Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa WANDRWALL k tomuto seriálu (12)

Drahý můj Jiří Grossmann (2000) (S01E02)

Jiří Grossman zemřel zbytečně mladý, a proto těžko říct, jak by reagoval na probíhající dobu, jak by se vyvíjel... Je "zvláštní", že jeho věrný parťák Miloslav Šimek zemřel na stejnou nemoc, která u něj vypukla nedlouho po natočení tohoto vzpomínkového filmu o Jiřím Grossmanovi. ***Píseń Závidím je velmi silná a charakterizuje vztah Jiřího Grossmana k životu, k divadlu, některým lidem.***Miloslav Šimek mu navrhl, zda by si ještě nechtěl zahrát v divadle, a Jiří Grossman i když věděl, že to už je naposledy, tak si tam zašel ještě krátce zahrát.***Bohužel není moc takových jako Miloslav Šimek, takže už není nikdo, kdo by na něho vzpomínal na kameru. Kruh se uzavřel. ()

Smrt dobrodruha (2000) (S01E03)

Dokument věnovaný výraznému hereckému talentu I. Luťanskému. Vystupují v něm jeho kamarádi ze školy, herci, jeho matka, bratr, jeho tehdejší přítelkyně apod. Přáním I.L. bylo poznat život ve Vietnamu, pár let poté, co skončila v tamní zemi válka s U.S.A. To mu bylo splněno, avšak zemřel v těch končinách za záhadných okolností. Jednu verzi v dokumentu mají manželé, kteří mu pomohli vycestovat, a myslím, že po letech nemají důvod lhát. Jinou, rovněž značně pravdivou má jeho matka a jeho bratr, kterým se podařilo uvidět ostatky I.L, což jim bylo zprvu odmítnuto s odůvodněním, že tělo je majetkem státu. Drobná ranka na lebce, a rovněž tak dodnes uschována čepka, která byla v dokumentu ukázána jasně ukazuje na průstřel střelnou zbraní. Proč by ale bývalý moderátor a jeho žena po tolika letech tvrdili, že zemřel při autonehodě? Zajímavostí dokumentu rovněž je, že se nese celý v jistém ezoterickém duchu. ...Dokument patří do cyklu "Nevyjasněné úmrtí". ()

Volný pád (2000) (S01E08)

"Kdo mluví, jakou kvalitu lidskou má, taková jsou i jejich svědectví o člověku". Tento citát se hodí na dokument o M. Berkovi, zakladateli skupiny Olympic, jak říká v dokumentu Petr Janda. Jenomže Olympic působil dlouho, a zatímco P. Janda si udržoval vysokou profesionalitu, šel s dobou, tak M. Berka byl hlavně rockarollový pianista, a ne již klávesový hráč. Vedle hry v Olympicu miloval hazard, a patrně ten se mu stal i osudným, jak vyplývá z výpovědí lidí, kteří ho obklopovali v poslední části jeho života. ()

To byl Jiří Sovák (2000) (S01E24)

Důstojné připomenutí si oblíbeného herce, který svými hereckými kreacemi desítky let bavil, a stále i baví, filmové i televizní diváky. ()

Herec v zahradě (2001) (S02E11)

Cyklus "Předčasná úmrtí", či ten předchozí - "Nevyjasněná úmrtí" - tak umožňuje nahlédnout víc na život lidí prostřednictvím jejich nejbližších, a tato forma dokumentu je úspěšná i u lidí, kteří se běžně na dokumenty nedívají. A záleží kdo ve filmu vystupuje, a jak umí prezentovat druhého člověka, což je kumšt, který ovládá málokdo. A právě skrz to se dost různí i kvlita jednotlivých dokumentů******E. Cupak byl velice populární díky Krškovým filmům. Moc hezky i četl a toho využil rozhlas ČR. Jeho osobní život nebyl naplněný, přál si dítě, ale nikdy se k tomu neodvážil skrz svou sexuální orientaci. ()

Dobře namíchaný Jiří Adamíra (2002) (S03E09)

Jestli byl dobře namíchaný, to je těžké takhle posoudit. Byl to především herec, a nic víc ani nic méně a právě i tenhle dokument je někdy důkazem, jak jeho herečtí kolegové zoufale hledají jak ho charakterizovat a přitom tlučou prázdnou slámu. Je zjevné, že dokument nebyl důkladně jeho režisérem připravený. ()

Hlavolam jménem Jaroslav Foglar (2004) (S05E07)

Pocta člověku, který toho tolik udělal pro druhé, díky němuž se řada lidí poznala a vytvořila mezi sebou v některých případech i přátelství na celý život. To je u člověka vzácné, ojedinělé, ale lidi kolem Foglara, někteří to dokázali, ale byli asi už tak humánně i naprogramování. Jaroslav Forlar bl pro mě první člověk, o kterého jsem se v životě nadmíru zajímal, a todíky tomu co on udělal pro mě prostřednictvím svých časopisů a knih. To sám celý život i praktikoval, takže jde o život člověka, který si plně zaslouží nést označení člověk! ()

Dva chrámy Josefa Kemra (2005) (S06E10)

Jsem rád za tenhle dokument, který poodhaluje osobní život známého herce Josefa Kemra. To či ono mě dost překvapilo, tanto a ono zase zůstalo jen v dokumentu vyřčené, ale nevysvětlené. Proto čtyři hvězdičky, protože dávat pět, to je příliš absolutní hodnota. ()

Mefistův rytíř (2008) (S09E05)

Viděl jsem několikrát. Asi proto, že mě ten člověk Karel Svoboda a jeho život, lidi kolem něho hodně zajímali. Hitmaker, co uměl a tudíž byl i žádán! ()

Pepíček (2008) (S09E08)

Pěkný dokument o herci, který se snažil lidi bavit. A hrál ve všem možném. Kam ho zavolali, tam si šel zahrát. Lidový umělec, festovní chlap, kus zdejší historie. ()