Američan

Nájomný vrah je nútený utiecť zo Švédska po tom, čo zabil svoju priateľku. Jeho zamestnávateľ trvá na tom, že nemôže ostať v Ríme a poradí mu, nech sa uchýli do dedinky v talianskych horách. Tie by mu mohli ponúknuť zaslúžený odpočinok. Zoznámi sa tu s katolíckym kňazom a zaľúbi do prostitútky. Ale keďže v jeho živote nie je miesto pre šťastie alebo lásku, dostáva novú prácu. Navyše sa v dedinke začínajú zjavovať podozrivé osoby... Nájomný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybe a stále sám. Po tom, čo sa jeho zákazka vo Švédsku skončí omnoho tragickejšie, než predpokladal, uchýli sa na taliansky vidiek, kde sa schováva v stredovekom mestečku. Užíva si nerušené chvíle v prostredí, kde sa akoby zastavil čas,  skamaráti sa s miestnym kňazom Benedettom (Paolo Bonacelli) a zároveň aj očarenie miestnou kráskou Clarou (Violante Placidová) prerastá do ľúbostného vzťahu. Idylka však pretrváva iba do chvíle, kým ho neosloví krásna a záhadná Mathilda, ktorá od neho chce, aby pre ňu zostavil zbraň. Jack túto zákazku príjme, no postupne, ako zbraň vylepšuje, začína v ňom narastať podozrenie až paranoja, že sa ho niekto pokúsi zabiť. Jack sa teda rozhodne vystúpiť zo svojho tieňa, čím naruší pokoj mestečka a začne pokúšať svoj vlastný osud... (TV JOJ)

Acinore

Nemastné, neslané, na pár minut jsem určitě usnula, protože doteď nevím, o čem to vlastně bylo. Nuda! V závěru už konečně člověk jakžtakž pochopí o co jde a kdo s kým co, ale po hodině a půl už je to vážně pozdě...a na nějakou akci není chuť, když vám celou dobu předtím brnká hlava o stůl. Nevím Georgi co se děje, ale tohle nebyla tvoje krevní skupina! 2* ()

Flopps

Ševče, drž se svého kopyta! Takhle moc se mi chtělo křičet, když jsem po několika minutách pochopil, o co asi jde Antonu Corbijnovi. Vynikající fotograf a režisér videoklipů, který se spolupodílel na image mnoha kapel a interpretů, se rozhodl svým druhým filmem vzdát poctu italské nové vlně a ještě nám film naservíroval v opravdu úchvatných záběrech. No, proč ne. Když ovšem forma pohltí obsah - pak je to problém. Celkem nudný příběh o útěku jednoho nájemného vraha, osloví vynikajícím výkonem George Clooneyho a faktem, že během sledování se lze zdvihat z křesla a odcházet kamkoliv bez nutnosti pauzy. Nic nám opravdu neuteče. ()

Shaman::..

Kritické hlasy, že scénář není nijak objevný až slabý, jsou z větší části pravdivé. Ale ten minimalistický "feeling" 70. let, kamera, hudba, herci, napětí, krásné město, krásná krajina... to všechno je na 1. Film si určitě nezaslouží zde tak nízké hodnocení. Vsadím se, že mnoho uživatelů, kteří bodovali nízko, četli Clooney+Krimi a mysleli, že dostanou Dannyho parťáky 6. Ale tento film hraje na jinou ligu... ()

Pavlo

The American chce ukázať, aký je osamotený život nájomného vraha. Je to typicky netypický americký film osadený do prostredia Talianska, a to konkrétne do hôr Abruzzo. Jediné, čo je v tomto filme na dobrej úrovni je atmosféra. Je taká hustá, až sa dá do nej strieľať a narobí to veľké diery. Lenže to je tak všetko, čo je tu pozitívne. Ostatné veci – počnúc dejom a končiac hudbou sú dosť slabé, mdlé a ľahko zabudnuteľné. Dej neupúta, je strašne zdĺhavý a ten hlavný zvrat je už od začiatku predvídateľný. Herci sa snažia hrať, ale v podstate nemajú na čom stavať a postavy vyzerajú skôr ako karikatúry. Hudba, no vlastne si teraz ani nespomeniem, či tam nejaká bola. Akčné scény skoro žiadne a ak hej nezáživné. Je to jasný pokus nakrútiť komorný film, lenže by to chcelo lepší scenár alebo iného režiséra. Škoda. ()

musolini

Podprůměrný film,žádné napětí.Vlastně nic zajímavého,jen milostná zápletka a "akce" tam bylo hodně málo.Ale proč v takovém filmu hrál George Clooney opravdu nechápu,film vlastně o ničem. ()

byk_1

Od začátku jsem si myslel, že tento film bude budit v lidech velice rozporuplné komentáře. Ale mě osobně se tento film nelíbil, tak dlouho jsem čekal, že se něco stane, až se nestalo nic. Nudné, často průhledné herecké výkony. Nájemný vrah v době kapitána Cattaniho, či Profesionálů, tak nějak mi to připadalo, v té době by to možná byla pecka, ale dnes..... ()

hiroito

Velmi zvláštní film. Atmosféru bych popsal jako hudbu ze třicátých let, pomalá, stereotypní, jednoduchá, ale něčím zajímavá až záludná. Ale když vynecháme výborný výkon G.C., tak film začne být více méně nuda. Často si pokládám otázku. Obětoval bych 105 minut života, abych film viděl znovu? Určitě ne! ()

