Votrelci

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (viac)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (7)

Pilot (2009) (S01E01)

První dojem? Klasická TV show se solidními herci i triky, ale také roztahaností a opakováním se, takže relativně nízkou dynamikou důležitých momentů. Klasické schéma nabalování. Pilot navnadil impozantním nástupem Véček, i odkrytím karet, ale dál už se dá jen motat v kruzích. Tématicky jde o rozvedení nejrozšířenější konspirační teorie, že se mezi nás infiltrovali reptiliáni... . Tady je to okořeněné poslední fází...odhalením se. I kdybych byl fanda této teorie, tak bych se musel smát tomu, jak ji zpracovali amíci. Věrně totiž popisují svoje postupy, techniky a chování, které používají vůči zbytku světa. Takže Véčka jsou věrný obraz americké politiky založené na lži, manipulaci a pokrytectví. Nejsem si tedy jistý, že mi tento seriál nabídne něco nového, ale pár dílů tomu dám. ()

There Is No Normal Anymore (2009) (S01E02)

Kupodivu se tvůrcům daří vytvářet vcelku zajímavou vatu. Je to především díky postavám kněze Johna a charismatické Mitchell jako agentky FBI. A samozřejmě Baccarin, která působí velmi slizácky... když o její Anně znáte pravdu. Druhá epizoda pracuje s paranoiou, která logicky musí po takovém odhalení přijít. Takže zatím dobrý. ()

It's Only the Beginning (2009) (S01E04)

Velký scénáristický úlet. Křížení lidí a reptiliánů je ze stejné kategorie, jako kdyby se spářil bobr s orangutánem. ()

Welcome to the War (2010) (S01E05)

Hmm, tvůrci ztratili soudnost a místo sci-fi thrilleru servírují podivnost. ()

John May (2010) (S01E07)

Spousta událostí a vyvrcholení, proher na mnoha úrovních, ale taky nemálo hloupostí. ()

Unholy Alliance (2011) (S02E04)

Otřesné triky, hůř než televizní kvality, jsou kupodivu tím nejmenším problémem. Druhá řada je až směšně pitomá a nebýt fajn postav a dobře rozjeté první řady, tak dál nekoukám. Nesmysly o duši a emocích, matka zavřená v díře...na supermoderní lodi...nesmysl s dítětem...postavy se najednou chovají hloupě. Jakoby se scénáře chopil někdo jiný. ()

Mother's Day (2011) (S02E10)

První řada se mi líbila. Nic extra originálního, ale byla to zábava a tvůrci přišli s několika dobrými nápady. Druhá řada už od samého začátku nefungovala, resp. všechny ty bláboly o emocích a duši a spousta hloupostí... . Poslední epizoda měla několik zásadních vyvrcholení, ale současně otevírala bránu pro další řadu. Ambice tvůrců ale byly větší, než jejich soudnost. Vůbec se nedivím, že studio seriál ukončilo. ()