Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

zette

Tak tento film sel uplne mimo me, hodne spatny pokus, i kdyz dobre natoceny. Fincher asi nikdy nebude ma krevni skupina a Klub rvacu vidim jako jeho zatim nejhorsi film. ()

Andre3000

Tenhle film ukazuje jako to je jít proti proudu, vytvářet vlastní malý anarchistický svět. Ano mnoho myšlenek zaujme, často si říkate, ty jo na to bych odvahu neměl...asi protože to není správné. Ano, tak tady se každý měl vymknout a neposlouchat co má dělat, no jenže ne každý by tohle mohl dělat, to by nám pak ze světa moc nezbylo. Film je vyjímečný, přesto to úplný vrchol filmové zábavy...alespoň ne teď a ne pro mě. ()

asinus

Začátek skvělý, ale popravdě řečeno, znám filmy, které mi daly totéž a v mnohem zábavnějším méně ,divném' kontextu, pokračování hodně silné, ale stejně mě to nějak nedokázalo udržet u vytržení celou (přestřelenou) stopáž. Zvrat bohužel tušený, a to je možná největší průšvih, na rady je nejspíš pozdě, ale určitě se vyplatí koukat na to s čistým listem. Závěr podle mě mimo, jsem zvědav na předlohu, pokud se k ní někdy dostanu. Výsledek tedy obsahově nic moc. Ale filmařsky je to (kromě té délky) boží a zábava až na půdu (určitě do TOP10, ale tam já mam filmů tak třicet). Herecky podle mě nic pozoruhodného, typově dobrý, zvládli to, ale ten film neudělali. ()

matrosh

Pro mě Klub rvačů není jenom dokonalý film, který je po každém shlédnutí lepší a lepší. Je také portrétem doby ve které žijeme a dost hnusně nám ukazuje také jak žijeme. Tento film mi úplně vstoupil do duše a jeho filozofie a přístup k životu je mi opravdu blízký. ()

necisty

Tak nevím no. Obdivuji tvorbu Finchera a dvou výše uvedených pánů, ale tohle šlo tak nějak celou dobu mimo mě. Nemám rád deprimující témata a tohle tím v podstatě začalo a zlepšit hodnocení si to mělo tou převratnou zápletkou ke konci, nebo snad úplně posledními sekundami? V roce 1990 možná, v 1999 nikoliv. Je mi to líto, ale slabá 4ka. ()

Pajky3

Po letech jsem se na Fight Club podíval znovu a neztratil nic ze své originality a krásy, kterou jsem obdivoval před roky. Edward Norton má možná lepší film a stejně tak i Brad Pitt, ale společně tady hrají jako o život a dávají tomu neskutečné grády. Jedinej kdo mi tam úplně nesedí je Helena Bonham Carter. Za pár let se podívám znovu a zase si to užiju a o to u těhle kultovních klasik jde především. ()

Juto

Tento film má surovú energiu, ktorá ma zmocňuje vždy, keď ho pozerám. Aká bláznivá a zábavná jazda! Bez ohľadu na to, či ide o veľmi šikovnú satiru alebo čistý testosterón, ktoré sa mi hýbu, oboje je pre mňa v poriadku. Vizuálne ohromujúci a sexy film s najlepšími výkonmi v kariére všetkých zúčastnených. 10/10 ()

