Američan

Nájomný vrah je nútený utiecť zo Švédska po tom, čo zabil svoju priateľku. Jeho zamestnávateľ trvá na tom, že nemôže ostať v Ríme a poradí mu, nech sa uchýli do dedinky v talianskych horách. Tie by mu mohli ponúknuť zaslúžený odpočinok. Zoznámi sa tu s katolíckym kňazom a zaľúbi do prostitútky. Ale keďže v jeho živote nie je miesto pre šťastie alebo lásku, dostáva novú prácu. Navyše sa v dedinke začínajú zjavovať podozrivé osoby... Nájomný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybe a stále sám. Po tom, čo sa jeho zákazka vo Švédsku skončí omnoho tragickejšie, než predpokladal, uchýli sa na taliansky vidiek, kde sa schováva v stredovekom mestečku. Užíva si nerušené chvíle v prostredí, kde sa akoby zastavil čas,  skamaráti sa s miestnym kňazom Benedettom (Paolo Bonacelli) a zároveň aj očarenie miestnou kráskou Clarou (Violante Placidová) prerastá do ľúbostného vzťahu. Idylka však pretrváva iba do chvíle, kým ho neosloví krásna a záhadná Mathilda, ktorá od neho chce, aby pre ňu zostavil zbraň. Jack túto zákazku príjme, no postupne, ako zbraň vylepšuje, začína v ňom narastať podozrenie až paranoja, že sa ho niekto pokúsi zabiť. Jack sa teda rozhodne vystúpiť zo svojho tieňa, čím naruší pokoj mestečka a začne pokúšať svoj vlastný osud... (TV JOJ)

DJ Kritik

Pomaly plynúci film, kde je ťažko nájsť oporné body pre príbeh. Nič čo by ma nadchlo a nič prečo by som to chcel vidieť ešte raz. Vtiahnutie do deja: ** Akcia: * Realita: * Napätie: * ()

borohub odpad!

Jeden z dalších filmů u které jsem litoval že nemám placatku nějakého silnějšího destilátu. Takovou nudu jsem jak živ neviděl. To by měli lidem platit spíše za to že tam jdou. Akce nulová, kdybych se chtěl kouknout jak nějakej kkt jezdí Fiatem tak si pustím motoristický film. Uznávám občas panoramata byly super, ale já jsem chtěl akci nikoliv dokument o Itálii. Světlá stránka filmu?...no možná reklamy před filmem, ty celkem ušli.. Největší trest ; vidět tento film ještě jednou. škoda že neni něco horšího než odpad! protože když dám tomuhle odpad! tak urážím ostatní odpadové filmy ()

angel.CZ

Po zajímavem začátku je další ch takřka 90minut solidní nudy a jak to tak bývá posledních 10minut ukáže to, co už je v polovině filmu všem jasné. 20% ()

Phantasma

Ve filmu de facto o nic nejde. Celý děj byl vypsán zde v obsahu. Mám-li hodnotit jako akční krimi film, tak velmi slabé dvě hvězdy. Film bez jakékoliv akce, napětí a dialogu. Hodně jsem se přepočítal a film jsem zbytečně přecenil ještě před samotným shlédnutím :-) ()

pekas

Film pěkně vykresluje samotu starého zabijáka, který by s tím už rád praštil a našel si lásku. Jenže z "branže" se snadno vystoupit nedá. 79%. ()

hackstolle

Pod pojmy jako krimi, drama nebo thriller si predstavuji preci jen trochu vice akce a napeti. Jednu hvezdu venuji Georgiimu, ktery me ale bavi jen tehdy, kdyz ho nekdo zanimuje do gumoveho panaka. A druha je za kraj Abruzzo. Vice kladu jsem bohuzel nenasel. Spise naopak. ()

Richie1

Trochu utahaný, pomalu plynoucí děj, bez větší akce, bez života. Asi jsem se měl více kochat přírodou a italským venkovem - pak by mě film snad více zaujal. ()

Havala

Američan je hluboké zklamání vzhledem k tomu, že jsem se těšil na téměř vždy skvělého Clooneyho. Možná až trochu moc málo se tam mluví na můj vkus těžko říct... ()

gicous

Nevadila mi rozvleklost děje. Spíše naopak, dobře se doplňovala s melancholickým laděním celého snímku. Nedokázal jsem ale skousnout naprostou absenci příběhové logiky a také tvůrčí rezignaci přiblížit divákovi motivy jednaní jednotlivých postav. Nechápu také přítomnost kněze v příběhu. Naprosto zbytečná postava. Naopak oceňuji dobře zvolené herce a hezkou kameru. 4/10 ()

kubilov

Úžasný filmový zážitek! A přitom stačí napsat jednoduchý příběh, který jakoby vypadl ze 70. let, sehnat kvalitního herce do hlavní úlohy a krásnou neznámou dívku do role vedlejší, vydat se se štábem na pár týdnů na nádherný italský venkov a natočit tam film, jak jednoduché a přitom v dnešní době naprosto ojedinělé. A tak Rowan Joffe napsal relativně jednoduchý příběh, George Clooney zvládl svou mlčenlivou a tajemnou roli zvládl naprosto s přehledem, Violante Placido vypadala hezky a navíc se pěkně odhalila - takže taky OK, Martin Ruhe nasnímal malé italské městečko a přilehlé okolí lépe než bych si vůbec dokázal představit, až jsem místy na obrazovce vyloženě visel a Anton Corbijn vše dokázal udržet na uzdě a ukočírovat. Jasných 5* ()

VlastaFlaksa

Celý film jsem čekala na nějaké vyvrcholení zápletky, popřípadě vysvětlení, kdo a proč chce hlavního hrdinu sejmout a ..... NIC. Jen nebetyčná zdlouhavá nuda. Ještě že do toho Amíci nenarvali happy end. ()

Fajt

Zdlouhavý film téměř o ničem, ve kterém samozřejmě nesmí chybět sex. "Opravdovým trhákem" je ovšem výroba tlumiče pomocí kladiva a kovadliny z hřídele převodovky, podložek a dvou trubek, který jako zázrakem pasuje na moderní zbraň s vynikajícím účinkem !!! Pouze jedna hvězda za navrtání a polití kulky rtutí !!!! Režisér byl určitě inženýr od Kruppa... ()

adamix

Civieť na obstárnutého Clooneyho, ako sa pohybuje v kruhu dvoch žien, z ktorých je jedna bohyňa krásy a druhá vražedná sviňa, vo filme, ktorý vám toho málo povie a dlhými zábermi na exteriéry a tváre postáv len otrávi večer, je na nečakanie utrpenie. Za mňa slabota. ()

0verseer

Príjemne pomalá filmová balada o nájomnom zabijákovi na úteku. Podľa priemerných hodnotení tu prítomného osadenstva možno až príliš pomalá na vkus mainstreamu. Za mňa však príjemná odbočka od žánrovo tradičnejších akciou nabitých skopičín. ()

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)