Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

halberdier

Universal se po vzoru Marvelu a DC rozhodl vytvořit univerzum tentokrát s hororovými postavami a jako první na řadu přišla Mumie, což má asi zároveň být reboot/ remake trilogie Mumie od Stephena Sommerse. Obávám se však, že tento první přírůstek nemá dostatečný potenciál, aby celé univerzum nakoplo. Jde o řemeslně slušně natočený film, Tom Cruise mu propůjčil svoje charizma a patří k tomu nejlepšímu ve filmu. Ale 110 min. mně přišlo na origin žalostně málo, navíc když je ve filmu představena další potenciální postava z tohoto vesmíru. Ve finále tak nedostane příliš prostoru jak ústřední postava mumie, tak ani pořádně nefunguje origin monster univerza. Jako letní výplachový blockuster je Mumie celkem fajn, ale že by mě nalákala na další filmy s horrorrovými postavami se se nedá říct. První Sommersova Mumie je mnohem lepší. ()

OwenBobby

Od Mumie jsem neměl žádná velká očekávání. Matně jsem si pamatoval původní díly a rozhodně jsem nepatřil mezi ty, kdo by s nadšením vyhlíželi Universalovský vastní temný vesmír. Možná právě proto mě výsledný film docela příjemně překvapil. Ano, je to blbost a slátanina, kdo čeká hororovou podívanou, dočká se jen laciných lekaček a kdo mytologickou fantasy bude spokojen tak asi první třetinu filmu. Na druhou stranu střídmá stopáž udržuje svižné tempo, efekty jsou ve výsledku také docela povedené a tvůrci se tolik neuchylují k digibordelu, jak se z trailerů zdálo (alespoň nejsou tak do očí bijící) a výstavba první půl hodiny filmu a expozice skutečně navozují dojem představení propracované historie. Bohužel zbytek scénáře už tak zajímavý není, dost jej ruší snaha o humor, která jakoukékoliv pokusy o napětí okamžitě zhatí a po herecké stránce také nejde o nic vyčnívajícího. Tom Cruise zase běhá a jinak hraje přesně to, na co jsme od něj zvyklí, Russel Crowe je v hodně neobvyklé pozici, v níž mu sedí tak leda úvodní narační voice over, Sofia Boutella mě stále nepřesvědčila, že kromě bojových umění umí i hrát, a tak už zbývá jen nnabelle Wallis, která je jediným příjemným překvapením. Obecně tak film příliš neurazí, níčím nenadchne a jedná se tak spíše o průměrnou popkornovou podívanou, která vás může minout a vás to nebude mrzet. 6/10 ()

Los_Angelos

Tak tohle se nepovedlo. Očekávaný akční blockbuster. Trailer jak se patří ! Ale výsledek ? Tragédie, zcela nehodná projektu, ve kterém se angažuje Tom Cruise. Tahle nudná Mumie nesahá ani po kotníky Sommersově Mumii, ale dokonce nemá ani na Mumii 2 a Mumii 3, což už teda o mnohém vypovídá. Bohužel platí, že čím větší očekávání, tím větší zklamání. ()

Kushina

Miluji tyhle multi žánrové filmy. Navíc, když jsou to mé oblíbené žánry. Horror akční komedie. od všeho něco. navíc miluji historii Egypta a jeho mytologii, takže jsem měl fakt 5v1 . Herecké role kvalitní a konec otevřený s náběhem na další díl. těším se 70%. ()

Indian0

Staršie časti boli úspech, tak hneď bude aj táto. Asi takto mi prišlo že rozmýšľali tvorcovia tohto filmu. Mnoho tmavých scén kedy bolo vidno jedno veľké nič. Nasleduje v zátvorke spoiler (najviac ma dostalo ako vytiahli s vrtuľníkom múmiu ju tam kvalitne poprehadzovalo v tom sarkofágu a potom keď pribehla Anabella počas nakladania múmie do lietadla k vojakom: opatrne borci tá múmia je 5000 rokov stará) aj takto si dali záležať na logických súvislostiach. 50% ()

st4nford

Perfektní. Chápu negativní hodnocení. Není to Sommersův styl. Je to film, který je natočený úplně jinak a zasazen do jiného časoprostoru, ale hrozně mě na to bavila kombinace hororu, akce a komedie. Hvězdné obsazení bylo třešničkou na dortu. Očekával jsem hrozný zážitek, ale dostal jsem překvapivé zábavné dílo. Narace i styl super, sice tuctové, ale ani jsem nic jiného u blockbusteru nečekal. Těším se na pokračování. Skvělý start nového universa. ()

