Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

sashator

Jak jsem byl u Nákazy zklamán (a to dost), tak naopak zde jsem byl na konci filmu opravdu naměkko. Skvělé skloubení dvou navzájem velice odlišných témat, které ale v celkovém pohledu funguje! Oba hlavní aktéři odvedli dobrou práci jako obvykle. Opravdu jedno z nejlepších dramat tohoto roku a přitom kolem mě profičelo téměř bez povšimnutí. 80% ()

HMTD

Lidi kteří tento počin vnímají jako film o nákaze konci světa, nebo nemoci by si ho měli pustit znovu a zamyslet se. Vždyť tyto věci v jeho pojetí hrají podřadnou roli. Je to film o překonávání překážek, existenčních otázkách, ale ukazuje že cit je nejpodstatnějším lidským smyslem. Zůstává jen otázka, kdyby hlavní hrdinové ztratili i hmat, stal by se život jen utrpením, nebo by jim postačilo tělesné teplo a vzájemná blízkost k dalšímu životu? ()

qwentin

Nejdříve jsme dal 4*, ale po několika desítkách minut jsem se přistihl, že vůbec netuším proč a na ten film jsem prostě začal postupně zapomínat. Myslím, že dramaturgie to nedotáhla až tam, kde si za týden nebo měsíc přesně vzpomenu, jak to všechno probíhalo...I když dějová linie romantického příběhu je udělaná dobře, upřednostím dějovou linii číslo dvě. Apokalypsa v podobě ztráty smyslů je prostě super nápad (přesto by z něho šlo taky vytěžit o trochu více). Jediné, co mě drželo v nejistotě hodnocení byla Eva Green. Nicméně mě ke čtvrté * nedonutila... ()

Insomnia.k

): První věc která mě po shlédnutí filmu napadne: Skvělá komorní atmosféra filmu, žádné hollywoodské monstrum tipu armageddon, i přírodní hraní obou herců v hlavní roli, skvělá muzika k tomu. Výborná alternativa na "apokaliptický film" bez výbuchů a střílení. monolog a epilog Evy Green vynikající ()

Primus tesla

Formálně chápu, co tím chtěl básník říci a líbila se mi civilní forma vyprávění. Ale domnívám se, že film sedí jedním zadkem asi tak na třech židlích (romance, filozofický traktát, katastrofické sci-fi) a nějak to nedrží pohromadě. Asi jsem cinik, ale jen jsem čekal co dalšího ústřední dvojici postihne. Respektive za jak dlouho po okolním světě ji to postihne. Nedokázal jsem jim fandit v podstatě mi byli spíš ukradení. Rozhodně hodnotím civilní přístup a ten nápad s "epidemií". Morální poselství mě stejně jako u Atlasu mraků minulo. ()

RoyBatty444

Zamyslenie sa nad dôležitosťou vnímania a reagovania na okolie. Zaujímavý nápad keď spoločnosť pomaly prichádza o svoje zmysli pohľadom zrelšej dvojice hľadajúcej spriaznenú dušu. Napriek do istej miery originálnej téme je spracovanie trochu fádne a jednotvárne. Nevie vyvolať silnejšiu emóciu. ()

skepticka

Nemôžem dať viac ako 4 hviezdy ,mám z toho taký zmätok v hlave aj v pocitoch,akoby mi niečo ušlo,alebo mi tam niečo chýbalo.Chápem to ako akúsi ódu na lásku,ale nejako neviem prečo ma to nechalo chladnou.Netvrdím,že nemá svoju filozofiu,alebo,že by sa neoplatil pozrieť,ale tento námet mal vo mne vyvolať o mnoho silnejšie emócie.Myslím,že chyba je v zpracovaní príbehu a jeho podaní vnímavému divákovi,kde tým pádom chémia nezafunguje. ()

Baik

Výborný film od začátku až do konce o tom jak se zamiluji do sebe kuchař a epidemiložka.Bohužel v té době zasáhne zemi neznáma epidemie při které každy ztrácí lidsky smysl...Po závěrečných titulkách si řeknete při jakém ztracení smyslu by jste si to šli hodit. ()

Nýdnol

Máte pocit, že v dnešní uspěchané době není čas na nic jiného než konzumaci a věci kolem sebe bereme jako samozřejmost? Mouka a tuk. Je to jen mouka a tuk. Na-jíst. Šu-kat. Te-le-vi-ze..Většině lidem dnes asi o nic jiného ani nejde. Jak nám ale bude, když si ani tyto základní potřeby nebudeme schopni vychutnat? Tento film vytváří originální vznik apokalypsy a nebojí se tak ukázat na problémy většiny dnešních lidí. Ztráta smyslů, které pokaždé předchází výbuch emocí tak jen skvěle umocňuje celou atmosféru filmu. Jestli vás tedy děsí tato alternativní vize budoucnosti, udělejte si procházku lesem, zajděte na jazzový koncert nebo si doma uvařte mňamku podle babiččiných receptů. Třeba ještě nejsme ztracený případ. ()

Davo11

Film obsazený hvězdným Mcgregorem, je film, který je jako by ho napsal sám život. Děj je průměrný, není na něm nic světoborného, ovšem vypráví o lidské marnivosti a o tom, jak jisté okolnosti změni lidi kolem nás. Když jsem se díval na film, připadal jsem si, jako by někdo natočil život kolem mne. Skvělý herecký výkon Ewana Mcgregora, proto si ode mne film vysloužil 5 hvězd. ()

acokaja.pije

Herecký výkony slabší, viděl jsem bohužel s dabingem, ten katastrofa, scénář výbornej. Pár iracionalit lze odpustit. Moc filmů mě po skončení přemýšlet nepřinutí, tenhle to dokázal. Happy end se nekoná. Díky tomu za mě 80 % ()

Brumbambule

Teda ufff.. Něco tak divně depresivního jsem dlouho neviděla. Člověk by si řekl, že je to ve finále hezký příběh dvou zamilovaných lidí, ale ta situace okolo a všechno. Rozhodně se tento snímek člověku vryje pod kůži, uvidíme zda i do paměti. Za mě 50%, protože přesně takové pocity z toho mám - smíšené. Nicméně doporučuji shlédnout, ať si každý udělá obrázek sám. ()

Pythonator

Skoro až obludně amatérsky zrežírovaný a nasnímaný film, který navíc podává zkázu lidstva dost nepatřičným způsobem. Jestliže ztratíme všechny smysly, jak se o sebe asi budeme moci postarat? To film neřeší. Ve finále řeší zdá se jen vztah dvou lidí a na to, že potom úžasném happyendu všichni chcípnou hlady v tiché černotě už se asi nehraje. Dalším dokonalým nesmyslem byla hláška, že se kdesi narodilo dítě, kterému všechny smysly fungují. Zajímalo by mě, jakým způsobem se zjišťuje, že má mimino v pořádku hmat a chuť. To jako osahá cecek a řekne: v pořádku? Cucne si mléka a řekne: fakt dobrý ročník? No nevím. Možná tomu děcku jezdili bruskou přes prsty a do huby mu sypali sůl, aby zjistili jak reaguje. Zelená Evča samozřejmě vynikající a její obdařená hruď si zaslouží minimálně pět hvězdiček. S filmem už to tak zeleně nevidím. ()

Wartord

Do doby, kdy lidi přišli jenom o čich a chuť, tak to bylo filozoficky dokonalé, ale potom se z toho filozofování stala taková fraška, že to nevyzvedlo ani oční umění Evy Green a její strašlivé poprsí... Tvůrci jakoby tápali, nevěděli, o čem udělat film, měli toho zoufale málo, tak stopáž na dnešní odbu krátkou dohnali ztrátou dalších smyslů bez jakékoliv logické úvahy. Goodbye sailor, slátaniny s přibývající stopáží házím přímo do tříděného odpadu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)