Archer

USA, (2009–2023), 53 h 53 min (Minutáž: 21–65 min)

Tvorcovia:

Adam Reed

H. Jon Benjamin, Judy Greer, Chris Parnell, Aisha Tyler, Jessica Walter, Jeffrey Tambor, George Coe, Maggie Wheeler, Adam Reed, René Auberjonois, Joan Van Ark (viac)

James Bond není jediným agentem pod sluncem, dalším takovým bojovníkem je Sterling Archer. Atraktivní agent slavné tajné služby ISIS. Avšak Archer není jen tak obyčejným agentem. Místo toho, aby neustále zachraňoval svět před zničením, raději utrácí většinu prostředků z konta přiděleného k čerpání při plnění misí za alkohol, stylové oblečení a hlavně za luxusní lehké děvy. Vše mu prochází jenom díky tomu, že jeho matka je šéfkou celé tajné organizace ISIS. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (25)

Série 1 (2009) (S01)

Po první sezóně Archera můžu říct, že jsem byl velmi spokojen. Našla se sice i slabší místa, ale většinu jich absorbovala slabší osmá epizoda, jinak to byla výborná zábava. Tvůrci použili humor, kterému se skoro všichni snaží vyhýbat, tj. politicky nekorektní. Tím si mě okamžitě získali a zhovadilý, zběsile hláškující Sterling Archer (Vévodkyně) se velmi rychle dostal mezi mé oblíbené kreslené postavičky. ()

Mole Hunt (2009) (S01E01)

Čekal jsem kdeco, ale přesto mě první epizoda překvapila. Hlavní hrdina, Sterling Archer, musí být noční můrou každé zaryté feministky. I mně přišel jako neuvěřitelně sebestředný kok.., a to jsem býval chlap:-) Každopádně to byla pořádná zábava a už se těším na další vývoj. ()

Training Day (2010) (S01E02)

Druhá epizoda byla skvělá, tvůrci seriálu výborně rýpou do "zakázaných" témat a posílají politickou korektnost přesně tam, kam mnohým politikům a ostatním sluníčkářským nadšencům slunce nesvítí. Navíc přišlo i poučení, vůbec jsem nevěděl, že živá kněžka lásky je prostitutka, ale mrtvá už je jedině štětka. ()

Diversity Hire (2010) (S01E03)

Příchod agenta Conwaye Sterna na scénu pěkně rozproudil děj třetí epizody. Logické pochody Sterlinga Archera byly úžasné, když je Sterling obřezaný, a přitom není Žid, proč by nemohl být Žid neobřezaný, že?:-) Tvůrcům se zatím daří skvěle mě bavit, doufám, že v tom budou pokračovat. ()

Killing Utne (2010) (S01E04)

Upřímně, pan Utne byl tak trochu brzdou humoru a čtvrtá epizoda mě nerozjařila tak, jako se to podařilo v případě obou předchozích dílů. Způsobů smrti bylo ovšem připraveno tolik, jakoby se měl večeře zúčastnit Rasputin. O něco slabší kousek, ale i tak pořád kvalitní. ()

Honeypot (2010) (S01E05)

Dlouho to vypadalo, že budu hodnotit za čtyři hvězdičky, pak ale došlo k nečekanému porozumění mezi Sterlingem a jeho cílem, Archerův komorník se projevil jako krajně společenský jedinec a i dvojice homosexuálních zabijáků pomohla dotlačit zápletku až na pátý kousek. 5*- ()

Skorpio (2010) (S01E06)

Šestá epizoda začala poměrně nenápadně úkolem k získání zásilky řízených střel a Cyrilovým vnitřním bojem (žárlivost, nejistota a nízké sebevědomí), aby se velmi rychle zvrhla ve vztahový chaos, výbuchy sexuality a v jednom případě i v dost zvrhlou záležitost s vařečkou. ()

Skytanic (2010) (S01E07)

Přestože se děj epizody neodehrával na jachtě, ale na luxusní vzducholodi, vrátili se tvůrci k osvědčenému postupu z minulého dílu a znovu vytvořili parádní vztahový propletenec. Nemůžu si pomoct, ale po každém dílu se bavím ještě jednou, když si představím, jak se u seriálu musí protáhnout ksichty všech rádobymoralistů. ()

The Rock (2010) (S01E08)

V ISIS došlo ke stávce podpůrného personálu a nápad to určitě nebyl špatný, ale provedení mě příliš nepotěšilo, zatím se podle mě jednalo o zatím nejslabší epizodu. Tvůrci se na stávku soustředili takovým způsobem, že poněkud upozadili hlavní zábavné postavy, a tím i humor. ()

Job Offer (2010) (S01E09)

