Úkryt

• Česko Úkryt (viac)

Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

src

Pribeh mirne pritazeny za vlasy, ale vse vyvazuje husta atmosfera a excelujici herci Jodie Foster, Kristen Stewart, Forest Whitaker a Jared Leto. Stylovy thriller od Finchera. ()

shifter

Okrem toho, co tu uz bolo spomenute, ma zaujali aj udajne najdrahsie uvodne filmove titulky v historii ako aj zaujimave obsadenie niektorych vedlajsich uloh - znamy country boy Dwight Yoakam ako drsny Raoul a Nicole Kidman, ktoru by ste na platne marne hladali. Zmyslom jej postavy zrejme je byt nelichotivo pretriasana v dialogoch medzi Kristen a Jodie (Sarah: F*** him. Meg: Don't. Sarah: F*** her, too. Meg: I agree. But don't.) ci absolvovat kratky hlasovy vystup vramci telefonickeho rozhovoru :-) ()

Alojs

Tu hromádku klišé v závěru si mohl mistr Fincher odpustit, neboť první půlka je na tom fajnově. Herecky, vypravěčsky, technicky, vizuálně... Pak se to ale sesype a na dveře zaklepe zvratová klasika. Asi nejslabší film mého oblíbeného tvůrce. ()

movemat

85% = lepšie 4 hviezdičky. Výborná myšlienka, herci aj napätie, no našiel som vo filme množstvo vecí, ktoré mi trochu nesedeli (po logickej stránke). Jednou vetou povedané, jeden z lepších trilerov, ktorý nenudí, poteší, no žiaden filmový skvost to nieje. ()

Gnatteris

Napínavé? Ano. Originální? Ne. Každopádně Jodie Foster ve skvělé formě v napínavém filmu, který má opravdu hustou atmosféru. A právě díky vynikající atmosféře dávám 4* ()

vZeč

No je to super. Fincher tentokrát nezodpovídá žádný existenciální otázky a pouze se snaží odvést kvalitní řemeslo. No povedlo se mu to samozřejmě na jedničku. Akorát nezbejvá, než řešit dilema, zda bych dal full house, kdybych od tohodle chlapíka nic jinýho neznal. ()

celticek

Nejhorší film,který jsem od Finchera viděl. Žalostné. Kamera byla super. Postavy se chovají nelogicky, konverzace na úrovni německého ovčáka po trepanaci lebky. Podruhé to vidět nechci. ()

DadysGirl

Tak jsem se konečně odhodlala a shlédla tenhle film s mojí milovanou Kristen... A nelituji... Už jako dítě byla skvělá... Ale tady jde na vedlejší kolej... samotný film stojí za to, Jodie Foster jako matka, která si umí poradit... Super! ()

Freshoun

Tak ty titulky opravdu nemají chybu!A jinak tak dobrá kamera se málokdy vidí.Jodie Foster a její přednosti opět skvěle zapůsobily. :) ()

departed

Určitě zajímavej a rozhodně hodně napínavej film, ale to závěrečný vyústění působilo opravdu komicky. A to tak hodně, že jsem to strhl až na tři hvězdy. Vždyť to má od začátku takovej atmosférickej nádech a oni to pak takhle šaškovsky poserou. Už jsem jen čekal, až do baráku přijde někdo, kdo prohlásí ,,Máme vás, jste ve skryté kameře". ()

Mahowny

David Fincher je můj oblíbený režisér. Panic Room není špatný film, ale Fincher natočil mnohem lepší. Nápad je originální a mohla to být pecka. Půlku filmu jsem si ale říkal, jak jsou ty ženský blbý a nejdou pro mobil a nedívají se na ty kamery a všichni vlatně dělají nesmyslný chyby. Vše graduje koncem ala Sám doma... Na druhou stranu tam byl opět perfentní Forest Whitaker. Samozřejmě že je to hodnej záporák, on jinej být ani nemůže. Jodie Foster taky hraje skvěle. I kamera je mimořádně kvalitní, ale ten scénář mi to prostě kazí. ()

Shredder

Zatial najslabsia Fincherovka, co nastastie znamena, ze film je stale na vysokej urovni. Hned pri uvodnych titulkoch je vidiet, ze reziser ma vsetko pevne v rukach a kameraman odvadza zazracnu pracu. Thriller cisto bez zvratov, zakladajuci si len na atmosfere. Herci su dobry, napad tiez, tak v com je teda problem? K jadru veci (zeny uvaznene v dome s lupicmi) sa dostavame velmi rychlo a ostavame tu az do samotneho zaveru. Pocas tych 2 hodin sa cloveku tie vecne hadky medzi zlocincami a nahanacky a zufale pokusy postupne zunuju. Dobrak Whitaker ukludnuje atmosferu, nikto sa neocita v naozaj vyhrotenych situaciach a je coraz jasnejsie, ze uz len pomaly cakame na happy end. ()

AshT

Poměrně levný za to velmi zajímavý snímek o loupeži s mladou Stewartovou a starši Fosterovou. Divák je napnutý do poslední minuty na druhou stranu má film až moc temnou atmosféru 80%. ()

Knor

Tady není co vytknout, temný pán Fincher boduje ve všech směrech. Spousta napětí a hutný nepříjemný atmosféry jak to má být :-) ()

Shitonit

Velmi dobře vytvořená dokonalá atmosféra napětí, odehrávající se v jednom domě s několika málo - však docela zajímavými postavami. Vidět to znovu nemusím, ale rozhodně se nejednalo o promarněný čas. ()