Američan

Nájomný vrah je nútený utiecť zo Švédska po tom, čo zabil svoju priateľku. Jeho zamestnávateľ trvá na tom, že nemôže ostať v Ríme a poradí mu, nech sa uchýli do dedinky v talianskych horách. Tie by mu mohli ponúknuť zaslúžený odpočinok. Zoznámi sa tu s katolíckym kňazom a zaľúbi do prostitútky. Ale keďže v jeho živote nie je miesto pre šťastie alebo lásku, dostáva novú prácu. Navyše sa v dedinke začínajú zjavovať podozrivé osoby... Nájomný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybe a stále sám. Po tom, čo sa jeho zákazka vo Švédsku skončí omnoho tragickejšie, než predpokladal, uchýli sa na taliansky vidiek, kde sa schováva v stredovekom mestečku. Užíva si nerušené chvíle v prostredí, kde sa akoby zastavil čas,  skamaráti sa s miestnym kňazom Benedettom (Paolo Bonacelli) a zároveň aj očarenie miestnou kráskou Clarou (Violante Placidová) prerastá do ľúbostného vzťahu. Idylka však pretrváva iba do chvíle, kým ho neosloví krásna a záhadná Mathilda, ktorá od neho chce, aby pre ňu zostavil zbraň. Jack túto zákazku príjme, no postupne, ako zbraň vylepšuje, začína v ňom narastať podozrenie až paranoja, že sa ho niekto pokúsi zabiť. Jack sa teda rozhodne vystúpiť zo svojho tieňa, čím naruší pokoj mestečka a začne pokúšať svoj vlastný osud... (TV JOJ)

Mistickzz

Američan je tipický príklad ako sa kvalitné snímky pre bežného diváka stávajú nudné, tým že sa nikde neponáhľajú a neservírujú nám jednu krvavú režbu za druhou, k tomu samozrejme s tipickým hollywoodskym tupým scenárom a happy endom. Nie, tento film to nemá za potreby a suchých miest má minimum, hudba keď hrá stojí zato a George Clooney hrá zdecimovaného nájomného vraha s jedným výrazom tváre slušne, čo zaručuje kvalitný filmový zážitok. 75% ()

Lukoboss

Snaha o artovej retro film, která se podle mě nepovedla. Nic moc se za celou dobu nedozvíme, děj místy téměř neplyne, spíš stojí spolu s kamerou a hudbou, takže se to neskutečně vleče. G. Clooney vypadá pořád dobře, to mu nemůže nikdo upřít, ale to je tak všechno, tady ho skoro ani neuslyšíte mluvit, protože on mlčí a dívá se, pak furt něco montuje a skládá a do toho všeho se mu (opět a zase) připlete osudová žena... no kolikrát už jsme tohle viděli?! ()

klukluka

Nuda, od které se nedalo odejít. Zvláštní kombinace, ale přesně takhle jsem to měl já. A taky jsem to měl obrazově dokonalý- malebné italské maloměsto, nádherná okolní příroda, lepé děvy, charismatický hlavní hrdina...Corbijn se zkrátka umí dívat na svět. ()

I.AM.NOT

Tak! Buď jsem filmový analfabet (za kterého se považuji) a nebo prostě je typický uživatel čsfd nemyslící davová ovce, která hodnotí podle prvních 100 (kromě Paaschi, který hodnotí jinak a to je dobře). Američan je dokonalý snímek prostý dramatické hudby, zvratů či střihů a přesto tak napínavým. Neuvěřitelně mrazivě chladná atmosféra ve slunné Itálii je perfektní a snímek nabývá překvapivé komornosti. Jedná se především o lidské drama, kde má každý, i sebemenší, záběr smysl (i hloupé otáčení auta) a skládá tak mozaiku jednoho křehce vykresleného příběhu. Strašně mi to připomíná Kubricka a jeho kameru, myslíte si, že zrovna tohle mohl vypustit, ale když se nad tím zamyslíte, tak má všechno svůj smysl. Po dlouhé době (snad právě od Kubrickova Eyes Wide Shut) je v příběhu účelně vložená (a ještě vkusně vzrušující) sexuální scéna. Američan je rozhodně složitější snímek než se zdá a pokud to nechcete přijmout a přemýšlet, tak hodnoťte jako zbytek a NUĎTE SE! Jednoznačně plný počet! PS: Clooney je tak charizmatický (a zároveň absolutně neslizký), že by přemluvil jít na rande snad i mě. ()

Roman.Caesar

Výborné drama, Clooney ve své roli nezklamal, celkem jednoduchý a přímý příběh, avšak s výbornou režií, netypickými lokacemi a bez elektronických nesmyslů (efektů). ()

Fary

Zajímavé, působivé, melodramatické, ale celou dobu jsem se nemohl ubránit tomu, že už jsem ten příběh někdy někde viděl... :-/ ()

divak84

clooney u mě začíná bodovat. lítam v tom, dannyho trilogie, ted tohle. parádní film. konečně dílo, které mě fascinovalo po technické stránce. žádná scéna nemá ani sekundu zbytečnou. krásná práce s napětím (noční uličky v italii a hlavně ke konci kavárna a následný příjezd autubusu s dětma). krásná Mathilda a krásnější Clara dávají filmu obě strany ženského charakteru smyslnost / tajemnost. dlouho jsem si žádný film nevychutnal díky skvělému střihu a kameře. není to asi film pro všechny, protože tam není zas až tolik akce, spíš se rejža věnuje rychlosti scen, dialogům, kterýc je také krásně poskrovnu a v neposlední řadě efektivnosti. každé slovo má svuj vyznam, každý krok profíků s pistolí v ruce je doprovázen bdělým pohledem, aby si divák nebyl jistý absolutně ničím. perfektní napětí, skvělý příběh. možná jen hudba maličko zaostává ale to je věc vkusu.. nečekal jsem žadnou slavu a dostal jsem parádní zažitek. vřele doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a nejsou zrovna lační po střílečkách. ()

cab

Retro se stylovym najemnym zabijakem (George Clooney) resici jeho vybranou cestu, ktera mu udeluje tezko predstavitelny zivotni rytmus v kterem nema nikdo misto, ledaze...60% ()

Jierl

Kamera byla hezká, to se musí uznat, ale jinak? Od začátku do konce nepřeberně více či méně nudných scén, celý film na mě působil naprosto zbytečným dojmem. ()

bloodline

Prvý krát mám výraznejší problém napísať niečo zmysluplné o tajomne nezáživnom, ale svojim spôsobom priemeru sa vymykajúcom filme. Veľa sa nehovorilo, veľa sa nezabíjalo, veľa sa neprezradilo, napriek tomu film nestratil na svojom charaktere a držal sa v rozmedzí/na pomedzí jedinečnosti. Réžia, herci, kamera, výprava bez problémov, akurát strih a scenár trestali viac ako súčasná slovenská seriálová "tvorba". Nečakajte "Stalinove čistky", ale slušne spracovaný námet bez citov, akcie a zbytočných "drístov". ()

F.W.Colqhoun

Američan, jeden z těch tichých. Labužnicky pomalý a nedoslovný film o týpkovi, který, ošlehán náročným zaměstnáním, na stará kolena zatoužil po trochu toho lidského tepla, pro mne představuje zajímavý žánrový protipól nedávno zhlédnutého, tematicky podobného Matadora. Nádherné lokace, uspokojivé herecké výkony, pamětihodné scény (seřizování pušky, honička po zamrzlém jezeře) a zcela nepřekvapivě dokonalá kamera – kdyby byl i ten příběh originální, už by to vůči ostatním filmům snad ani nebylo fér. Biják jako stvořený na mnoho repríz. ()

bila.tecka

Samozřejmě, kdo zná a obdivuje tvorbu Antona Corbijna (např. videoklipy Depeche Mode z desky Violator), musí automaticky pookřát. Vizuální cítění je jedna věc, vytvořit funkční pětiminutový videoklip je věc druhá, ale natočit celovečerák - to je výzva. Kriminální žánr potřebuje přesně typ tvůrce Corbijna, s precizní kamerou pomalu tvořit atmosféru, nechat diváka vniknout do filmu (a ne ho neustále omračovat zběsilými střihy) a umně dávkovat tempo. Pro mě velmi zdařilé potvrzení faktu, že dlouhá metráž tomuto pánovi velmi prospívá. ()

noby

Vážně, potřebuju víc poctivých komorních filmů, kteřé neřeší všechny bolesti světa. Jupí za každý takový jako tenhle. ()

HArna

Role Jacka,kterou v tomto filmu ztvárnil Clooney mu dost sedla.Film,leč pomalý má skvělou atmosféru,taky si myslím,že se jedná o jeden z nejlepších filmů roku 2010. ()

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)