VanThomass

Co tohle má být? Nechápu, jak Clooney mohl kývnout na tenhle film. Naprosto suchý snímek, bez špetky nápadu, originality, napětí... Ještě že aspoň konec má trochu hlavu a patu, jinak by to byla úplná ztráta času... Nejvíce mě asi rozčilovaly časté střihy, kdy se něco dělo a najednou střih a Jack (Clooney) byl úplně někde jinde a dělal zas něco jiného, bez jediné spojitosti. ()

kacudzde

Tenhle komorní snímek o nájemném vrahovi asi nebude filmem pro každého. Pomalu plynoucí děj, poslední kšeft před důchodem, malebné italské městečko a šarmantní Clooney. Krásné, až umělecké záběry krajiny a městských uliček (režisér fotograf se nezapře) v zajímavém kontrastu se životem stárnoucího zabijáka, kterého dohání jeho osamělost, činy a svědomí. Konec sice dost předvídatelný, ale celkově je to zajímavý snímek. Lepší 3*. ()

skyfire

Film naprosto bez jakéhokoliv děje. Za celý film se nedozvíte kdo je kdo, proč někoho chcou zabít a kdo ho chce zabít. Prostě nulový děj. Z toho plyne velká nuda, kterou zachraňuje jen velice pěkné prostředí italského venkova, které je při kvalitním obrazu na velké FULL HD TV přímo nadherné. Takže za prostředí jedna hvězdíčka. Zbytek je odpad. ()

mannheim

Nádherné prostredie, hviezdni herci, úžasná produkcia, scény za ktoré by sa nemusel hanbiť akýkoľvek skvelý film. Napriek tomu všetkému mi to prišlo (dosť aj pričinením G.Clooneyho) ako afektovaný a prehrávaný lacný biják. V poslednej scéne, kde hlavného hrdinu mala zabiť jeho nástupkyňa, mi jej spoveď na zemi s vystreleným okom prišla ako scéna z filmov Leslieho Nielsena, fakt tam už chýbal iba jednooký, jednoruký a jednonohý. Taliansky vidiek je pre film ako robený, ale toto nie je ten správny príklad. ()

zekon

Neskutečná nuda. To je oč tu hlavně běží. Nástup, prvních 12min. navnadí diváka a pak nastane zvrat a výplň až do posledních 12ti minut. Kromě toho, že jsou postavy nechutně anonymní, nedozvíte se vůbec pořádně kdo je kdo a kdo byl hlavní hrdina je děj i finále naprosto očekáváné a jasné už od půli filmu. Aspoň já to tak viděl a vůbec nic mě tam nepřekvapilo. A to je ten problém. Nuda, žádný zvrat, nic neočekávané, některé scény naprosto zbytečné a nic neřešící a celkově nehorázně ploché. Ne, takhle film vypadat určitě nemá, pokud teda nešlo o nějaké umění a to mě teda nebere! Dal bych odpad naprosto s klidem, ale za charismatického Clooneyho a za nádhernou Itálii dám 2*. ()

r.carlos

Jeden z mála filmů, který mne v poslední době příjemně překvapil (a to přirozeně mám spíše nižší očekávání). Asi dobrá kombinace charismatu G. Clooneyho a klidem italského venkova s nádechem starobylosti. ()

cyberic

Anton Corbijn reziroval klipy pre moj milovany DEPECHE MODE, preto som sa tesil na tento film. Zo scen v tom uzasnom prostredi, kde to bolo tocene bolo uplne jasne citit jeho rukopis, no pribehom som bol trocha sklamany. ()

StorWik

Kdyby tam nehrál George Clooney tak se ani nedodívám. V polovině filmu jsem málem usl. Pro mě nezajímavý a stejnotvárný film. ()

Matt2626

Zvláštny film o ktorom som si dlho nevedel spraviť názor. Začal zvláštne, pokračoval miestami monotónne, pozvoľna, ako divák si musíte veľa vecí domyslieť a samy spojiť. Stred sa trochu rozhýbal, nastáva isté dynamické oživenie, ale opäť len na chvíľu a nastáva zase útlm. Tu už pomaly tušíte čo je vo veci a ako to asi skončí a presne to sa aj stane. Takže prekvapenia sa ozaj nekonali. Režisér to pojal svojsky, ako tu v mnohých komentároch odznelo, je to vlastne "návrat" do 70tych rokov, čo veľa divákom staršieho data narodenia môže veľmi vyhovovať. Cloony opäť raz výborný, to sa musí uznať. Ale nebude to nikdy ten z filmov, ktorý by som s ním vyhľadával. 65% ()

Kleofáš

Čtyři hvězdičky za příběh, který nikam nespěchá a s italským venkovem dokonale ladí. Jedna hvězdička za Clooneyho v roli letargického Šakala. Minus jedna hvězdička za pár předvídatelných dějových zákrut. A tu pátou hvězdičku přidávám zpátky jako bývalý majitel italského auta z přelomu 80. a 90. let, protože ta obří rudá blikající kontrolka v Tempře mě dostala do kolen stejně jako mě do nich dostávala v reálu. ()

Snakefinger

Kdo čekal divokou akční jízdu musel být opravdu zklamán (jak třeba já), kdo čekal geniální zápletku musel být zklamán (jako třeba já). Nicméně atmosféricky velice povedený film a George jej hraje jako mistr světa. Přitom se film začal rozjíždět více než slibně, ale nu což. Minimalistické obrazy zasazené do romantické krajiny italského venkova opravdu fungují, jenom závěr filmy je opravdu hollywoodský a happy end by mu slušel asi fakt víc. Ale atmosféra je fakt parádní..... ()

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)