veverysiak

Pôvodnú novodobú Múmiu si väčšina zapamätala a ani po rokoch nemá problém zaspomínať na vydarený prvý a čiastočne aj druhý diel kvôli slušnému námetu, vydarenému scenáru a pútavému vizuálu, tuto nič podobné nehrozí, navyše Tom sa dal nahovoriť na prehnané igelitovú vizáž, ktorá z neho pomaly ale isto robí vcelku smiešneho pobehujúceho panáčika, pretože sa ani zaboha nechce vzdať akčných kúskov, asi jediné za zmienku stoja efekty, lenže to je v dnešnom svete blokbastrov naozaj málo, takže 35%. ()

necrosrandist

Stačilo málo a v půlce jsem spal jak nemluvně. Tomáš si obyčejně vybírá dobrý filmy, ale tohle bohužel nefunguje ani jako komedie. To se radši stokrát podívám na tu nabalzamovanou mrtvolu z roku 1999, než znovu přetrpět tuhle hrůzu. ()

Hlavonozec

Ono vysvětlovat, co všechno je na filmu špatně, nemá smysl. Větší smysl má vyzdvihnout jediné světlé momenty tohoto jedenáctého září ve filmové podobě. Russel Crowe v roli Jekylla a reference na černou Lagunu...a to je vše, přátelé. ()

Jack_F.

Nevím o co jde. Jak nový vetřelec, tak nová mumie dostávají hodnocení, jako by to byl nějaký hrozný odpad. Přitom v obou případech a tedy konkrétně tady jde o řemeslně zvládnutou věc. Ano není to nijak extra geniální, ale 55%? Ano původní Mumie je rozhodně pro mě skoro srdcovka s velmi zajímavým příběhem, ale ani tady mi nepřijde, že bychom dostali až takový kekel. Snad jen se nám tady trošku cpe living dead a mission impossible. :D ()

VideoTuti

Když jsem film viděl poprvé dal jsem mu dvě hvězdičky, ale po druhém shlédnutí jsem změnil názor. Výborné triky i skvělé herecké obsazení. ()

tchempi

To je Mumie pro mladou generaci? Tak to mladá generace asi degeneruje. Něco tak infantilního jsem dlouho neviděl. Chvíli jsem měl pocit, že koukám na Jacksonův Thriller II. ()

Maraboy

Film o usínání a probouzení a usínání a probouzení,líbání a usínaní.... s Tomem co nehraje, ale spí pak se probouzí, no nakonec odjel někam do pouště a doufám že tam zůstane. 15% ()

XI-XAO

Je to rychlý, je to akční, je to ohraný a sem tam dost stupidní. Prostě mumie pro 21. století, která musela přidat na tempu, aby mohla konkurovat všem komiksovým světům, které na nás v kinech útočí. Tom Cruise je tu větší schizofrenik než sám Dr. Jekyll a pan Hyde, když lítá od vtipálka k drsňákovi a od zlodějíčka k pevnému charakteru. Ještě že si alespoň madam Mumie celou dobu trvá na svém a kosí každého, kdo jí přijde do cesty. ()

PanK.

Liga výjimečných nebyla zas tak špatná. Seanův průšvih se nedá srovnat s tím co tady předvedli pánové CroweCruise. Horší film snad nebyl ani Čarodějův učeň. A že se pan Cage snažil. ()

LencaN

Mumie s Brandenem Fraserem jsou best. Tohle se tomu nevyrovná. Ostatní mumie jsem neviděla, ale tohle mi pro porovnání stačí. Filmů o mumiích už bylo natočeno tolik, že tohle je zase jen další z řady, která ale moc dojem neudělá. Nabušené triky, všude spousta zombíků, výbuchů, katastrofických scénářů v londýnských ulicích, krásná mumijka (mimochodem tu herečku mám ráda a na tuhle roli se hrozně hodí, výrazná, tmavé vlasy a oči, paráda, jsem ráda, že dostala šanci zahrát si hlavní roli), zamilovaná linka, do toho podivný doktor Jekyll s jeho "schopnostmi". No už mi to přijde přepatlané a divím se, že se k tomu nechal Tom Cruise přemluvit. I když možná zase tak ne. Holt už má taky své roky. Sice pořád vypadá suprově, ale nikdy už to nebude takové jako zamlada a možná jsou tyto role jedny z posledních akčních, které ještě nebudou vypadat divně. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)