FrankSusta

(začneme citací) ,,...tady stojí, že jsi vystudoval veterinu...? Tak proč teďka děláš v samoobsluze!?! Okamžitě si jdi sehnat někam práci! Vím kde bydlíš, takže jestli nebudeš mít do měsíce práci jako veterinář zastřelím tě!'',,není to trochu moc?'',,Věř mi, zítra prožije nejšťastnější den svého života!'' A já klidně věřím, že je to pravda. Film, který nádherně ukazuje to, co se asi děje v chlapský hlavě. Když si prostě chvíli hrajete na klidné občany, kterým vůbec nevadí systém a prostředí ve kterém žijí, kde musíte každý den nasazovat takový ten vlezlý úsměv a tak, tak se z toho pochopitelně musíte jednou pořádně vymlátit! Když na vás den co den působí jedna negativní síla za druhou, tak prostě musíte něco zničit, jinak by vás to psychicky rozervalo! A když do toho ještě (stejně jako ve filmu) trpíte nespavostí... tak se vám do hlavy nějak dostane tučňák.     Postavově dokonalý. Jejich motivace, jednání, atd. a to vše podtrhovaly jména herců (Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf, Jared Leto) kteří těmto postavám na lidskosti ještě přidali (teda, než jsem si uvědomil že tam hraje Leto, tak už bylo po filmu, ale i tak).  Příběh by sám o sobě nebyl nějak zajímavý, nebýt těch postav, které jsou vyšperkované k dokonalosti. Ty postavy skutečně vytvoří více jak polovinu tohoto filmu. jenom to obrovské překvapení na konci filmu (které jsem tak trochu předvídal dopředu, což byl asi smysl těch malých nápověd ve filmu) mě zároveň překvapilo, ale zároveň to trochu vykolejilo z nálady celého snímku. Začalo se o táhnout v trochu jiném světle a v tom byl konec. Ale mě to nevadilo.   A navíc se ke konci z Klubu rváčů stane Klub sráčů (příběhově ne, ale povahově jo).  Poté to má šikovnou kameru, střih, hudbu (počítaje i tu převzatou (Where is my mind od Pixies)), scénografii, atd... bohužel to je zatím jeden z mála filmů od Finchera co jsem viděl, takže si okamžitě musím pustit další.   (Ještě k Fincherovi) původně jsem si myslel, že je Fincher další režisér co vykrádá Ritchieho, tak jsem se i na tento film naladil jako (kupříkladu) na Podfu(c)k, ale jak jsem zjistil, že je tento režisér opět něco nového průlomového (zhruba po prvních deseti minutách) náramně jsem si to užil.      No? co dodat více? asi nic! tento film jsem si vskutku náramně užil, párkrát i zasmál, a moc oblíbil. rozhodně má místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy. 10/10    a chci to vidět ještě mockrát!            ,,...omlouvám se, ale zrovna jsi mě potkala v divné části mého života.''                - a ještě se divím, jak o na to vůbec můžete psát recenze, když pravidlo Klubu rváčů číslo jedna říka: Nikdy nemluvte o Klubu rváčů!   a druhé pravidlo říká: Nikdy nemluvte o Klubu rváčů!                           (a popravdě jsem se na tento film bál strašně dlouho napsat recenzi, abych ho nějak neurazil, tak snad dobrý:) ()

Martrix

Samozřejmě jsem tento film viděl už před těmi třiadvaceti lety a byl jsem nadšený stejně, jako většina ostatních. Optikou tehdejšího aninetřicátníka jsem hýkal blahem nad tím mindfuckem...sežral jsem ho Fincherovi i s navijákem a hlavně nad tím anarchistickým smrádkem, protože už tehdy se ve mě formoval zapřísáhlý odpůrce konzumu a ovcovitosti. Dnes vím, že jsem byl jen naivní čtvrtanarchista...tzn. pokrytecký velkohub, který sice Jackovi fandil, ale nikdy by do jeho klubu rváčů nevstoupil. Takže dnes tento film hodnotím ve dvou rovinách. Ta první se týká tvůrčích aspektů. Fincher tady potvrdil, že Sedm nebyla náhoda a že je to opravdu vynikající režisér. Stejně tak Norton navázal na skvělý výkon v Prvotním strachu a upevnil svou pozici herce první třídy. Pitt s Carter už jen tvrdili muziku, protože o nich nikdo pochybovat nemohl. Po filmové stránce nemáte co vyčíst, jde o skvostné řemeslo. No a teď ta druhá rovina, která je velmi podstatná. Obsah, příběh, pointa, přesah... . Dnes to vcelku logicky vidím jinak...jsem jiný člověk. Díky vstřebáváním informací a sbírání zkušeností, jsem logicky musel mnohé své postoje zrevidovat. To rebelství a pábení anarchismu teď vnímám spíš jen jako hračky v rukou schizofrenika. Zato v tom druhém plánu vidím, jak znepokojivě snadné je strhnout na svou stranu slabochy, kteří se přidají ke komukoliv s kompasem...i kdyby je vedl přimo do propasti. Je tolik lidí, kteří neví co si počít se životem, protože nenašli žádný cíl, účel...a tak ten život rádi odevzdají někomu, kdo má Plán. To označení ovce je sice přesné, ale někdy může vzbuzovat dojem, že jde o neškodné tvory. Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Snadno manipulovatelný hlupák vloží všechnu svou energii kamkoliv mu jeho vůdce (guru, hlava teroristické organizace, generál, politik...) zavelí. Možná tvůrce přeceňuji, ale myslím že i tohle je v Klubu rváčů zakomponováno s jasným záměrem diváka zneklidnit. Věřím, že to není jen příběh o schizofrenikovi, který stvořil klub vytloukačů mozků. Kdybych si to myslel, tak bych Klub rváčů ocejchoval jako jeden z mnoha filmů, kterým hollywooďani podprahově(nejen) implantují do mozků diváků takovou míru násilí, že si USA všechny ty střelce v obchoďácích, všechny ty masové vrahy a úchyláky prostě zaslouží. Každopádně i dnes dám plnou palbu hvězd...ale z jiných důvodů, než kdysi. Tentokrát jsem viděl meta výlet do hlavy pošahaného chlápka...psychoMatrix 4 1/4. ()

