Mladé dievča z Ohia prilieta v roku 1977 do Berlína, kde sa chystá navštevovať prestížnu tanečnú školu. Ihneď padne do oka vedúcej školy (Tilda Swinton) a kvôli tomu, že hlavná tanečnica Patricia (Chloe Grace Moretz) v predchádzajúcich dňoch zo školy nečakane odišla, dostáva okamžite vedúcu pozíciu. S ňou prichádza značná zodpovednosť a navyše sa začína zdať, že so zmiznutím Patricie malo vedenie školy niečo spoločné, takže atmosféra uprostred akadémie neustále hustne a pocit neistoty narastá. (Marceloo)

Scaevola

Neoznačil bych snímek za horror, byť se zde zdánlivě najdou všechny potřebné komponenty; v mých očích se jedná spíše o mysteriózní úvahu, přičemž se snímek cele spoléhá na atmosféru, pocity stísněnosti a chtivého očekávání, pracuje s pečlivě vykresleným prostředím poválečného Berlína včetně všech přízraků minulosti i neblahé dobovosti, s odkazy na fanatismus a sexualitu, které prolíná i staví proti sobě, a konečně buduje zápletku na vině, přestože v rozporu s křesťanským učením a v souladu se svým fikčním světem překonává vinu nikoli odpuštěním, ale silou. Vyplývá, že nezáleží na tom, o co vlastně jde, a že naivní děj kolem mocenských třenic v sabatu čarodějnic nevystupuje do popředí, protože v takovém případě by byl film pouze dlouhým čekáním na jednu rudě podbarvenou scénu. Ne, jde právě o onu směsici náznaků, odkazů a aluzí, které teprve dohromady splétají působivé, ač nutně dekadentní umělecké dílo, pročež netuším, zdali se ještě někdy znovu odvážím si film pustit. ()

veverysiak

Pre mňa je hororom sledovať balet, takže by som mal byť ako fanúšik bubu filmov nadšený, odpozeral som to s krvácajúcimi očami do konca, ale nenašiel som tam, okrem celkom šumných dievok, nič povšimnutiahodné, beriem, že artové výplody majú právo vznikať, akurát sa mi nesmú pripliesť do zorného poľa, takéto nechcem ani vidieť, ani chápať, takže 15%. ()

Ace.A.T.L.

Inu, tohle je film, kterej potřebuje svýho diváka a ještě svýho ostřílenýho diváka, co se dokáže orientovat v lecčem. Zajímavý to je, ale neni to pro každýho. Celkově to může působit na někoho zmateně a všelijak, ale když člověk pochopí, co tím chtěl básník říci, pak je to dost fajn. Škoda, že Chloë nedostala víc prostoru. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

F2003F

Výborný citovo artový horor s efektne zapamätateľnými a dôsledne vypätými scénami lenže v 2,5hod dĺžke, ktorá tomu uberá ukrutne na dojme a pozerateľnosti. Herci fakt super výkony, masky prostredie kamera kostýmy choreografie scenár tiež, ale žiaľ to neoplýva ničím pútavým čo by prinútilo bežného diváka sa k tomu dostať alebo filmového fanúšika pri tom bez nudenia vydržať. Intenzívne zaujímavé dielo, ktoré keby má svižných 90min bolo by najlepším nezávislým artovým hororom dekády. ()

Cerbajz

Neuvěřitelně podmanivá atmosféra, skvělá práce s kamerou (pro mě, jako pro fotografa vyloženě slast!!!), ta barevná škála, choreografie (a nemyslím jen taneční, ale třeba i způsob pohybu po scéně...). Bohužel všechny ty nadhozený témata jsem, krom toho elementárního, nebyl či nejsem schopen rozklíčovat, což je nicméně moje mínus a chyba. Nehledě na to jsem ale i tak byl "uhranut". Jo a plot twist nakonec, Thom Yorke je ve skutečnosti Tilda Swinton... :D ()

Paulie2

Ze zaćátku to vypadalo slibně, ke konci už jsem se začal nudit. Lekačky tu nejsou, zato atmosféra je celkem slušná a tu si film po většinu doby udrží. Neurazí, ale čekal jsem víc. ()

Ja.Malachi odpad!

hnusný film...počínajúc tým že tam všetky ženy húúúlia cigarety ako na bežiacom páse a tvária sa ako nejaký ožratý neobriadený zarastený chlapi v krčme..fuuj hnus...pravú krásu ženy poznáš ked je bez makeupu a nebojíš sa na na nu pozrieť..tu je to možno zámer tak to funguje..prostredie -tiež depresívne..ale tá mentalita takýchto umelkýň ide úplne mimo mňa...kto už len takéto !umenie! vymyslel...toto je ozaj len pre určitú skupinu divákov...ja som rád že medzi nich nepatrím! ()

Toolshed

Well, fuck me. Pre zmenu remake, čo je lepší ako pôvodný film. Aj keď to u mňa nebolo ťažké, Argentovým originálom som nikdy nadšený nebol a toto bolo po všetkých stránkach lepšie, možno s výnimkou hudby, aj keď tá tu je taktiež výborná. Pre zmenu sa dokonca režisér rozhodol do príbehu funkčne (resp. aspoň nejako) zapojiť nemecké kulisy, zatiaľ čo pôvodina sa mohla pokojne odohrávať aj v Čiernej Hore alebo Thajsku, a nič by sa tým nezmenilo. Pôsobivé zobrazenie čarodejníctva, ktoré je zase raz po dlhšej dobe creepy, a body-horror prvky tiež zanechajú na človeku stopu. ()

Accuphose

Co na to říct, kdybych měl 6 hvězdiček, dám je. Skvělý mix reality, fyzického a esenciálního artového umění a zároveň balzám pro každou mou buňku v těle. Dlouho si nevzpomenu, čí režie a cit mě takhle nadchl. Možná u Fliegaufovy Lily Lane :-) Absolutorium... ()

DavidDizzer

... Luxusní námět a nápad, ponurá a až nepříjemná atmosféra (myšleno v tom dobrém), která naháněla husí kůži. Efekty zvuků a hudby tomu dodali neskutečně parádní atmosféru, popravdě samotné zvukové efekty tomu dodali něco, co jsem u zatím žádného filmu (hororu) nepoznal. Bohužel jsem ale asi celý film nějak nepochopil - ze sice parádního námětu a nápadu to u mě přešlo v nudu, usínání a místy i smích nad některými bych řekl spíše vtipnými než vážnými scénami. Obecně mi to přišlo dosti zmatečné, vlastně jsem vůbec nepochopil většinu filmu a myslím si, že to mohlo být pojato spíše "po staru" - tedy myslím si, že původní verze byla nejspíš srozumitelnější a pochopitelnější. Ovšem tahle nová Suspiria - Skvělá atmosféra, skvělé "drastické" záběry s násilím a krví, skvělá hudba a zvuky. To vše ale přešlo k absolutnímu zmatku a nepochopení celého řekl bych až dlouhého děje. Prozatím 2 hvězdy. ()

Pythonator odpad!

Přes dvě hodiny utrpení. Takové nechutné artoviny by neměly vznikat, přičemž pojem "nechutný art" by měl přesně vystihnout tento odporný divnofilm. Originál jsem neviděl a ani vidět nemusím. Chloe v tom moc nebyla vidět, takže ztráta času. Nejhororovější na tom bylo to pitomé tančení pošahaných polonahých káčí, co si myslí, že se jedná o umění - prostě horor. Film doporučuji všem psychopatům, satanistům a fanouškům Dakoty, která zde opět vyprsí své dvě dokonalé herecké přednosti. ()

Vena69

,,Víc = lepší, vždycky", pomyslel si režisér. ,,Víc postav, víc dějových linek, delší stopáž, víc, víc, víc!" A tak vznikla nová Suspiria. Bohužel více je někdy méně - nové postavy a dějové linky působí opravdu nadbytečně a do filmu nezapadají. Horor o čarodějnicích v taneční škole tak získává rozměr historicko-psychologického dramatu, ve kterém se jedna z postav vyrovnává se ztrátou bližního. Není to udělané úplně špatně, ale fakt se to sem vůbec nehodí. (Drama o ztrátě bližního dost ztrácí na hodnotě, když v předchozí scéně někomu exploduje hlava a divák jásá, že je to povedený gore.) Ve výsledku film nabídne jen velmi málo skutečného hororu, atmosféra je nic moc, nějaké odhalování tajemství (jako nabízí třeba Kruh) tady nehledejte. To nejlepší co film nabídne, je vztah mezi Madame Blanc (Tilda Swinton) a Susie (Dakota Johnson). Obě herečky tady podávají skvělý výkon. Gore byl taky celkem fajn, ale mohl začít mnohem dříve. Celkově film nebyl zas tak špatný, ale klidně mohl být o hodinu kratší, vyšlo by to na stejno. Scénu, kdy se volí hlavní čarodějnice a která probíhá mimo obraz, jsem moc nepochopil. Začátek byl velice nepřehledný, postavy mluví chvíli německy, chvíli anglicky, chvíli sledujeme jednu postavu, ta potom na půlku filmu zmizí a sledujeme jinou, pak zase film přeskočí na další a předchozí postava projde zajímavým vývojem, o který ale divák tím pádem přišel..... je to totální bordel. 4/10 ()

