Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Kosmik 1

Rozjíždět se vše začne až od půlky filmu, ale i ta první polovina má svůj smysl. Občas bohužel trošku nuda a ustřihnutý konec mě příliš nenadchnul, proto "jen" 4*. 75% ()

mcleod

K tomuto filmu jsem přistupoval velmi rezervovaně. Na jedné straně jsem byl poněkud znechucen jeho násilným námětem, na stranu druhou mi ale byl intenzivně doporučován lidmi, jejichž názorů si vážím... Nakonec jsem byl příjemně překvapen originalitou filmu, jeho propracovaností, zajímavou atmosférou i výborným stylem humoru. Příběh filmu není nějak přehnaně hluboký (kromě občasné kritiky materialismu a kariérismu), ale právě vyjmenovanými klady dokáže zaujmout tak, jak to snad dokáží jen filmy Davida Finchera. Režisérovi se opět také povedlo vybrat výborné herce, kteří táhnou celý film a také mu významně pomáhají v budování atmosféry. A k mé obavě z násilnosti (kterou opravdu nemám rád) snad mohu jen podotknout, že i ta je nakonec zhodnocena samotným režisérem s krásným nadhledem a výborným humorem. ()

Sheffield

Tento film vám pomůže nahlédnout do své vnitřní jeskyně a odhalit, co jste vlastně za zvíře. Komplikace ovšem nastanou ve chvíli, kdy v sobě máte skrytého predátora, který chce mermomocí vypustit z klece a okusit svobodu. Uvolnit se z řetězů dnešní konzumní společnosti masírované médii všeho druhu a prostě se rozběhnout za horizont... My eyes are open. ()

zigíš

.. v 99´ jsem kino nedal -což jsem litoval- v bedýnce to nebylo ono (!) teď na velkém plátně v narvaném světozore -na kamenné bio- úžasně ozvučené, v digitální kvalitě a protože jsem knížku četl (jednou) a film viděl (pár krát) mě už ta sociální satira a sociopatológia nechávala chladným a užíval si adrenalinovou formální exhibici -každý druhý záběr ikonický- vynalézavou hravost a nadčasovou atmosféričnost ..klasika (100%) ()

MencaCZ

Klub rváčů považuji za vrcholné dílo spisovatele Ch. Palahniuk(a) , dílo popisující cestu z relativních výšin společenského žebříčku padajícího, ze začátku románu v našem konzumním světě úspěšného mladého muže. Muže, který vlastně hledá své dno, kterého se může až dotknout. Román, který může v našem světě na někoho působit jako pěst na oko se, myslím, D. Fincherovi podařilo zpracovat věrně, s myšlenkou tohoto skvělého románu se nerozcházejíc. Proto nemohu hodnotit jinak. ()

svobik

Člověk genialitu téhle věci docení naplno až napodruhé. Film, který je svým progresivním provedením úplně někde jinde než 99 % veškeré světové produkce. ()

Dagoussek

Na začátku jsem trošku nechápala dění, po nástupu Pitta to začalo být zajímavější a bylo i celkem dobré sledovat jak se mění po uvolnění endorfinů povahy jednotlivých postav, zejména Jacka. Po zjištění pravdy se to celé zvrtne a je z toho chaos a dost nechápajících scén. Škoda. ()

ghatos

Legenda a ty přece víš, kam to všechno míří...umělehmotné životy v plytkém světe, ale i v něm si můžeš najít něco opravdového ;) . 86%. ()

orionn12

„Sticking Feathers Up Your Butt Does Not Make You a Chicken.“ Jedinečný kult, který napříč všemi příčkami nejuznávanějších klasik vyčnívá svoji originalitou, zpracováním, kvalitou, vizuálem, hudbou, příběhem, postavami… Aspektů, proč tento film milovat je nespočet. Pro každého, kdo se o filmy nebo kinematografii zajímá je čirá povinnost tento bezchybný snímek vidět. Fincher dokázal opět stvořit uznávané veledílo, které v srdci zůstává každému filmovému fanouškovi. ()

Jaro.Krafcik

S odstupom času nešlo o nejaký mindfuck. Keď už si človek pamätal hlavnú myšlienku musí isť o dobrý film. A aj bol, paradny Norton ktorému sekundoval Brad Pitt. Záverečná pieseň where is the mind radím k tým najlepším soundtrackom vôbec a takisto klub bitkárov zaradujem k tomu lepšiemu čo priniesol môj rok narodenia. 4* ()

majsha

"We buy things we don’t need, with money we don’t have, to impress people we don’t like." Aneb znechucená výpověď o dnešním materiálně založeném světě a jeden z těch kultovních filmů, který může ovlivnit váš život. ()

silent cut

Přečtěte si knihu. Koukněte na film. Přesně v tomhle pořadí. Ne! Tentokrát je to takhle naprosto v pořádku. David Fincher chytil podstatu Palahniukova díla za koule a uvařil z nich existenciálně-punk-pop-kulturní Gaspacho, které lze servírovat za studena po dobu mnoha let. Možná je to všechno krapet tendenčně cynické, ale na druhou stranu... to je život... ()

jefff

Musím říct, že je Klub rváčů vyjímkou, kde se filmové zpracování MINIMÁLNĚ vyrovnalo knižní předloze. Ať je to díky fantastické originální režii Davida Finchera, dokonalému hereckému obsazení jak ústředních postav (B.Pitt, H.B.Carter, E.Norton) tak i vedlejších (M.Loaf,J.Leto,Z.Grenier...) či uchvacujícímu vizuálnímu koncertu. Nemám už víc jak vychválit tento filmový klenot, který nemá ve filmografii obdob. Kdyby Fincher u ž nic nenatočil, zůstane jenom tímto filmem nesmrtelným (a to nemluvím o jiným kouscích mistra:-) ) Fincher je jednoznačně nejlepším režisérem v oblasti thrilleru a dovoluji si ho přirovnat k mistrovi Hitchcockovi. Můj TOP!!! ()

Almásy

je úplne fascinujúce ako skúsenosť dokáže úplne meniť pohľad na niektoré veci. fightclub som videl strašne dávno a mal som pocit že som videl fakt jeden pofidérny, zlý film. dnes som videl úžasné spracovanie krízy mužskej identity 20. storočia., film o mužoch ktorých vychovávali ženy a ktorí nenávidia ženy. výnimočný filmársky kus. ()

phata

David Fincher má pověst podivína a tu si pěstuje pečlivěji než Japonci bonsaje. Žádný z jeho filmů nezáří pozitivními emocemi a radostí ze života, naopak, všechny do jednoho ukazují, že sebevražda není zas tak špatný nápad :), a mám pocit, že podobná situace nastala i tady. Nebyl to kasovní trhák, na to je film až moc divný, ale natočený a zahraný je skvěle -> 90% ()

P1tr

Až nedávno jsem se dostal k této klasice a rozhodně jsem nebyl zklamán. Film jsem si naplno užil i s předem prozrazeným rozuzlením, což jen potvrzuje zdejší hodnocení. Výborně zahrané ústřední "postavy" nedávají příliš šancí vyniknout zbytku hereckého pole, ale na druhou stranu je to dobře, okolo "nich" se to všechno točí. Fincher potvrzuje svůj um, když natočil takto efektní podívanou, která i s delší stopáží málokdy dovolí divákovi odvrátit zrak od dění na obrazovce. Pro mě mnohem lepší než ceněnější Sedm. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý