběh začíná ve starém Egyptě, kde princezna Ahmanet přijme kletbu, aby mohla velet světu po boku oživeného boha Setha. Jenže jí to neklapne a šup na mumifikaci za živa, do sarkofágu a pryč s ní z Egypta aby ji nikdo nenašel. Úplnou náhodou ji ale našel Nick Morton, který uvolnil řetězy jejích okovů a tím na sebe stáhnul prokletí Setepa-i, stal se vyvoleným, jehož úkolem je v sobě vzkřísit boha Setha. A dál už to znáte, mumča se probere, vysává život z lidí, likviduje Londýn a tak. Mumie je pojem. Když to slyším, vidím Káhiru, Nil, nekonečné vlny písku, pyramidy, zlatý věk severní Afriky. A film z roku 1999,kterej měl tu správnou dobrodružnou atmosféru. Srovnávat to ale nebudu. Nová Mumie si jede vlastní cestou a otevírá nám nový vesmír postav. Bohužel ale do něj postava mumie patřit nebude. Musí tam patřit Cruise, což je divný i s ohledem na konec filmu. Do nově otevřeného vesmíru ještě zatím patří doktor Henry Jekyll \ pan Edward Hyde. Proč o tom mluvím? Protože je to největší klad filmu. Jako opener pro větší (a snad lepší) filmy o monstrech to totiž funguje skvěle. Jako samostatný film by to bylo těžce k hovnu. Je tu ten příslib dobrodružné série s velkými jmény v hlavních rolích. Frankenstaina by si měl střihnout Javier Bardem. Neviditelného muže ztvární Johnny Depp. Dr. Jekyll \ Mr. Hyde už je jasnej Russell Crowe. Chybí nám jich ale ještě pár. K filmu samotnému není moc co říct. Je to dobrodružné pozlátko, předigitalizované, herecky obstojné a obsahuje solidní dávku zlé (jakože dobré) atmosféry. Komická vložka v podobě otravného přízraku je spíš na obtíž. Točilo mě ale neustálé opakování jmen. Nebyla snad scéna, kde by mánička v nesnázích nekříčela jméno hlavního hrdiny, mumie pořád dokola žvanila něco o Setepa-i a neustálé flashbacky zbytečně narušovali plynulost děje v současnosti. Bylo toho víc, digitální vraždění oživlých mrtvol, maskování regenerující mumie, likvidace Londýna. Zvednout ale musím peni... volbu herečky pro mumii. Sofia Boutella je sexy a nebál bych se ji plácnout po prcině a pozvat ji na dvě deci písku. Cruise ja klasicky nastřelenej heroismem jemu vlastním a umí prodat postavu arogantního a pomalejšího vykradače hrobů. Russell Crowe jako Jekyll \ Hyde byl super, pravděpodobně nejlepší momenty z filmu. Hodně lidí dostal konec filmu. Já už nějakou tu ujetost čekal, takže jsem se jen blbě usmíval v posledních patnácti minutách. Pro diváka očekávajícího dobrodružnou jízdu s přehlédnutelným občasným přešlapem je to dobrá věc. Já se chvilkama nudil a nějak jsem to neprožíval. Pár scén ušlo, ale jako samostatný film by to byl čistý, možná trochu od hovínka špinavý, průměr na nedělní relax po chlastu. Ale jako začínající rozšíření temného vesmíru, které je plné bohů a monster, je to moc fajn věc. Mám rád bohy a monstra. Ale u dalších filmů už tak shovívavý nebudu. Tady si to Mumie vylízala i s polevou. 4* a.k.a 75% () (menej) (viac)

Wormboy

Ultrabeckovy pruser, na ktorom nefunguje takmer nic. Nepochopitelne ako sa Cruise upisal niecomu takemuto, kedze uz pri citani scenara muselo byt zrejme, ze z tohto materialu by ani Kubrick so Spielbergom dokopy, nic nespravili...Jedine, co zostava, je verit, ze z tohto nikto neplanuje robit seriu, ako bolo na konci "naznacene". ()

Martrix

Áčková produkce sice zacálovala mzdy pro Toma Cruise a Russella Crowe, vcelku solidní scénáristy a na několik měsíců pronajala partu nadšených trikařů, ale přesto nová Mumie diváky nezaujala ani z poloviny, jako skoro dvacet let stará ptákárna s Fraserem. A ta mimochodem, stála o 60 mil. USD méně. V čem je problém? Nepříliš sympatická ženská postava, kterou si střihla Annabelle Wallis za to nejspíš nemůže, triky byly dobré, Cruise si svoje odvedl, dějová linka byla vcelku stravitelná a provázání s ostatními příšerami by asi fungovalo. Takže co? Málo vtipu, nadsázky a absence sympatických postav. A k tomu spousta nelogických blbostí, které by člověk odpustil pouze jako daň za snahu tvůrců nás pobavit. Mumii chybí vyhraněnost, protože se snaží oscilovat mezi hororem a dobrodružným filmem pro celou rodinu. Selhává však na obou frontách a díky rutinní režii, je tak z prvního MU velmi tuctová zbytečnost. To, společně s nulovou chemií mezi postavami (s výjimkou Crowea, který si vystačí sám) a absencí pořádných hlášek, nakonec pohřbilo příšeráckou rozjezdovku pod tunu písku...kde ji nejspíš nikdo hledat nebude. Tady měl přijít eRkový rating, nebo se měla režie svěřit nějakému divočákovi, který by se s tím nemazal, podobně jako Guy Ritchie s Artušem. ()

PROCESOR

Tom Cruise musí mít velké   finanční potíže, když se   upsal tomuhle. Je spojován s   kvalitními snímky, ale   tentokrát, jste se nechaly   napálit milý uživatelé   stejně, jako já. Čekáte   oddychovku, hodně   dobrodružnej film a akční   scény, to poslední snad i   bylo, ale ději nerozumím,   netušil jsem, že abych byl   na správný vlně a dosáhl   souznění, tak musím být na   šrot, nebo zhulenej, jinak si   to neumím vysvětlit. Takovou   slátaninu jsem dlouho   neviděl. ()

Juto

V príbehu sú momenty, kedy film siaha po hororovom žánre a produkuje niečo zaujímavé a odlišné od ostatných hollywoodskych trhákov. Ale tieto momenty sú pochované pod nevýraznými a na konci nudnými akčnými sekvenciami. 6/10 ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)