Pláč sovy

• Veľká Británia The Cry of the Owl (viac)

Robert Forrester (Paddy Considine) opouští město a hledá nový život na okraji malého městečka. Doufá, že tu ve své nenápadné práci leteckého inženýra zapomene na stres z nadcházejícího rozvodu s přelétavou Nickie Grace (Caroline Dhavernasová). Oporou jeho nově nalezené tiché existence je však nutkání, jemuž nedokáže odolat. Každou noc je při návratu domů přitahován k jednomu domu. Zastavuje auto, vypíná světla a kráčí tmou, dokud není dost blízko, aby mohl nahlédnout do osvětlených oken. Ačkoliv nezná její jméno, pozoruje Jenny Thierolfovou (Julia Stiles) jak umývá nádobí, vaří, dělá domácí práce. Jedné noci se však dostane příliš blízko – Jenny vyjde z domu a uvidí ho. Místo, aby zavolala policii, pozve ho dál. Karta se náhle obrací a Jenny začíná sledovat Roberta. Z pocitu viny i okouzlení je vtahován do vztahu s Jenny, který má ale hrozivé následky; Jennyin přítel Greg Wyncoop (James Gilbert) Roberta varuje. Jednou v noci Greg Roberta sleduje a blízko řeky se porvou . Když Greg upadne a uhodí se do hlavy, Robert stačí utéct. Když se Greg nevrátí do práce a je prohlášen za pohřešovaného, Robert se stává prvním podezřelým z jeho vraždy. Jak se napětí zvyšuje, odvíjí se hrůzný sled událostí, vedoucích k Robertově téměř nevyhnutelné zkáze. (oficiálny text distribútora)

dewil21

Vážně jsem tomu chtěla věřit, snažila jsem se opomenout tu naprosto plytkou atmosféru a soustředit se na příběh a na ty pocity, ale tomuhle se prostě věřit nedá... Bejvalky jsou někdy mrchy, naivky věřící na osud zvou domů neznámý podivíny, expřítel často dostane choutky novýmu amantovi prohnat hlavou kulku, ale tohle je tedy příliš... Navíc emoce, které takové drama slibuje, jsou ploché a vůbec, kde je ten pláč? Kde je vztek, nenávist, zoufalství a nářek? To mi tedy uniklo, skoro jaky by to hráli zombíci... Zklamání... ()

jack_scott

Skutečně zajimavý film. Ano, průměrný je, ale šílená atmosféra je díky šílenému hlavnímu hrdinovi i všem ostatním díky dobrému provedení i hereckým výkonům hezky uvěřitelná.Ta nenormálnost hlavního hrdiny je prostoupena celým filmem téměř dokonale. Člověk občas během snímku myslí na to jak je fajn býti normální a ne blázen, jako že z filmu se dá lehce nabýt pocit, že normální není hnedtak nikdo.... To mi přijde skutečně dobré a navíc úplně uvěřitelně podané, že ta atmosféra člověka celkem snadno vtáhne. Za to dávám filmu zasloužené *** a 65%. ()

vesper001

Když hlavní hrdina budí dojem, že aby vůbec dokázal stát vzpřímeně a dal dohromady jednoduchou větu, musí být naládovaný prášky jako kanón, je něco zásadního špatně. Julia od středoškolských komedií dost přibrala, ale do téhle podivné nedetektivky se její panenkovský vzhled hodí, zato … by měl radši někde popelařit, a s kamerou se setkat jen ve šrotu. Divný příběh, mizerný film. Na sovy si raději zajeďte do Twin Peaks. ()

Mauric

Průměrná podívaná naplněná filmovými klišé až po okraj (mě osobně nejvíc bilo do očí duo detektivů hodný-hubený-vysoký-černý a tvrdý-tlustý-malý-bílý). Julia Stiles hraje jak pod sedativy, hlavní je hrdina je takový nemastný,neslaný a docela i nesympatický. Jediná postava, která tento film trochu oživuje, je trhlá ex-manželka Caroline Dhavernas. Podobně je to i s režií - těžko říct, co přesně chtěl z tohoto filmu režisér mít, ale pod rukama mu vznikla táhlá nuda s pár světlými místy (,které ještě nejsou z většiny dotažené). V některých chvílích mi přišlo, že režisér sází hodně na hudební doprovod, který sice není špatný, ale je ponechán tak trochu na holičkách. Z tohohle se jistě dalo vytřískat víc. ()

honajz

Podhodnocený film, ale chápu proč. Má inteligentní scénář, pracuje s pocity a chybí v něm akce. Takže pak jsou nízká hodnocení jasná. Ale pokud dáte na atmosféru, je zde zhruba na úrovni Punch Drunk Love nebo Za všechno může láska. Jako tam i zde jsou hrdiny podivní lidé, kteří žijí svět přes své pocity, a pak šeredně litují. Tenhle film nekončí dobře. Ale možná si hlavní hrdina uvědomil sílu reality. Povedená adaptace románu Patricie Higsmithové s herci Paddy Considinem a Julií Stiles v hlavních rolích. Muž, který má problémy sám se sebou a svým životem, jezdí šmírovat k hezkému domu hezkou holku, co v něm bydlí - nešmíruje se sexuálními choutkami, prostě je mu tam hezky. Když však všechno praskne, začne se vše hroutit - jeho žena stále trvá na rozvodu, ale manžela kupodivu stále vyhledává a svádí. Dívka z domu začne muže také stále častěji vyhledávat, až je to nepříjemné. Dívčin bývalý kluk si chlápka najde, dívčini kamrádi s jejím novým vztahem nesouhlasí... A vše se žene dál ve stále se zrychlujícím kolotoči negativních skutečností, které těžko ovlivnit, když nemáte situaci ve svých rukou... Až k překvapivému konci, který totálně obrátí naruby celý začátek... Na ČSFD podhodnocený film, ale chápu proč. Má totiž inteligentní scénář, pracuje s pocity a chybí v něm akce. Takže pak jsou nízká hodnocení jasná. Ale pokud dáte na atmosféru, je zde zhruba na úrovni Punch Drunk Love nebo Za všechno může láska. Jako tam i zde jsou hrdiny podivní lidé, kteří žijí svět přes své pocity, a pak šeredně litují. Tenhle film nekončí dobře. Ale možná si hlavní hrdina nakonec konečně uvědomil sílu reality. Jen ten disk stojí za prd. Načne ho zrnitý uřvaný protipirát, nějaké trailery na úvod, v menu, ale jinak nic. Obraz je sice 2,35:1, ale zvuk jen stereo. ()