Goodboyko

"SUSPIRIA" povzdychol som si...strašideľná rozprávka o princeznej, ktorá zničí zámok plný čarodejníc. Tak to bolo predtým keď ešte dobro víťazilo nad zlom. Teraz sa z princezien (ktoré v detstve onanujú a palia im ruky žehličkou) stávajú ... Videl som iný film než som čakal, ale nevidel som zlý film. Audio-vizuálne orgie, skvelá kamera, skvelá choreografia, tanečné scény mali úžasnú atmosféru. Vlastne horrorom to bolo vždy keď sa dali dievčatá do pohybu. A nemyslím to v zlom, práve naopak už po prvej scéne keď sa akosi prezradí ( veľmi skoro) kto tentokrát bude ťahať za opraty, vždy atmosféra graduje. Atmosféra ťažká, dusivá ako dym z cigariet madame Blanc. Druhá príbehová linka mi nevadila, bola ozvlaštením pre filozofickú rovinu snímky. Pre mňa iba dokazuje, že Tilda je pani herečka. Práca maskérov si tu zaslúži pochvalu, nevedieť vopred že sa skrýva za tvárov pána profesora nikdy by som ju nestotožňoval s touto postavou. Dakota bola okúzľujúca, v tom bola podstata ňou zosobneného charakteru. Pod maskou nevinnosti sa môže ukrývať peklo. Za mňa **** ()

tXtX

Ťažko pochopiteľný, snový a extrémne artový horor dlhý dve a pol hodiny.. čo viac dodat. Brilantné. Jeden z tých filmov, ktoré človek nevidí každý deň. Takmer neporovnateľné s pôvodným filmom od Argenta, akoby to ani remake nebol.. Každopádne skvelá vec, no určite nie až tak vhodná pre bežného resp. príležitostného hororového diváka. A mimochodom, soundtrack je úchvatný, Thom Yorke je obrovský talent, tlieskam, za mňa dokonalosť. ()

baronGrga

Dobrou zprávou na úvod je, že s Argentovou Suspirií má nová Suspiria společný jen název, tančení a zvrácené okultistky. Jmenovat se "Baader-Suspiriorum komplex", "Saxana v Berlíně" nebo třeba "Zločin a trest podle Guadagnina", vyšlo by to zhruba nastejno, protože tenhle příběh o Matce slz, holocaustu, RAF, mateřství a možná ještě několika dalších, v hororovém žánru ne tak docela vítaných psychologických témat, je naprosto svébytný film, který se rozhodl jít svou vlastní cestou. Kdo se těší na uhrančivý, vizuálně i hudebně extatický a tíživou atmosférou prosáklý horor z taneční školy, kterému 40leté zrání může dodat kvalit vpravdě nedozírných, ten bude na 40 % zmaten a na 60 % zklamán. Nová Suspiria sice originál s přehledem válcuje tam, kde herecky a děsivostí čarodějného vzezření brousil parkety. Stejně tak i skromné baletní padedé ve srovnání s choreograficky vypilovanými tanečními scénami hravě uvízne v Guadagninově kapse. Ve všech ostatních, pro hororový žánr podstatných ohledech ale tenhle remake znatelně klopýtá a nezachrání jej ani názorná ukázka poctivého "breakdance", ani sekvence ekl-scén v duchu cinema of the unsettling, a dokonce ani nahé ženské dvojče Butterball Cenobita v roli Heleny Markos. 50 % ()

Fibonacci odpad!

Raz som robil na stavbe v Košiciach, staval som počas jedného leta sídlisko Panoráma, a pán inžimir Fercaľ ma nevyplatil. no, skrátka, nedal mi za kalendárny termeň maja, teda výplatný termeň junový, teda, júlový, mm, júnový, no nedal mi výplatu za celé leto. mrzelo ma to. ale aj tak to bol lepšie strávený čas ako pozerať tento unikakát. experiment hodný počouraných gatí. to čo bolo? hanbil som sa za to, že to pozerám. samozvaný horor s efektami z roku 1990 na windovse 1970. cieľ a posolstvo? ostalo v inotaji abo za tým berlínskym múrom. hlavne, že teroristi sa postrácali počas filmu. čerešničkou na torte je finále s hlavnou postavou Domestos baktérie v slnečných shadesoch. ale aj tak mám rád také filmy, lebo viem oceniť tie lepšie. toto dielo je zmätok samo o sebe a iróniou je, že je ešte rozdelené do dejistiev 😂😂😂 PLAČEM. v prvom rade to je nepodarená komédia😅😎 Velký Špatný ()

Korra

Upřímně, čekala jsem že to bude větší bomba. Na mě trochu příliš umělecké na hranici srozumitelnosti, na druhou stranu uznávám, že celkem hypnotické. No nic... ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)