Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

Sheldra

Joseph Gordon-Lewitt je podle mě jeden z nejtalentovanějších mladých herců současnosti, ale tady mám paradoxně pocit, že se natolik vcítil do svojí krajně pasivní postavy, až nějak zapomněl hrát. V podstatě jedinej silnej moment byl v autě a pak ke konci, než měl jít pod nůž. Když už je to o rakovině, asi bych naopak potřebovala trošku silnější kafe. Takhle je to fakt jenom 50/50. ()

Fanucci

Velmi příjemný a dojemný film, který je o hodně méně vtíravý než by člověk čekal...Rozhodně není za každou cenu dojímavý (což je pro filmy s podobnou tématikou typické). Takže rozhodně jsem byl příjemně překvapený. Seth Rogen hraje svoji klasiku a hláškuje. Mám ho rád, ale možná by mohl zkusit i něco jiného...zajímalo by mě, jestli by zvládl zahrát jiný typ postavy. ()

Petroff

Fakt velmi slušně udělaná taková ta "brečící scéna", o který víte, že někdy musí přijít. To se vážně povedlo, herci taky fungujou... film celej stejně tak, ale prostě to ve mě nic nenechalo, a když se po měsíci od shlédnutí musím podívat, co to vlastně to "50/50" je za film, tak nemůžu a ani nechci dávat víc, než průměr. ()

donvitoso

85% ...povedená záležitost, jen jsem se si až moc chtěl nechat dojmout a ve finále to nemělo až takový účinek. JInak ale intelegintně vtipný, přitom stále držící si vážný podtext, milý snímek. ()

Fíla

Tohle je mistrovské dílo. Ještě jsem neviděl Setha Rogena takhle zahrát. Chvíli jsem měl dokonce strach, aby Josepha Gordona-Levitta nezastínil svou vedlejší hereckou rolí. U toho filmu jsem se nenudil. Je to velice příjemná oddechová záležitost. Určitě stojí za shlédnutí. O to více jsem rád, že jsem 50/50 shlédl už první den v roce 2012. 9/10 ()

easaque

můj názor berte z pohledu čtyřicátníka, který současným teenagerům už moc nerozumí a je jim jejich chování už docela cizí. Rozhodně je to film pro mladé a snaží se jim přiblížit jejich prostředky téma blízké smrti. Snaha je dobrá a pokud to mládež pochopí a vezmou si z toho něco, tak je to fajn a podle zdejšího hodnocení soudím, že se to líbí. Já se pokusím odradit starší publikum, protože to film pro ně patrně nebude a na toto téma je určitě pár lepších filmů. Mě se nápad i ten styl ze začátku docela líbil, ale nakonec nemůžu dát ani ty 3* - prostě těsně pod. ()

BoredSeal

Naděje vidět zdařilou komedii na nepříliš veselé téma je bohužel v tomhle případě marná. Tvůrci se sice vyvarovali cukrkandlu a některých klišé, natrefíte na pár svěžích vtipů, dokonce při sekvenci při odchodu z první chemoterapie máte pocit, že to bude inteligentní zábava. Komedie to ale rozhodně není, spíš drama s pár úsměvy. Hraje tam tradičně otravný Seth Rogen ve své životní škatulce sprostý-věrný-dementně-působící kámoš a aby to bylo cool pro mladé, hulí se tam (lékařská marihuana). Tempo se vleče, hlavní hrdina je nemastný neslaný a samozřejmě to dopadne zcela předvídatelně. Tohle je prostě klasickej film "pojďme se cítit pohnutě a ušlechtile, sesbírejme uznání". Radši vyperte a vyžehlete, tohle je ztráta času. ()

Eržik

Geniální kombinace vážného tématu a humoru. Skvělé hlášky a herecké výkony. Zkrátka opakuji to co zmínila většina diváků, ale opravdu mě tento snímek potěšil a tak to chci také vyjádřit. ()

berusche

Naprosto trefné, a vážně zajímavé, mi přišlo vystižení vztahu mezi dvěma kamarády. To byla jedna z věcí, která mě vlastně úplně nadchla. Bylo to nenucené, vkusně podané a důvěryhodné. Stejně tak terapie hlavního hrdiny mě celkem zaujala, neb bych věřila tomu, že to tak je i ve skutečnosti. Ovšem ostatní okolnosti, ke kterým tam dochází, nepatří zrovna mezi ty, které by byly natočeny s kritickým přístupem k tématu (což bych od dramatu očekávala). Také se obávám, že tenhle snímek bude obratem zapomenut, nepatří mezi nějaké bomby, které byste si pamatovali díky dobrému scénáři či originálnímu námětu. Uděluji tady lepší průměr, přesto se obávám, že na podruhé už bych to tak dobře neviděla. ()

Antabelus

Tak pravdivé, tak reálné, tak uvěřitelné, tak hmatatelné, tak syrové, tak přímé, tak intimní, tak dokonalé... Tady není prostor pro věty. ()

M.i.k.e

žánr komedie v popisku je opět trošku zavádějící (byť se tu o komediální stránku stará mistr Rogen),ale i přes závažnost tématu je 50/50 vcelku hodně příjemným filmem,který dokáže rozesmát i rozbrečet.Jak už to tak u podobných filmů bývá i tenhle kousek sází na dobré herce a ty tady odváději velmi slušnou práci.Vedle výborného Gordona-Levitta,jasně vede standartně sypaťák Rogen a uhrančivá Anna Kendrick...80% ()

Marqta

Dalo by se říct, že je to obyčejně natočený film. Tím ale končí jeho obyčejnost, popisuje totiž něco, co jakkoli není každodenní záležitost, může se stát něčím, co zdaleka překročí onu každodennost. Ten hrozivě realistický a nepříjemně znepokojující až děsící film, je totiž natočen naprosto přirozenou formou. Sledujeme prostě příběh, nic víc, nic míň. Možná si řeknete, takových tu už bylo( a máte pravdu), ale přesto je veškerá síla tohoto filmu právě v tom příběhu, který ačkoli někdy nemá daleko od toho aby se stal fraškou- tak tu hranici nepřekročil. ( I když musím říct, že ta hudba - a to hlavně v první polovině filmu mi občas doslova drnkala na nervy a vážně se tam nehodila, ale pak jsem to asi přestala vnímat, nebo jsem si zvykla.) Možná bych jen trochu ubrala té romantiky a některých vtipů. A pak už jen zbývá říct jednu věc : Levitt, Levitt, Levitt, Levitt, Levitt, Levitt, Levitt, Levitt..... ----"You can't change your situation. The only thing that you can change is how you choose to deal with it."---- ()

zbyshek

Tento filmový zážitek si zaslouží jasných 5 hvězd! Úžasný příběh, který umí citově napnout. Právě takové filmy se mi líbí. Ještě o to více, když to dopadne šťastně. 50/50 je film při kterém v jednu chvíli téměř chrlíte slzy a po chvilce zas nedokážete udržet smích. To opravdu bavilo. Je jasné, že k emotivnosti filmu přispěli také výkony hlavních aktérů. Oba hlavní herci zahráli skvěle, oba jakoby protiklady mezi sebou. Seth Rogen sloužil jako komický prvek, je nutno dodat, že toto umí. Musím se přiznat, že jsem se téměř ke konci neubránil slzám. Přesně kvůli tomuhle byl tento film natočen, vyvolávat v lidech emoce. Účel splnil na sto procent. ()

Aljak

Tých filmov o rakovine už je naozaj veľa a postupne niektoré splývajú do rovnakej línie - či už svojou štruktúrou alebo štýlom, akým je to celé podané... 50/50 to však poňal z celkom iného pohľadu. Prvá polovička filmu pôsobila dosť odľahčene akoby racionálne, potom sa povaha filmu síce zmenila a prešlo to aj k tej sentimentálnej emocionálnej rovine. No práve toto sa mi na tom celom najviac páčilo, že sa to nevlieklo od začiatku po koniec v rovnakom trýznivom štýle. Mňa však viac oslovila najmä druhá polovica filmu - pretože pôsobila na mňa oveľa viac emocionálne. Nieže by som bol odporcom povrchného odľahčovania ťažkých situácií, ale predsa len niekedy je pre psychiku človeka naozaj lepšie vnímať viac citovo. Tie scény keď sa spýtal matky ako sa jej darí (otázku ktorú sa ju nespýtal asi už roky), alebo keď našiel u Kyla v kúpeľni tú knihu - to bolo fakt silné, pretože každý sa môže na povrchu tváriť silno, no vo vnútri prevláda bolesť. Skvelý film bez citového vydierania, s vynikajúcim Josephom v hlavnej úlohe. ()

Lischai

Nejlepší na tom filmu je chemie dvou hlavních týpků, díky ní je to velmi zábavné, ale nic nečekaného se tu neodehrává - podobné téma už tu bylo mockrát. Ne že by to bylo špatné, jen prostě nepřekvapí. Na podobnou notu určitě doporučuji Me and Earl and Dying Girl, který má sice teenage hrdiny, ale je podobně srandovní a jde mnohem víc do hloubky jak tématu, tak emocí. ()

Nach

Ještě jsem nezažil, že by jsem se u komedie styděl zato, že se směji určitým vtipům a narážkám. Ale u 50/50 tomu tak bylo. Rakoviny se bojím jako čert kříže, ale zde ona nemoc byla pojatá tak jedinečně, že se na řadě míst budete upřímně, z duše smát. Tohle není film o nemoci, ale o vztazích a životě, který během této doby dotyčná osoba vede. Skutečně mistrovské dílo, u kterého bych ocenil i nějakého toho Oscara. Herci hrají skvěle, scénář nemá chybu a klasických klišé je zde po málu. 90% - a doporučuji ho všem. I těm, kteří se této nemoci bojí stejně jako já. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)