Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Scalpelexis

Jedno velký "Hmmm". To byla asi tak má reakce po konci Fight Clubu. Kdo by čekal, že po takovém nevinném začátku to takto skončí? Neznám knižní předlohu,takže mi nápad přišel jako geniální, zpracování perfektní a celou dobu jsem se jen patlal v tom, jak dát souvislosti dohromady. Teď už to konečně zapadá do sebe a holt si to budu muset pustit ještě jednou. Pitt + Norton hrají svou ligu, Fincher mistrně vede diváky za nos, tak proč ne trochu anarchie? ()

Yardak

This is masakr film...Hele vraž mi jednu! Cože? Dej mi pěstí...Pitt, Norton a Fincher umějí. Brilantní kniha a skvělý film! ()

heyda

Zajímavé, velice dobře technicky zpracované a perfektně odehrané. O tom není pochyb, ale tak nějak jsem nepochytil, co mi chtěl tímto filmem Fincher říci. Že pomocí brutality dosáhnu vlastní svobody? Opravdu nevím, tohle mi uniklo a když k tomu přičtu trošku směšné rozuzlení, tak mi vyjdou solidní 3 hvězdičky a ani o chlup víc. ()

lola3121

K filmu jsem přistupovala s mírnou nedůvěrou. Nejdřív jsem si říkala, o co tu vlastně jde. Má to být drama, mně to zezačátku spíš připadalo na komedii. Brad Pitt skvělý jako vždycky. Jenom nevím, co ti chlapi mají na tom, rozmlátit si obličeje na kaši. To mi asi nikdo nevysvětlí. Jinak opět vynikající pointa, jak už se na Davida Finchera sluší. A výroba mýdla (potažmo výbušnin) z tuku odsátého na liposukci, to nemá chybu. ()

Stanislaus

Mistr Fincher se opět činil a po Sedm natočil film, který si u mě stojí ještě o stupínek výše. Hvězdné trio Norton, Pitt a Carter působilo přesvědčivě a herci ze sebe vyždímali maximum. Skvělý námět, který v základu vypadá obyčejně (protože rvačky najdete v každém druhém americkém filmu), když se však ponoříte hlouběji (tento film oplývá opravdu silným psychologickým potenciálem), tak vyvstane něco originálního (skutečný meisterstück). Nejlepší je samozřejmě závěrečná pointa (tady mě Fincher dostal). Film se sice nezařadí mezi mé nejoblíbenější (možná časem snížím na 4*) , ale i tak ho v hlavě budu ještě nějakou dobu mít. ()

Oktavianus

Dokonalost. Přestože jsem si po přečtení Palahniukovy knihy nemyslel, že by filmové zpracování mohlo být ještě lepší, tak bylo. Nejen zásluhou Pitta a Nortona, nejen zásluhou Pixies a odlišného konce, nejen tím, že převedením obtížného textu nezmizela původní poetika. Kdo by nechtěl být Tyler Durden? Kdo by nechtěl mít alespoň kamaráda, jako je Tyler Durden? Kdo se nenašel v některé z mnoha myšlenkových "poselstvích" (a to tenhle termín z duše nesnáším)? Byť se neztotožňuju s filmovým anarchismem, i já si našel svoje: mužská generace vychovaná ženami nemá svoji válku, nestane se rockovými a filmovými hvězdami, nestane se opravdovými chlapy, a to nám prostě chybí a musíme si to vynahrazovat jinak. A pokud se vám tahle teze nelíbí, zkuste jinou. Je jich tam dost... Nepamatuju se, že by mi film se stopáží dvě hodiny dvacet utekl tak rychle. Rychlé střihy, brilantní kamera, senzační režijní nápady (dobře, až na tu jeskyni s tučňákem). O Heleně Bonham Carterové jsem před projekcí pochyboval, zda se na Marlu hodí. Stejně jako o Nortonovi coby vypravěči. Beru všechno zpět. Fight Club není jen film. Fight Club je život se všemi esencemi. Mohl bych tu o snímku psát celé hodiny (a ve chvílích volna možná budu), ale zatím se spokojím s jednou lakonickou větou (kterou teda použil Strugackij v reakci na Tarkovského Stalkera, ale who cares): Mistrovské dílo. ()

sharky

Film, který mě před lety, když jsem ho poprvé viděl, totálně dostal, ještě hodně dlouho jsem pak zíral s otevřenou, mírně vysmátou, pusou na černou obrazovku, protože zde je řečeno všechno, co cítím, formou, jaká by mě v životě nenapadla. Díky, Davide, žes natočil tenhle úžasnej biják, knížka má dobrý myšlenky, ale je dost nečitelná. Filnále Klubu rváčů považuju za nejlepší filmový konec a pochybuju, že by to mohl ještě někdo někdy překonat. Povinnost pro každého, kdo v sobě jako já, nosí malou, nenápadně skrytou, anarchistickou dušičku. ()

Jinny

Být logika o něco silnější, bylo by to na pět. Takhle jenom musím ocenit režii, scénář (většinou) a herecký duet Nortona s Pittem. Život mi tenhle film nezměnil, ale není šedivý a to rozhodně neznamená málo. ()

poz3n

Všichni si žijeme svuj Ikea svět plnej těch komerčních hovadin. Pak se kouknem na Klub rváčů, kterej nás totálně posadí na prdel a my si řikáme: Kurva já to chci taky udělat, chci si dát přes hubu se svym kámošem, chci si zničit ruku, chci pustit volant, chci cítit že žiju... Tak proč to neděláme?...Jeden z nejlepších filmů, co sem kdy viděl. (Je zajímavý jak tenhle film lidi hromadně milujou, ale samotnou podstatou se asi skoro nikdo z nich nezabejvá). 10/10 ()

