Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

xterri

Na tenhle film jsem si počkala a viděla jsem ho až teď, nějakých 20 let po natočení. A je to pecka. Norton je tu naprosto úžasný - mám pocit, že se narodil pro role psychicky narušených týpků. Přiznám se, že jsem byla tak unesená tou atmosférou, že mi to celé došlo vlastně až na konci. A super hudba k tomu. ()

burg

Řekl bych, že v literární a filmové historii je tolik zásadních dějových zvratů, kolik by napočítal nešikovný dřevorubec na prstech jedné ruky - jedním z jich je Kaiser Sauze a druhým Tyler Durden. Je to zkrátka jeden z těch filmů, na které člověk nezapomene a to i kdyby se sebevíc snažil. ()

Jiri.Jirik.M

Tento film opravdu není pro každého – drsné téma a hlavně silné násilí na obrazovce může některé diváky odradit. I přes svůj odpor k silnému násilí jsem dostal naprosto parádní a odrovnávající zážitek. Film je po všech stránkách perfektní, hlavně musím vyzdvihnout (jako obvykle) vynikající kameru. Brad Pitt hraje v tomto filmu opravdu parádně, až z něj někdy jde strach, ale to, co předvádí Norton, je opravdu šílené… Finální zvrat je naprosto parádní a z tohoto drsného filmu dělá jeden z mých nejoblíbenějších. ()

zajpton

Fincher natočil neskutečně zábavnou kultovku a dokázal v ní nenásilně sdělit spoustu zajímavých myšlenek. Twist je trochu očividný, ale posledních pár vteřin vám vynahradí úplně všechno... ()

Sejkorka

Měl jsem velké problémy to dokoukat, protože nesnáším násilí tohoto druhu (z MMA, jakožto médii podporovaného "sportu" se mi zvedá žaludek). Nicméně, 88% je velké lákadlo. Jistě, je to výborně udělaný film s překvapivým rozuzlením. Naprosto skvělá je Helena BC. Člověk neví zda je opravdu šílená, nebo to jen hraje. Jaké je vlastně poselství tohoto filmu ? Že terorismus je v podstatě fajn ? Asi bych to neměl brát tak vážně. Ale beru .... ()

opatstviolov

Asi jste slyšeli, že v tomhle filmu je úžasný a velký twist... To je pravda, ale nesnažte se ho nějak hledat, prostě si ten film pusťte a sledujte jako každý jiný. Fakt to stojí za to, věřte mi. 10/10 ()

mortimerm

Jeden z tých filmov, po ktorých zhliadnutí bude človek organizovať pátraciu akciu po vhodnej emócii. Plný rôznych odkazov, myšlienok tvorí v podstate vlastný filozofický smer pre ľudí, ktorí precitli z konzumného života a hľadajú nový zmysel ďalších nádychov. Napriek tomu, že ho tento film neponúka, dokáže jeho neúnavných 140 minút poskytnúť dostatok času na veľa otázok a odpovedí. Vzhľadom na záverečné rozuzlenie zápletky film ani nepotrebuje extra napínavý dej. Akokoľvek odpudzujúco môže počas sledovania film pôsobiť, dopozerať do konca je to správne rozhodnutie. No a herecké výkony hlavnej dvojice nepotrebujú slovné hodnotenie. ()

Foltest

Klub rváčů byl pro mě neskutečným zklamáním a to z jednoduchého důvodu, a to, že mi prostě nesedl ten podivný psychadelický styl, který je pro celý snímek typický. Já prostě nechápu, jak se něco takového může někomu líbit, vždyť to bylo opravdu obskurní. Názory, které ve filmu padly, jsou zcela bizarní, což by samozřejmě nevadilo, vždyť v jistém smyslu je to snímek až fraškovitý. Tady ale nedošlo ani k žádnému jejich závěrečnému vyvrácení, prostě nic. Navíc můžu říct, že sledování Klubu rváčů pro mě byla skoro až fyzická bolest. Prostě ten sled šílených duševních stavů hlavního hrdiny a různé rádoby chytré filozofování, no, prostě mi to teda opravdu nesedlo. Navíc celý závěr už ve frašku přerůstá naprosto otevřeně a protagonisty mi na konci bylo především líto, do jakého hrozného stavu se to dostal. Vadí mi, že konec filmu nepřinesl žádné uspokojivé ukončení, něco, co by prostě aspoň torchu připomínalo dobrý konec. Já chápu, že to jednoduše mělo být poměrně experimentální, přesto mi to ale nesedlo. Z celého filmu na diváka přes dvě hodiny pouze křičí skoro čiré čílenství, čemuž moc ani nepomáhají myšlenkové monology protagonisty. Klub rváčů je přímo dadaistické dílo a jednoduše mi nesedlo.Věřím, že zhlédnutí Klubu rváčů si tak lze s klidným svědomím odpustit. ()

