Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Tony.cs

Až na ty chyby to ušlo. Já měl zato, že Logan má celou kostru z adamantia, kde najednou vzal kostěný drápy, to nechápu. Taky když ztratil schopnost hojení, musel by neustále krvácet z rukou, když drápy vytahoval. Když vám takové věci kazí film, nemůže vás to těšit. Nehledě na to, že by se to v případě této postavy stávat prostě nemělo. ()

Žralok

Wolverine je zpět. Tentokrát se vydává do Japonska. Kde zažije dosud největší a nejtěžší dobrodružství svého života. Pokud bude chtít přežít, bude si muset sáhnout až na samotné dno svých psychických a fyzických sil. Po smrti Jean je ale zlomeným člověkem/mutantem. A jeho nový nepřítel je natolik silný že ani na svou nesmrtelnost se také spolehnout nemůže. Dokáže i tentokrát zvítězit, nebo se konečně splní jeho přání a on se setká se svým osudem ? V porovnání s předchozí sólovkou X-Men Origins: Wolverine. Tento snímek vychází o mnoho lépe. A je mnohem blíže X-Menům než jeho starší bráška o vzniku Wolverina. ()

MultiTobi

Jakožto velký fanoušek série jsem se hned při sledování snažil film zařadit do časové osy celé ságy. Největší nepřítel jsou totiž střídající se režiséři, kteří se nedokáží vyvarovat dějových chyb. viz. X-men: First Class. Na začátku Origins Wolwerine, řekl William Striker, že adamantia je velice málo a musí se udržovat v tekuté formě a v tomto díle mám pocit, že adamantium můžeme najít na každém rohu a vyrábět si z něj desetimetrové roboty. SPOILER - Pokud wolwerinovi odebrali adamantium z kostí, zabránil tak Mangold dalším režisérům v pokračování ságy, ale v Days of Future Past Wolwerine je, a tak nevím, co od toho čekat. edit - Wolverine je v dalším díle opravdu bez drápů :( ()

gogos

Wolverine je prostě bourák. A i když má film štěstí na slušné herce, i když má výbornou technickou stránku, choreo i akci, tak se pořád nemůžu ubránit dojmu, že se jedná o patrně nejtopornější film celé série. Snímek je to zábavný, koukatelný,a le prakticky ničím nezajímavý. Hlavní záporáci se střídají jak na běžícím páse a prakticky žádný nenadchne, film je také plný logických a universovských prohřešků a možná až zbytečně neustále omílá Loganovo nitro. Wolverine je řemeslně zvládnutá koukatelná akční podívaná u které však divák nemá jediný důvod si ji někdy pustit znovu. Průměrné 3* ()

Kaluž

Pár dní po projekci si pamatuji už jen líné převalovaní Famke Janssen v noční košulence. Neskonalá NUDA a nejzbytečnější komiksovka posledních let. A přitom měl tenhle Wolverine takové ambice. Holt, ninju ani květinou… ()

movieband

„Your grandfather called me a Ronin. Samurai without a master. He said I am deserve to live forever. With no reason to live.“ Nový Wolverine není klasickým marvelákem. Je temnější a Wolverine se tu představuje jako hrdina, který čelí svým démonům, své zranitelnosti a své ne/smrtelnosti. Děj je ponuřejšího rázu, a to je hlavní důvod proč se tak odklání od stereotypu jiných Marvel filmů. To, co sem čekal, u Iron Mana 3 jsem dostal, u nového Wolverina. Děj je zajímavý, i když má některé nelogičnosti. Hudba zde vynikáni nejmíň, ale když už se trochu projeví, tak to stojí za to. Celkově to Mangold pojal dost dobře a vznikl z toho solidní, drsný, temný a krvavý Wolverine. Přesně takový, jaký má být. Viděn Director‘s Cut - 80% ()

DH3Factor

Achjo. Nový Wolverine je ještě horší než jsem si kdy dovolil představovat. Něco tak plytkého a nepřehledného už jsem dlouho neviděl. V celém filmu stojí zato snad jen závěrečná scéna, ale to jen proto, že se v předchozích minutách nudíte jako v čekárně u zubaře. Většina postav do děje vstupuje bez valného smyslu a na plátně tak vzniká nestravitelný japonský mišmaš redheadek, čených lučišníků, vnuček, zmijí, zhrzených otců a nesmrtelných radioaktivních dědků. Drobnou vyjímkou je samotný kotletář Wolverine. Za to však s jistotou může pouze moje náklonost k této postavě, která by se mi líbila i v růžovém zaječím převleku tancující hulahula tanec. Jinak hrůza, děs a utrpení. Pěkně prosím už žádné další asijské rosomáky! ()

italka63

Já byla spokojená, film odsýpal a scéna na Šikanzenu byla vážně skvěle koukatelná, Hugh je ve formě excelentní a Sanada opět bonbónek pro mě - no co si přát jako žena, která zrovna nechce film k hlubokému přemýšlení, ale aby nějak strávila večer,víc? No, možná jo.......třeba jindy:-)Asie má zkrátka svoje kouzlo a scény se Sanadou byly skvělé,když se kolem nádherného domu z potemnělé oblohy řinul déšť a oba bojovali za své... ()

Dzin01

Wolverine je skvělej a měl jsem tedy velká očekávání, ale tenhle film mi je nenaplnil. Bohužel. První půlka je výborná, ale potom to jde už jen víc a víc do kytek. To vážně v Hollywoodu už není scénarista, co by uměl napsat gradující děj? Takovích možností, které se v příběhu nabízely, od Stříbrného samuraje, přes Wolverinovo rychloléčení, po střet tradičního japonského pojetí cti a zůstaly naprosto nevyužity se asi už dlouho neuvidí. ()

..Lucas..

Samotnýho mě to překvapuje, ale Wolverine je pro mě jeden z nejlepších filmů z celé série. A to jsem si myslel, že mě Wolverinův výlet do Japonska vůbec nezaujme, ale všechna ta akce a zvraty na mě fungovaly naprosto skvěle. Navíc poslední scéna byla prostě skvělá. Za mě 85 %. ()

Philcze

Pomalý, atmosférický skoro-blockbuster, který si mě ozvláštňujícím prostředím a pokusem o něco jako komiksovou lyriku nakonec získal. Je to pro Mangolda trochu výběh eskalátorem jedoucím opačným směrem. Po čtyřech filmech, v každém z nichž nehraje Wolvie zrovna bezvýznamnou roli, už jsou s uvěřitelností změny charakteru trable. Díky zarputilému Jackmanovi, příjemným přihrávačům (i neatraktivní Fukushima fajn) a vyloženě výborné akci to na mě nakonec fungovalo. Body navrch za vlak a scénu v titulcích. 80% ()

PogoJoe

(shlédnuto ve 3D) Nejsem unešen ani nadšen, nicméně celkem spokojen. Popisné slovo, kterým bych vystihl Wolverina: solidní. Moc se mi líbily dvě Japonské dívky/nevlastní sestry, jedna s červenými, jedna s tmavými vlasy. Rozkošné, neokoukané, miloučké :-). Hugh Jackman - perfektní pro tuto roli. I blonďatá doktorka mutantka přesně zapadá na své místo. Obsazení tedy vynikající. Hudby jsem si nijak zvlášť nevšiml - čili ani neruší, ani nezvedá film někam výše, jednoduše vhodně vyplňuje vizuální stránku. Příběh? Ujde. Určitě není trapný, určitě není nijak novátorský. Jeden bohatý stařík nechce umřít a je tomu ochoten podřídit všechno. Většinu filmu jsem se dobře bavil, jen ke konci mi už připadal trošičku divný, dlouhý a rozpačitý. Ale celkově, jak už jsem uvedl na začátku: solidní. Do kina se na to vyplatí jít (IMO), obzvlášť, pokud máte rádi komiksy a mutantskou sérii obzvlášť. PS: A ten scénáristický můstek k pokračování X-Menů v závěrečných titulcích na letišti? WTF? Neviděl jsem již někde něco podobného (akorát v podání Samuela L. Jacksona?) Docela trapné. ()

Helo

Slabší 4*. Myslím, že ty psychologická rovina šla zvládnout o něco lépe a ta romantická byla zase taková nějaká... jako všude jinde. Potitulková scéna ovšem boží, jen škoda že jsem jí viděl až po traileru na Future Past, takže to překvapení nebylo až takovým překvapením. ()

stration

Je škoda, že film nemá takovou poetiku a mystično a snaží se do diváka bušit jenom akcí, kterou teda, aby se neřeklo, okořeňuje několika výjevy z minulosti i budoucnosti X-menů. Prostředí Japonska je perfektní, stejně jako Hugh, který je nabušený jak prase a zuří víc než kdy předtím. Celkově film zklamáním rozhodně není, jen mu chybí nějaký větší a uchopitelnější dějový rámec, kterým by více zapadal do soukolí zvaného X-MEN. Ale i tak se budu těšit na příště, za to vzrůšo to určitě stojí. ()

Hadža

Tak na rozdíl od opěvované,trapně dětské, "První třídy" jsem se tady bavil.Dva muťácí na jeden film,jsou až dost.:-) ()

salalala

Bohapustá režijní rutina, která jede po dvě hodiny v jediném tempu. Mangold není špatný režisér, jen tomu všemu nedodal nějakou osobitost, ale spíš se snažil naplnit žánrovou šablonu. Jackmanovo charisma toho utáhne hodně, i když mu scénář předepisuje jen dvě polohy, přesto všechno nezachrání. Filmu chybí výraznější záporák (Viper v podání Chodčenkové je vynikající, jenže má málo prostoru) a taky nějaká zapamatovatelnější scéna a pořádný finální střet. Scénář moc nefunguje a kromě Wolverina nabízí samé ploché postavy bez hlubší motivace, to je pak těžké pořízení. Na druhou stranu tu jsou solidní atmosféra Japonska, přehledná akce se slušnou choreografií a několik vtipných momentů vycházejících ze střetu kultur. Nepříjemně mě překvapilo, jak viditelně digitální jsou všechny bitky. Wolverine není úplně špatný film, jen prostě nemá moc co nabídnout a doplácí na rutinní a možná trošku bojácnou režii. 60% ()

FilmFan24

Naštěstí moje obavy, že asi vůbec nejoblíbenější hrdina z X-Men bude tasit drápy v Japonsku, byly zcela zbytečné. Drápolín, ehm Wolverine v příběhu, který by klidně mohl být regulérní bondovkou mě vtáhl od prvních minut do pomalu vyprávěného děje což oproti jiným komiksovým filmům bylo otočkou o 180 stupňů. A tak Logan se ocitá v Japonsku, zemi mnoha tradic, aby ochránil vnučku svého dávného přítele. A jak to tak už bývá zvykem, nic není takové jak se na počátku dobrodružné cesty zdálo. Hugh Jackman se snad pro roli muže s kovovými drápy narodil a opravdu mnohdy stačí k likvidaci protivníků jeho charisma...Za závěrečnými titulky potěší povedený dovětek. P.S. Rozšířená verze je parádní...Stylově wolverinsky zapálený doutník je třešničkou na drápech!!! Těch 6 minut navíc dělá divy! ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)