Davosh

Stejně jako v Sedm Fincher vytvořil atmosférický film, kterým chtěl poukázat na některé problémy společnosti. Znovu z filmu sálá deprese a temnota, opět Fincher předvedl, že se jedná o nejnadanějšího režiséra a opět filmu vládnou herecké výkony jak Pitta tak Nortona ... Tentokrát se však film při uvedení do kin stal propadákem. A myslím, že to nemůže nikoho po shlédnutí filmu vůbec překvapit. Pro konzumního diváka se totiž jedná o opravdu těžko stravitelný film, s velmi nečekaným rozuzlením, které vlastně celý film převrací vzhůru nohama. A právě díky tomu se s Klubu rváčů stal kult a jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl. Plně zasloužených 5* ()

O´Hara

Co k tomu dodat, je to fakt hodně ujetý film, ale to ho dělá nezapomenutelný a nekonvenční. Navíc v hlavních rolích dvě novodobé herecké modly Edward Norton a Brad Pitt tomu dávají chuť i náboj... ()

Šimpy

Finální pointa mě fakt zarazila do křesla. Celou dobu si myslím, že sleduju film o týpcích, co hledají smysl života a najedno tohle. Supr filmek s pár hluchými místy. 4* ()

SHI-SHA

Vzpomínám si, jak jsem jednou přišel pozdě večer domů, pustil televizi a začal sledovat tenhle film. Během několika minut mně absolutně dostal, nemohl jsem se od televize odtrhnout. Mám rád filmy, u kterých nemáte nejmenší šanci uhodnout, co se stane v příštích několika minutách, natož pak jak film dopadne. Je to jeden z nejlepších filmů vůbec. Určitě musím pochválit i herecké obsazení, Edward Norton nezklamal a Brad Pitt mě neskutečně překvapil. Jen český dubbing tento film trochu sráží. 100% ()

DominikV

Super film který zprvu vypadal jako akčňák ale pak obrátil kartu a stal se z něj tak trochu psychologický thriller. Brad Pitt jako fanatický vůdce gangu, ze kterého (SPOILER!!!) se nakonec vyklube ,,jen" druhé já Edwarda Nortona. ()

Ice123

Trochu ostuda, že jsem tenhle film viděl teprve po jedenácti letech co vyšel ale alespoň jsem měl možnost v týhle době již okoukaných filmů shlédnout něco zcela nového. Film vás sice po první třetině začne nudit a bude to trvat cca 15min. ale za žádnou cenu ho nevypínejte. Jelikož pak se to rozjede a konec je prostě geniální + herecké výkony také nejsou k zahození a písnička "Where is my mind" je prostě úžasná;) Za ten menší pokles, kdy jsem se začínal nudit 95% což nic nemění a je to stále 5* ;) ()

EstéCaňa

Tenhle film jsem si pouštěl celkem dost pozdě s představoun, že se podívám na začátek a zítra to dokouknu, ale jak je zvykem Davida Finchera to on mě nedovolil ten film vypnout. Stálý přísun adrealinu tak jak to mám rád to pro mě znamená David Fincher. 10/10 ()

dr.fish

Dnes jsem viděl Fight Club podruhé. Bylo mi moc líto, že jsem znal pointu a přišel o to nádherné rozuzlení, které se ani během těch třinácti let z mé hlavy bohužel nevykouřilo. Na konci mne napadlo- vždyť oni to těm Arabům vlastně poradili- akorát to holt nakonec vyšlo jenom do těch dvojčat. Návod na likvidaci současného světa ale není základní myšlenkou filmu, pokud ovšem nějaká základní myšlenka vůbec je. Spíš jde o soubor pocitů. Závěrečný song od Pixies "Where is my mind", vybuchující bašty světové ekonomiky a borec s prostřelenou hlavou držící se za ruku se Helou Bonham Carter, to už samo o sobě je kult. Stejně jako oba báječní schizofrenici na scéně. 90% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý