Blesk

• Česko Blesk (viac)

Sériový vrah je stále na slobode a každý deň zomrie jeho rukou ďalší policajt. Keď zákon nedokáže ochrániť svojich vlastných ochrancov a policajných príslušníkov, potrebuje muža, ktorý to dokáže, aj keď poruší všetky pravidlá. Tým vyvoleným je drsný a nekompromisný londýnsky policajt Brant (Jason Statham). Do akcie vyráža so svojím kolegom, strážnikom Nashom (Paddy Considine), hoci by si radšej vybral iného parťáka. S Nashom si nerozumie, nemá ho rád a ich vzťahy nie sú ideálne. Pre oboch policajtov sa však začínajú preteky s nemilosrdným časom, pretože každý deň pribúdajú nové obete a nepolapiteľný sériový vrah sa im vysmieva. (TV JOJ)

kedl

Slušná krimi. Slušný hlášky. "Vypadam snad jako někdo kdo nosí tužku" Statham jako vždy nezklamal. Ten jeho drsňáckej pohled v 90° otočce prostě žeru. ()

Tydlidáš

Statham tam ma celou dobu tak optimistickou naladu, ze mi je az smutno ze ho nenechali zmlatit trochu vic lidi... Jinak se mi velice libi nakouknuti do anglicke policejni prace. Abych to upresnil, kdyz mladej anglan prizabije "pricmoudlyho" tak to nejakej kamos v uniforme rad poresi =) ()

Ilhan

Statham jak ho musíme milovat, neustále nasraný, drsný, bez zábran. Žádné pravidlo není svaté a když mu o něco jde, nezastaví se před ničím. Víc takového Stathama, jen víc. ()

ti88na

Slušný thriller s dobrou zápletkou a prekvapivo aj prvý film so Stathamom, kde mi neliezol na nervy a tú jeho drsnosť som mu zožrala. Atmosféra nebola až taká hutná, ako by si film zaslúžil, absencia akcie mi nevadila, dokonca aj tá naháňačka mi pripadala trochu zbytočná. Dejová linka so závislou policajtkou bola tiež trochu navyše, obrala film o priamočiarosť. Ale ničím zrejme museli vyplniť čas, a týmto sa im to vcelku podarilo a divácky mi to až tak nevadilo. Vyzdvihujem Aidana Gillena, ktorý stvárnila teda pekne odporný kus hnoja a taktiež mi nedá nespomenúť Neda Dennehyho, z ktorého jeho herecký prejav a kostým urobil toho najhumusnejšieho a najpresvedčivejšieho bezdomovca. ()

kolemjdouc

navzdory chladnému hodnocení zde se mi film líbil.Kdo nemá rád, protože už je přesycen akčníma krvákama,filmy s bouchajícíma auťákama ,uřvané policejní houkačky a kaluže krve.Tak ten nebude zklamán.Statham se našel i v tomhle filmu.realistický příběh který vás vtáhne a budete se dívat zaujatě až do konce.U mě dobrý. ()

ondrula

Pecka, Jason přesně tak, jak ho mám rád, tedy jako drsnej polda v noir snímku z londýnského podsvětí. Úvodní scéna s pálkou na irský hurling nemá chybu. Přestože jsem nekritickým obdivovatelem takovýchto filmů, musí jedna * dolu, protože uznávám, že scénář občas pokulhával, policajtka feťačka byla dost zbytečná postava a konec byl takovej nějakej přitroublej a nereálnej. ()

Rendiss

Solidní, akční drama se Stathamem. Super děj, super hlášky a nadupanej soundtrack jako prase. Už dlouho jsem ve filmu neslyšel Qemists.. ()

Hanes88

Uvažoval jsem jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec se to ale převážilo na 4, protože jsem si uvědomil jak jsem se po celou dobu určitě nenudil. A podle mého dobrý thriller. Skvěle jako skoro vždy zahrál roli drsného klaďase John Statham a roli záporáka úžasně také zahrál Aidan Gillen. Určitě to není kdoví co extra, ale určitě pobaví. ()

Haymar

Blitz je ve všech směrech strašně průměrnej ale přitom i zábavnej a zajímavej, čím to sakra je? Možná tím nekonvenčním závěrem, celkovou přímočarostí i hodně dusnou atmosférou londýnského předměstí (nebo co to bylo za město?!)... Paradoxně jedinou výraznou vadou na kráse byl tady Statham, kterej mi do role vůbec neseděl! Ne že by se svý role nezhostil dobře, naopak - byl zas mega-drsnej, mega-rychlej i mega-hláškující... ale právě to je ten zakopanej čokl! Začínám s ním mít podobnej problém jako např. s Tomem Hanksem. Už mě prostě ta jeho pořád stejná póza (pořád stejnej výraz... pořád ten samej typ rolí) začíná tak trochu nudit. Ale možná je to jen tím, že dát si za sebou během (jen) cca 3 dnů hned "double-Statham-nálož" (Blitz vs Killer Elite) není úplně optimální... Jinak herecky opět Jasona válcuje Gillenům magor i Considinův (gay) polda / parťák ()

vander19

Opäť jeden zo Stathamových klasických akčných filmov. Jason ako poliš majúci vlastné pravidlá vyšetrovania sa pustí do riešenia vrážd policajtov-svojich kolegov. Príbeh filmu bol primerane napínavý a priznám sa, že mňa veľmi bavil. Kvitujem to, že bol zasadený do prostredia Londýna a že sa Jason vrátil domov po pár filmoch nakrútených v USA. Proste v Londýne má tento herec podľa mňa väčšiu šťavu. Tento thriller ma fakt veľmi príjemne prekvapil a 4* sú zaslúženou mojou odmenou pre BLITZ. ()

Lefty86

Thriller s nádechem kriminálky. Slušný filmek, jen místama ztrácel mou pozornost, což je škoda, někdy trochu nudil, přišel zajímavý závěr a vyběhnutí s vrahem. Trochu jsem nepochopil k čemu tam byla ta zápletka s tou fetující policajtkou, asi aby do těch 90 minut měli co dát. Statham byl jako nevybíravý polda parádní, do role se hodil, asi mu ji napsali na tělo. Hlavní představitel vraha zahrál skvěle, správnej vyšinutec. ()

rossi001

hodne tvrdacka nadprumenra podivana. Stathama ma hodne rad atad yopet exceluje jako tvrdak a cool hlasky hazejici bijec:-). UK se opravdu nezapre se svou ponurosti nekterych londynskych ctvrti. Kazdopadne az na nejake nudne dialogy, jsem dostal to co jsme chtel. slusnou krvavou akci, fajn hlasky a dobrou atmosferu 80% ()

aLPaC

Statham je můj nejoblíbenější akční herec současnosti, což potvrzuje i Blitzem. Svižná kriminálka s nabitým soundtrackem a nic moc záporákem, ale Jasonův styl mám prostě rád. ()

Tomin88

Parádní briská kriminálka, která si nehraje na to, že je něco víc. Film má solidní tempo a solidního Stathama , kterého naprosto přehrává Paddy Considine, kterej je ve filmu daleko zajímavější postavou. Překvapil výběr dnb hudby, která tomu přidala na pár místech ty správný grády. Příběh policajtky na detoxu byl už zbytečnej. Jen ať britové pokračuj v tom, co uměj:povedený kriminálky. ()

Zombi

Průměrná kriminálka s drsným policajtem Stathamem, někdo tu píše, že tvůrci vsadili na Stathama a to se jim nevyplatilo, ano je to tak, ale není to jeho vina, je to vina scénáře. Statham je samozřejmě stále drsnej i bez akčních scén, na tom by mohl v realistické krimi ubrat, to sem moc nesedí, ale největší problém je v samotném příběhu, jednotlivé linie jsou hrozně zkratkovité, k nikomu si nevytvoříte vztah, Stathamova motivace je jasná, ale těch ostatních? Vraha vypátrá houmlesák za 10 minut, policajti ho hledaj 3/4 filmu, to je trochu hloupé. Tvůrci měli vsadit na Stathama, jen ho trochu polidštit, a na slušný scénář. ()

Marys

Toto nebude môj obľúbený akčný film a detektívka už tobôž nie. Ako, Statham drsný, Considine tiež ušiel, hudba dodávala grády, inak ale dosť plochá neprepracovaná akčná zlátanina pre mňa. Nebavilo. Ešte k tomu nezrozumiteľná britská angličtina. Čakal som niečo lepšie. ()

22matelko

Slušný triller ala Jason Statham. Žiadna nuda ale ani nič prevratné. Tipycký príbeh o sériovom vrahovi a násilníkovi ktorý to nedotiahol moc daleko. Bavilo ma to 65 % ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)