Největší zločiny 20. století

• USA Crimes of the 20th Century
USA, 2000, 7x50 min

Amanda Knox

Události, které navždy změnily svět. Ponořte se do nejvýznamnějších zločinů 20. století. Od zavraždění J. F. Kennedyho až po bombový útok na federální budovu v Oklahoma City. Ukážeme Vám nejhorší zločiny uplynulého století. Od Al Capone, přes Bonnie a Clyde až k posledním hrůzným činům 20. století. Díly seriálu:

1. Psychopati (50:39)
2. Atentáty (52:36)
3. Nevyřešené případy (57:01)
4. Chladnokrevné vraždy (55:15)
5. Vraždy z nepříčetnosti (52:15) (oficiálny text distribútora)

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Skvelý krátky dokumentárny seriál. V každej časti sa dozvieme o nejakom vrahovi okrem poslednej časti, keďže sú to nevyriešené prípady ale to ničomu neprekáža, keďže o každom prípade je tam dostatok a sú veľmi zaujímavo podané. Tento dokumentárny seriál môžem len odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.. ()

SOLOM.

Pěkný dokument, rozdělený do několika kapitol z nich každá je svým způsobem pěkně zpracovaná, je zde celkem dost zajímavých informací i dohadů. Ti co se o podobná témata se sice nedozví moc nového, ale i tak si tvůrci zaslouží uznání. Já jsem si všechna témata užil – samozřejmě jejich obsah je smutný, ale jelikož se zajímám o masové vrahy / vrahy obecně, neměl jsem čas se u toho „nudit“. Pokud nemáte všechny díly na DVD, co vyšli v trafice, můžete je shlédnout na youtube. ()

Arsenal83

Len priemerné zdokumentovanie zločinov na pôde USA. Negatívom bol najmä popis akoby z rýchlika. Tvorovia proste akoby vedeli, že na jednu časť majú vymedzenú maximálne hodinu a chceli tam toho čo najviac natrepať. Tým vznikol mnoho v podstate len kusých príbehov, ako je napríklad hneď v prvej časti série s názvom Psychopati. Popísaní sú známi psychopati meno za menom, každý z nich má priestor pár minút, tým ale upadá kvalita. Najlepšia časť série, tajomné Nevyriešené prípady, to z priemeru tiež nevytrhli. ()

WANDRWALL

Nemám všechny díly DVD, ale ty co mám, tak jsou jako sbírka největších dramat v dvacatém století mimo dvě světové války...Některé případy se vyřešily, jiné ne. Některá rozhodnutí jsou sporná, a to už proto, že soud zasedal několikrát a vydal protichůdné rozhodnutí...Nutno ale podotknout, že ty největší zločina 20. stoleí jsou hlavně v USA, nejde o celosvětové zločiny, takže by neškodilo, kdyby taková DVD vyšla...Pochopitelně mimo válečné časy. ()