Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

martanol

Opět jsem se přesvědčil, že kombinace osvědčené filmové značky s Japonskem je velmi zrádná. Pro tohle X-menovské pokračování jsem musel být velmi shovívavý. Ale vrcholem únosnosti pro mě byl finální souboj Wolverina s Iron Man-samurajem. Ale nakonec tomu dám 3 hvězdičky protože jsem se i tak nenudil a potitulková scéna mě navnadila ke sledování dalších nesnází mutantů. ()

Sweat55

Viděna R-ková verze: Co si budeme povídat, celkem příjemné zlepšení oproti sračkoidnímu X-men Origins: Wolverine. James Mangold si je za kamourou dostatečně jistý na to aby komiksovku zvládl a až do finále je to vidět (k tomu ale později). Hugh Jackman si svojí roli rosomáka opravdu užívá a dělá všecho proto, aby film utáhl na svých bedrech. A opět mu to jde velmi dobře. Když se ve filmu objeví akce, jde o povedenej popkorn s trochou krve. Jo, pár cákanců a trochu toho fuckování opravdu nedělá film eRkem. Bohužel dialogy občas stagnují a nedokáží zaujmout. No a to stejné je maximalizované ve finále, kde se vlastně kecá o hovně a bojuje s hnusným CGI robotem, kterej vypadá jako by vylezl z předchozí sólovky. I přes těhle pár výtek má film celkem slušnej drive a zajímavej příběh, takže tomu nakonec ty čtyři hvězdy dám. Ale hanba mi, všichni už komentují film Logan 2017 a já teprve doháním mytologii. ()

Demonic189

Ale silné tri! Skutočne som čakal niečo omnoho horšie a pritom to ani veľmi nebolelo. Oproti novinke Logan však ide o úplne inú kategóriu, kedže vo Wolverine dostávame takú ľahkú popcornovú jednohubku s množstvom akcie, nelogickostí, pokusom o romantiku (tu to ale moc nefunguje...) a bombastickým finále. Výlet do Japonska sa mi ale aj napriek viacerým kiksom pozdával. PS: scéna s atómovým výbuchom je COOL! ()

gemi

Kapku jsem se v tom ztrácel. Kdo proti komu, s kým, jednou přítel, podruhé nepřítel, prostě solidní chaozz. Ale pěkná akční podívaná. ()

Zikus

Naprosto výborný! Má to spád od začátku až po titulky. A i ochutnávka k dalšímu dílu skrytá v titulkách je fajn. Za mě nejnadupanější X-Men. ()

Navaran

Oki, tak tohle ne. Wolverine je nosná postava a Jackman má charisma, ale to celou věc neudrží nad vodou. Trauma ze zabití Jean mi z počátku nepřišlo tak obtěžující. Jenže ona se tam objevuje moc často, a to už rozbíjí plynulost děje. Je tam příliš mnoho klišé a málo vtipu. Navíc mezi akčními scénami se člověk nudí. Po pravdě, několikrát jsem málem usnula... ()

zapalik

Za bitku na střeše jednoho velmi rychlého vozidla místo dvou rovnou tři hvězdičky. Jinak odskok od dosavadního směru. Neurazí, ale je to velmi zbytečný film. ()

Hellknight12

Film, ktorý je zaradený po treťom filme. (Ak sa mýlim, tak ma opravte.) Príbeh začína v roku 1944 a to v Nagasaky, kde Logan zachráni život jednému vojakovi. Zistíme však, že je to len spomienka a presunieme sa do súčasnosti, kde Wolverina nájde jedna Japonka, ktorá mu povie, že ho zháňa jej pán, pretože je starý chce sa rozlúčiť. Najprv nesúhlasí ale nakoniec sa nechá prehovoriť a tak letí do Tokia. Príbeh je dobre spracovaný a je aj celkom zaujímavý ale niečo mi na tomto filme vadí. Čo? Tak to bohužiaľ sám neviem. Herecké výkony sú veľmi dobré, hudba tiež. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()

