Príbeh stroskotancov života, ktorí hrajú podľa tvrdých pravidiel, ale majú tak ako iní skryté túžby. Nicolas Cage získal za svoj herecký výkon Oscara. Scenáristu Bena opustila manželka a jeho postavenie v Hollywoode je tiež ohrozené a tak snaží nájsť zabudnutie v pozlátkovom svete Las Vegas a alkohole. Atraktívna Sera, ktorá s ním prežije noc sa ho snaží dostať z alkoholickej závislosti. (STV)

rottik-cb

„Proč piješ?“ „Už si nevzpomínám“. Kvalitní, i když dosti depresivní film. Námětem i zpracováním se hodně vymyká, proto dávám 5*, i když ne čistých. Elisabeth Shue tu odvádí v roli prostitutky, která je zároveň andělem, velmi dobrý výkon (a také je moc pěkná), ale nejlepší je samozřejmě Nicolas Cage. Ač ho moc nemusím, tak takhle velký herecký rozsah jsem u něj ještě neviděla. Celkem dobrý byl ve Skále a v Obchodníkovi se smrtí, což se ale nedá porovnávat, protože role Bena je o něčem úplně jiném. Je o člověku, jehož milenkou i nejlepším kamarádem je alkohol. Který se- stejně jako Sera- nesnaží se opustit Las Vegas, ale uniknout tomu, kdo je.. Jeden z nejsilnějších momentů je chvíle, kdy Sera dává Benovi placatku. To mě úplně dostalo.. Film rozhodně doporučuji, nejlépe ve stavu největšího zamilování, když se potřebujete trochu vrátit na zem :) ()

markyzgero

až zas bude někdo kérovat do cage, zalepim mu hubu timhle filmem.dokonalá studie alkoholika, jeho propadů, sraček a světlejch chvilek, kterejm se příznačně říká lucky hour.uchlastat se k smrti je možná snem spousty z nás, jen na to nemáme prostředky a příležitost. cageův charakter to zvládne za cca 100minut, ve filmový řeči za měsíc, což je sice moc rychlý, ale film už je zkrátka taková zkratka. navíc musim přiznat, že lovestory linie mezi nim a prostitutkou je jedna z mála, která mi jako taková nevadila a hláška:"jsem skleněnej ježek" poté, co rozbije po pádu u bazénu stolek mi přímo mluví z alkoholický duše. až začnu z musu po ránu lemtat flašku vodky, třeba bude načase přehodnit jak muj život, tak leaving las vegas, no zatim to budou jen samý superlativy. ()

DjangoDoe

Kto by povedal, že tak depresívne a srdcervúce love story bude zároveň tak krásne. Samozrejme, že Cagov oscar je zaslúžený a celkom ma mrzí, že Elisabeth Shue oscara nezískala. Škoda dnešnej Cagovej kariéry, ktorá je celkom úbohá. Keď si predstavím, že takýto herec plýtva talentom vo filme ako je Ghost rider 2, tak sa mi chce plakať. ()

Belsazar

"Jsi jak nějakej protijed, kterej kompenzuje kořalku a drží mě na nohou. Ale to nebude trvat věčně." / "Jediný, k čemu se vracím domů, je zubní pasta, aby mě zbavila chuti semene." / "Oba víme, že jsem ožrala. Taky víme, že šlapeš." / "Mluvíš hezky, Bene, pij dál. Mezi tím množstvím přesvědčivejch výdechů a občasnou slinou ti z pusy vypadávají i zajímavý slova." / Přes velké množství vtipných hlášek se jedná o velmi těžký film. Úplně mě to psychicky rozložilo. Kdykoliv si vzpomenu, je mi těžko. / Celý film by se dal shrnout jedním krátkým dialogem: Ona: "Tak pojď." On: "Jen si vezmu bumbání." ()

Shitonit

Výbornej Cage... jako alkoholik je prostě neodolatelnej. On to snad ani nehraje.. on prostě jenom je. Chlastací film? bylo to o tom? Nebo děj měl být o něčem jiném?? Nevím, v průběhu čučení mě to tak vcuclo, že jsem se opil a konec..prospal.. Takže jsem to musel sjet ještě jednou a zjistil, že to je fakt dobrý !! Se u filmu jako je tohle pořádně opít...a splynout s dějem... ()

