Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

martalini

Průměrně nadprůměrná zábavná komedie, která těží ze skvěle ztvárněnýho prostředí a kvalitního obsazení. Možná nevyznívá úplně naplno, protože přece jenom převažuje humornější tón, ale nepochybně stojí za to... ()

Lachvos

Určitě každý z nás někdy v minulosti použil výraz "černý humor". To ovšem stejně jako já doteď nevěděl o čem mluví, dokud neuvidí/neviděl tento snímek, a až poté pochopí spojení oněch dvou slov. Není to film k popukání, ale prakticky za každým snímkem či nenápadným náznakem se skrývá britský humor ve všech možných podobách. A tím je toto dílo jediné svého druhu, takže závěrečný verdikt: Můžete vstoupit, ale pouze pro zvané... ()

Illy

Nadprůměrná černá komedie zaujme především dobovou atmosférou a herci, kteří se zde opravdu vyřádili. Palec nahoru! ()

DaeGurth

Výborné kostýmy, atmosféra, hudba, herecké výkony... akorát, že to nefunguje jak má. Ne že by tenhle film měl nějaké chyby, které bych mu chtěl vytýkat... on jenom nemá klady, pro které bych si ho oblíbil. Ani ten černej nemorální humor mi dneska nesedl. ()

KOZEL84

Povedená výprava a lokace,sympatická ústřední dvojka a ani roztomilá Isla Fisher nepřebijou to,že tohle je nemastná neslaná a úplně zbytečná hodina a půl nudy,při které mi maximálně dvakrát lehce škubl koutek (Bailey).Hlavně si přeju abych si taky jednoho dne mohl užívat Peggův humor,který stále ne a ne odhalit.Nechápu stejně jako Hot Fuzz. ()

chelsea17

Naprosto pohodový morbidní film s komediálním nadhledem a skvělým anglickým humorem, u nějž sem se několikrát i zasmál. Obzvlášt Andy Serkis do role zapadl jako ušitý. ()

Axident

Píše se rok 1828, v Edinburghu vzkvétá chirurgie, ale k tomu, aby tomu tak bylo, je pro pány doktory potřeba dostatečného přísunu čerstvých těl. Tuto díru na trhu zdatně vyplní dva povedení ztroskotanci pan Burke a pan Hare, kteří dělají vše pro to, aby se dostatek lidí ocitl na onom světě podstatně rychleji, než by tomu bylo bez jejich přičinění, protože každý se živí, jak musí. Osobně jsem se velmi dobře bavil, Pegg, Serkis a neméně Jessica Hynes si to užívají a ač nejde o žádnou překotnou třaskanici, milovníci britského, černého humoru se skotským přízvukem se jistě nudit nebudou. ("Nejznámějším se ovšem stal student pana Monroea, jistý mladík, Charles Darwin, který napsal knihu, která se prodávala skoro stejně dobře jako Bible" :o) ()

mala_kea

Myslím, že se z filmu vytěžilo maximum. I Simon to vzal svérázně po svém. Bohužel, ani dva vykutálící v podání hlavních hrinů mě nepřesvědčili, abych přihodil 4*. Vše je tak jak má, děj ubíhá, britský humor taky krásně ladí. Jen těch postav je tam zbytečně mnoho nevyužitých. ()

Wolvie

Hodně příjemné překvapení plné nápadů,černého humoru a brilantních herců.Nic výrazně světoborného to určitě není,ovšem kdo hledá porci poctivé britské zábavy,ten se tady dozajista nasytí. ()

DHDV

Těch pár hodně dobrých vtípků nezakryje špatný scénář. Ale film neodsuzuji, někomu se může líbit už jen díky tomu hereckému obsazení. Scéna s kočárem je hodně dobrá…. ()

Adm.Nelson

Len tak som si hľadal na csfd nejaký film s mojou obľúbenou Islou Fisher, keďže dobrých filmov s ňou je ako šafránu, a narazím na toto. Neskutočne to potešilo, pretože okrem pôvabu tejto slečny som dostal Andyho Serkisa, ktorý sa vo filmoch objavuje ešte sporadickejšie, a dokonca môjho najobľúbenejšieho stand-up komika Billa Baileyho, ďalšieho z tých, ktorých vidieť na striebornom plátne je vzácnosť. Je to navyše podané s veľkým nadhľadom, a s nádherne suchým a čiernym humorom, ktorý bol akoby šitý pre mňa (neviem ako vy, ale ja som sa narehotal poriadne). SPOILER: Len trochu škoda toho konca, tam sa mi vyložene žiadal happyend. 8/10 ()

Rockerman

Nápad slibný, herci dobří, ale toho správného britského humoru tu moc není. Respektive snaha by byla, ale příliš vtipných scén se nepovedlo. Prostě ta šance byla využita jen z části. Příběh dvou chlápků obstarávajících mrtvoly mě sice pobavil, ale mohlo to být o hodně lepší. ()

Harts

komedie podle skutečných událostí a ještě na takové vážné témata, to umí jen Britové a ten humor je prostě specifický a je jasné, že ho nepochopí moc lidí :-) ()

Charlie84

Nebavil jsem se. A to jsem se vážně snažil. Našly by se okamžiky, kvůli kterým by bylo možné jít s hodnocením výš, ale vzhledem k potenciálu námětu je výsledek trestuhodný. Obvykle rád přidávám, dneska bezostyšně uberu. ()

Torgal

Očakávania boli možno trochu väčšie, nemôžem ale povedať, že by som sa nebavil. Typicky britský čierny humor jednoducho môžem a na duo Pegg + Serkis sa bola radosť pozerať. Scenár síce nie je ktovieako vycibrený, ale podarené gagy, veľmi dobrá výprava a herecké obsadenie vo vedľajších úlohách dávajú zabudnúť na hluché miesta filmu, ktorých nebolo zas tak málo. 7/10 ()