Fuj, to se mi ulevilo! Po minulé slabší epizodě přišel další velmi kvalitní díl. Sterling i Lana se opět vrátili do centra dění a bylo to znát. Humor okamžitě poskočil na vyšší úroveň, zmizely rozpačité momenty a já jsem se zase skvěle bavil. Pokud mě po Archerovi bolí bránice, musí to být za plnou palbu. ()

Dial M for Mother (2010) (S01E10)

Ani závěrečná epizoda mě nezklamala, už úvod stál za to, zákaz vztahů na pracovišti (ale až od pátku) byl výborný, Lanino vyrovnání se zrádným Cyrilem bylo ještě lepší a Pam si konečně přišla na své (mimo záběr- naštěstí). I závěrečné porozumění mezi matkou a synem bylo kvalitní:-) ()

Série 2 (2011) (S02)

Druhá sezóna mě velmi rychle zbavila mé největší obavy. Měl jsem strach z toho, že si někdo řekne, že tvůrci v předchozí řadě s nekorektním humorem poněkud přestřelili a že by se měli trochu umravnit, ale nic takového se vůbec nestalo, naopak, epizody s rakovinou šly ještě dál a byly skvělé:-) Ze třetí série už tím pádem žádné obavy nemám, jen se těším. Všechno to, co se mi líbilo v první sezóně, zůstalo a pár kvalitních nápadů ještě přibylo, takže jasná plná palba. ()

Swiss Miss (2011) (S02E01)

Zasněžené Švýcarské Alpy, zběsilé honičky na sněžných skútrech, ještě zběsilejší střelba, orgie ve vířivce a šestnáctiletá panenská nymfomanka, co víc si člověk od dvacetiminutové epizody animovaného seriálu může přát? Už jedině pořádnou porci nekorektního humoru, ale ta taky nechyběla, takže jasně za plný počet. ()

A Going Concern (2011) (S02E02)

Druhá epizoda byla úplně jiná než předchozí díl, akce mocně ubylo, a přesto se mě tvůrcům podařilo po celou dobu bavit. Čím dál víc si mě získává postava doktora Kriegera, kdyby se dalo hlasovat, zvedl bych ruku pro to, aby dostala více prostoru. ()

Blood Test (2011) (S02E03)

Tentokrát jsem trochu váhal, epizoda mě tak úplně nechytila, takže jsem uvažoval spíše o lepších třech hvězdičkách, ale zamotání zápletky výměnou vzorku krve, a hlavně to, jak si sexuální predátor Cyril užíval i v bezvědomí, přece jen postrčilo mé hodnocení o něco výš. ()

Pipeline Fever (2011) (S02E04)

Kdybych byl objektivní, přiznal bych, že byla čtvrtá epizoda přece jen slabší a šel bych v hodnocení o hvězdičku níž, ale protože vždycky hodnotím subjektivně, neudělám výjimku ani tentokrát. Pobavila mě úvodní scéna v letadle, smál jsem se u úsporných opatření a Lanin monolog nad suchým ledem mě zaskočil, přestože pocházím z hornického kraje. ()

The Double Deuce (2011) (S02E05)

Pátá epizoda byla taková jiná... Nebyla vlastně o ISIS, naprostou většinu prostoru si pro sebe zabral Woodhouse a jeho vzpomínky na Velkou válku, které mi místy připomínaly Legendu o vášni. Protože jsem jako malý přečetl několik knih o Bigglesovi, pod čtyři nepůjdu. ()

Tragical History (2011) (S02E06)

Šestá epizoda druhé sezóny se tvůrcům povedla, fakt nechápu, jak by vůbec mohla ISIS existovat, když by ve svých řadách měla takové mozkové kapacity, jakými jsou Sterling a Cyril. Ani nevím proč, ale celou dobu jsem měl neodbytný pocit, že dojde na reklamu na Nespresso. ()

Movie Star (2011) (S02E07)

Nebudu lhát, i přes dostatek akce jsem neměl z epizody příliš dobrý pocit a nebavil jsem se tak dobře, jak jsem očekával a až do úplného závěru jsem byl přesvědčen o tom, že víc jak tři kousky neudělím, jenže právě mumlavé zakončení dílu mě doopravdy rozesmálo a jednu špičatou jsem přece jen přihodil. 4*- ()

Stage Two (2011) (S02E08)

Brutální humor a cynik ve mně vrněl blahem. Filmaři tohle téma až příliš často používají k citovému vydírání, takže jsem epizodu vzal jako svěží závan vzduchu, kterého bylo ve všeobecné zatuchlosti potřeba. Top hláškou se jasně stala věta: "A víš, že mám rakovinu?" a telefonáty s doktorem neměly chybu. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)