Portrét scenáristy a dramatika, jenž psal nezapomenutelné role přímo na tělo těm nejlepším českým hercům... V roce 2009 vzdali přední čeští herci J. Bohdalová, J. Bartoška, J. Jirásková, J. Hrušínský, J. Hanzlík, M. Dejdar, S. Zindulka a Z. Adamovská poctu autorovi filmů, televizních her, seriálů a divadelních inscenací, k nimž se diváci i po desítkách let vracejí a znovu a znovu podléhají nezapomenutelným postavám. Příběhy Jiřího Hubače (27. 8. 1929 – 27. 9. 2011) jsou svým hluboce humanistickým tónem nadčasové a dojímavé, aniž by upadaly do sentimentu. Snad nikdo z našich autorů neuměl vyprávět tak autenticky jako on. Je však pravda, že zárukou mu byly herecké osobnosti, kterých mu naštěstí naše kulturní scéna nabízela vždy dostatek. Jiří Hubač herce miloval, a proto při psaní už každá postava měla svého představitele, který se v ní později důkladně "zabydlel". Psal dialogy, které se hercům dobře "říkaly". Všichni se shodují, že měl obrovský talent, byl neokázalý, slušný a každým coulem džentlmen. (Česká televize)

waits

Osvezujici zazitek videt a slyset mluvit cloveka, ktery nejen ze napsal nektere z nejlepsich ceskych tv a filmovych scenaru (pro me Nezrale maliny, Zamek v Cechach, Babi leto a Ikaruv pad), ale ktereho je radost sledovat i pri rozhovoru o jeho praci. Jiri Hubac si tenhle medailonek rozhodne zaslouzi. ()

ostravak30

Takoví jako on se už bohužel nerodí a tak se tak se takové scénáře nepíší a filmy netočí. Spadli jsme na dno trapných komedií a rádoby dramat. Jiří Hubač a jakýkoli jeho následovník citelně chybí. On psal příběhy, které dojímaly, bavily, ale především pomohly vytvořit legendární role, inscenace, představení a filmy. Zajímavé je, že naprosto stejné vyprávěné historky řekl i v pořadu Úsměvy. ()

Tinaa

Pan Hubač je továrna na kvalitu, je to Bůh, gentleman a vždy ho zajímali herci. VŽDY (!) psal a píše roli pro onoho herce, nikdy to nesmí hrát jiný (film "Hodina Klavíru" musel přepsat pro jiného herce, protože původní zemřel a pro jiného to prostě psané nebylo, a tak se osmělil a vzniklo to až před dvěmi lety, 2007). Všichni herci v tomto pořadu o něm mluví, jako o géniovi a tak mě nezbejvá, než jim věřit :). ()