5. dimenze

• Nemecko Dimension PSI
všetky plagáty

Ovlivňují tento svět nadpřirozené síly? Tisíce lidí věří, že ano a vědci z celého světa se snaží objevit pravdu o záhadných úkazech. Je možné číst myšlenky jiného člověka? Kontaktovat mrtvé? Být zrozen v jiném životě? Každá kultura v historii má příběhy a mýty o neznámu - jsou založené na skutečnosti nebo na fikci? Jak nám může věda pomoci zodpovědět tyto otázky? Šest hodinových dílů seriálu sleduje, jak se věda staví k paranormálním jevům, prezentuje neobvyklé reportáže z celého světa a nabízí vysvětlení předních vědců, skeptiků a stoupenců. Je to vzrušující jízda - pokud bychom dokázali existenci těchto tajemných sil, museli bychom zrevidovat známé zákony vesmíru. Vstupte do páté dimenze a uvidíte svět v úplně novém světle.
Seznam epizod:
1 - Vymítání ďábla
2 - Mysl ovládající hmotu
3 - Duchové
4 - Telepatie
5 - Blízkost smrti (oficiálny text distribútora)

sator

Vybral jsem si : 5 - Blízkost smrti pro mě nové informace, třeba to že spousty lidí mají ze zážitku nejen doping ale i trauma nutící je si pobyt zde krátit (včetně suicide)..Asi to není vždycky dar podívat se za oponu...Přízraky*** ()

Arsenal83 odpad!

Absolútne nevedecký pseudoanalytický šarlatánizmus. Pár blbcov si myslí, že môže niečo vysvetliť a pritom sú menší jak mravci. ()

SOLOM.

Docela zajímavé dokumety, které ovšem nic moc nového neukáží. Jde vlastně jen o jakýsi souhrn všeobecně známých faktů, které lze najít různě po netu či televizi. Přesto jsem se s chutí dodíval na každý díl až do konce. ()

eraserhead666

Viděl jsem a hodnotím jen díl o Vymítání ďábla. Kdo o dané problematice něco ví, asi se nic nového nedozví. Díl se zabývá hlavně německým případem Annelise Michel a obecně vztahem a postojem věda/víra/náboženství. Docela šílené věci se klem toho případu děly. Až mě to občas zvedalo ze židle. Říct přede mnou nějaký pánbíčkář, že Annelise musela být posedlá ďáblem proto, že vyťala facku knězi (ta opovážlivot a troufalost, to si přeci normální člověk nedovolí), asi by mu zůstala má bota zaražená hluboko v zádeli, a to bych ani nemusel být poseldý ďáblem. Inu, náboženství je opravdu opium lidstva. 3,5* ()

Stanley

Poměrně hodnotný dokument pojednávající o některých záhadných jevech, různých teoriích při pokusech o jejich vysvětlení a výsledcích jejich výzkumů. Některé části vyznívají dosti do prázdna a nic objevného nepřinášejí (např. Duchové), jiné poměrně uceleně shrnují to, co je o určité problematice známo a nechávají pracovat dedukci samotného diváka. Oceňuji, že zejména v částech o telepatii nebo psychokinezi vystupují na kameru přímí účastníci výzkumů a pokusů a konkrétní zainteresované osoby včetně lidí, kteří se na veřejnosti asi příliš často nevyskytují (tehdejší šéfové tajných služeb či vojenských složek, bývalí špioni apod.). ()

Wopat

Nic nového pod sluncem. Tato zajímavá témata by se dala rozhodně zfilmovat zajímavěji. Navíc jsem se nedozvěděl žádná nová fakta. Jediné, co se mi líbilo, byl racionální pohled na věc a pokus vysvětlit vše konvečními teoriemi. ()

P/\/EL

já na tohle moc nevěřim(sem skeptik !!!), samozřejmě nevíme zdaleka vše.....a možná na tom něco bude.......ale bohužel sem neměl to štěstí se s ničim paranormálním dosud setkat, vyjma nějakech menších předtuch...ale to si myslim, že je prostě spíš náhoda....kdy si člověk zpětně něco spojuje apod.....no...prostě mě nebaví pokaždý výpovědi kdovíjakejch maníků...ale to je pro tyhle dokumenty prostě typické.....a hlavně..nikdo nidky nepořídí žádnej pořádnej důkaz.....obraz..zvuk.......víte co.....svědectví sou pro mě celkem nic....teda myslim....na videu.........telepatie..bezva....já nevim...když to bylo tak tajný.....tak pochybuju, že s koncem SSSR by najednou se uplně všecko začlo uvolňovat.....takže.......no.............ikdyž...kdoví..............zatím pořádné důkazy nepřines nikdo...nikdo..nikdy....ehm...__je fajn, že tam je i ta kritika......já teda moc tyhle dokumenty ani nevyhledávám.....několik dokumentů o ufo mě už dost zklamalo....ikdyž.....asi 2 byly celkem zajmavý.....no...neni to moc záživný dokument......Amíci na tohle věří víc......tam je to víc součástí jejich kultury.... ()