Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Styxos

Kino 2015: Na velkém plátně je ten film extrémní zážitek. A když už víte, o co v tom filmu jde, můžete si ho vychutnat mnohem, mnohem víc a sledovat všechny ty detaily. A i 16 let od premiéry je ten film aktuální a ukazuje, že jsme otroky našeho vybavení z Ikey. Pokud se tak rozhodneme. ()

Lektor

Zamilovanost. V jeho době jsme se minuli ale nakonec jsme se přece jenom našli. Prozatím docenění hry s názory a myšlenkamy + brilantní filmařiny a časem, kdo ví, třeba láska (nikdy není pozdě, ne). Poslední scénu (včetně penisu) rámuju už teď. Souboj systému a anarchie.. rozkoš. ()

Smileface

Skvělá depresivní podívaná s výbornou kamerou i hereckými výkony.Prostě naprosto realistické.Navíc to svělé překvapení ke konci.ufff.Tenhle film prostě nemá konkurenci ve svém vidění světa. ()

Opsha odpad!

Dlouho jsem si myslel že pod kategorií "odpad" už nicnení. To jsem ovšem ještě neznal Chucka Palahniuka. Pózer, demagog a pokrytec, protestující proti všemu možnému, bohužel svým rádoby cool zpracováváním popírá vše co tvrdí. Špatně natočené to není ale ze zásady. ()

ZkuKol

Palahniuk napsal opravdu "kultovní" novelu, jež byla právem považována za nezfilmovatelnou. Jenže tahle vynikající látka se dostala do rukou Fincherovi, jenž zde dokázal, že pečlivostí a poctivým přístupem se dá natočit vše. Dvojce Pitt - Norton si očividně celý film užívá, hudba je dravá jako film celý a pak je tu vizuální stránka. Fincher začínal jako Lucasův trikař a proto v jeho filmech špatné trikové scény nenajdete a v Klubu rváču jsou triky rovny hercům! Vyprávět o čem toto skvostné dílo je zbytečné, protože je defacto o všem! Jen bych chtěl říct, že jak kniha, tak film mě mimořádně oslovili a prohloubili můj zájem o kinematografii a popkulturu. Díky Davide a Chucku!!! 100% ()

KR4T4S

Vyhrál jsem na to lístky do kina. Ve 14 letech. Bál jsem se, že mě na to uvaděčka nepustí díky svý od 18 let přístupnosti. Pustila. Pitt s Nortonem, Carterovou a Fincherem mi vytvořili velkej chaos v hlavě. Dodnes zůstal. Hodně působící film. ()

vitekpe

Prestoze filmy o nasili se snazim pravidelne co nejvice bojkotovat, zde delam vyjimku. Z udeleneho hodnoceni jedna extra hvezda pro H.B. Carter... ()

fruitbueno

Film, díky kterému miluju a navždy budu milovat Eda Nortona!!! Film, díky kterému si sakra dávám pozor, abych v noci doopravdy spala! Film, díky kterému vím, že na Davida Finchera je třeba dávat sakra pozor! Perfektní scénář, gradace příběhu a kamera. Plus Helena, Brad a Jared Leto jako bonus. ÁÁÁÁÁno! ()

Danoboss

Nápadom zaujímavý film, na môj vkus príliš dlhý a miestami dosť nudný, ale Norton a Pitt tu boli skutočne skvelí.... som z filmu taký rozpačitý a podobné je aj moje hodnotenie. ()

Forsberg11

"Hej, Marla, stretla si ma vo veľmi zvláštnom období môjho života." David Fincher sa po Sedem znovu vytiahol a mne osobne priniesol jeden z najdepresívnejších filmových zážitkov v mojom živote. Na prvé pozretie super, no keď si to pustíte viackrát prekvapujúco to účinkuje ešte lepšie, aj napriek tomu že viete pointu. Odkaz filmu je jasný a veľmi dobre viem čo sa nám Fincher týmto snímkom snažil povedať, no je samozrejme na každom nech sám posúdi čo si z neho odnesie. Nutné je dodať, že aj napriek pomerne dlhej stopáži som sa ani na sekundu nenudil, a to sa mi u takýchto dlhých filmov stáva málokedy. EXCELENTNÝ EDWARD NORTON ()

ranp

U mě 5 hvězdiček jako vyšitých! Výborný film s nečekaným, překvapivým koncem. Do čeho všeho se může člověk dostat kvůli nespavosti, ješte že spávám dobře. :-) ()

mohamedsfinger

Jeden z mála filmů, který se opravdu rovná knižní předloze, v případě závěru ji dokonce překonává. Mezi Sedm a Klubem rváčů stále probíhá lítý boj o nejlepšího Finchera. ()

femme fatale

Trio Pitt - Norton - Bonham Carter vévodí celému filmu, který se pro mě stal neopakovatelným filmovým zážitkem. Doporučuji všem, kteří si myslí, že jsou psychicky na dně. ()

Bratricek

Zbývala minuta a já se modlil ať film nemá klišé konec.....neměl - spokojenost. Atmosféra alá Max Payne (hra) která mě naprosto požírá. Hlavní postavy, které do toho světa úplně zapadají. Tři věty bez hlušího významu, aneb proč se mi ten film tak moc líbí. ()

Arius

Každý z Fincherových filmov má velmi špecifickú príchuť a atmosféru, pokial ide o Klub rváču nemôžem tvrdiť že som unesený. Podstatnú časť filmu som bol stratený a prakticky odkázaný len na vychutnávanie výkonov hereckého trojlístka Norton,Piit a Carterová,definitívne som sa ale stratil až na konci. Fight club je rozhodne dobrý film ale na plný počet to nie je. ()

Zemi11 odpad!

Nejprve 20 minut, poté jsem dokoukal celou hodinu. Když se však ani po hodině a deseti minutách nic nedělo trapnou vypravěčskou sci-fi slátaninu jsem odložil navždy! ()

Maynard.

DOKONALOST!!! Pecka, která ti nedá spát! Jeden z nejpůsobivějších filmů... Fincher se tímto skvostem nesmazatelně zapsal mezi největší filmový velikány. Pro mě jeho nejlepší film. Film přesně podle mýho gusta, kde si rejža doslova hraje s divákem a s kamerou. Nad některými záběry nezbejvá než jen kroutit hlavou a jen tak si říkat, holly shit, to je něco! Jeden z filmů, který zrajou a který sou po každým skouknutí lepčí a lepčí. Např. podprahové záběry Tylera, který se ti občas jen tak mihnou pře očima. Brad Pitt a Edward Norton jsou famózní herci, zde oba dva Světu ukázali, co to znamená precizní herecký výkon. Jejich soužití v rozbořeným baráku, kde voda protejká jak po řádění dlouhoprstejch banditů je boží. Nejvíc sem se řechtal při tom, jak si sám Norton dal nakládačku v kanclu svýho šéfa :o). Je radost a i taková malá extáze pozorovat jak do sebe jednotlivý střípky zapadají a jak to má Fincher s tou "glumovou" nemocí vychytaný. Srovnávat tento kousek s Mechanickým pomerančem je krapet zvrhlost, páč tento film je bezkonkurenčně bezkonkurenční :o). Kéž by takovýchto filmů přibývalo a kéž by Fincher ještě někdy zavzpomínal na to, když byl takto nápaditý, revoluční a pořádně ujetý rejža... Tento kultovní film je povinností každýho filmovýho nadšence. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý