Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Nemik96

Velmi zajímavě a hlavně originálně natočené drama o globální apokalypse, které vas donuti k zamyšlení co kdyby? Po spoustě katastrofických filmů plných zombie a přírodních katastrof je Perfect Sense vítanou změnou která by náš svět mohla klidně potkat.E.McGregor a Eva Green nám jako milenci ukazují že není nic horšího než zůstat v nejtěžších chvílich života uplně sámi. Film má velmi pochmůrnou atmosféru a člověku připadne že se až vleče, až v průběhu mi došlo že to bude asi záměr, protože lidé co přicházejí o všechny smysly a bezradně čekají na zánik lidstva, nejspíš nikde spěchat nebudou.Dalším dílkem filmu který mě nadchnul byla hudba parádně sedla do celého konceptu a určitě se na internetu mrknu po soundtracku.Pokud jste zvyklí z USA snímku na šťastný HAPPY END ve stylu najdem protilátku nebo postavíme si archu a uděláme méjdan tady se nekoná za což jsem vděčen. Uděluji 4**** ()

Mistickzz

Pokiaľ nemáte radi filmy plné filozofických úvah o zmysle bytia, láske, odpustení, následkoch konaniach, tak si Perfect Sense radšej ani nepúšťajte, ale prídete o jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov o láske, ktorý sa musí vysporiadať s nepriazňou osudu v podobe neznámeho vírusu, ktorý postupne pripraví svet o všetko, okrem jedného. A prídete aj o skvelú hudbu, réžiu, hercov. A už len taká otázka na koniec. Nie je Eva Green najsexi herečka, akú ste mali do teraz možnosť vidieť? 85% ()

RockChick

Jakože morální poselství: Nakonec se všichni zase navrátíme k sobě, nakonec všichni zase staneme na jedné startovní čáře, bez rozdílu věku, pohlaví a rasy, a staneme se jednou dokonalou milující osobností? Sorry, ale já nemít ani jeden smysl tak se do hodiny zblázním, takže s těmahle přemoudřelýma rádoby filozofickýma sra*kama na mě fakt nechoďte! ()

velkyvezir

O Ewanu McGregorovi nemá cenu psát, pro mne největší herecký talent generace narozené v 70. letech a opět to prokazuje. Eva Green rovněž výborná volba, chemie mezi jí a Ewanem funguje. O to víc v celém filmu zdůrazní skutečné poslání pseudoapokalyptického filmu, který ve skutečnosti navzdory událostem koční happy endem, protože neznámá choroba beroucí lidem chuť, sluch, zrak (a pak i hmat?) nutí člověka vstoupit do svého nejniternějšího nitra a začít vnímat sebe a přemýšlet o ostatních. A to je přece pozitivní důsledek záhadné choroby, protože ten film neříká, že nemůže být nalezen lék. Stejně jako choroba rychle přišla, může i odejít a lidstvo může z tohoto očistce vystoupit s vyšším morálním kreditem. ()

Jespe-film

Zhlédnout tuto romantickou katastrofu nebylo plýtvání časem, jedná se totiž o dobrý film s parádním námětem. . Podobným myšlenkám bych přál holywoodský rozpočet, aby mohl co nejlépe a nejviditelněji nakopat zadnici jeho Los Angelským apokalyptickým bratříkům... Škoda jen, že nebyla celá myšlenka více rozvedena a vyskytlo se zde pár nelogických chyb jako např.: se ztracenou chutí sice můžeme s úsměvem na tváři pojídal mýdlo a pěnu na holení, ovšem pokud vím, tak o poškozeném (jinak fungujícím) trávícím ústrojí nebyla ani řeč a žrát podobné věci by se muselo trošku neblaze promítnout... Nebo se ztraceným sluchem je trochu nelogické volat své lásce a čekat na reakci, když jí z tentýž přístroje (předpokládaje, že ať už to byl jakýkoliv mobil, uměl poslat sms) můžu poslat textovou zprávu atd.... Ale čert to vem, už jen za námět a odvahu si Dokonalý smysl zasluhuje uznání. ()

Benedygtus

Tak silny film, ze me dovolil jit spat v noci pred zkouskou z obavaneho predmetu. Dekuji P.S.: Originalni, neuveritelne silny a pro me hezky film, ktery se nevypari po par dnech ci hodinach. P.P.S.: Zkousku jsem udelal "velmi dobre" a ikdyz za to asi film nemuze, vim z neho urcite vic nez z toho predmetu.. ()

Milano33

Tak toto bol naozaj nádherný romantický film, ktorý sa odohrával na pozadí svetovej pandémii. Nedá sa úplne povedať, že to bola vírusová epidémia, ale malo to k tomu asi najbližšie. Príznaky tejto neznámej choroby boli dosť science fiction a ničomu doposiaľ známemu sa to ani zďaleka nepribližovalo. Avšak názov, ktorý už tejto abnormálii prináleží je rozhodne ekologická apokalypsa, globálna katastrofa, keďže celý svet sa zmietal v jednej obrovskej krízy. Ako prvý symptóm tejto neznámej, nevysvetliteľnej choroby bolo taký, že ľudia najprv upadli do depresie a následne priamo na to prišli o čuch. Druhá vlna priniesla zase prudký nárast apetítu a divokej, nekontrolovateľnej chuti po jedle, táto situácia však netrvala príliš dlho a rovnako prudkou rýchlosťou akou sa všetci na svete rozjedli, tak aj akútne rýchlo ich všetkých prešla chuť do jedla. Po absencii čuchu bola chuť druhým strateným zmyslom v poradí. Do tretice prišla vlna hnevu a nenávisti a s ňou i strata sluchu. Film si v tomto momente prejde razantnou a kompletnou zmenou, keďže sa z neho následne stáva nemý film s nepatrnými ozvučnými monológmi.  Perfect Sense neskutočne dobre pracuje so zvukovou stránkou, obzvlášť v prípadoch, kedy sa prepína do hluchých zón. Veľmi sa mi páči myšlienka tohoto filmu, že aj v tých najtemnejších časov, kedy ľudia už iba čakajú na to najhoršie, tak stále existuje svetlo, ktoré ohreje na srdci i na duši. Láska si vždycky nájde cestu, i keď nastane apokalypsa a kolaps celej civilizácie ako ju poznáme. V priebehu snímku zaznie niekoľko krásnych citátov, ktoré sú veľmi pravdivé, poučné aj motivačné. A na konci, keď postavy zavrú oči a len cítia jeden druhého prostredníctvom hmatu, bozkov, sĺz a radostí, tak je dielo dokonané. Zakončenie príbehu snáď ani nemohlo byť dokonalejšie, v tomto zdevastovanom svete nám ako posledné zostali tieto vzájomné vnemy a dotyky - perfect sense. V snímku hrajú v hlavných úlohách moji osobný dvaja obľúbenci. Ewan McGregor je ako inak veľký sympaťák, Eva Green je okúzľujúca, a spoločne tvoria naozaj prekrásny pár s čarovnou chémiou. Obidvaja prechovávajú k sebe hlboké city a vášne, ktorých sila a intenzita predčí hocijakú katastrofu. Táto alegorická láska na mňa velice senzitívne vyplávala počas celú dobu stopáže filmu. ()

Dixiee

Nevěděla jsem co mám od tohoto filmu očekávat, ale z toho co jsem viděla mě mrazí. Zanechává zvlášní pachuť a pocit prázdnoty a strachu. O proti tomu ve vás probouzí neskutečný cit a neustále hlodající otázku, kam tahle civilizace vlastně spěje. Láska v kontrastu s nenávistí, strachem a bezmocí a nakonec smíření se se svým osudem. Nad tímhle filmem budu dlouho přemýšlet. ()

I.AM.NOT

Hodně citlivě a komorně pojatý pohled na post-apokalyptické filmy. Když jsem Perfect Sense dokoukal, tak jsem nechtěl dát plný počet, jenže je to přesně ten film, který ve vás zůstane a když se někdo zeptá na zajímavý film, tak ho hned doporučujete. Perfektní výběr hlavní dvojice a lokace. I ty dokumentární záběry tam prostě pasovaly. Krásný film. ()

Hanys_

Ikdyž se blíží epidemie obřích rozměrů, vždycky se najde důvod žít. Hodně netradiční romantika (ten nápad je prostě skvělý), a ikdyž je to trošku jiný žánr, tak stejně mladý Soderberghův Contagion dostává těžký direkt. 8/10 ()

SphereF

Hodně drsné romantické drama (spíš pocit momentálního souznění než láska- couple of Assholes) u kterého se dá "hezky" popřemýšlet nad životem. Popravdě jsem něco takového nečekal a zůstal ve mě opravdu silný zážitek. Škoda, že celkový dojem filmu je trochu slabší díky chvilkám s obrázky. Osobně mě ty sekvence docela nudily. ()

Milan25

Katastrofický film spadající do podobné kategorie jako Happening, ale na rozdíl od něj mi tady nic nechybělo. O filmu jsem do doby jeho spuštění nikdy neslyšel, a bylo to příjemné překvapení. Skvělá hudba a kamera. ()

bloodline

Ľahká a precítená umelecká symfónia zasadená do jednoduchého apokalyptického obrazu. Zombíci, pohyblivé kontinenty, asteroidy, kométy, neposlušné jadro, slnečné erupcie, mimozemská invázia, smrteľné vírusy, doby ľadové, zostali pekne uchované v miliónovom šuplíku Emmerichovej rezidencie niekde na úpätí Beverly Hills. Namiesto toho nám britské ostrovy ponúkli pomalú agóniu ľudského pokolenia bez primárnych zmyslov v neuveriteľne skromnom ošatení, z ktorého v kalifornskom zálive padla nejedna sánka. Herecká chémia a sladko-trpká romantika ponúkli podobne spektakulárnu dimenziu ako celá stopáž. Azda by ma na budúce potešila aj adekvátna dĺžka minutáže, v zmysle výraznejšieho estetického precítenia v bez zmyslovom opojení. 4 a 1/2* ()

prometea

Zaujímavý námet ako – tak zachraňuje fatalizmus, klišé a gýč, ktorý sa dostal do scenára. Žiadne zvraty, napätie. Charaktery sú na šikmej ploche a ani na sekundu nevylezú späť hore. Udalosti zodpovedajú očakávaniam. Škoda, pretože téma ponúkala naozaj omnoho viac, než tento pseudopokus o priehľadné citové vydieranie. Emócie si vytvára divák len vo vlastnej hlave na základe životných skúseností... nič nové na svete. Plus, Eva Green je všetko možné, ale jemnocitná slečna v bielom plášti so „sailor“ na perách – to naozaj nie. Mrhanie dobrými hercami. Pár zaujímavých režijných (dobre, dobre, uznávam, aj scenáristických) nápadov, avšak forma, bohužiaľ, kvalitnejšia ako obsah. ()

Greenpeacak

Chcete vidieť penis Ewana McGregora z profilu? Nahú Evu Green z profilu a zhora a znova z profilu? Alebo ako chlapík do seba hltavo láduje 10 galónové balenie slnečnicového oleja a čerstvo ufiknutú kozu za surova? Ale nie, fakt hnusný pocit, keď sa dokážete vžiť do sveta, v ktorom by ste absolútne nič nepočuli. ()

Mazlik4

Téměř dokonalá romantika a velice smutná atmoška, bohužel vykoupené obrovskou ne-logikou. Co říct víc? Hudba to (alespoň částečně) drží nad vodou. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)