Bobyatopici

Ne. Takhle prostě ne. Od Wolverina jsem si sliboval letošní Marvel hit, bohužel největší zklamání. Film se vleče, chybí nějaká pořádná akce (čest scéně z vlaku). Už jednička byla taková slabší, ale tady to autoři dotáhli úplně k bodu mrazu. Navíc ani Japonská tématika a prostředí mi moc nesedí. Nechápu proč se 4 díly citově tupému hrdinovi vytváří nějaká image a tady má románky rovnou dva, to je facepalm. Přitom první scéna úžasná. Nechybí tradiční potitulková scénka, které leccos slibuje a odhaluje. Tady nemůžu dát ani 5 hvězdiček z Marvel principu, sotva 3, spíš 2,5. ()

Racker

Velice zajímavý film. Spojení akčního a na příběh bohatého filmu se vydařilo. Má to hlavu a patu, což je hlavní, a krom geniálního příběhu a skvělých hereckých výkonů se zde vždy ve vhodnou chvíli ukáže špetka humoru, který celému stroji dodává olej, aby hezky šlapal. P.S.: Nejlepší motivací pro shlédnutí pokračování dopřál závěr... ()

Misulka93

Přiznejme si, kdo by rád nešel na film, kde má v hlavní roli excelovat Hugh Jackman :) Snažila jsem se držet si trochu odstup a od filmu nic moc nečekat, protože co si budeme povídat, Origins of Wolverine byl vydařený film! Dopředu jsem neviděla jediný trailer a nečetla jedinou recenzi, takže do kina jsem šla jako tabula rasa - nepopsaný list :) VYPLATILO SE!!! Skvělá akce a úžasný Wolverine :) Celý film jsem se dobře bavila, přesto ale, kdyby šly dávat půlhvězdičky, byl by tento film právě o onu půlhvězdu za Origins of Wolverine a to kvůli příběhu. Neříkám, že nebyl dobrý, byl zajímavý a poutavý, ale u mě zkrátka vede Origins :) *SPOIL* Možná proto, že jednou z dějových linek byla psychologická sonda a boj toho, jak se Wolverine snaží nepodlehnout a zbavit se Jean. *SPOIL* ()

Bezmenny

Určite to nebolo až tak dobré...ale mne to presne stačilo. Bavil som sa, boli akčné scény, Logan krájal všetko okolo,..proste, to, čo som chcel vidieť som videl (a možno aj niečo navyše). Next one please... ()

Zombiepod

"What kind of monster are you? - The Wolverine". Citeľne slabšie ako X-Meni, a zároveň trochu vlažnejšie ako som očakával. Nič z toho mi však nepokazilo zážitok z jedného z najlepších filmov tohto roka. Fantastický Jackman uprostred tradičného a zároveň moderného Japonska, slizká Viper, úchvatné bojové scény - na rýchlovlak a Yashidov dom nezabudnem do konca života. Jediným nedostatkom filmu je, že Mangold jednoducho nesprávne pracuje s emocionálnou stránkou hlavného hrdinu, ktorú sa tak snaží pretlačiť, a tým miestami uberá dielu na kvalite a skôr ho zvláčňuje ako posúva niekam hlbšie. Dve hodiny sú však pre Wolverina ideálne, príbeh sa pekne hýbe, aj keď občas pomaly, a dokáže aj prekvapiť, navyše finále v horskom sídle bolo epické ako sviňa. /80%/ ()

Araliya

Tento diel sa mi pacil viac ako prvy Wolverine, ale z kina som odchadzala s pocitom asi ako velka vacsina publika: som ja vobec nadsena z toho, co som videla v casti "titulky"? Plus: scena s vlakom, zmyja a ta zmes japonskeho vselicoho Minus: hybrid, ktory nebol ani ani. Famke ma skor iritovala a vobec, od Marvel mam radsej vtipnejsie a "Avengers" filmy. Zaver: pre fanusikov Xmenoviek asi stale dobre, pre mna dalsia jednorazovka tohto roka. ()

brabbik

Velmi pěkně připravený film z nádherného japonského prostředí, který měl opravdu ,,šťávu.'' Příběh je plný vzpomínek a tím byl dosti doplněný skoro k dokonalosti. Mírné znejistění nastalo ohledně zápletky s panovníkem japonského rodu, za kterým se wolverine přiletěl rozloučit. Myslím, že nádherně vystihli japonské prostředí Jakuzy a vše završil nádech kulturních zvyků, kterých si musí hlavní hrdina více všímat. ()

Fowl

Kdyby tak zůstaly u temnějšího začátku a japonského prostředí. Useknout Wolverinovi drápky pomocí meče Silver samuraje, ale prosim vás. Přestaňtě dělat z Marvelu pračku na prachy a místo aby se komiksům vzdávala pocta tak se vykořisťují části příběhů a překrucují se. ()

tharros

Další Marvel film, který jako by kráčel ve šlépějích Iron mana 3, hrdina se tu vypořádává převážně s psychickými problémy. Dle mého názoru ale Logan neustál důstojně jako Stark. Už dlouho jsem neviděl hrdinu dostávat takhle na kokos... Japonské prostředí je fajn, mělo něco speciálního do sebe. Upřímně ale ve filmu nebyla snad jediná chvíle kdybych se vyloženě bavil nebo nudil. Jinými slovy smíšené dojmy. Ovšem přes všechno Jackman dokazuje, že je skvělí herec! 3 hvězdičky. ()

groz122

Po shlédnutí prvotních 10 minut mě film něják nedostal, Logan všechny prudil a měl zachránit Japonsko - Jak jednoduché že ? Ale, podstata příběhu se projevila až v druhé polovině filmu a i když sem si říkal "Logan určitě zemře" tak mě konec vysloveně šokoval. Také na mě zapůsobili nějáké scény konkrétně jak byly dokonalé zpracované nejvíc mě, ale zaujala scéna z jedoucím rychlovlakem, i když ta scéna byla nereálně přehnaná tak se mi líbila už jen svou originalitou. Logan co by Rambo nakonec udělal na mě dojem. U filmu sem nepocítil výraznou nudu, ale klidně bych nějáké části vystřihal 65% ()

vZeč

Je to tak za 3,5 hvězdy. Celou dobu mě těšila přízemní zápletka bez záchrany galaxií, ale u kormidla by musel stát někdo schopnější (Aronofsky?), aby brzy nevyšlo najevo, že se jen vaří z vody a z celé té konspirační yakuza zápletky vyleze další finální bitka s další dementní verzí Iron Mana. Přitom se nejedná o špatnej film a mnoho scén na mě fungovalo, jak mělo a nebyly se mezi sebou (uslzené drama/poletování na rychlovlaku). Překvapení se pak konalo na poli brutality a celkové drsnosti. Po dlouhé době mi totiž připadalo, že si dětinský film nehraje na drsný, ale že drsný opravdu je. Hlavní hrdina tu za celou stopáž rozkrájí spoustu lidí a když ne on, dělaj to ostatní. Přitom superhrdinové nezabíjí, ale jen omračují, že? Ne tak Logan. A je to příjemné sledovat. Škoda, že je Mangold režisér, kterej se drží jen kousek nad průměrem, ale nevytvoří něco opravdu vyjímečného. ()

TetherSaw

Vezměte sérii o Wolverinovi, přidejte existenční krizi s Japonskem a k tomu všemu přizvěte toho ehm... Mistra Rutiny Mangolda. Hugh jako Wolvie je sice furt sexy, ale sám to asi sotva zachrání. Akce byla fajn, ale konec moch bejt promakanější. No a pak tu bohužel byly i hlušší místa a to především ve chvílích, kdy si Mangold myslel, že téhle sérii prospěje romantika/zamyšlený Wolvie a jeho exist. krize. Šlo to udělat podstatně líp, ale průser to pravda taky není, ikdyž nutno dodat, že hodnocení by to mělo pravděpodobně ještě nižší nebýt Osamělého Jezdce, který na sebe nalákal všechny nasrané kritiky a odešel do zapomnění s nálepkou "nejdražší sračka roku!" Kolem a kolem - JSTE-LI fanoušci série, tak si na to zajděte do kina, málo kdo si to asi dá do oblíbených, ale vyloženě zklamaný nebo nasraný nebude nikdo a konec konců - pořád je to Wolvie. 4 hvězdičky, protože jsem fanoušek a z milosti dávám 71%. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)