1mArc0

Hovorí sa: „Čo sa stalo v Las Vegas, tak nech zostane v Las Vegas.“ Vo všeobecnosti platí, že režisér, scenárista odvedie toľko práce, a vytvorí taký film, za koľko mu zaplatia. Americká novodobá filmová „kultúra“ (od 80. rokoch začala na svojom merítku kvality považovať finančný zárobok). Pamätám si na výrok Emira Kursturicu, ktorý komentoval Hollywood: „Ten Hollywood nebude nikdy lepší, ani nikdy horší.. pretože stredobodom všetkého sa stal finančný zárobok.“ Na rok 1995, kde žiaden filmový fanúšik, nemôže očakávať kvalitný umelecký FILM, sa tu čo zrodilo? Na prvý pohľad alkoholizmus, a Las Vegas (nie je až tak originálny nápad, ale neskôr ako postupuje kniha, a film) vynikne z toho netradičný scenár. Život stroskotanca, ktorý pod svetielkami Las Vegas (ktoré je samé o sebe tragédiou) je lahodná kombinácia pre zaručený katastrofický koniec. Režisérovi Mike Figgis sa podarilo (dnes už nepredstaviteľné) skĺbiť ten umelecký a komerčný svet FILMU. To máte, keď Angličan režíruje za americké peniaze. Nicolas Cage pri ňom je známe, že v každom filme, v ktorom hrá je to absolútna katastrofa. Ak by Nicolas Cage podal vynikajúci výkon v každom filme, ktorý je ako tak dobrý (tých je málo), tak by sme ho mohli považovať za herca, ktorý si dovolí hrať. Btw., ehmm takto si prosím pekne predstavujem prácu s hercami, improvizácia režiséra. Elisabeth Shue, pôsobí ako hotový zázrak a balzám v tomto filme, žiari viac ako všetky svetielka v Las Vegas. Vypichnem zopár skvelých momentov a veci: Pôsobivé 15-minútové intro, soundtrack (Jazz hrá významnú rolu). Postava Ben, ktorý má závažný odkaz. To morálne vyústenie robí ten film, tak dobrý. Banálne postavy, s hlboko morálnym koncom. Český dabing Jaromír Meduna sa absolútne nehodil na Nicolasa Cage, a Dagmar Čárová na Elisabeth Shue. Alkohol je alkohol, tragické. Trochu na zamyslenie. Láska nič nepýta, nič nežiada, nezávidí, nežiarli, pomáha. /90 %/ ()

Duke90

Nicolas Cage toho zdrceného alkoholika zahrál natolik přesvědčivě, že tu chronickou nevolnost pomalu přenášel přes obrazovku až na mě. Pořád jsem čekal nějakou pozitivnější změnu, ale houby... Film se po celou dobu nesl ve velmi depresivním duchu a "postavení", ve kterém se nacházela Elisabeth Shue, tomu jen napomáhalo. Něco tak mrzutého už jsem dlouho neviděl a nedokážu si představit, jak by to dopadlo, kdyby se ti dva nakonec třeba i vzali - prostě idylické manželství. Veškeré mé pocity už dokázal naprosto výstižně a stručně popsat uživatel Cival. ()

wege

Je to strašně těžké koukání, ta všudypřítomná samotrýzeň a zároveň starost o toho druhého. Podobný pocit ze sledování filmu jsem měl pouze u Requiem for a Dream a později u Candy. Ani jedno z toho ale na mě nezapůsobilo jako životní role Nicolase i Elisabeth. Je vám z toho až fyzicky špatně, zároveň je to film, který jako by vypadl z rámce starého dobrého Hollywoodu. Má totiž takovou tu opojnou nakažlivou atmosféru a umí vás moc dobře vtáhnout do děje, až máte potřebu si něco dát a rozhodně se nebude u toho cítit nijak špatně. U mě to bude gin s tonikem. Co u vás? ()

HanSolo

Když jsem byl malý, připadalo mi, že se dívám na hororové porno (sám dnes nevím proč), ale dnes už mi to připadá jako ultra depresivní drama o alkoholikovi, kterého bravurně zahrál Nicolas Cage a získal za něj Oscara (naprosto zaslouženě). ()

DickSand

" Už nevím jestli sem začal pít proto že jsem ztratil práci, nebo ztratil práci proto, že jsem začal pít. " Fascinující film dokazující že těžká forma závislosti na alkoholu je skutečným peklem. Dost dobře nerozumím tomu, jak to že tenhle výjmečný film není mezi TOP 200 ?? ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 1 : Herec - Nicolas Cage. Nominace 3 : Režie, Film, Herečka - Elisabeth Shue ......... Bafta 3 nominace : Herec - Nicolas Cage, Herečka - Elisabeth Shue, Scénář. ()

Pharlap

Rozhodně ano, za skvělý herecký výkon obou.. především Nicolase.. kterej byl před kamerou asi fakt vylitej.. tohle se prostě nedá zahrát.. A drsná scéna s náctiletejma, kteří znásilní hlavní aktérku. Podle mne, velmi zajímavý pohled na to, jak se dají točit romantické filmy. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)