olivertris

Můj pravděpodobně nejoblíbeňejší filmový počin, co jsem kdy a zatím viděl. Klub Rváčů je jeden z těch filmů, které přijdou jednou za 50 let, a za dalších 50 let přijde další unikát, ale celých těch 50 před tim tento film dominuje. Klub Rváčů má pravděpodobně nejlepší obsazení (nepočítaje Kmotra, ale ten na rozdíl od Klubu Rváčů je nekoukatelný.), má jeden z nejlepších soundtracků, které jsem ve filmu zatím slyšel a jednoduše pokud chyby má, tak velmi malé. Samotný autor knihy říká, že preferuje filmovou verzi jeho novely a rozhodně se mu nedivím. Klub Rváčů je film o mužnosti, konsumerismu a osobnosti. Proč o mužnosti? Jednoduše, Klub Rváčů je film určený převážně pro chlapy, má hodně dobře zpracovanou choreografii a hodně z bitek vypadá nanejvýš reálně. Proč o konsumerismu? To snad není ani otázka, celá pointa filmu je založená na tom, že konzumerismus je špatný a lidstvo potřebuje restart, ve filmu sledujeme muže, který má byt jako vystřihnutý z 2010 Best Flats of America, ale následně se přestěhuje do neobývané barabizny, po tom, co si omylem odbouchne byt trhavinou. Proč o osobnosti? Hlavní charakter ztvárněný Edwardem Nortnem má nespavost, přestává si uvědomovat kdo je, a když lítá letadlem, doufá, že letadlo spadne. V letadle potkává člověka Tylera Durdena, který je vysoce proti konsumerismu a pomáhá našemu charakterovi najít smysl žití. Spolu začínají zakládat bojové kluby aka : Kluby Rváčů, kde lidé s podobnými problémy si mohou vybít zlost, nabýt zpět ztracenou mužnost, nebo třeba získat osobnost. A tohle vše ve krásně koukatelných 140 minutách, za hudby neskutečně talentovaných The Dust Brothers, kteří filmu dávají ten neskutečný „edgy“ pocit. Podle mě to nejde nahradit a celkově se jedná o zatím nejlepší film ,co jsem viděl. Dávám 10/10, bez dalšího komentáře. ()

SNCIS

"Jsem Jackova definitivní pomsta. Jsem Jackův nedostatek překvapení. Jsem Jackův zničený život. Jsem Jackovo zlomené srdce. Jsem Jackova prodloužená mícha. Jsem Tyler Durde." - 80%. ()

TylerD.

Můj film číslo 1 od prvního shlédnutí. Jediných 100 %, které jsem kdy dal a už jen dlouho a zatím marně čekám, kdo laťku posune. Pokaždé když jsem film viděl, jsem pochopil další věci. Každá věta je promyšlená a provázaná se zbytkem filmu. Vrcholné dílo vynikajícího režiséra, které snad překonává i jeho samotného a rozhodně předlohu. ()

martingazo

“We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.” 10/10 ()

SLPHR

,,Nejtemnější z temných satir.´´ asi nějak takto se dá film shrnou v jedné větě. Skvělé rozuzlení a rychlé tempo dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších ve svém žánru. Rukopis Davida Finchera je vidět v každé scéně. Kromě režie film táhnou herecké výkony v čele s Bradem Pittem. ()

Liweixiaojie

10/10. Málokedy je filmová adaptácia knihy rovnako dobrá (v tomto prípade možno dokonca lepšia) ako predloha. Dokonalosť od začiatku do konca. Kto má rád šialené nechutnosti odporúčam prečítať si niektorú z ďalších Palahniukových kníh (Survivor a Choke sú najlepšie). ()

Semington

dostáváme se k naprosto klasickému snímku, který není nic jiného než klub rváčů tento snímek mi docela změnil život právě kvůli tomu jak moc psychologie v tom filmu je, ale to není hlavní co je hlavní je to že se vším souhlasím a dokonce se i s ním stotožnuji, žádnej snímek mi možná nebyl blíž. Miluju na tomto filmu všechno, včetně výběru herců, Pitt tu vypadá ultra dobře a Edward hraje toho úředníka skvěle. měl jsem po filmu pocit jako že doopravdy jsem ve světě fight club a že mi tu za chvíli přeběhne před očima Tyler. Extrémně silný film který se ničeho nebojí a uhodí vás do tváře hned od začátku, psychická nálož, za mě 11/10- viděno třikrát ()

corbi

Musím uznat, že film je to perfektní. Nic jsem si o něm nečetl a čekal co z toho bude. Jak se vše začalo rozmotávat, tak jsem si řekl, že to je opravdu zajímavý scénář. Celkové zpracování skvělé. Jen ten konec s prostřelenou hlavou mi přišel mimo mísu, ale jinak jasně 5 z 5ti. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý