Blesk

• Česko Blesk (viac)

Sériový vrah je stále na slobode a každý deň zomrie jeho rukou ďalší policajt. Keď zákon nedokáže ochrániť svojich vlastných ochrancov a policajných príslušníkov, potrebuje muža, ktorý to dokáže, aj keď poruší všetky pravidlá. Tým vyvoleným je drsný a nekompromisný londýnsky policajt Brant (Jason Statham). Do akcie vyráža so svojím kolegom, strážnikom Nashom (Paddy Considine), hoci by si radšej vybral iného parťáka. S Nashom si nerozumie, nemá ho rád a ich vzťahy nie sú ideálne. Pre oboch policajtov sa však začínajú preteky s nemilosrdným časom, pretože každý deň pribúdajú nové obete a nepolapiteľný sériový vrah sa im vysmieva. (TV JOJ)

choze

"Něco mi říká, že tenhle případ zůstane nevyřešený." Vedle Cranků nejlepší stathamovka. A to ne kvůli akci, ale díky solidnímu scenáři (podle knihy). Statham s hláškami na rtech mlátící a šikanující nejrůznější póvl vs až jokerovsky vykořeněný a trhlý vrah poldů (Aidan Gillen napravuje rozpačitý dojem ze svého záporáka ve 12 kolech). Řemeslně zdatná a navýsost sympatická a pohodová britská kriminálka. ()

Expendable

Je to výborný thriler s Jasonem Stahamom, který jaksi vybočuje z toho, co Json normálně točí. Ano, nejedná se o akční film, což je jedině dobře. Zápletka, děj a záporák ujde, i když některé scény a postavy tu jsou zbytečné. Jason v roli tvrdýho Ira s keltskými prameny, který pije jak duha a smlsává si na irské pálence, velmi pobaví. Jsem rád, že roli ve filmu Blitz vzal, protože na tuto roli se perfektně hodí. K záporákovi. Přišel mi jako takovej teplouš, dost cáklej, že by s ním Jason normálně vyje..l, ale tady to vypadá na rovnocenného protivníka, v psycháčích se nevyznám to jenom Marion Cobreti :D Jedná se určitě o nejlepší Jasonův film, kde není podstatou ukopávání hlav. Kvalita filmu kolem 78% ()

sochoking

Najprv to začalo naozaj gayovsky, kedˇ tam zmlátil tých zmrdíkov tou hokejkou. Dal som PAUSE, aby som si ešte rýchlo pozrel, kto tu hrá a kedˇ som si v komente gaya verbala ešte navyše prečítal, že tam hrá jeho obľúbený herec , ktorý ztvárňuje práve takéto thermo postavy , tak som tomu skoro uveril. Nič také! Naopak som veľmi rád, že vytvorili nezvyčajnú dvojku detektívov- jeden alkáč, jedna homokláda, pretože tie hlášky fuckt nemali chybu. A dať jednu menšiu roličku Beckhamovi a jeho trtkačke tiež myslím, že bola trefa do čierneho ! ()

FilmFan24

Hlášky suché jako protřepané Martini ve filmu, který by ale potřeboval víc než jen dobrý chlast. Britové pro televizi dobrou kriminálku umí zmáknout. Proto asi jsem ve filmu určeném pro kina čekal víc. Zápletka mi připoměla tak trochu Policajta ze San Franciska (Metro). Jenom tam byl ten padouch mnohem lepší. Tady tak nějak vinou scénáře snad všechny postavy jaksi tápou... Nehrát tady Jason Statham nevím nevím...Pořád ale slušná zábava. ()

SOLOM.

Tvrďák „Jásoň“ zase úřaduje, jak umí nejlépe a role tvrdého policajta co si ze zákona ani předpisů nic nedělá, mu sedla velmi dobře. Kudy chodí, tudy hláškuje, s ničím a nikým se nesere tak to mám rád. Jeho protivník je opět pěkně slizké hovado, co rád střílí a mlátí poldy do kebule, docela si tenhle parchant získal mé sympatie, rozhodně víc než černá fetka policajtka, nebo ty tři stopadesáti kilové mašiny tančící na parketě. Mrtvých tu klidně mohlo být více, prostoru i obětí tu bylo na to dost. Vidím to určitě na lepší průměr, závěr se mi taky vcelku líbil. 60% ()

• Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)
  • Hurling - hra, o které se Brant (Jason Statham) zmíní, je irský národní sport. Hodně zjednodušeně řečeno jde o baseball na fotbalovém hřišti. Všichni hráči mají krátkou jasanovou pálku (hurley) a jejich úkolem je dopravit malý míček (sliotar) buď přímo do brány hlídané brankářem (3 body) nebo mezi tyče nad bránou (1 bod). Hráči smí sliotar chytit do ruky a udělat s ním nanejvýš čtyři kroky, poté ho musí odpálit. Hráči nenosí žádné chrániče, ale od roku 2010 jsou povinni mít helmu. Rychlostí až 150 km/h může sliotar doletět do vzdálenosti i 100 metrů, což dělá hru velmi rychlou a nebezpečnou. (Maulincio)
  • Natáčalo sa v auguste 2009 v Londýne. (m.a.t.o.)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)