Ivoshek

Je to Fincherovsky temné, mysteriózní a napínavé. Celou dobu si člověk nemůže být úplně jistý, jak se věci mají. Hodně dobře zahráli oba herci v hlavních rolích. Nebýt několika nelogičností (např. při dodržování základního pravidla Klubu rváčů "Neříkat dalším lidem o Klubu rváčů" by v něm od začátku až do konce zůstali jen Pitt s Nortonem) a nablblého konce, neváhal bych s pěti kousky. Celkově hodně dobrý Fincherovsky schizofrenní film. ()

jonyyy

Penis na konci sem postřehl, ale až za další dvě vteřiny jsem si uvědomil, na co naráží. Zvláštní film. Norton se mi ale víc líbil v Kultu hákového kříže. Helena Bonham Carter je tak strašně nesympatická herečka. 70% ()

Othello

S odstupem času po asi šedesáté projekci se o Fight Clubu dá napsat i zpochybnit mnohé. Nikdo se ale nemůže přít o tom, že je to jednoznačně jeden z nejlépe nasvícených filmů všech dob. ()

Pítrs85

Obsahuje spoilery: Těžko se mi hledají slova, za prvé už o tomto filmu bylo nejspíš řečeno vše a za druhé on si s váma tak neskutečným způsobem pohrává, že vlastně ani nevíte, jestli to myslí vážně anebo ne. Nejnekomerčnější hollywoodský film, ukazující celé západní konzumní společnosti vztyčený prostředníček, aby se v něm co chvíli ukazovaly odkazy tu na Starbucks, tam na Pepsi, IBM, Microsoft... Punk a anarchie naruby. Raději po tom nebádat. Stejně tak nebádat, kolik lidí dokázal Fight Club inspirovat, no ale vybít svojí frustraci z toho, jak moc jsme na tomto světě vlastně všichni maličcí, nemusí být tak úplně od věci... Tenhle film bolí, jen nevím, jestli víc fyzicky nebo psychicky. Čemu se však ubránit nedá, jsou neskutečné herecké výkony, Brad Pitt dokázal své herecké umění už ve filmu 12 opic, no tady ho posunul takřka k dokonalosti. Norton a Bonham Carter nezůstávají o moc pozadu, stejně jako masakrózní Meat Loaf a nebezpečně blonďatý Jared Leto. Ještě nad nimi všemi však ční perfektní režisérská práce Davida Finchera. No a závěrečná scéna (teď nemyslím vtipné probliknutí penisu :) za zvuků Where is my mind od The Pixies aspiruje na nejkoulervoucnější konec v dějinách filmu. ()

Scrytcher

Úžasně pohlcující atmosféra, která se stále stupňuje do dovršení zavěrerčné pointy. Edward Norton s Bradem Pittem hrají jako o život. ()

eraserhead666

Někdy jsou zapálení fanoušci něčeho nebo někoho tím nejhorším, co můžete potkat nebo co se může jistým dílům a autorům stát. Já jsem naopak rád, že jsem ve své době měl kamaráda, který Palahniuka fakt zbožňoval a o jeho díle (a tomto filmu) neustále mluvil (jistou dobu nemluvil prakticky o ničem jiném, došlo-li v debatě na knihy nebo filmy). Jsem za to rád proto, že jsem díky jeho monologům zjistil, že Palahniuk zřejmě nebude nic pro mě. Dodnes jsem od nějk četl jen jednu jedinou knihu a to ještě proto, že koketuje s horrorem (a ano, přišla mi zajímavá). Klub rváčů jsem viděl někdy před 12 lety a dodnes jsem si z něj vybavoval hlavně zajímavou Helenu Bonham Carter. Jinak se mi to prostě vykouřilo z hlavy. Včera jsem si řekl, že bych si mohl dát druhé kolo a původně jsem chtěl do tohoto komentáře napsat jen jedno jediné, to nejvýstižnější, slovo: NUDA. Filmem jsem se doslova pronudil a někde od poloviny jsem uprutně bojoval se dvěma nutkavými pocity: 1) Film okamžitě vypnout 2) Vyhledat podpůrnou skupinu ne mužů s rakovinou varlat, ale "Těch, kteří nudou umřeli u tohtoo filmu", kde bych se vyplakal na bujnou hruď kozatého muže. Ten film možná má nějaký smysl a hlubokou myšlenku (stejně si ale myslím, že poplatnou své době a ve filmu hozenou hodně pozlátkově), ale co z toho, když u toho umřete nudou a vůbec vás nedokáže zaujmout. Takže ještě jednou - za mě nuda k uzoufání. ()

0x141627D3D

Jasna myslienka, vyborne spracovanie aj obsadenie. Strih, produkcia dokonale. Pochmurna atmosfera, vsetko "mierne" prepnute... Hodilo by sa to ako prequel na Trevora z GTA. Surove jak Costa vs Rockhold. 10/10 ()

Ilicka

Netušila jsem o co jde... Nejprve jsem koukala, protože nebylo co dělat, potom se zvráceným zájmem a nakonec s otevřenou pusou... Nezažila jsem, aby mi někdo pointu filmu jakoby mimochodem prozradil půl hodiny před koncem a pak dotáhl film do takového závěru... Ovšem, nejsem si jistá, že právě nesním... Takže mě vlastně omlubvt+ě za bludy, co píšu... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý