Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Dever

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,440 // Otvárací Víkend USA: $27,319,677 // Nekompromisných 100% za elegantnú audio-vizualizáciu, za režisérsku prácu Shawna Levy, za herecké duo Hugha Jackmana, Dakotu Goya a za zmysluplný a dojímavý dej. Filmy Warior, Rise of the Planet of the Apes a Real Steel sú pre mňa trio najväčších prekvapení roku 2011. ()

Viktooorka

Už se Vám někdy stalo, že jste se svému psu dívali do tváře, dali jste hlavu na stranu a on to udělal též? A už se Vám to stalo s Vaším robotem? Magické, že? Ehm, počkat! V současnosti u nás na jednu domácnost spadá 0 robotů, pokud tedy nepočítáme automatickou pračku, kávovar, který jedním tlačítkem udělá jakoukoliv kávu, nebo televizi na dálkové ovládání a nemyslím tím ovládáním koště :o) Ale věřím, že robot s tváří a „duší“ je snem každé dívky :o) Takže když ho nemůže vlastnit, alespoň si užívá film, ve kterém takový robot je :o) Real steel je rodinné drama v hávu robotických zápasů. Kdo čeká, že jsou ale roboti hlavními hrdiny, toho asi jeden z nich udeřil. Hlavním hrdinou je špatnej taťka a jeho syn, kterého nikdy neviděl, ale osud je k sobě zavedl. Takže je naprosto jasné, jak se film bude ubírat a kolik klišé sebou přinese. Linie táta a syn silně připomíná, nebo respektive kopíruje Stalloneho filmy Do útoku a závěrečný boj by se dal zase nazvat robotický Rocky Balboa. A ač to může naštvat, stejně to působilo. Mě osobně nejvíc mrzí, že se film nepokusil trošku více rozvést trénink Atoma a dával opravdu největší prostor těm dojemným slzám, přičemž mě nejvíc dojímalo, když Atom dostával na… plechovou držku, ale stejně vstal a bojoval dál. Takže ač to nebylo dokonalé, jak jsem si přes půl roku přála, moje srdéčko dostalo, to co chtělo a tentokrát za to ani nemohl Jackman :o) PS: Taky bych chtěla roztancovat robota :o) ()

novoten

Bezhlavá klukovina. Pohupovat se, když Alex trsá s Atomem, jihnout, když se Evangeline Lilly usměje a tváří v tvář Jackmanově výrazu nejsympatičtějšího chlapáka Hollywoodu fandit při finálním souboji až na krev. Odvaz pro všechny, kteří se nebojí podívat do očí svému mladšímu já. ()

tron

Nesympatický Jackman, nesympatické decko, nesympatická Evangeline Lilly, sympatický Kevin Durand (paradoxne v zápornej úlohe). Vizuálna stránka nič moc, efekty priemerné, scenár strašne zastaraný (viac predvídateľný už zrejme byť nemohol). Vôbec ma to nebavilo, dopozeral som to len aby ma ľudia neohovárali, že mám niečo proti robotom. ()

B!shop

K tomuhle jsem se nejak furt nemoh dokopat a ted uz ani nevim proc, nakonec to byla solidni zabava. Film samozrejme vykrada kde co, cela linie o fotrikovi a synackovi je desne predvidatelna a neoriginalni, ale zapasy stoji za to. Jackman je tu hodne zabavnej a jeho otsovsky metody typu kdyz nezeres hamburger, aspon zbyde vic pro me jsou naprosto dokonaly. Malej kluk neni nijak zvlast otravnej, aspon ne vic, nez jak mu prikazuje role a celkove tvori dobrou dvojku. Misty jsou sice nejaky zbytecne ukecany a hluchy mista, ale kdyz se bojuje, neni si na co stezovat. Roboti jsou trikove povedeny a navic maj bitky skvelou atmosferu, jednak jsou napinavy, ale zaroven i zabavny a je videt, ze Levy se u nataceni musel bavit jak maly dite v hrackarstvi a misty se mu dari tuhle naladu prenest na divaka. Celkove tak slusny 4*. ()

dO_od

// Pokaždé když Wolverine zatáhne drápy a změní účes dopadne to špatně. V tomhle případě jen o fous lepší než Fontána, ale pořád bezmezná sra*ka. ()

Flipnic

Od tohoto filmu jsem od začátku moc nečekal. Trailer mne spíš odrazoval, myslel sem, že půjde o nějakou dětinskou blbůstku. A ono i když tomu tak na jednu stranu je, tak ten film je prostě strašně zábavnej, divák tomu chtě nechtě propadne a i když je plný klišé od 80.let, možná proto se nám to z nostalgie líbí... Souboje robotů jsou super, ale i výkony hlavních herců a celej ten emocionální "doják" kolem toho prostě funguje ať chceme nebo ne. Výborná oddechovka, která si na nic nehraje, ale s milým úsměvem chce prostě pobavit. A to se cení. Moc fajn film! ()

monolog

Ve filmu i titulcích jsem marně hledal Stallonea aspoň v nějaké epizodní roličce nebo jako koproducenta. Je to totiž jen dražší kopií jeho Do útoku s příměsí Rockyho. Shawn Levy je nula a tady mi to dal zase pěkně sežrat. Absolutně nefungující neřku-li zpackaná dramatická část vztahu otce a syna a trapné záběry chlapce a jeho psa, chci říct nejlepšího kamaráda robota... Oproti tomu jsou zde některé opravdu povedené záběry na bojující roboty a sem tam i ta scenerie. Ale jako celek to neobstojí a je to spíš nudná slátanina. A přitom to mělo takovej potenciál... ()

Lateef

Na začátku mě ten malej spratek docela dost iritoval, aby se však později stal snesitelným, ba dokonce milým článkem filmu. Jackman dobrý, role mu sedla slušně a vcelku si ji i užíval. No a hlavní prvek filmu, roboti a jejich zápasy: efekty vypadají prvotřídně, vzezření robotů supr, zápasy mohly být promakanější, chtěl jsem vidět víc kombinací, technik a kick ass momentů. Absolutně jsem nepobral to ovládání robotů, jednou hlasem, pak zase pohybem operátora, Atom si vystačil s joystickem, Zeus potřeboval partu lidí a holografické projekce, přičemž pohybově si byli téměř rovni. Klišovitý scénář pomrkává na filmy jako Rocky nebo Over the top stejně intenzivně jako zpitej barman na spoře oděnou slečnu na tanečním parketu, nechybí slzopudné finále a hollywoodský konec. Ačkoliv se stopáž přenesla lehce přes dvě hodiny, přišlo mi to soudržné a celkově pohodové. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/295,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Zeck

UFFF! To jsem si oddychnul, závěr bych po prvních deseti minutách vůůbec nečekal! Naprostá bomba, ty roboti, ta akce, ty souboje!! .... Dost orgasmových výlevů fanoušků Transformers. Real Steel je ta nejhorší kombinace umělých emocí, klišé a stupidního imaginárního mlácení imaginárního soupeře. Chybělo snad jen záverečné vztyčení americké vlajky a do posledního kola nastupující otec bez trička, který si to v pěstním souboji ručně rozdá proti železu a vyhraje. Máme zde další 11leté dítě, které je inteligentnější než většina dospělých, jeho proslovy k milionům diváků byly naprosto perfektní, skoro jsem se vážně podělal z jeho "hecování".... Kate ze Ztracených, paráda, její empatie mi sahala z obrazovky až po prdel, takhle si představuju věrnost, perfekní vzhled a přesto čeká dva roky, než jí přijede její milý dát v noci pusu a zase odjede. Zkrátka, vše bylo úžasné, škoda, že to tvůrci nedomysleli a nenechali Atoma na závěr promluvit, aby řekl "m-m-m-milu-j-u A-a-me-r-i-ku-u". Walt Disney a filmeček pro desetileté? 20% - čistě za klišé a záverečný "Real S(teel)ouboj" ()

Jara.Cimrman.jr

Z pohádek jsem již poněkud vyrostl, ale třeba tu o robotických boxerech jsem si klidně pustil před spaním. Když jsem se však koukal na pohádku, tak jsem očekával pohádkový a nikoli rockyovský konec. Takže autorovi posílám ránu kovovou pěstí do čenichu za to, že jsem měl v noci neklidné spaní a jsem si jist tím, že kromě Jackmanova stínování si za pár dní nebudu ze snímku pamatovat vůbec nic. ()

EdaS

Rocky + Over the Top + Transformers. A v režii Shawna Levyho. A kupodivu to funguje jak má. Samozřejmě i díky Jackmanovi a tomu sympatickýmu děcku. Jako jestli budu mít jednou nějaký dítě, na takovýhle filmy ho budu brát rád. Viděno v londýnském IMAXu. ()

H34D

Jsou filmy, u nichž předvídatelnost a klišé vhodně doplňují klasické rodinné příběhy, akurátně naplňují divácká očekávání a příspívají k jakési uklidňující a nebouřlivé katarzi. Co si budeme nalhávat, moc jich není a právě Real Steel se zastavuje těsně před branami k nim. Avšak na poměry tuctového řežiséra může i tento těsně prohraný závod znamenat úspěch, přeci jen na Real Steel se kouká dobře, místy až překvapivě dobře, vstupní myšlenka je osvěžující a sbližování otce se synem má taktéž něco do sebe. Bohužel přílišná infantilnost a zjednodušenost v místech, kde by se mohly lépe projevit sci-fi prvky a již zmiňovaná klišé oplácaná kily patosu sráží dojem blíže k průměru, než bylo nutné. PS: Děcko bylo na facku. 6/10 ()

xxmartinxx

Opět v krátké době nemůžu uvěřit, že tomu dávám čtyři hvězdy. Jackman, nesympatickej kluk a pomačkanej plecháč to ale vzali hopem a uvařili popcorn tak upřímný, že se na ně nejde zlobit. ()

Skejpr

Ne příliš originální galimatyáš spousty věcí, od Čísla 5, přes Rockyho, až po Speed Racera. Přesto velmi funkční a filmařsky vyzrálé (tuplem na Levyho poměry) drama se sociálním podtextem, které, narozdíl od třetích Transformers (ano, oficiálně to uznávám) je stále především o lidech a nikoliv o robotech. Svoje chybičky to má (uspěchaná poslední třetina, nedostatečná gradace finálního zúčtování), přesto palec jednoznačně nahoru. Vkusné a inteligentní. Toho bych se od režiséra Nocí v muzeu nenadál... ()

BadoXXII

Stavbou príbehu je Real Steel naozaj podobný starým dobrým 80s filmom. Námet je zaujímavý a hlavné postavy sympatické. Chcel som však viac akcie (tá úvodná s býkom bola parádna), viac emócií a viac adrenalínu. Jednohubka je to však príjemná a pohodová. ()

Shit

Než jsem se rozhoupal tenhle film zhodnotit, tak už mi tu někdo vyfouk myšlenku, že to je taková směska Stalloneho filmů Rockyho a Do útoku zasazených do budoucnosti, kde mezi sebou boxujou obrovský roboti ovládaný lidma, no nevadí, čim víckrát to tu bude, tím větší pravda to bude. Každopádně mě to bavilo, bitky byly super, podporovaný byly ještě super trikama a správnejma vychytávkama, Jackman taky dobrej, i když toho moc hrát nemusel a nějakou mega cool postavu taky neměl a dětská role nebyla i přes všechnu svojí velkou aktivitu otravná, což beru za hodně velký plus. Akorát škoda, že nebyly nějaký robotí fatality, popřípadě vyloženě hustý komba úderů, ale to už bych chtěl asi moc. ()

Dragoni

Já tuhle dětskou naivitu prostě miluju :D Takovýhle filmy tu jsou pro zábavu a já se bavil. Parádní mix Rockyho, Karate Kida, Do Útoku a dalších super akčních béčkových pecek v robohávu. Teď už jen čekám na výzvu od Terminátora. ()

Segrestor

Pane Levý, když už jste přetavil Rockyho do formy pro děti, mohl byste, klidně jenom kvůli těm svým, takhle přetavit nějaké to porno. Myslím, že pohled na souložící roboty bude pro ně stejně obskurní zážitek jako ta vaše Ocelová pěst, kterou jste jim zarazil hluboko do..., no, však vy víte kam - do hlavy. Vidím to v barvách: Záběr na lán kukuřičného pole, kolem projede kamion, jehož řidič se topí v dluzích. V přívěsu veze obří robotí mrdnu. V nějaké stodole rozkošného amerického venkova jí zadá sérii vstupních kódů, aby si ustlala rozkročmo na seně. Teď detail řidičova zasněného pohledu. - Jak to bude pokračovat, snad líčit nemusím, ale bylo by dobré, kdyby se pak řidič na konci filmu usmířil se svým synem. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky